Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 17.10.2017 22:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uued kasutajad ja nende postitused
PostitusPostitatud: 15.07.2009 13:12 
Eemal
kasutaja

Tekkis küsimus, et kas põhikoolis emakeeletunde enam üldse pole? Elementaarse tõe suurte ja väikeste algustähtede, komade jms ning viisaka stiili peaks ju koolist saama, olgu et vahel tõesti tuleb vigu. Annan andeks, kui näen, et vähemalt inimene püüab...Aga kui meilis on ühe lause kohta 10 viga, rääkimata selgest ebaviisakusest, ei teki tahtmist vastata.

OT, aga imestan, et misasja - meil on uus raudleedi2?

Viimati muutis sarma, 15.07.2009 13:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.07.2009 13:37 
Eemal
kasutaja

Minu arvates ei ole küll vaja midagi filtreerida. See on nagu tänavapilt - kõigil on õigus olla ja liikuda, reeglite järgimine on igaühe sisetunde küsimus. Jamad tõstetakse ju prügikasti niikuinii.

Lisan aga siiski mõned uue kasutaja tähelepanekud:
- eelkõige haakuvad need teemad kus saab kakelda
- paljud tunduvad üksteist tegelikult teadvat ja ajavad aeg-ajalt mingeid oma asju
- olemas on paar internetitreenerit, keda, postituste alusel otsustades, ERL treenerite nimekirjast ei leia.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.07.2009 15:19 
Eemal
kasutaja

kiu kirjutas:
Jamad tõstetakse ju prügikasti niikuinii.

Mulle tundub, et see on väga egoistlik suhtumine. Moded ja adminn ei peaks igapäevases foorumisuhtluses kohtunikud olema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.07.2009 18:19 
Eemal
kasutaja

Ma nüüd ei teagi, ma arvan et ma ei oska end õieti väljendada, aga minu arust on see filtri panemine kõigile uutele kasutajatele küll pehmelt öelda lollus. Esiteks ega kõik uued postitajad ei aja rumalat juttu ja ei postita mõttetuid postitusi. Mina selliseid küll viimasel ajal näinud ei ole. Need mis kellegi jaoks rumalad tunduvad, siis võib ju neid eirata ja mitte hakata iga postituse all mõnitama ja ironiseerima! Ega need postitused ja foorumit ei ummista ja kellelegi ette ei jää, see mis täitsa mööda on, läheb prügikasti (pigem on rohkem ühe rumala postituse järel lehekülg sõimu ja omavahelist nalja). Foorumikasutajad on erinevad, mis ühe jaoks tundub ilmselge ja isegi mitte mainimisväärne, võib olla teisele äsja avastatud suur tarkus. Kust jõuan ma selleni, et foorum on avalik, siin võivad kõik rääkida ja postitada, kui see ikkagi hobuteemadesse jääb ja kui siis nooremad lapsed midagi kirjutavad, võiks ju sellega arvestada, et kui nad on alles trenni läinud ja ei oma laialdasi teadmisi, tahavad nad tunnustust leida sellega kui nad kirjutavad siia oma treeneri öeldud õpetussõnu. Ma ei olnud mitte väga kaua aega tagasi sama vana ja ma tean suurepäraselt, mis tunne neil on. Seega rohkem tolerantsust! Nii ja nüüd läksidki pooled asjad meelest ära, mis ma veel öelda tahtsin. :oops: Lisaks ei ole see foorum siin minu arust just kõige sõbralikum koht (võrreldes teiste foorumitega, kus ma käin) ja uutel kasutajatel on siin niigi raske sisse elada ja tunnustust saada.

Mis aga puutub õigekirja, siis tõesti, paljudel on sellega küll kehvasti. Aga jällegi ma arvan, et see muutub eaga, kui oled selline varases teismeeas, siis on äge ju kirjutada nii nagu msni ja rate järgi välja on kujunenud ja see kui vahel hobufoorumisse satud, ei hakka nad seda muutma. Loomulikult on raske seda teksti lugeda ja mind ka häirivad kohutavalt mõned pisivead (näiteks tühik enne koma), aga ma arvan jällegi, et see negatiivne joru, mis selle lapse postituse alla tuleb, paneb teda trotsist sedasi edasi kirjutama ja ei muuda midagi. Ausõna, ma olen vahel ka siin foorumis väga ärritunud, aga alati ei tule kõike välja pursata ja pingeid siin maandada, ka kauem olnud kasutajad võiksid end rohkem vaos hoida (ehk siis mitte teiste (uuemate) kasutajatega kurjustada).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.07.2009 12:48 
Eemal
admin

Camilla kirjutas:
Ma nüüd ei teagi, ma arvan et ma ei oska end õieti väljendada, aga minu arust on see filtri panemine kõigile uutele kasutajatele küll pehmelt öelda lollus.

Igaks juhuks seletan, et filter e. eelmodereerimine tähendab seda, et postitus ei ilmu foorumisse kohe, vaid pärast heakskiitmist moderaatori poolt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.07.2009 19:35 
Eemal
kasutaja

Ma tean seda jah, ma lihtsalt huvi pärast küsin, et miks sa arvasid vajalikuks mulle seda seletada, kui nüüd nii ebaviisakas küsida pole? :oops: :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.07.2009 21:06 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina olen küll tänulik, et sain teada mida filter tähendab. Enne arvasin, et see on nagu eraldi foorum või taoline. Kus saab teiste filtris olijatega suhelda. :oops:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.07.2009 3:26 
Eemal
admin

Camilla kirjutas:
Ma tean seda jah, ma lihtsalt huvi pärast küsin, et miks sa arvasid vajalikuks mulle seda seletada, kui nüüd nii ebaviisakas küsida pole? :oops: :P

Ei ole ebaviisakas. :) Kuna Sina nimetasid uute kasutajate eelmodereerimist esimese n (n <= 20, ma arvan) postituse piires lolluseks, samas kui mina seda üleliia rängaks ei pea, siis tahtsingi kindel olla, et me räägime samast asjast.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.07.2009 6:41 
Eemal
kasutaja

Ega minagi teadnud, mis see filtreerimine tähendab kuid arvasin, et eks ta mingil viisil tsenseerimine on. Kuulun nende hulka, keda laste emotsioonid ja kirjavead ei häiri, kuigi asjalikes aruteludes tahaks küll rohkem osaleda. Ka minu kui uue kasutaja filtreerimist on nõutud. Tegemist oli hästi vana foorumlasega, kellel vist kadus hetkeks aruteluvõime. Sellisel juhul ei jäägi aga muud üle kui reageerida nii nagu "vanasti": pole inimest, pole probleemi.

Seetõttu ei saa ma ka sellest uuteks ja vanadeks jagamisest aru. Tundub olevat nagu treeningutes, et uued peavad alguses tunnihobustega sõitma ja sõna kuulama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.07.2009 9:23 
Eemal
kasutaja

kiu kirjutas:
Tundub olevat nagu treeningutes, et uued peavad alguses tunnihobustega sõitma ja sõna kuulama.

Selline toredalt teravmeelne repliik. :lol: Eks meil kõigil kuluks siinsete reeglite teadmine ja järgimine ära. Samas "tere" pealkirjaga teemasid ei tahaks üldse näha ja vastustena avastada kas kirjavigadest kubisevat või "mul kaa :lol: :D " stiilis postitusi. See enne mõtle, siis ütle, kulub ära ja üle lugeda saab oma jutu ka enne nupulevajutust. Pean silmas eesti keelt emakeelena kasutavaid inimesi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.07.2009 9:41 
Eemal
kasutaja

Minu arust võtaks see filtrisse panemine lihtsalt isu kirjutada ära. Ma ise mõtlen ka just siin foorumis enne seitse korda, kas kirjutada (ükskõik mis teema on) või mitte. Ja kui ma veel uus kasutaja olen ja siis minu suhtes sellised piirangud oleksid, siis ma usun, et ma ei hakkakski siin üldse käima ja ei võtakski arutelust osa. See on minu arust veidi alavääristav tunne, et kas siis mina pole nii tõsiseltvõetav, et mu postitused kohe ei ilmu. Pigem võiks seda minu arust kasutada neile foorumlastele, kes ei suuda oma postitamisisu taltsutada ja kipuvad vaidlema tühiste asjade üle või hakkavad oma musta pesu kuskil teema all pesema. :wink: :kiiver:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.10.2010 14:49 
Eemal
kasutaja

Mind huvitab üks asi, kas kuidagi on võimalik kasutajatel välja tulla, kes on filtris. Või mida peaks see kasutaja tegema, et ta saaks filtrist vabaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.10.2010 16:45 
Eemal
admin

Ega filtris olemine ei takista kirjutamist - lihtsalt postitused vaadatakse enne moderaatori poolt üle, siis kas tehakse nähtavaks või kustutatakse. Kui on näha, et kasutaja postitused on asjalikud, siis võetakse ta ka uuesti filtrist välja.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.05.2015 21:26 
Eemal
kasutaja

Ka mina olen kümne kuni viieteist aastane. Tegin kasutaja alles täna, kuid mina enamasti ei kasuta lühendeid, slange, roppusi ega vanduvaid sõnu, sest kardan, et need ei pruugi tähendada õiget asja. Klassikaaslastega suheldes peetakse mind lolliks, sest ma ei saa nende "keelest" aru. Minu meelest võiksid minu eas inimesed mõelda enne sõnade tähendusele, mis kergelt suust välja tulevad, sest tagasi neid nii kergelt ei pruugi võtta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.06.2015 11:08 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Tere tulemast Anni Liis!!! :porgand:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3