Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miks kiputakse kritiseerima?
PostitusPostitatud: 16.05.2008 10:10 
Eemal
kasutaja

Olen juba mõnda aega olnud foorumi lugeja. Paratamatult tekkib küsimus; Miks aitamise asemel kritiseeritakse ja hakatakse laimama. Enamus vastused küsimustele kipuvad olema sõna otseses mõttes sõimukirjad. Minu arvates on foorum selleks, et inimesed saaksid nõu ja abi küsida, mitte , et sõimata saada. Kui ongi midagi isiklikumat öelda see vastus oleks viisakas privaatsõnumina saata.
Tuntsin, et pean seda teiega- kui kaaslugejatega jagama.

Mida teie arvate sellest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 10:16 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

See pole ainuke foorum kus nii tehakse...
Tihti on nii, et midagi küsid siis wastatakse umbes nii kuda sa nii loll sellist asja küsid....
Ei tea miks selliseid asju tehakse..Olen ühe auto klubi liige ja seal samamoodi kui midagi küsid siis nagu sõimatakse kuda sa ikka nii loll...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 10:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kritiseerimisest on juttu olnud siin

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 11:45 
Eemal
moderaator

Olgu, see on juba teises teemas pooleldi olemas aga...

Selle autofoorumi kohta - ma olen ka sellises kohas küsinud, pole mind keegi sõimanud, sest ma olen teinud ASJALIKU teemaalgatuse ning vastavad teadmised on mul juba olemas. Autofoorumis postitamiseks peab sule endal huvi olema, sellised küsimused a la "mis on šarniir", "miks on vaja õli vahetada" jms tuleb endal eelnevalt selgeks teha.

Oleks ju tore, kui igale küsimusele, mis pähe torkab, kohe vastuse saaksime. Aga inimesed ei viitsi õpetajatööd teha.

Sama lugu on õigekirjaga. Kui su postitusest ikka keegi midagi aru ei saa, siis on loomulik, et keegi midagi head sulle ei ütle.

Kuigi... tolerantsust teistsuguste mõtete jaoks võiks veidi rohkem olla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 11:51 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kusjuures mina just üks päev tulen koolist ja mõtted rändasid kuidagi erinevatele foorumitele. Ja siis ma mõtlesingi, et HOBU on minul vähemalt ainus selline foorum, kus ma pean enne mitu korda mõtlema, kas postitada või mitte. Postitades on alati oht sõimata saada vms. Enne uurin internetist, sõprade või tuttavate käest, kui siin midagi küsida julgen.
Jah, natuke kriitikat ei tee kunagi paha ning hobuste heaolu on tähtsaim, aga kui ikka iga teine asi maatasa tehakse ja kõik alati valesti on siis jahm..
Nende pisiasjade kallal nääklemise asemel võiks midagi suuremat korda saata. Vaevalt, et neil kritiseerijatel endal ka kõik ideaalses korras on.

(Ja nüüd ma kujutan juba ette, kuidas need foorumi veatud tegijad mu postitust loevad ja hea meelega kallale tulla tahaks.)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 13:25 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

katu kirjutas:

Tolerantsust kriitika vastu vöiks ka veidi rohkem olla.

Iga üks, kes kritiseerib ei ole otsekohene pahameelne inimene, kes lihtsalt söimada tahab.

Kriitiseerimine sisustab alati ka tähelepanu. Kui mul köik ükstapuha, ma ei viitsi kritiseerida. Kui aga probleemiga tegelen, kui süvenen, siis on otsekohene kriitika parem kui möni kiitus.

Et abstraktselt öelda: kui mu söbranna uue seelikuga inetult välja näeb, siis ma ütlen talle seda. Ja ei oota, kuna restoranis irvitatakse.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 13:59 
Eemal
kasutaja

Ute Wohlrab kirjutas:
katu kirjutas:

Kriitiseerimine sisustab alati ka tähelepanu. Kui mul köik ükstapuha, ma ei viitsi kritiseerida. Kui aga probleemiga tegelen, kui süvenen, siis on otsekohene kriitika parem kui möni kiitus.

Et abstraktselt öelda: kui mu söbranna uue seelikuga inetult välja näeb, siis ma ütlen talle seda. Ja ei oota, kuna restoranis irvitatakse.

Ute

Vot see on väga õige tähelepanek. Ja sellepärast ei kannaks ega kannagi ma ka Ute vastu viha, kuigi olen teda isegi sallivusele üles kutsunud. Parem aus ja otsekohene kriitika, kui seljataga suskimine ja itsitamine lolli üle.
Ei saanud ütlemata jätta, isegi riskides kritiseeritud saada :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 14:01 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Trintsu kirjutas:
Vot see on väga õige tähelepanek. Ja sellepärast ei kannaks ega kannagi ma ka Ute vastu viha, kuigi olen teda isegi sallivusele üles kutsunud.

Ega mina Sinu vastu ka mitte. Miks ma pean???

Isegi kui mul möni kord kukkub natuke liiga karm välja, ei tähenda see, et kui inimene oleks mu nina all, ma kohe vöttaks nuga ja ... :wink:

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 15:04 
Eemal
kasutaja

Otsekohesus ja julgus on omadused, mida inimestel tihtipeale napib ning seetõttu olen ma aja jooksul õppinud neid hindama. Mitte ainult foorumis vms, vaid elus eneses, tõelised sõbrad ütlevad otse (ja omadega..), mitte ei keeruta. See näitab, et inimene hoolib.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 16:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Räägin jälle endast :lol:
Kui endale varsa(!) sain, siis olin/olen täiesti võhik selle alal, mis puutub noortesse ja nende õpetamisse. Hakkasin blogi pidama, kuhu riputasin hulgaliselt endast ja hobusest pilte.
Mäletan seda väga kurja kriitikat, mille osaliseks sain. Olin ikka püha viha täis ja valmis iga hetk luuda nurka viskama. Üks peamisi "kurjasid tädisid" oli Ute, kes leidis minu tegemistes hobustega 1000 viga.
Nüüd tagat järele mõeldes leian, et Utel oli 100% õigus. Jah - Ute ON roheline ja otsekohene ja irooniline, kuid kui kõik selle kõrvale jätta oli tal õigus. Oleks mul siis olnud mõistust tema kriitikat kuidagi ära kasutada, siis oleks vb mu hobune tasakaalukam, kui ta seda praegu on.
Tänan Greif'it, et ta mind lohutas, sest siis olin ma ikka täiesti löödud(ja kõvasti noorem ka.

Mida ma öelda tahan on see, et kõik kuri ja roheline ei ole alati nii kuri. lihtsalt peab ise analüüsima ennast. Ja kõik inimesed ei saagi kõiges ühel nõul olla.
Peaasi on ju hobuse heaolu!?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 18:03 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kriitika ,kui selline ei jookse tegelikult tõepoolest külgi mööda alla , ainult , et kritiseerijana riskitakse alati halvakspanuga. Eriti juhul kui kriitikat kui sellist pole palutud . Kritiseerija, olgu tal kavatsused nii head ja hoolivad kui iganes , peaks püüdma filtreerida , kas kritiseeritav on võimeline kriitikat vastu võtma nii nagu see on , tegema analüüsi selle põhjal ja õppima sellest . Paraku on see filtreerimine kohati hirmraske . Halvemal juhul võib heatahtlik , iroonile kriitika mõjuda bumerangi efektina. Seega peab olema palju julgust , külma rinda ja just nimelt hoolivust , et kritiseerida... Ja kindlasti oskust seda teha .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 18:13 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tuleb teha teema..Kudas olla hea kritiseerija:D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 18:17 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Vaevalt , et keegi meist sinna teemasse midagi mõistlikku oskab kirjutada xD (Mina loen ennast pigem tähenärijaks ja niisama bla bla vennaks )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 18:22 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Njah ega minust kah asja pole:D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 18:24