Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 25.09.2018 13:10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 19:05 
Eemal
kasutaja

Kriitika vastu pole midagi, kui see sama inimene ka nõu oskab anda. On vanasõna: Kus viga näed laita, seal tule ja aita. Tehakse vastupidi aitamise asemel laidetakse, täpsemalt sõimatakse- mis ongi küsimus, et miks seda tehakse? Aga sellele kindlat vastust ei leiagi. Miks sõimatakse, kui inimene tunnistab avalikult oma viga ja küsib abi?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 19:08 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Sest tavaliselt inimene JUST ei tunnusta oma viga, vaid väidab, et teeb köik öieti ja teised on lollid jne.

Siin üks hea näide:
http://fotoalbum.ee/photos/omellika1/26043705

Selline käitumine / suhtumine on küll lihtsalt kole ja oudne ja kui kritiseeritatakse, siis neile seletab see tippsportlane, et hobusel pole valus ja teistel pole öigust, midagi selle kohta kirjutada.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 19:13 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Seekord Utega väga nõus ! Ja kriitikat peab oskama ka vastu võtta
http://liiga.deviantart.com/art/Taking- ... e-26952779

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 19:48 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Seda tüdrukut ma tean kes selle suksuga sõidab..Ta muidu hästi sõidab..Ennem tal üx teine wõistlusratsu oli..Aaga sellel selja probleemid tulid...Aaga selle pildi kohta ei oska ma midagi kommenteerida...Aaga ex need targad seal teawad paremini...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 20:56 
Eemal
kasutaja

vastuseks teemapealkirjale- Miks kritiseeritakse?- on vastuse seesugune: seda (jama), mida saab kritiseerida on (Eestis) palju ning see tingib ka hädaldamise. Kui kõik oleks *hästi*, siis poleks midagi kritiseerida. Aga kui halba pole, siis pole ka head- üks tingib teise. Seega jääme me igavesest ajast igavesti kritiseerima :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.05.2008 20:58 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

:plaks:

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.05.2008 0:50 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Inglise keeles on selline tore (ehkki poliitiliselt natuke ebakorrektne) ytelus (mida ma nyyd täpselt tsiteerida ei oska ja seet6ttu ymber s6nastan): Arguing in the Internet is like the Paralympics: even if you win, you are still retarded.

Minu jaoks on igasuguste piltide all s6imamine kuidagi lapsik ja rumal tegevus. Esiteks on see "te ju ei tea situatsiooni, miks te s6imate" aspekt, millele v6ib vastata, et pilt räägib enda eest. Samas, ega seda situatsiooni ise t6esti teada ei saa, kui kohal ei ole v6i mingi hobuse seljas ei istu ja inimesi ei tea jne jne - nii et tegelikult peaks endalt kysima, et kas mingi v66ras inimene ja tema tegemised on ikka sinu asi kritiseerida, kui kriitikat ei palutud v6i arvamust ei kysitud. Seda enam, et vähemalt minu puhul tuleks mängu see, et ma ise mäletan suurepäraselt, kuidas ma s6itsin (enam ei s6ida, sest nyyd ma teen eluks hoopis teisi asju), ja noh, nagu yks Norra vanas6na ytleb: kes klaasist majas elab, ei peaks kividega loopima.

Teiselt poolt, ma olen ise ka öelnud, et kritiseerida v6ib igayks, ja selleks, et näiteks toitu kritiseerida, ei pea ise hea kokk olema. V6ib-olla k6ik inimesed lihtsalt ei saa aru, mis oleks aktsepteeritav ja teistele vastuv6etav kriitika. Kui nyyd nendest piltidest rääkida: ma vaataks igasuguseid pilte ja loeks nende kommentaare hea meelega, kui seal all toimuks mingisugune arutelu stiilis mis on pildil head ja mis halba, mis kogemusi kellelgi on, kuidas saaks paremini jne jne, ja kus oleks mingit yldist m6istmist. Ma ei viitsi lugeda mingit iginat ja viginat teemal "sul on sadul valesti ja hobusele ei tohi KUNAGI selliseid asju suhu panna ja sa ei oska s6ita ja see hobune on liiga noor ka!", millele vastatakse stiilis "sa ei teagi seda hobust", "ma olen muidu ka ilgelt hea s6itja, a kes sa ise oled" ja "ema on sul liiga noor" blablabla. Mis ma öelda tahan: seal ei olegi normaalseid kommentaare, sest isegi p6him6ttliselt 6ige kommentaar, mis on halvasti ja valesti s6nastatud ja viib ainult tylini, on minu arust loll kommentaar.

Kuhu ma j6uda tahtsin: k6ik v6ivad kyll kritiseerida ja vaielda, aga enne v6iks m6elda, kas mingi teema on just see, kus sul on k6ige rohkem pädevust kritiseerida. Ja kui leiad, et on 6igus, siis m6tle, KUIDAS sa selle kriitika esitad. Solvangu defineerib solvuja, mitte solvaja, ehk siis - need inimesed, kes teatud kommentaaridest solvuvad, ei ole ise syydi. Syydi on see, kes nähvama hakkas. Nagu siit foorumist näha, on neid inimesi rohkem kui mitu, nii et äkki tasuks vahel väheke jalga puhata ja vabandada, kui jälle hobuste heaolu kaitsmisega väheke liiga hoogu on mindud.

skorpion: väga ilus filosoofia.
Aga v6ta kasv6i see seeliku näide: oletame, et see, kellel see elu kole seelik juhtub olema, on su s6ber. See on vale suurusega ja teeb ta tagumiku paksuks ja nii edasi. Kui sa talle mainid, et kuule, vaata ka mis kotiga sa ringi käid, pime olid seda ostes v6i, siis t6enäoliselt ta ei solvu, sest ta on su s6ber, tunneb sind ja su iseloomu ja teab, et sa soovid p6him6tteliselt head. Kui tegu on sulle v66ra inimesega, siis sa kas jätad tema ja ta seeliku rahule, v6i kui sa kuidagi oldud ei saa, lähed ja seletad viisakalt, et ma olen seejasee, ma juhtusin teie seelikut nägema, ja teate, koerad ka naeravad kui te tänaval käite. V6i midagi sama kena.

(:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.05.2008 6:56 
Eemal
kasutaja

See oli küll üks tore meeleolukas postitus :lol:

Mina tahtsin aga vaid tählepanu sinna juhtida, et kriitika on see positiivne stress, mis ajendab meid tegutsema, tingib arengu. Kui kõik peaksid siestat, limpsiksid veini ja ajaksid blablabla juttu suust välja- kui üdini tore ikka maailm ja inimesed on- siis poleks ju ka eesmärki, kuhu poole üldse jooksma hakatagi. (Samas see yin ja yan jälle: sellist olukorda pole tegelikult olemas: kui nii tundub, siis on tegemist lihtsalt pettekujutelmaga).

Kriitika esitusviis on aga ehk kriiika enda sisustki tähtsam ja seda on siin juba palju rõhutatud. Võõral "elu koledat" seeelikut seljas nähes, vist ikka ei torma seda talle teavitama. Aga, miks ka mitte??- eestlane on nii tuim ja tagasihoidlik ja niimoodi (piltlikult öeldes) enmasti me oma arenemisvõimalused ja elu naljakamad, säravamad, huvitavad momendid ja tutvused ka maha magame... Või mis?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.05.2008 8:03 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

skorpion kirjutas:
Kriitika esitusviis on aga ehk kriiika enda sisustki tähtsam ja seda on siin juba palju rõhutatud. Võõral "elu koledat" seeelikut seljas nähes, vist ikka ei torma seda talle teavitama. Aga, miks ka mitte??- eestlane on nii tuim ja tagasihoidlik ja niimoodi (piltlikult öeldes) enmasti me oma arenemisvõimalused ja elu naljakamad, säravamad, huvitavad momendid ja tutvused ka maha magame... Või mis?

Ei tahaks ma nüüd NII karm olla, aga üks pisikene tera on küll sees. Selles suhtes on Sakslased küll otsekohesem (natuke üldistan, aga ühiskond on ühiskond) ja ka harjunud sellega, et kritiseeritatakse. Juba vanemad, koolis - inimene on kriitikaga harjunud.

Siin möni kord on mul tunne, et inimene solvab juba niivörd selle peale, et väikest märkust teha - ja ta ei ole aru saanud, et kriitika ei pane tema eksistents ega tema oleku küsimuse all, vaid lihtsalt "midagi läks valesti".
Seda aga annab öppida: kriitika vastu vötmist - sellega vöidad kohe kindlasti.

Ute

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis