Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 28.05.2018 7:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Foorumi tulevik
PostitusPostitatud: 22.09.2014 21:07 
Eemal
admin

Kohe on käes oktoobrikuu ning mulle tuli meeldetuletus domeeninime "hobufoorum.eu" registreeringu aegumise kohta. Ehk siis raha tahetakse, järjekordselt.

Võtsin lahti oma tagasihoidliku arvepidamise ning selgus, et viimati küsisin foorumi toetuseks raha 2008. a. lõpus (viewtopic.php?f=1&t=4044). Vahepeal on küll pisut tilkunud äriliste kleeps-kuulutuste pealt, kuid lõppkokkuvõttes olen foorumit pidanud[1] oma isikliku rahakoti pealt ning praeguseks olen mitmesaja euroga miinuses. Mis pole küll katastroofiline summa, kuid too domeeniarve on vast sobiv punkt otsustamiseks, kas jätkata või mitte. Lõppude lõpuks ei ole ükski asi igavene ning kui piisavalt huvilisi pole, siis on ehk lihtsam pillid kotti panna.

Seega - kui nädala pärast, 29.09. õhtul on mul piisav motivatsioon foorumiga jätkata, siis pikendan domeeni ning foorum jätkab vanal (või veidi paremal) viisil. Kui ei, siis läheb foorum kinni (võimalusel hoiaks vanu postitusi n.ö. staatilise arhiivina kusagil alles, aga lubada ei tahaks).

Piisav motivatsioon võib tekkida kahel moel:
• ilusad sõnad siinsamas teemas
• EE032200001107683879, konto omanik Sarah Marie Anastasia Fischer

[1] Foorumi pidamine tähendab siis rahalises mõttes domeeni registreeringut (ca 8 € aastas) ning virtuaalserveri renti (ca 80 € aastas). Foorumi haldamise ega hooldamise eest keegi palka ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Foorumi tulevik
PostitusPostitatud: 22.09.2014 21:16 
Eemal
kasutaja

marie kirjutas:
Piisav motivatsioon võib tekkida kahel moel:
• ilusad sõnad siinsamas teemas

Hea idee. Järgmine kord, kui toidupoodi lähen, siis proovin kindlasti ära, kas ilusad sõnad täidavad kõhu ära või mitte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.09.2014 21:19 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mina leian, et isegi siis kui suurem osa arutelust käib praegusel ajal läbi Facebooki on hobu-foorum ikkagi tähtis. Saab nii möndagi vana loo üles kaevata ja vaadata, mis asjast saanud, mitu kasulikud informatsioonid on siin saadaval.

Toetan rahaliselt - olen seda ennemgi teinud. Ja loodan, et teised toetaksid ka natuke.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.09.2014 9:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

See foorum on alati olnud minu igapäevane lugemisvara. Tõsi küll, nõu küsida pole eriti julgenud, sest halvustavaid kommentaare lendab tavaliselt palju. Meil siin õnneks on mõned inimesed, kes annavad ka head nõu, mitte ei ilgu lihtsalt teiste kallal, aga kahjuks on nad vähemuses. Nõuanded stiilis - mine sõida elevandiga ei aita küll mitte kedagi. Oleks meil siin inimesed sõbralikumad, oleks kindlasti ka teemasid ja huvi rohkem.
Praegu uueneb enamjaolt ainult müügikuulutuste rubriik, aga eks ka see ole tähtis.

Kokkuvõtvalt, foorum võiks siiski jätkuda, sest siiski vahel tuleb ka väga häid soovitusi, minu siinkohased tänusõnad kiu'le, tänu kelle soovitusele sain probleemist lahti, hea, et ikka julgesin küsida ja tänusõnad ka marie'le, et sa seda asja teed ja vead, olen ka ise nõus panustama.

:kiiver:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.09.2014 18:20 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Marie, oled sellesse foorumisse juba nii palju panustanud, ning hoolimata sellest, kas foorum jätkab või mitte, suur tänu Sulle! Sest kogu selle sopapritsimise ja nõmeduste kõrval on siin ikkagi hindamatult palju väga tarka juttu ja tõstatatud on teemasid, mille kohta informatsiooni on keskmisel nadi võõrkeelteoskusega hobuseomanikul võimatu leida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.09.2014 21:39 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nõustun Camill'i postitusega. Külastan siinset foorumit peaaegu iga päev ning ta on mulle väga kalliks saanud - on ju ometi üks väheseid meie väikse Eesti hobu-teemalisi foorumeid. Oleks väga kurb, kui seegi lakkaks olemast ): kuid muidugi saan aru, et tegu on kalli lõbuga.. Kindlasti annetan ka natuke omalt poolt.
Mainisin just ülaltoodud postitust, sest ka mulle tundub, et tihti foorumisse ei julgegi postitada.. Kuid see selleks. Ei taha ette heitma midagi hakata. Lõpuks on ju meie kõigi kasutajate endi teha siin selle paiga atmosfäär.

Mina südamest loodan, et hobufoorum jätkab oma tegevust! Suur tänu Marie'le, kes sellesse nii palju hoolt ja armastust on panustanud.. hopefully, on ta nõus seda ka edaspidi tegema :lill:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.09.2014 13:18 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kõigepealt suur tänu, marie, selle foorumi eest!

Mina võin väita, et olen kasvanud koos HOBU foorumiga. Vist üsna foorumi alguses leidsin juba tee siia. Pole võimalik sõnadesse panna, kui palju abi sellest foorumist on olnud. Mõned, paljud, võibolla ei oska ette kujutadagi. See foorum oli olemas enne FB laialdast levikut. Väga paljudes küsimustes sai vastuse just siit foorumist. Täiesti põhjendamatu on väita, et foorumis oleks kuidagi õel või tõrjuv suhtumine. Kindlasti mitte! Otsekohesus ei ole õelus! Ja paljudes küsimustes on parem õelda otse mitte keerutada. See on koguaeg nii olnud.

Kahju kui FB foorumi välja suretab. Aga muidugi mõistan ma marie seisukohta. Pole mõtet aega, ega raha raisata kui asi lõpuks hääbub. Suure töö on ta eesti hobumaailma parandamiseks juba ära teinud!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.09.2014 14:34 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:
Pole mõtet aega, ega raha raisata kui asi lõpuks hääbub.

Mina tegin kohe internetipanka lahti ja raiskasin raha foorumi peal. Sest mul on ta armas kaaslane, millest ma väga ilma jääda ei tahaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.09.2014 17:19 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Kas pole elus liiga sageli nii, et millegi või kellegi tõelisest väärtusest saadakse aru liiga hilja - alles siis, kui ta on kaotatud. Loodan, et foorumiga siiski nii ei lähe.

Tegelikult on ju meid palju, kellele foorum on olnud abiks teadmistega või toeks keerulistel hetkedel. Ja usun, et meid on piisavalt selleks, et kõigel sellel ka edaspidi mõtet ja tähtsust ja väärtust oleks - võimalikult paljude jaoks. Kindlasti on, hoolimata siit aegade jooksul ka läbijooksnud ebakõladest ja solvumistest, olulisemad need muutused, mis tänu foorumile on toimunud meie arusaamistes ja läbi selle meie kõigi suurte lemmikute eludes ja heaolus. Ja see tee ju jätkub - nii seniste kui uute tulijate jaoks. Ja mina arvan küll, et seda foorumit on jätkuvalt tarvis.

Mariele tuhat tänu selle eest, et ta seda kõike seni nii vapralt on kandnud ja korraldanud. Aga ta ei peaks selle kõigega nii üksi olema. Ehk peaksime endilt küsima, mida saan mina teha selleks, et igaõhtune foorumikülastus pakuks jätkuvalt samapalju positiivset emotsiooni ja uusi teadmisi kui aastatetagune? Kas anname oma foorumile selleks võimalusè?

Väike finantstoetus võiks olla esimene samm - ka kümme inimest a 10EUR aitaks Mariet ilmselt järgmise otsuse positiivse lahenduse suunas. Kes mõtleb ja tunneb samamoodi - lööge palun kaasa!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.09.2014 13:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ute Wohlrab kirjutas:
Roki98 kirjutas:
Pole mõtet aega, ega raha raisata kui asi lõpuks hääbub.

Mina tegin kohe internetipanka lahti ja raiskasin raha foorumi peal. Sest mul on ta armas kaaslane, millest ma väga ilma jääda ei tahaks.

Pidasin silmas seda, et kui marie üksinda või suuremas osas seda üritust finantseerima peab :) Omaltpoolt kavatsen kindlasti ka võimaluste piires mingi summa anda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.09.2014 13:15 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Marie on mitu aastaid juba üksinda finantseerinud (ja ma ei usu, et hiigelsuured toetusesummad on kokku tulnud...) - seega saaks ka hüvitada eelmiste aastate kulud... minu meeles ei ole ka tähtis, kas 1 euro vöi 10 euro - peamine, et midagi laekuks.

Aga nagu ma näen: olen vist hetkel ainus, kes toetab. Eks ma siis teavitan, et olen nous veel kord internetipanga lahti vötta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.09.2014 15:20 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Ute - päris ainus sa ei ole. :-) Ka minu poolt läks väike toetussumma teele.
Loodan, et ehk leidub toetajaid veel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.09.2014 16:17 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Neutron kirjutas:

:lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.09.2014 20:44 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Ute Wohlrab kirjutas:
Neutron kirjutas:

:lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill: :lill:

Seda minagi...loodetavasti on meid palju...! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.09.2014 22:14 
Eemal
admin

Ute Wohlrab kirjutas:
Aga nagu ma näen: olen vist hetkel ainus, kes toetab. Eks ma siis teavitan, et olen nous veel kord internetipanga lahti vötta.

Ei ole Sa õnneks ainus ... mõni on ka vaikselt toetanud ja pole siin sõna võtnudki. :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid