Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.05.2018 1:37

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ostan hobuse
PostitusPostitatud: 06.11.2007 10:12 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

bettyna kirjutas:
.Aga peaks ikka hakkama saama kõigi töödega,vankriette,reha ette ja muud sellised riistad.

Sellist hobust tahaks ma ka endale. Talliuks lahti ja saab ise hakkama!!! Suurepärane. Ma ei teadnud, et sellised olemas? :lol:

Lisan aga: odavad PLUSS head tööhobused on Eestis väljasurnud.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 10:21 
Eemal
kasutaja

Kulla Ute, sellised hobused peaaegu, et olid olemas. 7-8 aastane laps võis vabalt loorehaga heinamaal tööd teha või küla vahel vankriga talli poole sõita. Mäletan kartulimuldamist hobusega, kus sellel mehel, kes hoidis saha ''kurgedest'', olid ohjad kaelas ja hobune töötas häälkäskluste peale, ''pööra, vagu, tasa'' jms. Vao lõpus teadis, kui palju edasi minna ja siis pöörata uuele vaole, käia eksimatult õiges vaos jms. Täiesti tavalised sovhoosi tallist võetud hobused, mitte mingid ''eriväljaõppe'' saanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 10:28 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Sellised hobused tõesti olid. Praegu, kuna eriti hobusega põllutöid ei tehta, on olemasolev tööhobuste populatsioon hääbumas ja uut peale eriti ei kasva. Kui kellelgi leidub laudanurgas mõni vana hobune, keda odavalt müüa soovitakse, on tegu pahatihti hooldamata, korrast ära kapjadega ja kopsuhaige loomaga.
Seega odavus ei saa olla ostul primaarne. Lihtsalt väike soovitus. Head, tervet (füüsiliselt ja vaimselt) spetsiaalse väljaõppega hobust on raske odava hinna eest saada.
NB: Kulgeja, usun küll, et neid sovhoosi hobuseid õpetati vaol käima, vaevalt see loomulikust intelligentsist ka tuli.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: ostan hobuse
PostitusPostitatud: 06.11.2007 10:37 
Eemal
kasutaja

no jah mis te siis tahate siin nüüd öelda et see imelik et keegi veel tänapäeval tahab hobusega tööd teha?Ja tean isegi mitut inimest kes tegelevad hobuste õpetamisega et saada just tööhobuseks.Ja paraku on asi läinud edasi ja pole neid raudruunasid võtta kes teeksid väikses majapidamises tööd.Sest kes on suurtalunikud neul omal töid nii palju et väike majapidajale ei tule keegi appi aga hobusega saab ise tehtud tööd mis tegemist vajavad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: ostan hobuse
PostitusPostitatud: 06.11.2007 10:44 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

bettyna kirjutas:
no jah mis te siis tahate siin nüüd öelda et see imelik et keegi veel tänapäeval tahab hobusega tööd teha?

Seda ei tahtnud keegi öelda ja Saksamaal on lausa elustiil selline, et lähevad oma tööhobustega tasuta kellelgile talupidajale abi.

Aga tahtsime öelda, et

1. on jumala raske hästi väljaöpetatud hobust üldse leida
2. PLUSS siis veel et oleks terve on juba vöimalus nulli ligidal
3. PLUSS veel odavalt

= vöimatu.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

bettyna, keegi ei öelnudki, et sina imelik :)
lihtsalt tekkis arutelu teemal, et sellist hobust on raske leida. mul endalgi oli selline kullatükk, aga tema aeg sai ümber. ja veidigi nooremaid sellises väljaõppes pead sa tikutulega otsima... aga siiski on neid siit foorumistki vahel välja hõigatud, nii et küll sa kellegi leiad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Ei, ma ausalt ei taha väita, et see oleks imelik, kui keegi hobusega põllutööd teeb, vastupidi, see on tervitatav. Tahtsin ainult öelda, et selliseid hobuseid ei ole kuigi palju ja vana odava loomaga on suur oht alt minna.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
Eemal
kasutaja

Uih, kas ma siis kuidagi jätsin mulje kolhoosiaegse hobuse mingi ''kaasasündinud tarkuse'' vallas? Pigem ikkagi püüdsin selgitada, st see oli täiesti normaalne ja tavaline nähtus, keegi ei käinud põlluserval näpp suus imestamas. Igapäevane asi oli. Isegi EESTIS!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 11:24 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Täiesti tavalised sovhoosi tallist võetud hobused, mitte mingid ''eriväljaõppe'' saanud.

Sorry, sain valesti aru. Kui vanast ajast mäletan, siis ega iga sovhoositallist võetud hobune ei osanud midagi vagu ajada, seisis selle asemel nagu post. Rahulikud olid nad kõik, kuid juba toona tihti halvasti peetud, vanad ja haiged (üks, keda mäletan, elas üldse suures lehmalaudas ukse all, ilma allapanuta seina küljes ketis, teda sai siis pooliku eest laenata, kui oli vaja kodusel aiamaal tööd teha). Aga see vanem generatsioon on ju enamuses välja surnud ja kes veel alles, ei pruugi olla terve ja "kasutamiskõlblik" - kuigi hind jah võib olla odav. Ja kui nooremat hobust pakutakse pealtnäha kummaliselt odava hinnaga, siis võib põhjus peituda teatud "kiiksudes" (hobune on tige, muutub mingis situatsioonis kontrollimatuks ja hakkab märatsema jne).

Kes praegu koolitab enda isiklikku nooremat tori hobust, raskeveokat või siis eestlast, teeb seda enamasti oma tarbeks ja kui müüb, siis kindlasti mitte odavalt, kui tal vähegi turust aimu on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 11:33 
Eemal
kasutaja

Noh,aga küsida ju võib? :)
Raxel peaks meil siin see kõikse targem olema vastama,on see ostusoov utoopiline või mitte.Pealegi,kui odav on odav?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 11:37 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Minu kogemuste põhjal loetakse odavaks hinnaklassiks vahemikku 5000-15 000 krooni. Enamasti. Ei ole reegel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 11:53 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

fiksu kirjutas:
Noh,aga küsida ju võib? :)
Raxel peaks meil siin see kõikse targem olema vastama,on see ostusoov utoopiline või mitte.Pealegi,kui odav on odav?

Kui hästi otsida, siis sellise hobuse leiab ca 10 000 krooni eest. Pekk ja sitakiht maha ja loomad missugused.

Kusjuures ma tegelikult tean ühte sellist hobust (pekki pole ja puhas ka). Tal pole ainult pabereid. Vanust oli vist 15, mära. Aga ma ei tea, kas ta enam müügis on.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 13:13 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Ma tean ka ühte 1981a.sünd.Tori tõugu mära http://www.vet.agri.ee/linfo.php?owner_id=2517&book=T üks tuttav naaber tahab tast lahti saada,aga ma ei tea täpselt,kas ta müüb või niisama annab,kuna ta juba nii vana.Ta teeb absoluutselt kõik põllutööd.Ja muidugi ta tahab et ta saab hea kodu omale,sellepärast ta võib olla venitab selle müügiga.Ma võin muidugi küsida täpsemalt kõik,aga ei tea,kas on üldse huvi kellegil????

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 13:23 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

too on küll natuke liiga vana... minu 81. aastal sündinud mära tegi sel kevadel veel vaid armsaid kergeid jalutuskäike ratsa ilma sadula/valjasteta ning kerge kaarikuga. ei raatsinud küll rohkemat temalt nõuda. kuigi just selline suhtlemine temaga andis väääga palju. kedagi nii tarka/turvalist pole enne/pärast kohanud.
leinan teda praegu nii väga, et on kiusatus ise see mainitud "vanamoor " võtta, aga ega tema pole SEE.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.11.2007 13:23 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Kui Bettyna loeb seda (usun, et loeb), siis äkki kirjutab privasse nende hobuste asjus?

Samas, hobune sünniaastaga 81 vast enam ei sobi aktiivseteks põllutöödeks, pigem ikka rohkem pensioni pidama, isegi kui tema tervis on muidu väga hea - või ma eksin?

Viimati muutis Walhalla, 06.11.2007 13:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 50 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid