Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.02.2018 18:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: traavlitega ratsutamine
PostitusPostitatud: 16.03.2008 19:54 
Eemal
kasutaja on filtris

kui vanalt peaks hakkama traavlit õpetama ratsa käima...kordet jne...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.03.2008 19:56 
Eemal
kasutaja on filtris

travlid on väga palud haige närvikavaga lomad

Viimati muutis liinalepmaaa, 19.03.2008 19:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.03.2008 20:09 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

"Ise küsin-ise vastan" ? :kiiver:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.03.2008 21:13 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Traavel ei erine ju tavaliselst hobusest. Nende jaoks ei ole mingit erivanust, et ratsa sõitma õpetada. 3-4 oleks jamh üsna paras.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 1:52 
Eemal
admin

anneli kirjutas:
"Ise küsin-ise vastan" ? :kiiver:

tundub küll. liina järjekordne topeltkasutaja ("viva la sveeb") kustutatud :evil:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 8:30 
Eemal
kasutaja

Tsiteeri:
Traavel ei erine ju tavaliselst hobusest. Nende jaoks ei ole mingit erivanust, et ratsa sõitma õpetada. 3-4 oleks jamh üsna paras.

Tegelikult ikka erineb kyll, lihased, kõõlused ja kõik ylejäänud vajalikud organid on traavlitel palju varem välja arenenud, kui tavalisel ratsul. Ega muidu traavel ei suudaks 2 aastaselt oma elu rekordeid teha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 9:51 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

Nii ta on, aga ratsutama varem kui kolmeselt ei ole ikkagi mõtet. Saab kauem lapsepõlve nautida jne :) Kordet võib ju vaikselt ma arvan ennem 3 aastaseks saamist teha küll, aga mitte üleliia.

Aa ja ma ei saa aru miks see teema on RAKENDIS alafoorumis ? :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 10:47 
Eemal
kasutaja

TaivY kirjutas:
Tsiteeri:

Tegelikult ikka erineb kyll, lihased, kõõlused ja kõik ylejäänud vajalikud organid on traavlitel palju varem välja arenenud, kui tavalisel ratsul. Ega muidu traavel ei suudaks 2 aastaselt oma elu rekordeid teha.

nojaaa, kuid inimene selga? kas see pole teine teema?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 12:05 
Eemal
kasutaja

Traavlitega võib täitsa vabalt juba2,5a sõita siis on neil kõik välja arenenud ja pole mingit probleemi. Õpetada võib juba kordet ja sadulat selga panna nii 1,5-2 aastaselt.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 12:29 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Minu raamat ütleb teistmoodi.

Et just see arusaamine, traavlid ja täisverelised oleks varavalmiv = varem saab selja on vale ja aegunud.

Spordi-eesmärgid on teised, seal on "materjaliga" tegemist. Kui ei kölba, praakitatase kiiresti välja. Selles möttes on nii, et seda varem katsetatakse, seda varem on tulemused ja seda varem on selge, kas selle hobusega "tasub" vöi mitte.

Kuid aga eraomanik, kellel traavel mitte rahateenimis-eesmärgiga vaid lemmikloom vöi ratsahobune, loodetavasti ikka ootab pika, probleemideta eluiga oma söbrast ja temale on ikka soovitav sama kui "teiste hobustele": enne 3 aastat pole ühelgil hobusel möttet selja ronida.

Miks ikka niivörd tahetatakse, et hobustel just LÜHIKE lapsepölv on? Ja ma jälgin, et nad samad inimesed, kes ise vastutust kanda ei taha, nii öelda, ise täiskasvanud ei taha olla.

Et endal pikk lapsepölv, hobusel aga mitte?

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 12:30 
Eemal
moderaator

Tsiteeri:
kas see pole teine teema?

On ju küll, rakendis veab ta raskust enda järel, ratsutamisel aga kannab seljas. Parem hiljem kui varem. Milleks kiirustada?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 13:11 
Eemal
kasutaja

Kui tegu on inimesega, kes ei tea midagi traavlitest ja nende arengust siis on õige jah 3a ratsutada, kui aga on inimene, kes on tegelenud traavlitega terve elu siis oskab tema kindlalt öelda millal on õige aeg selgaistuda. Kui on hobune,kes on kiirearenguga siis ei ole2,5a hobusega ratsutamine mitte sugugi tappev. Praktiline osa on muidugi erinev yks on seljas ja teine järgi. AGA ma juba ytlesin, et tavaline kiirarenguga traavel hakkab käru ees jooksma juba 1 aastaselt ja on oma elu rekordid ja võidud võitnud juba 2a healjuhul 3a. Nelja aastaselt kiirearenguga traavel enam ei jookse, sest ta on oma tipp vormis just noorelt. Seega traavlit ei tapa kui temaga ratutada 2,5a.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 13:40 
Eemal
moderaator

Taivy, mitte käru ees jooksmisest, vaid ratsutamisest on jutt! Need on kaks eri asja. Aa, ja et kui ma midagi traavlitest ei tea, siis õpetan al. kolmeselt, aga Sinusugune spets teab, et "sellele kahesele veel ei või, aga 2a kahe kuusele juba võib." Mille järgi sa otsustad, kui tohib küsida?

Jooksmisest: kui palju kaalub inimene koos käruga, millist jõudu peab traavel rakendama, et kohalt saada, millistele lihastele mõjub?

Ratsutamisest: inimene oma raskusega hobuse seljal mõjub eelkõige seljalihastele. Kui "valmis" on need varavalmivatel traavlitel ja ka nt täisverelistel? Kui suurt koormust talub nt 2,5 aastane traavel oma seljas?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 13:51 
Eemal
kasutaja

Ega sa ei pane ju hobust käru ette, kes on arengust kõvasti maas. Traavli elu traavlina on miljon korda raskem, kui seda on ratsuna. 2,5aastane traavel kannatab seljas kindlasti 50kg. ja käruga kusjuures kui õpetatakse noori hobuseid, et nende lihasmass kasvaks siis nimelt just sellise spets raske käruga(jarrukärryt) eestikeeles siis pidurikäru, millel on võimalik pidurid peale lyya. Ma ei räägi siin võhikutest v mitte võhikutest ma räägin elust endast. Traavlil ja ratsahobusel on siiski vägagi suur vahe, kui siin teemaks oli , et ega nad ei erine. Siiski erinevad ja väga palju, mitte ainult, et yks on rakendi loom ja teine ratsa loom. Ja ega see on ikka igainimese enda asi, kuna ta õigeks peab millal oma hobust ratsastada. Mina olen traavleid saduldanud nii 2,5 ja peale. Ja need loomad on ka juba varem õpetatud käru ees. Ratsainimestel on sellist teemat väga raske vastuvõtta, aga nii se kahjuks on. Kunagi kui käisin veel Tondil ja sealt edasi traavlite juurde ei julgenud ka mina nii noori ratsastada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.03.2008 13:58 
Eemal
kasutaja

Kui tegu on muidugi traavliga, kes on ostetud varsana ja omal sesnud nii aastaid 2 siis muidugi on mõtekam sellist looma õpetada hiljem, kui aga tegu loomaga, kes käinud käru ees ja saanud trenni siis võib alustada varem. Unustasin sellise loo mainimata.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid