Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.02.2018 18:51

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2008 11:48 
Eemal
kasutaja

wertiigo kirjutas:
Urmas Saks Tartumaal tegeleb rakendispordiga päris aktiivselt! Meil on tallis päris mitu huvilist, kes harjutavad. Ise panin oma opsi ette 2 kuud tagasi, plaanime Tori Rakendi võistlusele ka minna, kui kõik vajaliku selgeks saame! Rakendispordil on väga suur perspektiiv ma usun- see, kes enne proovinud pole, ei kujuta ettegi, kui lahe see tegelikult on!!! Kel vähegi võimalus- proovige ära!

ja tuleb mul meelde need higipisarad laubal, kui hobune tuhatnelja ree ees kontrolliomatult kihutas-> seljas on turvalisem :lol: eriti metsas.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2008 13:14 
Eemal
kasutaja

Ja mulle tuli meelde,kuidas me esimest korda hobust ree ette panime,hommikul alustasime ja õhtu pimedas lõpetasime.Vahepeal tankisime ennast ja hobust :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2008 14:48 
Eemal
kasutaja

ma olin juba proff valmis, 5mintsaga hobune ree ette üksinda :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.04.2008 10:18 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Mannalind kirjutas:

Toon sulle talvel ühe. :lol: Oled nõus :?:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.04.2008 10:24 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Respekt, no mina olen küll rakendamisel saamatu, mis saamatu, st, et kui ma ka midagi kokku punderdan, laguneks mu rakend viie minutiga laiali :lol:
Sorirakmetega ilmselt saaksin paremini hakkama, lookrakend on täitsa üle mõistuse. Õnneks mul ei ole kedagi rakendada ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.04.2008 12:04 
Eemal
kasutaja

Walhalla kirjutas:
Respekt, no mina olen küll rakendamisel saamatu, mis saamatu, st, et kui ma ka midagi kokku punderdan, laguneks mu rakend viie minutiga laiali :lol:
Sorirakmetega ilmselt saaksin paremini hakkama, lookrakend on täitsa üle mõistuse. Õnneks mul ei ole kedagi rakendada ka.

Jutt õige,meil lagunes kahe km peale vist kolm korda laiali,kaks korda kõndis elukas eest ära,aga õnneks oli tegu ühe igati arusaaja traavli märaga,kes oli meisuguseid käpardeid ennegi pidanud taluma.Kiirus oli ka selline,et võttis silmist vee välja,kirjeldamatu tunne,aga rohkem ei prooviks.Kusjuures selleks ajaks,kui mära ette lõpuks saime,oli kottpime väljas,kombineerisime mingid imelikud väikesd akud ja autopirnid valguseks :idea:

PS.ega me ise poleks hakanudki ette panema,aga kõige kurja juur oli 75 aastane vanaema,kes kinnitas,et see ettepanemine kukepea,tema seda nooruses küll teinud.Võis ju olla,aga pärast poolt tundi rahmeldamist,kadus vanamemm tuppa ja andis alla :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27.04.2008 8:47 
Eemal
kasutaja

RASKEVEO kirjutas:
Mannalind kirjutas:

tead, kui aus olla, siis ma peaks nüüd 50min arutlema, mis pidi need rihmad üldse käivad. 5 või isegi 6 a tagasi sain kiirelt ette (mingi laste jõulumaa oli, 3 korda päevas panin sümboolseks ringiks looma ette), kuid mul nii tore hobune oli, kes enamvähem ise rangidesse puges ja oleks rihmad ka pingutanud, kui vaid saaks :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27.04.2008 12:20 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Mannalind kirjutas:
RASKEVEO kirjutas:
Mannalind kirjutas:

tead, kui aus olla, siis ma peaks nüüd 50min arutlema, mis pidi need rihmad üldse käivad. 5 või isegi 6 a tagasi sain kiirelt ette (mingi laste jõulumaa oli, 3 korda päevas panin sümboolseks ringiks looma ette), kuid mul nii tore hobune oli, kes enamvähem ise rangidesse puges ja oleks rihmad ka pingutanud, kui vaid saaks :lol:

Saan kinnise silmadega seda teha,aga lihtsalt oleks vaja teist inimest kõrvale,peale lapse saamist üksi ei julge aga mees.....mees ütleb selle peale et meil on traktorid ja tema ei hakka hobust piinama :lol: Nii et olen oma probleemidega täitsa üksi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28.04.2008 19:09 
Eemal
kasutaja

Mannalind kirjutas:
ja tuleb mul meelde need higipisarad laubal, kui hobune tuhatnelja ree ees kontrolliomatult kihutas-> seljas on turvalisem :lol: eriti metsas.

Mul eelmisel nädalal sai loom kambakesi ette pandud, hakkasime platsile minema, kui ta ehmatas ja järgmisel hetkel leidsin end keset autoteed tuhatnelja kihutava hobuse tagant... mingi 500 m panime täisgaloppi... imekombel sain pidama:P vanker terve, mina terve ja loom kaa.

aga jah, muidu on rakendisport väga lahe:D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29.04.2008 8:58 
Eemal
kasutaja

Ma olen nüüd lõpuks loogaga rakendamise selgeks saanud.Alguses oli kah nii,et ikka mitu korda tuli hobune uuesti ette panna.Kunagi vanaema õpetas mulle aga siis olin ise alles plikake.Hiljem on isa ja ema mind rakendamisel aidanud ja nüüd saan juba täitsa ise oma vahava torika ette ja tulevikus tahan oma noore kah ette õpetada.Omal kah põllulapike,mis saab hobusega üle haritud.Äestame ka küla kartulipõlde,mis on väga vahva,hea koormus hobusele ja endale kah :) Ja kartulipõld jääb hea ja pehme.Tahaks õppida ka soridega rakendamist ja muidugi unistan neist moodsatest vankritest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05.06.2008 11:06 
Eemal
kasutaja

loogaga rakendit tunnen, hobuse panen ette ka korralikult aga ise sõita ei taha. Minu arvel on vist kolm puruks sõidetud vankrit +mõned aisad. Reed ja oma kondid on terveks jäänud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05.06.2008 18:13 
Eemal
kasutaja

Ise kasutan loogarakendit ja pole veel midagi ega kedagi äralõhkunud.Hobune peab hea olema ja riistad vastupidavad.Tegelt tahaks õppida soridega rakendamist, et keegi näitaks kuidas sorirakend käib, peab vist kellegi juurde õppima minema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.06.2008 18:15 
Eemal
kasutaja

Mul on ees käiv, hästi juhitav pommikindel :) hobune aga üksi on nigel teha. Vankri saab ka ehk nädala või paari pärast sappa (vanker kodust kaugel) aga üksi ei viitsi teha, olgem ausad, pole siiani ka mahti olnud. Leiaks Raplamma põhja osast või Harjumaa lõunaosast mõne kaaslase, siis toimetaks küll.
Järgmised võistlused rakendispordis toimuvad vist Ruilas juuni lõpupoole.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid