Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.11.2017 9:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tekid
PostitusPostitatud: 02.10.2012 15:08 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma läheks seda teed, et peale mingi kvaliteetsem vihmakas ja siis alla erinevaid kihte. Üleüldse eelistan seda varianti, et alumiste kihtidega reguleerida teki soojapidavust. Eestimaa talv on ju sama muutlik kui ülejäänud aasta. Ja kui ühel päeval on ka -20c siis järgmine võib olla kõigest -10c ja selliste temperatuuri erinevustega oleks juba vaja eri paksusega tekke.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2012 15:50 
Eemal
kasutaja

Kui vähegi võimalik, võta hõbedane bucas, see sobib pm iga ilmaga alla nulli. Mul elas mära teise märaga koos selel tekiga ja seda katki sakutada nad ei suutnud.

Rebimiskindlusest - siiamaani olen tallitekid ostnud 30-50 eurised pussakad. Nüüd sain ühe 200eurise talliteki ja khm... kui eelmsied tallitekid rebenesid isegi vastu seina hõõrumisega, siis see on küll purunematuse tipp. Nüüd ostsin Horze õueteki, see nii vastupidav ei tundu, aga mul on täkk ja teistega koos ei käi, niiet ampsamisi pole karta.

Ma eelistan pigem igale ilmale vastavaid tekke kui hobune 2-3-4 teki alla toppida. 400-500 grammiseid talvekaid on saada küll, ei ole vaja 10 tekki selle saavutamsieks selga panna..

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2012 16:14 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Asukoht: Pikaajalise orjapidamistraditsiooniga rassistlikud lõunaosariigid
Ma endiselt ei nõustu väitega, et Horze tekk on jama. Mul on 2 Horze talvetekki 24/7 kasutusel, väga head tekid on. Sama head kui teised eelnevas postituses mainitud firmad, mis mul kasutusel. 1 tekk on üksikul hobusel, teine tekk käib karjas ja ei ole ära lõhutud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2012 20:35 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:
Ma läheks seda teed, et peale mingi kvaliteetsem vihmakas ja siis alla erinevaid kihte. Üleüldse eelistan seda varianti, et alumiste kihtidega reguleerida teki soojapidavust. Eestimaa talv on ju sama muutlik kui ülejäänud aasta. Ja kui ühel päeval on ka -20c siis järgmine võib olla kõigest -10c ja selliste temperatuuri erinevustega oleks juba vaja eri paksusega tekke.

Ma olen mõelnud just seda, et kuna see hobune kasvatab endale siiski korraliku talvekarva selga, siis tekki olekski vaja just külmemateks päevadeks(-15 ja alla) ja talvel ööseks. :wink:

Olen praegu piilunud tekke, mis on 1600+D tugevuse, 330+ g täidise ja eemaldatava kaelaosaga. Arvestanud olen ka sellega, et rahakotti tuleb kvaliteetse teki korral ikka parajalt kergitada.
Peamised asjad, mis praegu kvaliteetsema(ja kallima) teki ostmise osas muret teevad:
1. palju ma selle suurema ostma peaksin, et see ka järgnevatel aastatel selga mahuks?
2. ega hetkel vajalikust suurem tekk talle praeguses konditsioonis ebamugavust tekita?
3. kas 330g(ja üle) paks tekk täies talvekarvas loomale liiga paks pole ehk(samas kui see tõesti ainult külmamates tingimustes kasutusele tuleb, siis äkki pole liiga paks)?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.10.2012 8:55 
Eemal
kasutaja

Seda lugedes tuleb tahtmine arhiveerida oma hobuse talvetekk kui midagi, mis tegelikult pole ju võimalik. Ostsin selle aastal 2001, sestpeale kasutuses iga talv, välja vahetatud ainult esimesed kinnitused kuna hobune boksis pidevalt nahistas rinnaga vastu ust. Paelad on ainult juba veidi kulunud olemisega kuid tundub, et vähemalt 5 aastat saab sama tekiga veel edukalt hakkama. Tegemist odava kuid praktilise Saksa Pfiff kaubamärgiga.

Mis mulle aga eriti silma hakkab, on metallist pannalde kvaliteet - need nimelt ei ole ikka veel roostes. Samas kui kõigil meie bucase tekkidel on pandlad juba peale esimest kasutusaastat roostes (ning nende kinnituskohad lagunenud). Ehk siis kokkuvõttes - kaubamärkidest lähtudes peaks arvestama, et osa high-end tooteid (hinna poolest pean selleks ka bucast) on kõrge hinnaga ainult seetõttu, et me usume need paremaks kui need tegelikult on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.10.2012 11:37 
Eemal
kasutaja

Bucase kinnitused on tõesti saast.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.10.2012 18:49 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Asukoht: Pikaajalise orjapidamistraditsiooniga rassistlikud lõunaosariigid
Ma ei saa hästi aru, miks El!!s kardab, et teki peaks suurema ostma, kas tegu on noore hobusega, kes kasvab? Ükskõik kui palju su täisealine sale hobune ka kaalus juurde ei võtaks, selja pikkus vast ei muutu? Hobusetekid ei tule ju a´la rinnahoidjasuurused, et 155cm ja A-B-C-D jne kere :D Esialgu ilmselt jääb kaelaauk õnnetult suureks, kosudes ilmselt hakkab tekk paremini istuma. Kui noor hobune, siis ma ostaks selleks talveks väiksema ja kui kunagi kasv enam vähem paigas on, siis ostaks pikemasse kasutusse jääva teki.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.10.2012 20:12 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Westerna kirjutas:
Ma ei saa hästi aru, miks El!!s kardab, et teki peaks suurema ostma, kas tegu on noore hobusega, kes kasvab? Ükskõik kui palju su täisealine sale hobune ka kaalus juurde ei võtaks, selja pikkus vast ei muutu? Hobusetekid ei tule ju a´la rinnahoidjasuurused, et 155cm ja A-B-C-D jne kere :D Esialgu ilmselt jääb kaelaauk õnnetult suureks, kosudes ilmselt hakkab tekk paremini istuma. Kui noor hobune, siis ma ostaks selleks talveks väiksema ja kui kunagi kasv enam vähem paigas on, siis ostaks pikemasse kasutusse jääva teki.

Hobune on praegusel hetkel 5 aastane, mingit erilist kasvu enam tõenäoliselt oodata ei ole(samas tegemist on hiljavalmiva tõuga, niiet kurat seda teab). Minu mure ongi sellest põhjustatud, et hobune on väga tugavas alakaalus ja kui nüüd üles söötmisega saab kasvõi tagumiku normaalse hobuse mõõtudesse söödetud, siis võib praegu mõõdetud tekk tulevikus kiskuma hakata. Õnneks teki ostmiseni veel veidi aega, eks paistab palju selleks ajaks kaalu peale saab. Lihtsalt eksperimendi mõttes mõtlesin praegu, et peaks mõõtma selja nüüd ära ja vahetult enne teki ostmist uuesti, et äkki see kaalutõus eriti ei mõjutagi ja ma lihtsalt muretsen üle(mis on minu puhul väga tavaline). :lol:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2012 10:55 
Eemal
kasutaja

Horze tekkidest soovitan hoiduda! Ostsin paar kuud tagasi talveteki (selle, millel pole tobedaid sammuasteid). Tekk ise istub seljas hästi, ei hõõru õlgu jne, AGA vihma ei pea. Peal on küll sildid, et hingab ja peab vihma jne jne, aga 2-3 tunniga on tekk läbi vettinud. Täiesti võimatu. Ja hind on ka üsna krõbe - üle 100 euri midagi, äkki 140. Selle eest saaks ju mingisugusegi Bucase. Viimane kord sellist jama osta. Ja samas paarikümneeurine vihmakas hoiab mitu päeva jutti vihma kinni kui vaja.

Igatahes Horze tekke ei soovita.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2012 11:56 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

sham kirjutas:
Horze tekkidest soovitan hoiduda! Ostsin paar kuud tagasi talveteki (selle, millel pole tobedaid sammuasteid). Tekk ise istub seljas hästi, ei hõõru õlgu jne, AGA vihma ei pea. Peal on küll sildid, et hingab ja peab vihma jne jne, aga 2-3 tunniga on tekk läbi vettinud. Täiesti võimatu. Ja hind on ka üsna krõbe - üle 100 euri midagi, äkki 140. Selle eest saaks ju mingisugusegi Bucase. Viimane kord sellist jama osta. Ja samas paarikümneeurine vihmakas hoiab mitu päeva jutti vihma kinni kui vaja.

Igatahes Horze tekke ei soovita.

Igaks juhuks küsiks üle, et ega see praeguse ilma jaoks liiga paks pole ja hobune seda hoopis märjaks ei higista? Igal juhul soovitan sul Horzega ühendust võtta, äkki praak vms ja vahetavad välja. :wink:

Lisan veel juurde: osad tekid polegi üleni nö veekindlad. Kui enda tekiotsinguid alustasin, siis sai ikka kõvasti lapatud igasugu foorumeid ja sealt jäi silma, et näiteks Amigo Miol(mis aasta oma, ei oska öelda) on veekindel osa ainult selja peal ja küljed pidid vett läbi laskma ning tänu sellele vettib terve tekk lõpuks suuremas sajus läbi. Eks kindlasti on vahe selles ka, et kui suures sajus tekk üldse vastu pidama on mõeldud- mõni peab vaid kerget hoovihma, teine aga pikemat sadu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2012 14:20 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sham, ega sa tekki masinaga pesnud pole juhtumisi? See hävitab teki veekindluse , parimal juhul juba esimese pesuga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2012 14:24 
Eemal
kasutaja

Ostsin teki alles, pesnud pole, üleeelmine nädal läks selga.

Paks küll pole sellele hobusele.

Tagasi saatmisega küll jändama ei viitsi hakata, parem ostan uue ja mitte selle firma oma ning selle jätan tallikaks/kuivema ilmaga õue :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.12.2012 18:18 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nonii, minu tekiotsimise saaga sai eelmine nädal viimaks lõpule, tekk jõudis teisipäeval enne kõige külmemat külma kohale. :wink:
Valituks osutus Shires'i poolkõrge kaelusega tekk, paksust 300g, 1680D tugev/veekindel. Värv on lilla(leidsin seda veel ka helehalli ja sinisena), päikse käes on kerge roosakas läige juures. Juurde ostsin ka teki alla sama firma fliisvesti kiilate laikude vältimiseks. Tekk ise on praegusel hetkel hobusele tagumikust suur, samas kuna suure plussina saab teki eest ikka korralikult kokku tõmmata, siis mingit probleemi see tekitanud pole- ei liigu tekk ei püherdamise ega millegagi paigast ära. Kevadeks ehk saame veidi rinda juurde kasvatada, siis on järgmiseks talveks paras. Kinnitused on lihtsasti avatavad ja reguleeritavad; nagu enne mainitud, siis saab tekki eest väga palju reguleerida, seega sobib nii suurema rinnaga loomadele kui ka neile, kes eest täiesti kiitsakad(nagu minu oma). Maksis veidi alla 100€(postikulu ja vesti hind lisandusid juurde).

Veidi pildimaterjali ka(kehva kvaliteediga küll, aga noh...asi seegi):
http://farm9.staticflickr.com/8498/8321176007_a2ffc2d28e_c.jpg
http://farm9.staticflickr.com/8075/8321169085_b820bcd60e_c.jpg

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.12.2012 22:34 
Eemal
kasutaja

Sham millise Horse tekki mudeliga tegu oli ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.12.2012 1:37 
Eemal
kasutaja

Talvetekk, sammiasteta. Mudelit ei tea. Enam seda sel vist pole või ma lihtsalt ei leidnud. Nüüdseks on sellel vooder ka ribadeks seest. Pealt terve veel, aga vett laseb ikka läbi kui väga lörtsine on.
Ilmselt järgmise teki ostan rambo. Või hõbedase bucase. Odavklassi tekke õuetekiks enam ei usalda..

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: