Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.11.2017 9:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hea kingsepp
PostitusPostitatud: 19.03.2008 22:09 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tere!

Kas te head inimesed oskate soovitada mitte häid, vaid väga häid kingseppi üle Eesti. Üks asi on, et kingad lähevad vahel katki, aga teine asi on, et varustus tahab samuti vahel mõnest kohast üleõmblemist. Igaühe kätte ju oma hinnalist varustust ei vii! :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.03.2008 22:12 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Hipokal Alar Õunmaa :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.03.2008 7:38 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

anneli kirjutas:
Hipokal Alar Õunmaa :)

Kas tõesti ainuke Eestis?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: kingsepp
PostitusPostitatud: 20.03.2008 8:35 
Eemal
kasutaja

Kus piirkonnas sul vaja on? Ma käin pidevalt oma katkise varustusega kingsepa juures Liivalaia tänaval. Vähe sellest, et ta teeb odavalt, ta teeb veel hästi ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.03.2008 8:56 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Ma suhtun vääääga suure umbusuga kingseppadesse pärast seda, kui üks neist mu ratsasaapa serva (noh, nahariba, mis ülemisel äärel) parandas nii, et parandatud serv oli teise saapa omast miski 3 cm pikem...Oleks siis, et ta poleks teadnud, kui pikk see riba peaks olema, aga katkine serv oli saapal veel peal ju...Mitte et see oleks otseselt midagi halba teinud mu tolleaegsetele odavatele saabastele, aga nõme oli...mingi jama kontsaplekkidega oli ka sama kingsepa juures. Nii et kui keegi teab Tartus head ja võimekat kingseppa, võib ka postitada...Mul nimelt 1 saapapaar, mida ma arvan, et saaks parandada...aga it needs skills :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.03.2008 10:03 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minul on olnud valjaste parandamisel häid kogeusi Tallinnas Lasnamäe Centrumi kingsepa juures. Samuti on kordekarabin seal ära vahetatud ja loomulikult ka saapad uued kontsaplekid saanud :-). Olen talle lihtsalt rahulikult ära seletanud, et mis vaja on teha ja ta on omapoolsed variandid välja pakkunud ja nii on asjad korda saanud ilusti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.03.2008 16:39 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nu liikumist on igal pool, ses suhtes suuremad linnad oleks hea teada, kus võib ees oodata kuldsete kätega kingsepp. Muidu Tartumaa ja Läänemaa ehk, miks mitte ka Saaremaa ja Hiiumaa?

Viimane kogemus Tartu Tähe tn kingsepaga. Kõigepealt kingad - ühel väidab, et raud ära murdunud ning vaja ära vahetada. Andsin siis juba mõlemad, sooviga, et üle vaadataks ikka kõik, mis abikätt vajab. Tagasi sain sellisel kujul, et sisetallad, mis olid iimist lahti kistud, olidki lahti, rauad olid vahetatud, aga mõnest kohast külgedelt, kus liimikoht hakkas juba vaikselt irvitama ja vajas üle liimimist, oli samuti tegemata. Ja siis veel varustuse parandus (sadulavöö) mõnest kohast õmblus lahti või hargnenud, et kohe läheb lahti. Palusin, et neil äkki masin ja teevad korda (läbi naha ja kaproni vms see riidest osa on). Tagasi sain selliselt, et a'la naaskliga olid tehtud korrapäratud inetud suured augud ja kapronniidiga oli a'la ristpistes kinni õmmeldud :shock: Vene aja lõpp, kui sai päitseid ja sadulavöösid jne ise tehtud, isegi siis sai ise paremini asju õmmeldud, kui nüüd see kogemus :myyr: Kingad viisin tagasi ja nõudsin, et tehtaks korda... Tehti! Varustust ma arvan, et ei julge nii pea kuskile viia.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.03.2008 21:42 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Saaremaal ongi põhiliselt ainus tõsiselt võetav kinga parandus Kuressaares, Pikk tänav 30.
Märkimisväärne on veel ka see, et seal on kogu personal naissoost....:), enamusel neist tööstaasi rohkem, kui 20 aastat kingsepana..
Ollakse jõu ja nõuga abiks, ukse taha ei jäeta kedagi... see on kindel...:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.03.2008 22:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sõbranna meheõde peab Tartus Riia tänaval (Jazzi pesula) vastas nahapoodi vms.Ühesõnaga parandavad ja teevad peamiselt moootorratta inimestele riideid ja muid tarvikuid.Väga hea näo tegemise peale on ka mu ratsatarvikuid võetud-tööd pidavalt lihtsalt väga palju olema.Aga olen alati ülirahul olnud.Paar aastat tagasi parandasid nad mul ühte sadulat,mis tallis pika seismise pealt rottidele ette jäi ning hõlmaga oma kõhtu täitsid.Peale parandust oli sadul nagu endine ning silmale ka ilus vaadata.Niiet mina soovitan minna küsima küll sinna,kas neil on aega teha.
Eedeni nahaseppadega on mul nii ja naa kogemusi.Kui parandab meesterahvas on täiesti OK,aga kui see naisterahvas siis-suvel sain hea kõhutäie naerda,kui koera traksid sinna viisin (seljapealne klõps oli katki).Järgi minnes oli tädi traksid niimoodi kokku õmmeldud,et nende kasutamiseks oleks ma pidanud oma koera küll kaheksasse keerama :lol: .Aga vabanduste saatel võeti uuesti minult juhtnöörid ning asi sai korda-kestavad siiamaani.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.03.2008 10:40 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ave,

ma arvan, et Sa mõtled Turu tn nn vana Tirsi kõrval asuvat poodi?

Ilusaid pühi!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.03.2008 14:55 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Myta,
just just,ei tea,kust ma selle Riia tänava välja võtsin :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.03.2008 19:12 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ave, tänud kirjutamast! :) Saab teinekord asja uurida...

Aga kui rääkida just Tartu kingseppadest, kas keegi oskab veel soovitada kohti, kuhu julgeks oma nahkseid asju parandada viia?

Ilusaid pühi!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.03.2008 16:19 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Saaremaal olen lasknud nahksadulat parandada sadulsepal, kes vähemalt mõned aastat tagasi pesitses seal ept hoovi peal kuskil majade vahel. Väheke seiklemist ainult. Ma kuhugi mujale ei julgekski sadulat viia saaremaal. Ja kingsepa koha pealt nõustun Nuntseliga, need naiskingsepad on päris osavad :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.03.2008 16:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Keegi teine oma varustuse või jalanõude parandamisel kingsepa abi ei vaja? :wink:

Päikest!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Hea kingsepp
PostitusPostitatud: 29.12.2010 21:57 
Eemal
kasutaja

Tallinnas teeb head ja kvaliteetset tööd Endla tänava kingsepp http://kingsepprosenfeld.ee/
Julgen soovitada 8)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis