Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.10.2017 19:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tallin Horse Show vabatahtlikud
PostitusPostitatud: 17.08.2015 21:28 
Eemal
kasutaja

Hei hoburahvas!
Kas keegi on olnud Horse Dhowl vabatahtlik? Kui vanalt sinna üldse saab? Kuidas töö oli ja mis meeskonda kuulusite? Rääkigr oma kogemustest palun!
Tänud, kui vastate!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Tallinn Horse Show vabatahtlikud
PostitusPostitatud: 18.08.2015 9:40 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Väärkasutan Su postituse: Vana-Tori Hobuse Ühing on jälle oma stendiga väljas ning otsib ka vabatahtlikuid, kes aitavad önneloose müüa ja inimestega suhelda. Juhul kui Sa päris TIHS vabatahtlikuna ei pääse, anna märku :-)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Tallin Horse Show vabatahtlikud
PostitusPostitatud: 18.08.2015 12:52 
Eemal
kasutaja

Kui ma õigesti mäletan siis alla 16a väga vabatahtlikuks ei võeta, kui siis klubi või treeneri soovitusega vaid. Lisaks on 16-18a vajalik siiski ka vanema kirjalik luba, mis teadvustab vabatahtliku tööga seotuid kohustusi ja ka ohte.

Meeskondi on erinevaid ja ülesanded ka erinevad, kuid üks on selge - kui sa tahad näha võistlust ning tahad ollavabatahtlik vaid sellepärast, et ei peaks piletiraha maksma, siis ole hea, ära kandideeri. Kõlab karmilt, aga alati on neid, kes eeldavad, et see on tasuta võimalus võistluse vaatamiseks. Kindlasti on selleks aega, kuid endale võetud kohustused on siiski esimesed. Seega võib juhtuda, et kui keegi jääb haigeks, ei täida oma kohustusi, siis teed tööd rohkem kui algselt plaanitud. Ning kui sa just ei kuulu platsimeeskonda, siis sa ei pruugi võistlust nähagi mõnel päeval.

Elamus on see aga siiski, sest inimesed on toredad ja seltsis on palju lõbusam ka raskemad tööd ära teha. Nii et kui arusaam vabatahtliku tööst on paigas ja vanus lubab, siis kindlasti kanditeerida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.08.2015 14:49 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Herodes kirjutas:
Meeskondi on erinevaid ja ülesanded ka erinevad, kuid üks on selge - kui sa tahad näha võistlust ning tahad ollavabatahtlik vaid sellepärast, et ei peaks piletiraha maksma, siis ole hea, ära kandideeri. Kõlab karmilt, aga alati on neid, kes eeldavad, et see on tasuta võimalus võistluse vaatamiseks.

Just, selle probleemiga ka meie tegeleme iga aasta uuesti. Ja olid juba kaks neiud, kes väga häbimatult meid ära kasutasid. Juhtub. Edaspidi aga enam mitte, siis otsiks neid üles ja saadaks turvamehe abil välja.

(Mina ise eelmine aasta suurt midagi vöistlustest ei näinud, küll aga katsusin hoolt kanda, et abilised näevad midagi - ning kiitan siin väga eelmise aasta meeskonda, meil olid töesti ainult toredad inimesed abiks!)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.08.2015 20:58 
Eemal
kasutaja

Ma käisin eelmisel aastal. Minu arust ilmus teade registreerimisest lihtsalt mingil ajal Facebooki, aga üldiselt tasub ürituse koduleheküljel pulsil kätt peal hoida. Olin 17, aga mingit lapsevanema luba minult küll ei tahetud. Olin korra ka ühel Ratsaliidu takistussõiduvõistlusel platsitööline olnud. TIHS'il mulle määrati töötada soojendusplatsil, kus mulle tõeliselt meeldis nende hobuste vahel ringi siblida :D Aga varjukülgedest jah niipalju, et ka meil oli selles kõigest 6-liikmelises meeskonnas neid, kes hommikul ei viitsinud ärgata või näiteks üks inimene, kes viimasel päeval otsustas lihtsalt oma tööga hüvasti jätta. Mina olin ka ainukesena nõus jääma üksinda õhtul veel seda koolisõitu passima ja sõnnikut vedama :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.08.2015 21:16 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

-Maarja.hobu- kirjutas:
Aga varjukülgedest jah niipalju, et ka meil oli selles kõigest 6-liikmelises meeskonnas neid, kes hommikul ei viitsinud ärgata või näiteks üks inimene, kes viimasel päeval otsustas lihtsalt oma tööga hüvasti jätta. Mina olin ka ainukesena nõus jääma üksinda õhtul veel seda koolisõitu passima ja sõnnikut vedama :D

Ole hea, teavita sellest kindlasti korraldajatele, kes see on, kes lihtsalt ära jäi - teised väga, väga loodavad sinna abilisena tulla ja selline siis väärkasutab vöimalust.

(Pikad tööpäevad on seal küll, mul olid eelmine aasta reede ja laupäev 14 tundi - abilistele tegin önneks skeemi, kes millal kohapeal on, et nad said vaheldusega aidata. 14 tundi on tavainimesele töesti liig)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.08.2015 22:04 
Eemal
kasutaja

Tiimijuhile ütlesingi nii, nagu asi oli. Usun ja loodan, et ta seda informatsiooni lihtsalt ühest kõrvast sisse ja teisest välja ei lasknud. Meil olid õnneks aga üle ühe sõidu vahetused, paar tundi tööl ja paar tundi vaba jne, täitsa kannatas olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.08.2015 12:55 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Leidsin just Facebookis:

Tsiteeri:
Algas vabatahtlike registreerimine! Korraldusmeeskond ootab taaskord enda sekka vahvaid ja teotahtelisi vabatahtlikke. Kiirusta end registreerima, sest see on üritus, millest Sa ei taha ilma jääda!

Ankeedi registreerimiseks leiad siit: http://www.eformular.com/klberg/horseshow2013.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.08.2015 15:46 
Eemal
kasutaja

See aasta otsustasin mitte minna, vaid lihtsalt heade sõpradega võistlist vaatama minna, aga kunagi hiljem kindlasti lähen :D Ja sellega juba oskasin arvestada, et ega seal nii sama passida ei saa, vaid peab ikka tööd tegema. Olen tegelikult väga kohusetundlik ja ei suudaks vist iialgi nii teha, et lihtsalt ei lähe kohale või passin platsi ääres ja kamandan teisi :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.08.2015 16:01 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

getsike kirjutas:
Olen tegelikult väga kohusetundlik ja ei suudaks vist iialgi nii teha, et lihtsalt ei lähe kohale või passin platsi ääres ja kamandan teisi :)

Kui sul vahest 2-3 tundi aega ja tahad ikka kuskil abiks olla, siis vana-tori hobuse stendis saab ikka :-)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.08.2015 19:30 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Olen käinud kas 2 või 3 aastat jutti vabatahtlikuks ja alati olnud platsi meeskonnas.

Inimene, kes sinna kandideerib, peab arvestama varajase ärkamisega (7.15ks oli vaja juba kohal olla tavaliselt), töö on füüsiliselt raske (ma arvan, et platsi meeskonna töö, on üks raskemaid seal. Just füüsiliselt.Kuid eks kõikidel tiimidel on omad raskused) ja nõuab kiirust. Sa pead oskama oma peaga mõelda ja tegutseda. Olenevalt tiimist, võis seal asi päris keevaliseks muutuda, seega hea pingetaluvus tuleb kindlasti kasuks.Esimesel aastal oli mul suht raske kuid järgnevate aastatega läheb asi hoobilt kergemaks, sest sa omad juba ettekujutust, kuidas asjad käivad ja oskad selleks ennast ette valmistada. Üldiselt on ka enamus näod juba tuttavamad eelnevatest aastatest..

Platsi meeskond oli üldiselt jagatud kolmeks eraldi tiimiks ja platsi peal olemine käis vahetustega. Kuid rajad võeti ikka koos maha ja pandi ka koos uuesti püsti. Enamasti on platsi meeskonna vabatahtlikud läinud ka päev, paar, enne võistlust kohale, et pesta, värvida tõkked, panna paika tiimid ja tiimijuhid jne.. Õhtud lõppesid alati kusagil 22 ajal.

Töö ei ole kindlasti kerge! Õhtuteks olin alati suhteliselt laibastunud kuid emotsioon ja kogemus, mis sa sealt ürituselt kaasa viid, on minu meelest väärt seda pingutust. Sa saad näha asja hoopis teise nurga alt. Saad näha, kuidas kõik kogu see kupatus, toimib ja mida selle nimel inimesed tegema peavad ja anda oma panuse sellesse, et Eesti suurim ratsaspordi üritus õnnestuks ning oleks teistelegi eeskujuks oma korralduse ja toimimise poolest :).

Igatahes, kui tekib võimalus, soovitan ära proovida!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid