Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.10.2017 19:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ado talli ratsalaager
PostitusPostitatud: 01.04.2013 17:18 
Eemal
kasutaja

Hei , tahaks teada kõik kes on käinud ado talli ratsalaagris ,et kuidas oli , oli teil laagri ajal aind 1 hobune , kuidas treener oli , ööbimine kuidas oli , kas hüppetrenne ka oli

Kas keegi läheb see aasta ka :) kui jah siis mis vahetuses :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ado talli ratsalaager
PostitusPostitatud: 01.08.2016 20:05 
Eemal
kasutaja

Sa oled juba kindlasti seal laagris käinud, aga avaldan enda muljeid, et teised saaksid ka lugeda.
Minu jaoks oli laager kohutav ning sinna tagasi ma ei tahaks minna kunagi.
Mul oli laagris ainult 1 hobune kellega sõitsin. Pakuti ka teisi, aga ega seal eriti ei olekski olnud, kellega ma oleks saanud sõita. Nimelt, kui jagati hobuseid, siis ütlesin, et olen igasuguste hobustega varem sõitnud ning saan ka tulisematega hakkama. Lõpuks anti mulle ikkagi hobune, kes eriti ise ei liikunudki ja teda galopile saada oli kohutav. Ehk põhimõtteliselt anti mulle hobune, kellega oleks saanud ka algaja hakkama.
Treeneri koha pealt olen väga solvunud. Arvasin, et meile annab ikka trenni treener ning ta on mõistva suhtumisega ja tore, aga vastupidi. Kuna meil oli kaks grupi lapsi siis olin mina edasijõudnutes. Algajatele lastele andis trenni tavaliselt inimene, kes oli seal abiliseks ( kellel ei ole mingit treeneri haridust ja kes oli seal rohkem hobuste ja boksidega tegeleja ). Algajatele trenni ei andnud kordagi treener, vaid see abiline. Treener ei tulnud maneežigi (tegeles oma lapsega) või kui tuli, siis tegeles ainult oma beebiga ning teisi ei õpetanud. Meile küll andis trenni treener, kuigi see oli rohkem nii, et treener seisis maneeži nurgas ning vaatas kuidas me mingit harjutust tegime või hüppasime. Ning meie vastu ei olnud ta küll sõbralik, näiteks ütles mu sõbrannale, et ta rikub hobuse ära, kuigi mu sõbranna sõidab 90cm parkuure ning on üksikult hüpanud 110 cm ja see mida me sõitsime oli äkki 40 cm. Ainult sellepärast, et hoidis hobusel ratsmeid suulisega kontaktis, muidu ta kihutaks alt ära ning ei hüppakski. Ning kui keegi nuttis, siis ütles ainult, et aeg on suureks ja täiskasvanuks saada.
Ööbisime majakeses, mis oli täitsa normaalne. Öösel läks küll külmaks, aga kui lülitasime sisse radiaatori, siis oli soe. Ainuke halb asi oli vetsuga, nimelt pidime käima välikäimlas ja sealt sai juba esimesel päeval paber otsa.
Hüppetrenne oli (Ühel päeval hüppasime ning järgmisel päeval tegime koolisõitu), aga ei olnud üldse huvitavad, rohkem hüppasime väikeseid lattaedu ja see oligi kõik (tavaliselt hüppasime 2 või 4 lattaeda).
Aga kõige hullem oli nende suhtumine lastesse, vahepeal maastikul karjuti meie peale ja kui midagi läks valesti hobuste sissetoomisel, siis karjuti ka)
Toit oli väga hea, ning süüa saime ka väga palju.
Iga päev oli bokside tegemiseks 4 tundi, siis kontrolliti need üle ja pandi plussid ja miinused tabelisse. Aga kolmandal päeval oli meil ainult 1 ja pool tundi aega teha 4 boksi.
Mul oleks väga palju veel rääkida, kuid ma ei jõuaks kõike kirja panna.
Mina sinna tagasi ei lähe kunagi, ning ei mõtle ka sellest tallist head.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2016 20:43 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

mammmmmmmu kirjutas:
Sa oled juba kindlasti seal laagris käinud, aga avaldan enda muljeid, et teised saaksid ka lugeda.
Minu jaoks oli laager kohutav ning sinna tagasi ma ei tahaks minna kunagi.
Mul oli laagris ainult 1 hobune kellega sõitsin. Pakuti ka teisi, aga ega seal eriti ei olekski olnud, kellega ma oleks saanud sõita. Nimelt, kui jagati hobuseid, siis ütlesin, et olen igasuguste hobustega varem sõitnud ning saan ka tulisematega hakkama. Lõpuks anti mulle ikkagi hobune, kes eriti ise ei liikunudki ja teda galopile saada oli kohutav. Ehk põhimõtteliselt anti mulle hobune, kellega oleks saanud ka algaja hakkama.
Treeneri koha pealt olen väga solvunud. Arvasin, et meile annab ikka trenni treener ning ta on mõistva suhtumisega ja tore, aga vastupidi. Kuna meil oli kaks grupi lapsi siis olin mina edasijõudnutes. Algajatele lastele andis trenni tavaliselt inimene, kes oli seal abiliseks ( kellel ei ole mingit treeneri haridust ja kes oli seal rohkem hobuste ja boksidega tegeleja ). Algajatele trenni ei andnud kordagi treener, vaid see abiline. Treener ei tulnud maneežigi (tegeles oma lapsega) või kui tuli, siis tegeles ainult oma beebiga ning teisi ei õpetanud. Meile küll andis trenni treener, kuigi see oli rohkem nii, et treener seisis maneeži nurgas ning vaatas kuidas me mingit harjutust tegime või hüppasime. Ning meie vastu ei olnud ta küll sõbralik, näiteks ütles mu sõbrannale, et ta rikub hobuse ära, kuigi mu sõbranna sõidab 90cm parkuure ning on üksikult hüpanud 110 cm ja see mida me sõitsime oli äkki 40 cm. Ainult sellepärast, et hoidis hobusel ratsmeid suulisega kontaktis, muidu ta kihutaks alt ära ning ei hüppakski. Ning kui keegi nuttis, siis ütles ainult, et aeg on suureks ja täiskasvanuks saada.
Ööbisime majakeses, mis oli täitsa normaalne. Öösel läks küll külmaks, aga kui lülitasime sisse radiaatori, siis oli soe. Ainuke halb asi oli vetsuga, nimelt pidime käima välikäimlas ja sealt sai juba esimesel päeval paber otsa.
Hüppetrenne oli (Ühel päeval hüppasime ning järgmisel päeval tegime koolisõitu), aga ei olnud üldse huvitavad, rohkem hüppasime väikeseid lattaedu ja see oligi kõik (tavaliselt hüppasime 2 või 4 lattaeda).
Aga kõige hullem oli nende suhtumine lastesse, vahepeal maastikul karjuti meie peale ja kui midagi läks valesti hobuste sissetoomisel, siis karjuti ka)
Toit oli väga hea, ning süüa saime ka väga palju.
Iga päev oli bokside tegemiseks 4 tundi, siis kontrolliti need üle ja pandi plussid ja miinused tabelisse. Aga kolmandal päeval oli meil ainult 1 ja pool tundi aega teha 4 boksi.
Mul oleks väga palju veel rääkida, kuid ma ei jõuaks kõike kirja panna.
Mina sinna tagasi ei lähe kunagi, ning ei mõtle ka sellest tallist head.

Mida sa vingud? Ma pole seal laagris käinud, ei tea isegi kes need inimesed selle talli/taluga seotud on. Aga kirjelduse järgi jääb tunne, et oled lihtsalt miskine vingats mitte polnud laagris viga. Kui väitsid, et saad igasuguste hobustega hakkama siis peaksid ka tuimema hobusega hakkama saada. Kui sina "oskaja" ei saanud teda galoppi siis algaja ammugi ei saaks. Ma ei laseks ka sellist "oskajat" tulise hobuse selga kes isegi tunnikat liikuma ei saa.
Takistust kõrgus ei näita sõidu oskust. Ju siis oli see "kontakt" liiga kõva või ei andnud ratsanik tegelikult korralikult järgi. Laagrisse minnes peaksid ise arvestama sellega, et seal on erineval tasemel ratsanikud. 40cm kõksimisega areneb sageli paremini kui kõrgustesse kippudes.

Kogu su kirjutisest jääb tunne, et sul endal on puudulik põhi ja laagris üritati vähemalt midagi õpetada.

Nelja boksi ei saanud enam kui tunni ajaga tehtud? Tõesti? Kaua need siis tegemata olid, pool aastat või? Igapäevaselt koristatud boksi koristamine võtab max 15 minutit. Kui uimerdada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2016 22:14 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:

Takistust kõrgus ei näita sõidu oskust.

:lill: :porgand: :lill: :porgand: :lill: :porgand:

Üles
 Profiil