Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 25.09.2018 22:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 102 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kivisaare ratsatalu
PostitusPostitatud: 01.07.2016 19:36 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

RobinHood kirjutas:
Ute Wohlrab kirjutas:
RobinHood kirjutas:
Kas on ehk aastatega olukord paremaks läinud, või koheldakse laagrilisi tänaseni halvasti? Meie jaoks on 250 € väga suur raha, et selle eest negatiivseid kogemusi minna hankima ja olen lapse pärast mures. :cry:

Jälgides selle talli "edulugu" ei ole vist lootust, et seal midagi muutuks. Vaadake, mismoodi tühistada saab...

Täna tühistades jääks osalustasu 100% laagrile, kuna nii kiiresti uut osalejat ei leiaks. :(

Ma kahjuks ei saa aidata. Äkki sinine leht vms?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.07.2016 0:28 
Eemal
kasutaja

Tasemest kui sellisest seal muidugi väga rääkida ei saa ja muidugi Annika eks igaüks kaitseb ennast nii nagu oskab aga kahjuks FAKTID räägivad enda eest. :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.07.2016 19:16 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Eelmine suvi oli laagrites treeneriks Ida-Virumaalt pärit tüdruk Johanna Vau.
Sellel suvel ka, va kaks vahetust kus olen mina. Ju tal on muud teha.

Liina kui sa pead silmas Afrodyga juhtunut, siis mina pole selle hobuse seljas kunagi istunudki.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.07.2016 20:14 
Eemal
kasutaja

Mina ei tea mis on juhtunud hobuse Afrodyga kuid tean mis on sinu käe all teiste hobustega juhtunud ja mõnest õnnetusest maastikul turistidega , sinu juhendamisel.

Kuid see selleks eks teeb igaüks omad valikud millise laagri inimene valib.

Kena suve.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.07.2016 20:30 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nagu eelnevalt mainisin, siis ratsatalu omanik oleks juba ammu mind maatasa teinud kui oleksin tema hobustele vigastusi tekitanud. Seega palun mitte mustavaid jutte rääkida (PS: küsisin ka ratsatalu omanikult üle ja tema teada ei ole ma tema hobustele midagi halba teinud). :)

Kena suve ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.07.2016 22:10 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Klaarite äkki omavahel?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.07.2016 15:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kui laagrit ei õnnestu ära jätta, siis juhul kui
* tegu on kaupleja ja tarbija vahelise suhtega ja
* teile reklaamiti seda kui ratsalaagrit ( ehk tegu ei olnud seiklus-/ratta-ja ratsalaagriga vms nime all esineva laagriga) ja
* tuleb välja, et lapsed said teha palju muud/pidid tegema palju muud kui ratsutamine
Siis võiks iseenesest kaaluda ka näiteks tarbijakaitse poole pöördumist ja nõuda osaliselt laagri hinna tagastamist. Minu teada konkreetselt laagrite osas sellised lahendid puuduvad, ent lahendeid on meelelahutusvaldkonnast ning mõnelgi juhul on komisjon leidnud, et näiteks kui kontsert erineb lubatust, siis peab kontsertikorraldaja osa piletihinnast tarbijale hüvitama. Ma näeks siin analoogiat- kui ratsalaagri asemel saavad lapsed rattalaagri, siis on tarbija jäänud ilma sellest, millele tal oli õigustatud lootus/ootus.

Pead ei anna selle seiskoha eest, aga mingi võimalus võib siin olla.

Anna siis teada, kuidas laager möödus :)

PS! Kui otsid head ratsatalu või -laagrit, siis vaata, et tallis töötaks mõni atesteeritud treener.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.07.2016 19:12 
Eemal
kasutaja

Jagan kogemust lapse tagasiside põhjal. Tegemist on tõepoolest ratta- mitte ratsalaagriga. :| Perioodil 3.-8. juuli toimus ratsutamine ainult hommikupoolikul, kus 12 last said ajavahemikul kell 10-12 ratsutada 4 hobusega (ca 30 min lapse kohta). Pärastlõunal päevakavas lubatud ratsatunde, hobustega ujumist ja metsaretki ei toimunud. Olid rattamatkad, mis lapse jaoks olid liiga pikad ja rasked (sõidab muidu rattaga palju ja on vilunud). Mis kõige kurvem, juba esmaspäeval sõideti lastega jalgratastel poodi, kuigi poekülastus ei olnud kirjas päevakavas, laagriinfos ega vanematele saadetud teavituskirjas. Nii oli osadel lastel taskuraha kaasas ja osadel mitte. Need, kellel oli kaasas, said jäätist ja kartulikrõpsu osta, teised vaatasid pealt. :cry: Teine poeretk võeti ette kolmapäeval vahetult peale lõunasööki. Kui sa maksad 250 € viie ööpäeva eest, ei pruugi tõesti nii ettenägelik olla, et sellest jääb laagripidajale toitlustuse korraldamiseks väheks ja ta laagrilised ratsaretke asemel poeretkele viib.

Teine asi, mis väga häiris, oli pesemiseks sooja vee puudumine laagris. Peale pikki rattaretki ei saanud lapsed duši alla minna, selleks oli ettenähtud saun üks kord nädalas kolmapäeva õhtul, kus soe vesi olemas oli. Minu laps on harjunud iga õhtu duši all käima, eriti peale pikemat trenni. Külma veega pesemist enne laagrit kahjuks harjutada ei jõudnud.

Neljapäeval sadas vihma ja ratsutamist ei toimunud. Päevakavas oli vihma korral märgitud käelised tegevused toas, aga neid ei jõutud vist ette valmistada, sest enne kella 15 helistades teatas laps rõõmsalt, et on terve päeva telefonis saanud olla. :shock:

Reedel laagrisse järele minnes ja laagrilõpu kadrilli vaadates avastasin, et lapsed ratsutavad jalgrattakiivritega. Kas selline asi on üldse lubatud? Kui laagris on vaid 4 hobust, siis ratsavarustus võiks siiski laagri korraldaja poolt olla. Kiivreid on väga erinevaid mudeleid ja selline lahendus ei tundunud kuidagi turvaline.

Kokkuvõttes, lapsele hobused ja vähesed hobuste seljas minutid väga meeldisid, kuid Kivisaare ratsalaagrisse tagasi ei ole nõus minema. Tädi Ülle oli kuri ja pahandas palju ning nagu ta ütles - jalgrattaga saan kodus ka sõita, lisaks on söök parem ja saab pesemas käia! :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.07.2016 23:54 
Eemal
admin

RobinHood, tänud ausa ja asjaliku kirjelduse eest, millest on kindlasti kasu järgmistel huvilistel. Ma selle info põhjal kaaluks küll tarbijakaitsesse pöördumist. :evil:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.07.2016 16:47 
Eemal
kasutaja

:evil: :myyr: :myyr: :nui:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20.07.2016 19:49 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

marie kirjutas:
RobinHood, tänud ausa ja asjaliku kirjelduse eest, millest on kindlasti kasu järgmistel huvilistel. Ma selle info põhjal kaaluks küll tarbijakaitsesse pöördumist. :evil:

Sama soovitan mina. Ja ma olen kindel, et siinsed inimesed oleksid heameelega nous aidata sellega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.02.2018 0:54 
Eemal
kasutaja

Mäletan, et käisin seal laagris 2000-ndate aastate alguses, kui seal oli 2 hobust, Aaso ja Lara. Üllest jäi mulje kui inimesest, kes hobustest ja ratsutamisest palju ei teadnud, kuid proovis väga oma hobustele parimat võimalikku elu anda. Kohati läks see natuke liiale, hobused olid ümmargused nagu kerad (heast toitumusest) ja nendega oldi trennis nii leebed, et enamasti nad tegid, mida ise tahtsid. Eriti Aaso, kes oli niigi kangekaelsemat sorti nagu paljud eesti hobused ja kellele ei oleks kindlasti tohtinud kõiges järele anda (tihti läks, kuhu tahtis; liikus oma valitud kiirusel; kippus inimesi hammustama). Suve jooksul olid ka mõned nädalad, kus laagrit ei olnud ja kus hobused enamuse ajast puhkasid (kuigi kindlasti sattus ka siis sinna turiste). Hobuste koormus oli nii ja naa, laagri jooksul oli neil küll iga päev paar tundi või rohkemgi sõitu, samas olid enamus meist algajad lapsed ja sõitsid tunni ajal sammu, vahel traavi - trennid hobuste jaoks mingit füüsilist väljakutset ei kujutanud. Muidugi olin tollal ka vanuselt varateismeline ja ehk ei osanud ka näha kõiki potentsiaalseid hobusekasvatamise vigu, kuid ei jäänud kindlasti muljet, et perenaine poleks neist hoolinud. Pigem vajas lihtsalt nõustamist. Kindlasti oli nende hobuste olukord seal parem, kui kõigis suurtes tallides, kus ma olen ratsutanud (Tondi, Veskimetsa, Ihaste). Kujutan ette, et sadula sobitamist ja teisi keerulisemaid kunste ta tõesti ei pruukinud vallata.

Mul endal on nendest suvedest jäänud pigem väga soojad mälestused. Ratsutada sai küll võrdlemisi vähe, kuna hobuseid oli vaid kaks, küll aga matkata Kõrvemaal (rataste ja hobustega, aeg-ajalt siis vahetati ratsanikke), käia ujumas ilusates Aegviidu järvedes (järv oli kohe üle tee) ja minul isiklikult raviti välja see jube komme hobuseid kandadega lüüa (õpetati säärtega suruma), mida paljude suurtest tallidest tulnud laste juures võib näha. Tore oli ka see, et vähemalt tollal jagus Üllel küllalt viitsimist ka vaba aja tegevuste leiutamiseks ja võrreldes teiste ratsalaagritega oli vaba aeg pigem hästi sisustatud. Jah, korjasin ka kive, aga pidasin seda loomulikuks, kuna neid tuli platsil maa seest palju ja kivisel platsil sõitmine pole ka hobusele hea. Kive korjas iga laager oma vahetuse lõpus ja see võttis umbes pool tundi.

Varjualust tõesti esimestel aastatel ei olnud, kuuldavasti tuli see hiljem. Sügisel viidi hobused Ülle sõnul kuhugi, kus neil oli võimalik siseruumides olla, täpsemalt selle kohta ei tea.

Tahtsin lihtsalt anda alternatiivse arvamuse selle laagri kohta, kuna siin võib lugeda vaid negatiivseid kogemusi. Tollal oli ka Ülle pigem väga sõbralik ja kui mul oleks palutud näidata inimest, kes tõesti oma hobustest hoolib ja tahab neile parimat, oleks see olnud Ülle. Ehk on ta tõesti siis vahepeal läbi põlenud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 102 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: