HOBU
http://www.hobufoorum.eu/foorum/

Hobused omavahel
http://www.hobufoorum.eu/foorum/viewtopic.php?f=33&t=14871
1. leht 1-st

Autor:  queenb [ 09.07.2016 11:36 ]
Teema pealkiri:  Hobused omavahel

Tere, pöördun siia peobleemiga. Õde võttis endale mõni aeg tagasi hobuse, mära. Esialgu oli kõik hästi, aga siis hakkasid esinema käitumisprobleemid, mis nüüd enam-vähem korda on saadud. Selgus, et hobune ei saa üksi olla koplis nii, et alles hiljuti ostsime teise hobuse juurde, ruuna. Nad on nüüd pea nädal koos olnud, kuid ei saa absoluutselt läbi. Ruun nagu teatud olukorras kaitseb mära ja kui üks hobune ära võtta koplist siis lähevad esialgu endast veidi välja, karjuvad järgi üksteisele. Samas öösiti ei saa nad üldse läbi ja päevasel ajal samuti kui ninad kokku panevad jooksevad kohe laiali. Nüüd öösel hobused nii kaklema läinud, et üks vajab õmblusi ja veri lahti. Mõlemad kabjajälgi täis. Mära, kes õmblusi vajab lonkab ka ühte jalga. Täna tuleb ka loomaarst ja vaatab hobused üle.. uurin foorumist, et miks nad nii käituvad ja kas nädal harjumist ongi liiga vähe? Ja kas selline käitumine on normaalne?

Autor:  Ute Wohlrab [ 09.07.2016 17:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Hobused omavahel

Natuke keeruline aru saadav, milles on täpselt probleem.
1. kui palju hobused on seal? Köik koos? Kes neist märad, ruunad, täkud?
2. kui suur on nende karjamaa? On seal kohad, kuhu pögeneda?
3. mis tougu loomadega tegu?
4. kas konflikt ainult mära / ruun vöi teiste hobustega ka?

Autor:  Kiisu1 [ 09.07.2016 17:52 ]
Teema pealkiri:  Re: Hobused omavahel

Soovitan algul hoida neid kõrvuti olevates aedades. Umbes kuu aega.
Ja siis aegajalt kokku lasta jooksma, ööseks eraldi. :)

Autor:  katu [ 11.07.2016 10:57 ]
Teema pealkiri:  Re: Hobused omavahel

Nädal harjumist on kindlasti vähe, samuti, kui üks hobune tuli enne kui teine. Mina võtsin oma kaks niimoodi, et samal päeval tõin mõlemad. Vaheaia kohta - see peab olema vähemalt kahe või kolme liiniga. Minu vaheaed oli ainult ühe liiniga, arvasin, et kui korralik särts sees, siis ära ei lõhuta. Lõhuvad ikka küll, kui üle aia ütlemiseks läheb. Taastumise ajaks peaks nad kindlasti eraldi aedades olema, aga nii, et silmside säiliks. Kahe hobuse pidamine on üldse keeruline, ajapikku kiinduvad nad teineteisesse nii, et võimatu on ühega kuskile eemale minna ilma, et teine läbi aedade järgi ei tuleks. Ikka kui nt maastikule jalutama minna, siis peavad mõlemad koos olema.

Autor:  Roki98 [ 11.07.2016 15:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Hobused omavahel

Meil toimis väga hästi kahe hobuse kokku kolimine nii, et nad olid esialgu eraldi aedades nii, et ainult nägid üksteist. Iga päev tõstsime aedu pisut lähemale. Nädala elasid nii, et aiad olid napilt sellise vahemaaga et nad üle aia üksteist puutuma ei ulatunud. Teisel nädalal kaotasime ühe aia rea vahelt ära (tõstsime aedu veel lähemale kuni kahe aia vahemaa oli 30-40cm, oleneb ka aia ja hobuste kõrgusest, kus maalt nad üksteist puutuma ulatuvad), nii et nad said nüüd üle aia suhelda. Ja seejärel panime kokku.

Autor:  queenb [ 12.07.2016 14:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Hobused omavahel

Ute, kõigest kaks hobust on mära ja ruun. Esialgne karjamaa oli pisike, nüüdseks on ka teine piiratud nii, et jooksuruumi on. Leedu mära, sugupuu pole teada ja ruun on Ameerika traavel.

Noh nüüdseks on õnnetus ära olnud, aga kasutan kindlasti nõuannet :)

Meil oli nii, et esimene hobune, mära, oli esialgu üksinda, umbes 1,5 nädalat ja siis käitumine muutus ja tuli välja, et siiski ei sobi üksikuks hobuseks, alguses väideti, et sobib üksikuks. Kuna märal tulid väikesed käitumisprobleemid, et ei andnud kätte, tahtis jalaga lüüa, läks ta ostukohta tagasi ja seal saadi ta uuesti kontrolli alla. Tagasi koju toodi ta ruunaga samal päeval. Ruun toodi jõgevamaalt ja lasti koplisse ning siis toodi mära ja lasti ka koplisse.

Autor:  Ute Wohlrab [ 12.07.2016 15:08 ]
Teema pealkiri:  Re: Hobused omavahel

queenb kirjutas:

Meil oli nii, et esimene hobune, mära, oli esialgu üksinda, umbes 1,5 nädalat ja siis käitumine muutus ja tuli välja, et siiski ei sobi üksikuks hobuseks, alguses väideti, et sobib üksikuks.


Ükski hobune ei sobi üksikuks hobuseks. Isegi kui keegi hea müügistrateegiaga seda väidab.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/