Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 26.06.2017 7:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuidas alustada, kui hobusega pole kaua tegeletud?
PostitusPostitatud: 06.01.2017 0:07 
Eemal
kasutaja

Tere! Minul on selline küsimus, et kuna hobused elavad maal vanavanemate juures ja nemad nendega nii väga ei tegele (toidavad, koristavad talli ja siukesi asju ikka teevad), on hakanud hobused niiöelda inimesi võõrastama. Söögi peale jooksevad kohe kohale, aga siis kui hobusele koplisse päitseid pähe panema on vaja minna, siis jooksevad eest ära. Mõnikord üritavad naksata, aga üldiselt hääletooni tõstmine aitab selle vastu. Kuna peale minu teised väga tihti ratsutamas ei käi ja mina ise ka kooli tõttu nii väga ei saa, sooviks veidi nõu. Kuidas siis võiks uuesti alustada? Viimane kord kui soovisin ratsutama minna, siis viskasin karjamaal köie ümber hobuse kaela ja panin päitsed pähe, aga kui hobuse boksi sain, ta lihtsalt traavis seal ringi, kui väga ma ka üritasin, ei saand ma talle varustust selga, kuna rabeles. Ehk oleks mõni teine viis hobusega uuesti nö sõbraks saada, sest praegu kui ma võrdlen näiteks suve kui sai peaaegu iga päev ratsutamas käia, on ta ikka väga muutunud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kuidas alustada, kui hobusega pole kaua tegeletud?
PostitusPostitatud: 06.01.2017 14:54 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ratsutamine on lõbu inimesele, harva hobusele. Kui kinni võtmine tähendab seda, et minnakse ratsutama siis pole suur ime, et hobune ei taha kätte anda. Kas sõites oskad arvestada, et hobune pole ammu trenni teinud? Ja kas varustus üldse sobib? Või teeb miski hobusele näiteks haiget. Otsi endale teinekord keegi oskajam kaasa, kes aitaks vaadata asju teise pilguga.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kuidas alustada, kui hobusega pole kaua tegeletud?
PostitusPostitatud: 06.01.2017 16:34 
Eemal
kasutaja

Varustus on meil kvaliteetne, pigem ongi see, et pole kaua tegeletud. Proovisime nüüd hoopis nii et hobune oli varustuseta, ainult päitsed peas ja köiega veeti. Ma tegelikult ei suutnud uskuda, aga tavaliselt et kui hobu näeb et mul kaska peas, jalutab kohe minema, aga täna jalutas hoopis vastu. Ma hüppasin selga, eest veeti hobust köiega ja selline tunne oli nagu poleks probleemi olnud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid