Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.06.2018 7:14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 142 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Müüa Tori ristand täkkvarss!
PostitusPostitatud: 15.12.2011 1:30 
Eemal
kasutaja on filtris

kas 1000 euru palju pole kùsitud traavli ristandist?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Müüa Tori ristand täkkvarss!
PostitusPostitatud: 15.12.2011 7:03 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

simona kirjutas:
kas 1000 euru palju pole kùsitud traavli ristandist?

Kui nüüd ausalt öelda, mis see sinu perset torgib, palju keegi oma hobuse eest küsib? Kui keegi ostab selle hinnaga - tore, kui ei osta - siis ei saa järelikult müüdud, selle pärast ei pea mingi simona hakkama siin ju prääksuma. :myyr:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.12.2011 8:52 
Eemal
kasutaja on filtris

:mrgreen: ja mina ei saa aru miks se sinu peed torgib.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 0:26 
Eemal
foorumi toetaja 2008

Öeldakse, et loll ei ole see, kes küsib, loll on see, kes maksab :D ja no traavliristandist 1000 eur ei ole ulme :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 7:18 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

simona kirjutas:
:mrgreen: ja mina ei saa aru miks se sinu peed torgib.

Mitte "se" ei torgi, vaid sina torgid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 13:16 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ja miks traavli ristandid peaksid vähem maksma kui mingid muud ristandid. Situvad ja sõõvad samamoodi. See, et sa oled selline nõmekas ei muuda neid vähem hobusteks ega vähenda nende ülsekasvatamis kulusi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 13:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma olen loll olnud ja lausa emfüseemiku traavli eest 10 000 krooni välja käinud :) (ok kopsukas tuli alles hiljem välja kui hormoonsüstide mõju kadus ja ma hakkasin uurima ja trennilapsed ütlesid et talle köha pärast süste oli tehtud) :D :D loll saab kirikus ka peksa :D
Aga 1000 eur traavli-ristandi eest, ma ei tea, kui hobune on kenasti hoitud, terve ja käsitletav, siis ma maksan pigem 1000 euri ristandi eest kui 3000 mingi ulme "bedigriiga" hullukese eest... maitse asi! nõme selle üle kakelda ja inimestele valehäbi tekitada, kuna neil traavliristand kodus on...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 14:26 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

mariliis kirjutas:
Aga 1000 eur traavli-ristandi eest, ma ei tea, kui hobune on kenasti hoitud, terve ja käsitletav, siis ma maksan pigem 1000 euri ristandi eest kui 3000 mingi ulme "bedigriiga" hullukese eest... maitse asi! nõme selle üle kakelda ja inimestele valehäbi tekitada, kuna neil traavliristand kodus on...

Ei taha kakelda ega vaielda, aga... huvitav asi, millest ma vist ei saagi kunagi aru on see, et miks on vaja vastandada traavlid ja nende ristandid "ulme bedigriiga" hobustele, kes selles võrdluses on pahatihti nõrgamõistusliku hobuse rollis. Ma saan aru, et traavlid ja nende ristanid on inimestele armsad, aga kas oma sümpaatiat ei saa muud moodi väljendada kui halvustavaid paralleele tõmmates? Ma ei ole kohanud "bedigriiga" hobuomanike seas suhtumist "mul on hobune, kes on parem kui traavel/traavliristand". Küll aga on ette tulnud traavli/traavliristandi omanikke, kes oma looma tutvustades on pidanud vajalikuks rõhutada, et nende ratsu on sama tubli kui iga teine KWPN, trakeen või hannover. Kas traavli omanikud tunnvad, et nad peavad ennast tõestama laiemale üldsusele ja üheks viisiks on siis aretatud hobuste maha tegemine (mustamine)? Sugupuu ainuüksi ei tee hobust hullukeseks, seda teeb peamiselt inimfaktor, seega miks luua (korraliku) sugupuuga hobustest kuvand kui närvihaigetest hobustest? Sporthobuste aretuses on üheks kriteeriumiks hobuse iseloom ja temperament- liiga närvilisi ja argu hobuseid reeglina aretuses ei kasutata.

Kui valehäbist rääkida, siis veel üks küsimus. Lugedes ristandite müügikuulutusi, siis miks traavliristandite müüjad ei too välja traavli-vere olemasolu? Miks on müügikuulutuse pealkiri tavaliselt eesti-tori-hannoveri-vms-ristand. Kui selle ristandi isaks on olnud litsentsiga täkk, siis on müügikuulutuses pikalt juttu täkust. Kui täkk on olnud traavel, siis on juttu märast. Paremal juhul, kui mõlemad vanemad on keskpärasuse musternäidised, on juttu sellest, et see ristand on suurepärane pere-,harrastus- või rännakuhobune. Eesti hobuse ja traavli ristanditel on kindlad eeldused olla edukad ponispordis. Olukorras, kus Eestisse tuleb juurde võimekaid sportponi täkke on selline "aretamine" ja müümine vastutustundetu ja inetu looma suhtes. Mida ma varem tahtsin küsida on see- kui ristandiomanikud on nii uhked, rahul ja õnnelikud, siis miks varjata seda, et ristandi üks vanematest on traavel või traavliristand? Miks nimetatakse traavli-tori ristandit vaid ja ainult tori ristandiks? Kõlab paremini? Mul on paraku tunne, et valehäbi tunnet ei ole vaja tekitada, vaid see on juba olemas.

Hea küll, need on minu kogemused ja ma ei laienda seda suhtumist kõigile traavli/traavliristandi omanikele, kuid ehk keegi soostub mulle seda fenomeni selgitama?

Mariliis, ära võta seda isikliku rünnakuna, sest see ei ole ainult sinu pihta, vaid ma olen seda siin foorumis ka muude teemade all täheldanud :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 14:34 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ei võta isikliku rünnakuna, aga ma ei öelnud, et kõik hea põlvnemisega hobused oleks sellised keda ma ei ostaks vms, ... ma ei ostaks ka hullu ristandit... vb said vähe valesti aru mu mõttest... mõte siis järgmine, vahet pole mis bedigrii, kui hobune meeldib, on hästi kasvatatud, terve jne, siis käid selle raha välja ja valehäbi tunda, et mul ei ole super suksu on vale :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 14:43 
Eemal
kasutaja on filtris

Mis te nüüd-sõna tori aitab müüa ikkagist :mrgreen:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 15:40 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sfinks, tee silmad lahti. Justnimelt need kes arvavad et sugupuu on hobuse juures see ainus näitaja on need kes traavleid maha teevad.

Ehk sama kontingent kes produtseerib jumal teab millega jumal teab mida. Aga KUSAGIL sugupuus esineb nimi Cor de la Bryere või Ladykiller või Donnerhall vms...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 16:19 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

simona kirjutas:
Mis te nüüd-sõna tori aitab müüa ikkagist :mrgreen:

Mainin korraks, et hr. EHSi presidendi Kaldimöisa tallis on päris palju traavliristandid, keda nimetatakse "toriks". Ja isegi "tori-universaaliks".

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 16:31 
Eemal
kasutaja on filtris

nuh eks sellest sa selline hind tollel ristandil. ikkagi tori veri sees :mrgreen:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 16:32 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:
Sfinks, tee silmad lahti. Justnimelt need kes arvavad et sugupuu on hobuse juures see ainus näitaja on need kes traavleid maha teevad.

Ehk sama kontingent kes produtseerib jumal teab millega jumal teab mida. Aga KUSAGIL sugupuus esineb nimi Cor de la Bryere või Ladykiller või Donnerhall vms...

Silmad täiesti lahti, kuid vastust oma küsimustele ei ole ikka saanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.12.2011 16:33 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Müügisoleval varsal on 75% tori verd ja 25% traavliverd, eks seetõttu on teda nimetatud ka toriristandiks. Mul on hobune, kellel on 7/8 tori verd ja 1/8 araablast - ma nimetan ka teda siiski toriristandiks. Tori-traavel, tori-araablane vms ristandi "nimetuse" puhul eeldaks ma, et mõlemat osa on 50%.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 142 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: