Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 17:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Milline sadul noore hobuse õpetamiseks?
PostitusPostitatud: 29.06.2012 21:16 
Eemal
kasutaja

pargitalu kirjutas:
Kuna hakkan vaikselt ratsastama oma kolmest mära jäin mõtlema sadula valiku üle. Kas valida raamiga või raamita sadul.
Tegu siiski hobusega kelle keha kuju veel muutub ja võib ju juhtuda, et nt. praegu valitud raamiga sadul ei sobi talle 6 kuu pärast.
Olgu ära öeldud, et ei ratsasta hobust üleöö. Tegu on natuke problemaatilise käitumisega hobusega kellele tuleb õpetada tasa ja targu. S.t et praegu on hobune kolmene (see kevad sai) selga hakkan vaikselt minema alles järgmine talv.
Tegu siis hetkel varustuse tutvustamisega.
Kumba valikult teie eelistate. Kas raamita või raamiga. Äkki põhjendaksite ka miks?
Hobusest tuleb tavaline hobihobune. Võistlemas käia temaga plaanis pole. Kuid varustus peab olema õige.

Tema arusaam aeglasest sadulamisest on päitsete ja sadulatta selgaistumine.
Et riskida oma õe tervisega ja selle kes kinni hoiab - olgu märgitud et hoiti ilma nöörita.

Keegi võiks olla nii hea ja käia talle tutvustamas kuidas sadultatakse hobuseid.

No offence.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Milline sadul noore hobuse õpetamiseks?
PostitusPostitatud: 29.06.2012 21:54 
Eemal
kasutaja

Kui midagi öelda on, siis seda teha otse näkku mitte läbi foorumi!!!
Ausalt, kannatus hakkab katkema. Kas rasedat inimest ei jäeta ka enam rahule?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.06.2012 22:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

pargitalu kirjutas:
Kui midagi öelda on, siis seda teha otse näkku mitte läbi foorumi!!!
Ausalt, kannatus hakkab katkema. Kas rasedat inimest ei jäeta ka enam rahule?

Ega rasedus lauslollust õigusta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.06.2012 22:20 
Eemal
kasutaja

Ehk nimetaks keegi mis on lauslollus siin praegu?
Hobusega on mitu kuud varasemalt tööd tehtud, seljas kõõlutud: harjutatud väga vaikselt sellega, et inimene ta selja peale läheb. Ja siis istub minutiks, kaheks inimene selga. See on lollus? Ning ei ole mu õde nii laps midagi enam. Kohe kohe on 18.
Saaks aru, et Monika moodi panen ratsastamata hobusele LAPSE selga ega isegi muretseks kas võib midagi juhtuda: siis on põhjust lolluseks seda kutsuda. Aga hobusega on tööd tehtud, väga pikalt. Enne inimene talle selga ei istunud kuniks hobusele oli inimese kõhuli seljas olek täiesti tuttav ega ei hirmutanud. Kas see on siis lollus?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.06.2012 23:06 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

pargitalu kirjutas:
Ehk nimetaks keegi mis on lauslollus siin praegu?
Hobusega on mitu kuud varasemalt tööd tehtud, seljas kõõlutud: harjutatud väga vaikselt sellega, et inimene ta selja peale läheb. Ja siis istub minutiks, kaheks inimene selga. See on lollus? Ning ei ole mu õde nii laps midagi enam. Kohe kohe on 18.
Saaks aru, et Monika moodi panen ratsastamata hobusele LAPSE selga ega isegi muretseks kas võib midagi juhtuda: siis on põhjust lolluseks seda kutsuda. Aga hobusega on tööd tehtud, väga pikalt. Enne inimene talle selga ei istunud kuniks hobusele oli inimese kõhuli seljas olek täiesti tuttav ega ei hirmutanud. Kas see on siis lollus?

Ega sa ise ennem ei täpsustanud, kas on hobusega tööd tehtud või mitte, vaid pigem tulid rasedusega ennast välja vabandama. Eelneva info kohaselt on küll tegu minu silmis lauslollusega ja on seda ka praegu( hobune, kellel seljas kõõlutakse ja 1-2 minutit seljas istutud on, ei ole loom, kellele üks iseenda ja oma ligimeste tervisest hooliv inimene laseks niisama ilma julgestamiseta(sadul, vahendid hobuse kontrollimiseks jne) selga ronida). Ka ratsastamise mõttes on tegemist lollusega- tegid jah mitu kuud tööd loomaga, kukub sul see õde seal maha, hobune ehmatab ja oled tagasi nullis omadega lihtsalt selle pärast, et ei viitsinud/tahtnud paar minutit vajaliku varustuse kasutuseks kulutada. Minupärast arva, mis sa tahad(sama teen ju minagi, vaevalt sulle mu arvamus korda peaks minema), aga minu jaoks ei tundu selline käitumine ratsionaalsena, eriti kui sa ise juba oled eelnevalt maininud, et tegemist on problemaatilise käitumisega loomaga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 4:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Selles teemas on peaaegu kaks kuud vaikus olnud. Kahe kuuga õpetab hobusele nii mõndagi.

Lauslollust näen ma jennki postituses. Väita, et hobust hoitakse kinni ilma päitsete ja nõõrita, on kinnihoidja eluga riskimine. Ju see hoidja ikka ise teab ka natuke mis teeb. Vaevalt selleks miskit kribalat last kasutatakse, siis oleks jennkile see ette jäänud, mitte selga roniv inimene.
Ning ilma igasuguste päitsete ja nöörideta on kinnihoidjal palju suurem tõenõosus nö. puhtalt pääseda kui jutt ikka tõesti KINN hoidmisest on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 6:45 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kaks kuud võib vaikus olla, aga ega ei tea mina ennustada ega peagi teadma, palju konkreetne hobune on vahepeal koolitust saanud. Nagu pargitalu hiljem selgitas, siis on kahe kuuga jõutud hobusel seljas kõõluda ja nüüd siis istus inimene ilma sadulata talle ka 1-2 minutiks selga.
Eks ole minu isiklik kiiks ka, ju siis on tegu minu suutmatusega mõista selliste ebaloogiliste tegude ja asjatute riskide võtmise kasutegureid. Mul ei ole vahet, kes see "selgapanija" on(olgu siis Monika(?) või pargitalu), mida ta parasjagu mõtles või kes sinna selga pandi, minu enda silma selline tegevus kriibib ja ma lihtsalt ei saa(ega hakkagi vist saama) aru sellest, miks ei võiks valida kasvõi natukene ohutumaid meetodeid, see ei ole ju raske. Eks see kokkuvõttes ole inimese enda asi, mida ta enda hobuse, õe või kelle iganese asjasosalisega peale hakkab; lihtsalt loodan, et selline julgus kunagi kurjasti kätte ei maksa. :roll:

PS! Seda ega ka mu eelnevaid postitus ei tasu võtta mingi nokkimisena(on üldse paha pärast võimalik soovitata inimestel enda ohutusele rohkem tähelepanu pöörata? :lol: ), vaid pigem kui väikesest hoolivusest asjaosaliste heaolu pärast muretsemisena.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 9:54 
Eemal
kasutaja

Ooot kellegi arvates ei olnud isegi päitseid hobusel peas või? Hobusel OLID päitsed peas, hobust hoidis kinni suur turske mees kes teab konkreetset hobust ja tema käitumist. Ehk seletab keegi ära kuidas muudab sadula, valjaste kasutamine inimese esimese selga mineku turvalisemaks kui seda teha ilma sadulata ja päitsetega. Kui hobune tahab, siis saab ta ka siis ratsaniku seljast maha visata kui sadul seljas. Kuid kui seljas on inimene kes teab kuidas hobusest kinni hoida, kui sadulat ei ole siis mis moodi on see vähem turvalisem? Ning kus kohas on reegel, et inimene PEAB selga minema siis kui hobusel varustus seljas?
Pigem on siin asi selles, et kasutaja jennki ehk Sigirid Sild ei kannata välja teisi hobusepidajaid ümbruskonnas. Suured konkurentsid tema arvates. Ei ole see esimene kord kui hakkab plõksima siin kandi inimeste tegevuse üle kusagil internetis aga vot näost näkku rääkima tulla ei julge.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 10:07 
Eemal
kasutaja

Ma olen 99% seda meelt, et ilma varustsueta on turvalisem. Ilma sadulata on lihtsam ennast maha libistada, kui asi ohtlikuks läheb ja ilma valjasteta on väiksem võimalus, et hobune nt püsti hüpates haiget peaks saama või üle selja kukkuma.

inimesel seevastu paeks jah turvavarustus seljas olema.. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 11:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

See jennki ei oska isegi õigekirja-miks peaks tema ütlusi siis üldse kullana võtma?Täitsa mõtetu teema jälle.Minagi poolt sellele,et ennem läheksin ilma sadulata ja valjasteta selga kui nendega.Kiirem võimalus maha minna,kui et pukitava hobuse ja sadula külge kuhugi kinni jääda.Aga tõesti igal ühel oma mood ja oma hobused.Lihtsalt kui inimesel midagi öelda tehku tõesti seda näost näkku-väga kurb lugeda nende peale kaebajate juttu...

Janika

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 11:34 
Eemal
kasutaja

Teema lukku
Inimesega silmast silma räägitud !

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 11:46 
Eemal
kasutaja

Adminnid paluks teema lukku kuna arvatavasti informatiivsemat teksti siia enam ei tule ja teema kisub juba liiga isiklikuks.
Käisin jennkyga näost näkku rääkimas ja nagu alati on üks suur valesti aru saamine. Sama kehtib ka ülejäänud rahva kohta- kui on küsimusi, siis küsida otse. Vastan alati hea meelega ja selgitan. Ei ole ma mingi koll kes kõik inimesed ei tea kuhu saadab ja sõimama hakkab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 12:07 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Teemasid tavaliselt kinni ei pantagi, olgu see kirjutajatele piinlik vöi mitte, mis siin kirjas.

Osa vöib prügikasti lennata, aga isegi seal jääb alles.

Samas: kui asi vale arusaamisega, siis ei tee haiget, kui loed oma postitust 2-3 x enne saatmist. Et kas on ikka öigesti kirjeldatud, kirjutatud. Ja kui on tegemist mingi vale interpretatsiooniga, siis höisata, et "olen rase" ei ole vist eriti asjakohane käitumine. Seda veel Facebookis edasi karjuda veelgi imelikum. Aga see ainult minu isiklik arvamus.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.06.2012 12:21 
Eemal
kasutaja

Vabandust Ute aga teadmata sündmusi mis hetkel toimumas on, siis just need raseduse jutud on igati omal kohal. Kuid mis täpsemalt toimumas on, et minu närvid hakkavad üles ütlema , ma avalikult jagama ei hakka.
Kasvõi teema siis prügikasti visata adminnidel ja teema lukku. Sellel teemal mis puudutab minu eraelu ma arutelu ei soovi. A.la hõiskan oma rasedust. See mis ma facebookis teen ei puutu hobufoorumisse!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.07.2012 0:12 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

sham kirjutas:
Ma olen 99% seda meelt, et ilma varustsueta on turvalisem. Ilma sadulata on lihtsam ennast maha libistada, kui asi ohtlikuks läheb ja ilma valjasteta on väiksem võimalus, et hobune nt püsti hüpates haiget peaks saama või üle selja kukkuma.

inimesel seevastu paeks jah turvavarustus seljas olema.. :)

Täpselt samal seisukohal olen ma ka. Lisaks on kontakt hobusega vahtum. Tõenäosus, et hobune näiteks tema meelest äkitselt teisele poole tekkinud sääre peale ehmub on väiksem.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid