Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.07.2018 17:36

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hobuste väärkohtlemine Inglismaa tapamajas
PostitusPostitatud: 19.01.2013 15:53 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hobuseliha sisaldavate burgerite jätkuks selline jõhker lugu- http://www.dailymail.co.uk/news/article ... group.html

Artiklile on lisatud ka video, aga vaatamine on omal vastutusel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Hobuste väärkohtlemine Inglismaa tapamajas
PostitusPostitatud: 19.01.2013 16:55 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mind paneb imestama, et mõni veel imestab selle üle, mis tapamajades toimub. Tõendeid selle kohta, et "uimastamine" tihti ebaõnnestub ning loomi tuleb korduvalt "uimastada" või et pooleldi teadvusel ja liikuvad loomad tõmmatakse jalgupidi lakke ja kõrid lõigatakse läbi täie teadvuse juures olevatel loomadel või, et kõride läbilõikamisel tehakse mingi viga mille tõttu loomad elavad edasi kuni jäsemete eemaldamiseni, on pidevalt internetis levitatud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 17:02 
Eemal
kasutaja

ongi selline maailm, teevad seda ainult raha pärast, väga kahju loomadest...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 17:20 
Eemal
kasutaja

.... kuni jätkub burksiõgijaid

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 17:47 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mammu kirjutas:
ongi selline maailm, teevad seda ainult raha pärast, väga kahju loomadest...

ongi selline maailm kus klient tahab ainult odavalt ja veel odavaim ja veel odavaim ja poolmuidu...

Kui klient on nous rohkem maksma, saavad tapamajad ka rohkem rahvast palgata, kiirust maha vötta jne. Aga klient tahab ju poolmuidu... kuidas seda toodetakse ei huvita vist suurt kedagi. "You get what you payed for" - saad seda, mille eest sa maksid.

Saksamaal ja Inglismaal saab juba otsustada, missugust liha tahad, kas bio, kas väiksetootja oma. Eestis pole selleks veel turgu. Siin ostetakse köige odavamad viinerid kilodekaupa, missiis, et 8 % lihamass ja ülejäänud ei tea mida. Olin ükskord Selveris, nägin, kuidas naine pani oma kärusse 5 paki "taimse päritoluga juustu" - küsisin, kas ta on nii hea. Mida mulle vastas naine "ei tea, aga ta on ODAV". Vott nii.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 17:50 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hilja Veedler kirjutas:
.... kuni jätkub burksiõgijaid

Sellepärast, et burksiõgijad ei saa olla loomaarmastajad eks?
Mina olen loomaarmastaja-omanik ja burksiõgija korraga. Selliseid asju olen näinud ennem ka, kuid burgereid söön ikka edasi. Taimetoitlaseks mina ei hakka ainult selle pärast, et mõned lollakad loomi kohelda ei oska. Ei poolda absouluutselt seda sorti pidamist ja tapmist!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 18:44 
Eemal
kasutaja

Sleepy, mina ei veena kedagi taimetoitlaseks, aga kui väidad end olevat selle, kelle väidad, siis lase oskajal oma loom oma kodus tappa, kui ise selles töös end kindlalt ei tunne, aja ta läbi hakklihamasina, valmista endale burks ja lase puhta südametunnistusega hea maitsta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 18:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina mõitsin burgsiõgija all inimest kes sööb ja maitsevad burgerid. Kuidas minu väide sinna jõudis, et ma oma loomi kodus tapan ja neid burgeriks teen? :shock: Minu jutu iva oli selles, et loomi tapetakse ja süüakse ikka edasi, nii see elu käib. Tähtis on see kuidas loomi koheldakse. Või kuidas?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 19:23 
Eemal
kasutaja

Mina pidasin silmas seda, et putkast burksi ostes toidad vabatahtlikult seda tööstust, mida väidad end hukka mõistvat. Kui sööd omakasvatatud looma, tead, et oled talle võimaldanud õnneliku elu ja säästnud kõigest lihatööstuse õudustest. Iga kord, kui burksi ostad, meenuta neid videosi, et teada, millesse oma rahaga panustad Ei ole võigas mitte surnud looma söömine, aga võib olla ja üldjuhul ongi see, mil moel ta su toidulauale jõuab

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 22:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Seal kiirus taga, seepärast ei ole looma kohtlemine tähtis. Minu jaoks on hullemad hobuste omanikud, kes otsustavad oma loomadest veel viimsegi kasu kätte saada neid tapamajja saates. Hobune, kes on inimest terve oma elu teeninud, ei ole sellist lõppu ära teeninud...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 22:27 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

LivingForHorses kirjutas:
Seal kiirus taga, seepärast ei ole looma kohtlemine tähtis. Minu jaoks on hullemad hobuste omanikud, kes otsustavad oma loomadest veel viimsegi kasu kätte saada neid tapamajja saates. Hobune, kes on inimest terve oma elu teeninud, ei ole sellist lõppu ära teeninud...

Ega Sul oma hobust ei ole? Arvesta sellega, et rahulik magamapanek pluss korjuse äraviimine maksavad 300 - 400 Euro. Seda raha mönel inimesel lihtsalt kuskil vötta ei ole.

Kindlasti tuleb sellega alati arvestada ja on ka teised hädaolukorrad hobustega, kus sellised summad ära kuluvad. Aga möni ei mötle lihtsalt selle peale...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.01.2013 23:06 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Ignorance is bliss...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20.01.2013 13:22 
Eemal
kasutaja

LivingForHorses kirjutas:

Aga teades ka mõne hobuse pidaja mentaliteeti siis kumb on parem: õudne lõpp või lõputa õudus?
Küll ja küll selliseid toredaid hobusearmstajaid kes peavad invaliidist hobust, kabjad tegemata, laudas keti otsas (kohtasin 2012 suvel ise ühte sellist) ning ribiorel aga suksu on ju NIIIII NUNNU oma armsate silmadega, kuidas ma ta saadan tapamajja? Magama panekuks raha pole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20.01.2013 14:51 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Valikuvõimalusi on siiski enam kui õudne lõpp või lõputa õudus. Ka ribiorel, keda ilusate silmade eest ülal peetakse, jõuab varem või hiljem oma lõpuni.

Roki98 kirjutas:
Mind paneb imestama, et mõni veel imestab selle üle, mis tapamajades toimub. Tõendeid selle kohta, et "uimastamine" tihti ebaõnnestub ning loomi tuleb korduvalt "uimastada" või et pooleldi teadvusel ja liikuvad loomad tõmmatakse jalgupidi lakke ja kõrid lõigatakse läbi täie teadvuse juures olevatel loomadel või, et kõride läbilõikamisel tehakse mingi viga mille tõttu loomad elavad edasi kuni jäsemete eemaldamiseni, on pidevalt internetis levitatud.

Paneb imestama ehk sellepärast, et videol olnud tegevus ei leia aset mitte arengumaal või USA-s (kus tapamajade tegevus on tänu üliagaratele aktivistele hästi dokumenteeritud), vaid siinsamas Euroopas- igati arenenud riigis, mille seadusandlus peaks idee poolest välistama hobuste väärkohtlemise. Tasub meenutada ka "Pealtnägijas" näidatud saatelõiku sigade eluingimustest ja nende pidamisest- ääretult võigas olukord, millest VTA-l polnud justkui halli aimugi. Ja nii nagu Maasi hobuste, Suigu surma-rantšo puhul ütles asjapulk ikka, et see on pseudoprobleem ja õnnetusi juhtub ikka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20.01.2013 15:30 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sfinks kirjutas:
Paneb imestama ehk sellepärast, et videol olnud tegevus ei leia aset mitte arengumaal või USA-s (kus tapamajade tegevus on tänu üliagaratele aktivistele hästi dokumenteeritud), vaid siinsamas Euroopas- igati arenenud riigis, mille seadusandlus peaks idee poolest välistama hobuste väärkohtlemise.

Vot, ma ei tea mis üldse arvata, et Euroopas midagi paremini peaks olema kui mujal maailmas. Ühed inimesed kõik selle taga. Kontingendist olenemata on hobuste lihaks viimine, viimase raha väljaväänamiseks üks ilge ahnus.

Ja ei ole seegi piisav vabandus, et hobusele hea ja humaanse lõpu andmine on kulukas ja kõigil poleks võimalik seda raha välja käia. Kui oleks tahtmist ja loomast tegelikult hooliks, ning teda austaks siis leiaks ka võimaluse, kuidas loomale vääriline ja aus lõpp kinkida. Mitte ei aetaks taga viimast rahakopikat mis temast veel välja pigistada.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid