Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Dimeksiid salv
PostitusPostitatud: 02.07.2007 10:43 
Eemal
kasutaja

Kirjutage palun oma kogemustest seoses selle salvi kasutamisega. Kuidas on aidanud kõõluse venituse puhul? Valu vaigistav ja põletikuvastane toime? Mädased haavad?
Tänud ette!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02.07.2007 23:24 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kogemused.. ääm negatiivsed.. tegu nii kange kraamiga, et üks hobustest kes muidu on rahulik ja sõbralik nagu kaisukaru pidi mingi paari korra selle kraamiga määrimise järel inimestele kellel ta tundis selle lõhna või nägi tuupi peos kallale tulema. Ja teine hobune tahtis mind, kes ma teda päitsetest kinni hoidsin lihtsalt minema lohistada kui nägi teise inimese käes seda salvi...

Nii et kummalgi juhul ei saanud seda kasutada nii kaua, et oleks mõjuma hakanud ja leiti uued vahendid mida hobused talusid...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03.07.2007 12:11 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

DMSO ehk dimetüülsulfoksiid on muide tööstuslik lahusti. Puidutööstuses avastati ja kasutati 1953 aastast alates. Meditsiinis on teda palju kasutatud ja palju uuritud, aga tema kohta ei ole palju teada. Inimestel kasutatakse valu, põletiku, põiepõletiku ja artriidi raviks.

Välimuselt on ta värvitu, imeliku lõhnaga vedelik - mitte segi ajada dimeksiidsalviga, millel on värv. Mis teeb DMSO eriliseks, on tema võime läbida kõiki membraane ja viia organismi ka teisi aineid. Iseloomulik kõrvaltoime on see, et patsient hakkab juba mõne minuti pärast haisema ja tunneb selle maitset oma suus - mis võib olla põhjuseks, miks hobused seda ei salli.

Niisiis, miks DMSO-d hobustel kasutatakse? a) läbib kergesti membraane ja viib endaga kaasa ka teisi aineid, eriti penitsilliini, kortikosteroide ja morfiinsulfaati. Seega DMSO ja mõne steroidi segu imendub kiiresti läbi naha ja jõuab sinna, kuhu teda vaja oli (kõõlus).
b) 70% DMSO on paikne valuvaigisti.
c) alandab põletikku, seda mitme mehhanismi kaudu. Ta on antioksüdant, ehk siis hävitab vabu radikaale. Teiseks stabiliseerib ta rakumembraanide seinu ja pidurdab seega rakkude kahjustust. Inimestele antakse seda vahel intravenoosselt, nt artriidi korral. DMSO oli aspiriini järel teine avastatud mittesteroidne põletikuvastane vahend (st enne ibuprofeeni jm asju oli DMSO ilusti olemas.)
d) alandab turseid. Vahel on see aidanud nn "dummy foal" sündroomi korral, ehk siis hapnikupuuduses sündinud varsale, kellel kahtlustatakse ajuturset. (DMSO antakse sondiga makku.) Teinekord kasutatakse ka peatraumaga inimestel, kellel koljusisest rõhku muidu alla ei saa.

Ühesõnaga - see on, nagu osad teadlased sõnastavad, mitte ravim vaid ravipõhimõte. Sümptomaatiline vahend, mis leevendab paljusid hädasid - või ei tee midagi. Keegi ei tea täpselt, kuidas ta toimib. Hobusel peaks ta jalgagele määrides alandama valu ja põletikku. Mädaseid haavu peaks teoreetiliselt parandama, sest kiirendab haavade paranemist üleüldse. USAs on väga levinud kerge kõõluse - või sidemevenituse korral steroid-DMSO kokku segada ja seda siis sinna peale määrida. Kuivõrd hobune seda talub, on individuaalne. Suhu jääv maitse on jube igal juhul.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03.07.2007 14:27 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Olen ka sellega kunagi kokku puutunud. Tahaks teada just rohkem sellest "maitsest suus". Kui pidin kord ühele ponile seda peale määrima, hoiatati mind, et see tekitab väga vastiku maitse suhu. Aga mui ei olnud midagi. See polnud ka juhus, sest kordi hiljem oli täpselt sama lugu ja maitsest ei kippu ega kõppu. Millest see tulla võis? :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03.07.2007 22:47 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Salvis on DMSOt kas 15 või 30%, vaata ise järele. Kui seda sulle vähe käte peale sattus, siis vb tõesti mitte. Proovi huvi pärast kontsentreeritud vedelikuga, kui selle kätte saad kuskilt. Teravad elamused garanteeritud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: salvist
PostitusPostitatud: 04.07.2007 10:23 
Eemal
foorumi toetaja 2008

Olen kunagi kasutanud. Hobusel kõrvaltoimeid ei täheldanud, aga minul endal...
Paha maitset suus ei olnud. Olen tihti kimpus valutavate käte-jalgadega. No pärast salvi määrimise kuuri silkasin ise ringi nagu noor sälg ja ei valutanud mul pikka aega enam kusagilt. Praegu tekkis selline uitmõte, et kui ikka valu on vägev ja fastum geel ja muud taolised traditsioonilised ravimid ei aita, siis äkki kasutaks dimeksiidi. Kas kellegil on veel taolisi kogemusi? Vanatädid ehk on proovinud

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.07.2007 12:45 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minule soovitasid vetid dimeksiidi prei puhul. No ei aidanud, prei ei kadunud, ainult paks kleepuv dimeksiidsalv korjas igavese vägeva mustusehunniku sõrgatsile. Paha maitset ei tundnud (oli vist 30% salv).

Horse Power MSM liniment ehk siis see "pensionäride rohi" sisaldavat ka dimeksiidi. No see kyll toimib lihase/liigesevalude korral, nii minu kui ka hobuste puhul. Tõsiselt hea asi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Dimeksiid salv
PostitusPostitatud: 10.03.2010 9:30 
Eemal
kasutaja

Mulle ütles veterinaar Tiit Siiboja, et Dimeksiid salvi tohib hobusele määrida vaid nii, et endal on kummikindad käes.. suhu tekib halb maik sellegi poolest.. aga Dimeksiid salv aktiveerib inimestel kasvajarakke, mis on kõigil meil olemas ja seetõttu on see nahale sattudes inimesele ohtlik!!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.03.2010 14:30 
Eemal
kasutaja

minu teada ei ole dimeksiid eestis müüdav, apteekidest ei leidnud. kui venemal moskvas töötasin , siis raviti dimeksiidi lahusega põrutuse tagajärjel tekkinud luumune. dimeksiid segatakse sidrunimahla ja joodiga ja määritakse jalgadele kuni luumuna kaob. väga tõhus aga tuleb olla äärmiselt ettevatlik sest võimalus tekitada lisatrauma liiga kange lahusega on liialt suur ja tagajärjed ravimatud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.03.2010 14:48 
Eemal
admin

Luumuna teema on meil juba olnud (viewtopic.php?f=42&t=202&start=15). Vahetult peale traumat põletiku alandamiseks võib sest dimeksiidist ehk kasu olla, väljakujunenud, s.t. luustunud luumunale vaevalt ta erilist mõju avaldab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.03.2010 14:59 
Eemal
kasutaja

olen ise välja ravinud 15 a hobusel dimeksiidi lahusega mitu luumuna. rägitakse küll, et kohe peale põrutust peab määrima aga toimib ka kui hakata ravima aastaid hljem. pikk ja tüütu protsess on, määrima peab mitte nii nagu jumal juhatab vaid regulaarselt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.03.2010 16:33 
Eemal
kasutaja

Tartus küll müüakse dimeksiidi. Ma olen seda luumunade ja põletikulistel kohtadel kasutanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.03.2010 18:56 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina aga mäletan lapespõlvest seda aega, kui turul oli saada lehmade udarapõletike raviks mõeldud dimeksiidil põhinevat vedelat lahust "DMSO", kuna tegu oli suht kontsentreeritud lahusega, siis see jättis ikka tõeliselt jäleda maitse suhu kui käte peale läks...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.03.2010 0:09 
Eemal
admin

Kadri, DMSO ongi dimeksiidsalvi toimeaine, salvis on seda 15 .. 30%, lahuses rohkem.

Roxanne kirjutas:
olen ise välja ravinud 15 a hobusel dimeksiidi lahusega mitu luumuna. rägitakse küll, et kohe peale põrutust peab määrima aga toimib ka kui hakata ravima aastaid hljem. pikk ja tüütu protsess on, määrima peab mitte nii nagu jumal juhatab vaid regulaarselt

Wow, ja selle ühe juhtumi põhjal Sa nüüd soovitad seda siin teistele? On see Sul vähemalt korralikult dokumenteeritud - röntgenpildid enne ja pärast, veterinaari kommentaar? Muidu jääb kahjuks ainult üle öelda the plural of anecdote is not data.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid