Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Jalaprobleemidest.
PostitusPostitatud: 06.07.2007 9:27 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Paluks natsa abi. Ehk keegi oskab selgitada, mis täpselt on hobustel:
*kooljaluu ehk pätk
*mõigasluu (kas sama asi mis kooljaluu?)
*jänesekand

Või kasutatakse tänapäeval muid termineid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2007 11:10 
Eemal
kasutaja

issake , ple kuulnudki

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2007 11:44 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Ja mida see kommentaar teemale juurde annab? Soovitan soojalt mõttetute postituste tegemist vältida.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2007 12:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Pätk peaks olema krooniline kannaluupõletik, millega kaasneb luuvohamine selles piirkonnas ja hobune võib longata. Tavaliselt lonkamine kaob kui hobune liigub pidevalt, aga seisma jättes tuleb tagasi. Esialgu ei ole pätk märgatav, hobune püüab vaid haiget jalga raskusest vabastada. Märgata on seda siis ,kui jalg hakkab liikumisest maha jääma ning siis saab seda diagnoosida. Kontrollida saab nii, et hoiatakse jalga 2min kõverdunult üleval ja see järel palutakse hobusel kiirelt käia. Haige jalaga hobune hakkab tavaliselt lonkama(või hoiab jalga).edasi võib tekkida muhk kannaliigese siseküljel. Algul on see pehme, hiljem kõva (seda kõva siis nimetataksegi kooljaluuks).

Jänesekand on kannaliigese tagaküljel asuv kõva pund. See võib tekkida kõõluste paksenemise, sidemete hüpertroofia, kanna ja tikkelluude vigastuste ning põletike tagajärjel. Jänsekanna tekkepõhjusteks võib olla ka ülekoormus hüppamisel ja võiduajamistel.

Mõigasluu on esijalgadel ja vist sama mis kooljaluu, selle vahega siis ,et kooljaluu tekib kannaliigsele.

Sama informatsiooni ja illustreerivat materjali võid leida Mauringu raamatust ''Hobusekasvatus ja ratsasport''. Kui tänapäevane see raamat just on, aga ma arvan, et nendest asjust saad ikka ettekujutuse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.08.2008 12:15 
Eemal
kasutaja on filtris

aga kuidas pätka ravida saaks...???

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.08.2008 19:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma võibolla norin nüüd natuke aga..millisel su 125 cm hüppaval hobusel see pätk on?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11.09.2008 9:38 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mul ka üks mure, aga ei tea, mis selle nimi on või millest see tingitud.
Nimelt hobune siputab oma vasakut tagujalga. Alguses ei pööranud sellele üldse tähelepanu, arvasime, et ajab järsku kärbseid minema. Samasugune tegevus (jalaga trampimine vastu maad või seina väga tugevalt) jätkus kuniks ükskord treeningus märkasin, et üritab sama tagumise jalaga maad põtkida. Traavis ega galopis longet sees ei olnud, küll aga kui "imelik" jalg sisse poole ringis jäi, siis jäi jalg nagu "pehmeks". Kõrvaltvaatajale ei olnud midagi aru saada, aga mina seljast tundsin, et selline loid ja vahepeal viskab jalga ette.
Ta küll on väga paranoiline putukate suhtes ning läheb ka ühe ainsa parmu pärast "pöördesse", aga ei usu, et see neist tingitud on. Enam pole ju putuka aeg? Samas, kui inimene askeldab hobuse taguotsa juures, siis tegevus EI võta aset, siis hoiab jalad tugevalt vastu maad paigal. Nagu aga inimene lahkub sealsest positsioonist tõstab hobune pea kõrgele taeva, kõrvad taha (mitte lidusse, pigem nagu hirmust), silmad lähevad suureks ja punni ning hakkab taha poole kiikama.
Andsime ussirohtu nagu ikka, regulaarselt. Siputamine kadus küll vist päris ära (järsku ussid ?!?), aga trennis tundsin mõned päevad tagasi, et nagu hoiaks jalga. Kõrvaltvaataja jälle ei saanud midagi aru, aga ma olin küll päris ehmunud.
Hobuse söögiisu on ikka sama suur kui tavaliselt, karjamaal jookseb ringi vaid siis, kui teisedki jooksevad. Beesitab(vabandust õigekirja pärast :lol: ) või pikutab õues suht avalikult ja üsna pikalt, aga see ei tohiks olla tema puhul midagi imelikku, ta on 2 aastasest peale ükskõik millal ja kelle juures oma lõunauinakuid võtnud, ilma, et laseks end kellegil häirida.

Kui keegi oskab aitata või on olnud sellise asjaga kogemusi, siis võiks aidata. Loodan, et läheb ka teema alla, siis sai neid jala probleeme lahatud. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11.09.2008 9:49 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Tere,

väga palju longet tulevad selgroost. Et ei pruugi olla, et tagajalaga midagi konkreetselt viga on.

Kui inimene on hobusel taga, on ta ühes juhtpositsioonis. See on väga vöimalik, et hobune siis ei näita seda käitumist.

Ute

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis