Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 16:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 107 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.10.2008 9:11 
Eemal
kasutaja

Nõustun Utega: prei põhjus on seotud immuunsusega.

Mässasin oma kirju hobusega (põhitoon valge) pikalt ja kannatlikult. Tegelesin just kärnade ravimise ehk salvitamisega. Kahjuks oli see nagu võitlus hüdraga.
Probleem paranes, kui hobune sai oma esijalgade valule (luu deformatsioon) lahenduse. Praegu pole ühtegi kärna - see on täiesti uskumatu pilt tema puhul.

Samas... teine hobune, kes on hetkel hädas hingamisprobleemidega ja kellel ma eales preid pole täheldanud - temal lõi see ühel, valge sokiga jalal, välja.
Salvid küll leevendavad, ent peamine efekt tuleb "seest poolt".

Leevendamisel on minul endiselt parim kogemus beebidele mõeldud tsinksalviga. See murendab kärnasid ja kuivatab märga preid. Õige kasutamine on nii, et hõõrdu imeõrnalt tihke salvi kärna sisse niipalju kui võimalik - 2 korda päevas. Kärnad muutuvad muredaks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.10.2008 9:45 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Immuunsust saab muidugi toetada öige toitumusega. Minul head kogemused just öllepärmiga (tänapäeval kasutaks aga Derby Vital, kus öllepärm ja muud head asjad kontsentreeritud sees).

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 21:18 
Eemal
kasutaja

Ute Wohlrab kirjutas:
Jah!!! Et just muda ja porine ümbruskond EI pöhjusta preit.

Minu kogemused samad: Honsul oli ennem tallis peetud ja tuli uskumatu koleda preiga. Minu porilombiloomad täiesti terved.

Ute

Noh julgen vastu vaielda, et ei teki porist ega mudast. Minu märal pole mitte kunagi olnud preid ja nyyd siis saime meiegi endale selle. Ja see ka omast lollusest ja suurest kiirustamisest koju, et viin hobuse koju ja pesen parem seal voolikuga. Märal vitamiini puudust ei esine, jätab isegi mysli söömata. Rääkimata siis sellest, et talle kaera sisse mineraale panna, mille ta muidugi alles jätab. Seega on pori ja muda kaasosaline prei tekkimises.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 21:22 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

TaivY kirjutas:
Märal vitamiini puudust ei esine, jätab isegi mysli söömata. Rääkimata siis sellest, et talle kaera sisse mineraale panna, mille ta muidugi alles jätab. Seega on pori ja muda kaasosaline prei tekkimises.

See on küll lahe järeldamine: hobune ei söö lisasöödad, ei saa siiski piisavalt mikroelemendid kätte ja sellest järeldatakse, et pori on süüdi???

Kui hobune ei söö söödalisandid, ei tähenda see mitte mingil määral, et neid pole vaja. Vaid lihtsalt, et see sama preparaat ei maitse.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 21:29 
Eemal
kasutaja

Ute oled sa vet ? Eile veel käis meil vet siin ja rääkisin peale mida prei tuli ja lahendus oligi see, et minu enda viga oli see, et panin auto peale niiske mära ja transakad jalgadele ja jalad olid porised. Seega Ute ära mängi nyyd siin maailma vallutajat lugesin ka sinu komentaare ja ausalt... ajad naerma kohe.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 21:31 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ajan naerma sellega, et kas see vet vöttis vereproovi, et kindlaks teha, hobusel pole vitamiinipuudus nagu Sa väitsid? Vöi kuidas vet seda teadis???

Ute
(kes loeb önneks kaasaegseid informatsioonid haiguste kohta)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 21:55 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

TaivY kirjutas:
Ute oled sa vet ? Eile veel käis meil vet siin ja rääkisin peale mida prei tuli ja lahendus oligi see, et minu enda viga oli see, et panin auto peale niiske mära ja transakad jalgadele ja jalad olid porised. Seega Ute ära mängi nyyd siin maailma vallutajat lugesin ka sinu komentaare ja ausalt... ajad naerma kohe.

Mitu nädalat sa teda transasid nende poriste jalgade ja kaitsmetega?
Niisama huvi pärast küsin..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 22:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mannalind kirjutas:
Ute Wohlrab kirjutas:

Ma tavaliselt ei pea hobust ilma kattusteta...

Ute

ma tavaliselt ei pea hobust mudakoplis.

inimese haavade kohta ju räägitakse ka, et ei kannata külma ja niisket, selle pärast mul ka dilemma, kas tassida hobune sisse ja hommiku oleks tal 100% jalad paistes või jätta ööläbi välja riskides haava mitteparanemisega.

Meil mõned hobused, kes peavad maja juures olema on ka kahjuks 9 kuud aastas poris. Lihtsalt pinnas ei ole kahjuks liivane antud.
Ja uskuge või mitte, prei pole neil hobustel probleemiks kunagi olnud. Kas see peaks olema piisavalt porine koppel, et preid saada? Pilt:
http://www.lendermae.ee/gallery.php?gal ... G_6681.JPG

Siit loogiline järeldus - valged jalad ja prei ei ole kaasa sündinud nähtus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 22:15 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Sanna, löpeta ära!!! Sina ju ise kirjutasid, et annad vitamiinisegu, mida mina ka annan. Sina ei tohi üldse kaasa rääkida. Hellitad hobuseid ja siis eputad sellega, et nad haigeks ei lähe... Taivy järgi absoluutselt vale järeldus!!!

Sul peavad hobused olema ilma vitamiinideta, vott siis on asi teine...

Vitamiinidega ei ole päris "kunst", et hobused terveks jäävad. Ja kui tahad veel selliseid "häid järeldusi" siis loe, et ka lp.hr.Kallaste ei kasuta oma hobustele köige tähtsamal ajal vitamiine ega midagi... Oma Hobus saab järgi lugeda.

Ute
PS: ainult pahad inimesed järelduvad sellest, et Kallaste hobused esimesel aastal head ja palju lubavad, kolmandal eluaastal aga "nirud".

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 22:20 
Eemal
kasutaja

Sannale : On juba mitu korda hobust veetud nii, et jalad tal mitte, et päris porised oleks aga piisavalt.
Ute asi ei ole sugugi mitte selles, et nyyd peavad kõik tulema siia märalt vereproovi võtma, et selgeks teha milles asi on. Seda on silmagagi näha, et hobune valib mida sööb. Isegi heina sorteerib läbi. Ja arvad nyyd, et 9a hobune, kes pole 7a jooksul mitte kordagi vitamiine saanud ja nyyd järku kui hobusel on luks elu, et siis on ilge vitamiini puudus ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 22:42 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

TaivY kirjutas:
Sannale : On juba mitu korda hobust veetud nii, et jalad tal mitte, et päris porised oleks aga piisavalt.
Ute asi ei ole sugugi mitte selles, et nyyd peavad kõik tulema siia märalt vereproovi võtma, et selgeks teha milles asi on. Seda on silmagagi näha, et hobune valib mida sööb. Isegi heina sorteerib läbi. Ja arvad nyyd, et 9a hobune, kes pole 7a jooksul mitte kordagi vitamiine saanud ja nyyd järku kui hobusel on luks elu, et siis on ilge vitamiini puudus ?

Njah, hobustega nii ei saa, et paned vitakate purgi ette ja vaata ise kuidas hakkama saad.
Kavaldades õnnestub enamus "möga" sisse sööta. Kohati on mul tunne, et hobuse veenmises on kavalus esikohal.
Ja vereproov ei tee paha kunagi, kui vitamiinipuuduse kahtlus.

Ma arvan, et prei on hobuse immuunsuse nõrkuse avaldumise vorm nagu mõndadel inimestel ohatis nt. Immuunsuse tõstmiseks ei aita paraku jalgade porivaba hoidmine. Vaid seespidine turgutamine ja üldine heaolu (mis loomulikult ei ole mingil juhul hauduvad niisked porised jalad transakaitsmete all).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 23:25 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

TaivY kirjutas:
Seda on silmagagi näha, et hobune valib mida sööb.

Ja sellest Sa palun järeldad mida????

Et hobune "mötleb": >>siin pulbris on vitamiine, neid mul täna pole vaja, eks ma siis täna ei söö... <<

Targad hobused Sul. Minu hobused söövad vitamiine. Oleks nad küll sellised, kes teaksid ise, kui ei tule vaja, siis oleks mul töesti odavaim neid pidada...

Ute
PS: Vitamiinipuudust saab vereprooviga kindlaks teha, mitte sellega, et hobune valib toitu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2008 23:25 
Eemal
kasutaja

Minu hobudel oli kaa prei,küll ma võitlesin sellega,väga raske oli ...Arstilt tellisin udarasalvi see pidi aitama ja prei kaduski, aga siis tuli jälle... ja läks ja tuli jälle:(Siis ma otsustasin,et peab olema lõpp sellel mudasel koplil ja lasin traktoril muda ära viia ja liiva koormad asemele tuua,nüüd on nii hea neil olla seal:) ja pole ka preid:)Aga jahh prei võib olla tõesti millegist veel aga mina võin järeldada,et oli mudast!Kas pinnases võib olla mingi bakter mis tekitab preid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.11.2008 8:30 
Eemal
kasutaja

Ute. Vahel on mul tõesti mulje, et sa oled targem kui kõik hobusekasvatajad yldse kokku eestis. Kavalust selle märaga kahjuks või õnneks kasutada ei saa. Ta jätaks kasvõi 3 päeva kaera söömata aga tema seda ei söö kui seal sees on midagi mis talle ei istu. See mida sinu hobused söövad ja kuidas nad elavad mind yldse ei koti. Aga point on see, et prei tekib ka pori tagajärjel, mitte ainult imuuni puudulikkusest. Ma ei väidagi, et ainult pori preid tekitab. Aga sina kirjutasid raudse sõnaga, ET ei tekita. Ma räägin sulle veel korra Pole eladeski minu märal preid olnud NEVER. Ja sa tuled nyyd ytlema, et mu märal on midagi puudu ? Sygavalt kahtlen selles Ute. Arvad, et mu hobune ei saa piisavalt syya või, et saab aind heina ja kaera ? Eksid jällegi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.11.2008 8:39 
Eemal
kasutaja

Ma lihtsalt ute "kadestan " sind sinu tarkuses, sest vahest ajad sa tõsist pa*ka suust välja. Mul oleks lausa piinlik tulla siia väitma, et prei ei teki niiskusest ja mudast. Kahjuks või õnneks olen ise ka 9a juba hobusemaailmas olnud ja tean ka piisavalt mida ma räägin. Aga, et sa tuled siia sõnaotseses mõttes ila ajama siis Sorry. Loe kasvõi natuke targemat raamatut kus on Prei kohta esimesed sõnad, et prei tekib niiskusest ja mudast.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 107 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: