Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 12:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kõik on võimalik koolisõidumaailmas...
PostitusPostitatud: 14.08.2015 14:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kes jälgib Aachenis toimuvat, see on kindlasti kursis koolisõidu draamaga (kes neid kahte suudaks ikka lahutada?).

Eile startis Totilas, kelle esinemise järgselt kommenteerisid paljud, et hobune oli lombakas. Kohtunikud ei olnud küll eriti helded, kuid paar teenis sellegipoolest 75,97%, mida võib pidada väga viisakaks tulemuseks (kahvatub siiski varasemate kõrval). Nüüd ongi Totilas võistlustelt välja arvatud, kuna tuli välja, et täkk ongi lombakas (tagumine vasak jalg). Lisaks- Dressage News kirjutab, et
Tsiteeri:
The decision caused no surprise–but rather was confirmation of what had been widely discussed since the veterinary check of all the horses on Tuesday when Katrina Wüst, the president of the ground jury, was sufficiently concerned about Totilas’s condition to discuss with veterinarians Dr. Paul Farrington of the International Equestrian Federation and Dr. Hermann Josef Genn and fellow judge Jean-Michel Roudier of France whether to “accept” the horse.

Ja rääkides kohtunikest, siis kas pole mitte huvitav, et hobuse käiguvahe suutsid tuvastada ekraanidelt nii Paul S. kui ka hiljem sakslased ise.
Tsiteeri:
"The horse was not ok in the Grand Prix. I've seen it as well," Schockemohle told St. Georg. The German stallion owner and business mogul who bought Totilas from his Dutch owners in 2010, saw the Grand Prix on television at home.
After the test yesterday, we did a video analysis with the rider, the team coaches and the team veterinarian. We couldn’t really see what happened in the arena. With the video analysis, we could identify left back side was irregular.

Ma saan aru, et järelvaatamisega on lihtsam tuvastada vigu ja näha ebakõla kui hinnata live's võistluspaari sooritust, aga küsimused jäävad siiski õhku.

Hämmastav on muidugi saksa fännide reaktsioon saksa kohtuniku hinnetele (The German camp is furious that German judge Katrina Wust was amongst the lowest scoring judges, although French Jean Michel Roudier was even lower than her. ).

Kui sarnastes tingimustes oleks startinud mõni Ida-Euroopa tundmatu koolisõitja, siis kas tal oleks lastud lõpuni võistelda? Kas teda oleks üldse starti lastud? Kõhutunne ütleb, et ei oleks.

Lisan siia allikad
http://results.aachen2015.de/show/7/event/34/competition/1/result/31/- Totilase Aacheni tulemused
http://www.eurodressage.com/equestrian/2015/08/14/totilas-withdrawn-2015-european-dressage-championships- Eurodressage artikkel
http://www.dressage-news.com/?p=32346- Dressage News'i artikkel
http://www.st-georg.de/news/dressur/breaking-news-em-aachen-totilas-in-klinik-statt-grand-prix-special/- artikkel St.Georg's
https://www.youtube.com/watch?v=kk3SXy7c0bg- üks kehvapoolse kvaliteediga video nende skeemist

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kõik on võimalik koolisõidumaailmas...
PostitusPostitatud: 14.08.2015 17:06 
Eemal
kasutaja

Ma vaatasin seda finaali saksa telekanali otseülekandena ja nende endi kommentaaridega. Saan aru küll, et sakslaste pronks ja hollandlaste kuld annavad ainest mõnusaks intriigiks. Julgen aga arvata, et hobust lombakaks nimetada ei tohiks, seda enam et lonkega oleks ta siiski nimele vaatamata maha võetud küll. Esimesel traavipikendusel olid selged taktivead. Kui tundmatu ida-eurooplane oleks sama teinud, siis oleks öeldud et ratsmelonge. Oletus. Saksa enda kommentaator, vahetult sõidu ajal, pidas seda samuti taktiveaks. Vetchecki teemaga ei oskaks seda küll seostada. Minu arvates MR lihtsalt ei suuda hobuse esijalgu nii maksimumi peale kontrollida kui EG. Ilmsesti läheb selleks ülitäpset ratsmetuge vaja ja esimese traavipikenduse ajal see tal ei õnnestunud. Teine suurem viga oli kerge tagurpidi-tendents piaffee ajal. Muus osas aga ikkagi sõit, millele minu arvates küll õigustatult oodati esiteks kõrgemat ja teiseks kõigi kohtunike poolt ühtlasemalt hinnatud tulemust.

Isabell Werthi tulemus oli veel eriti "diskussionswürdig", nagu ta ise ütles. Sellel tasemel hindamisel ei tohiks ikkagi protsentide vahe nii suur olla (72.4 ja 77.7 ühesama sõidu eest).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.08.2015 19:26 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma jätan selle lonke targemate kommenteerida :) Ma tunnistan, et see ongi keeruline eristada taktiviga, ratsmelonget, muud ebaühtlust päris lonkest, aga...

Mis puudutab hindamisi, siis üllatuslikke eriarvamusi esines teistegi seas. Näiteks Minderhoud'i sissesõidu hinded varieerusid 6,5-st 9-ni.Ka Carl Hesteri hinnetest leiab märkimisväärseid erinevuseid. Samuti Sprehe hinnetest. Või Isabell Werth, kes sai galopipirueti eest nii 5 kui ka 8,5.

Pressikal üritati neid erinevusi selgitada kui kohtunike erinevat vaatevälja, aga ma suhtun sellesse skeptiliselt, kuna toodud näidete seas leiab hindeid, kus sama areeni külje kohtunikud või vastastikku istuvad kohtunikud (nt H-M, B-E) on andnud sootuks erinevaid hindeid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.08.2015 22:17 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

https://www.youtube.com/watch?v=Fl26eNUzbkg
https://www.youtube.com/watch?v=Fcv1oJjOpRw
Täitsa selge pidev longe mis mõne elemendi juures pisut varju jääb.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.08.2015 22:33 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Kui tegemist oleks taktiveaga, siis ei oleks sakslased ilmselt otsustanud lasta hobuse tagumisest jalast mitmeid tuhandeid eurosid maksvaid uuringuid teha?
Antud skeemis nähtav käiguvahe/longe oli mu arust piisavalt tugev, et hakata mõtlema sellele, kuidas seda paar päeva tagasi ülevaatusel märgata polnud (kui just pole tegemist nt äsja samal päeval saadud vigastusega vms) - nii et huvitav oleks teada, kas seal vet-checkis oli seesama vasak tagajalg teemaks või midagi muud.

Sellega nõustun küll, et kohtunike pool ootaks ühtlasemat tulemust - aga pigem selles suunas, et pikendatud traavi eest, mille jooksul hobune kordagi mõlema tagajalaga ühepikkust sammu ei teinud, on 8 punkti ikka tugevalt ülehinnatud. :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 6:09 
Eemal
kasutaja

sorry jah, olen vahepeal lugenud juba mujalt ka kuidas kõik ja enam-vähem kõik telerite ning ekraanide ees ikka juba sõidu ajal nägid, et hobune lonkab. Tõesti piinlik, et julgesin taktivigadest rääkida. Kuid ilmselt selles point ongi - kas pidada taktivigu märkeks kliinilisest probleemist või mitte ja kus on piir.

Omanikud ongi ta maha võtnud ja uuringutele saatnud ning oletavad, et ehk enam kunagi ei naase. Vet-checkis oli olnud sama teema, 2 veti arvamused erinesid ning peakohtunik ütles, et hobune on valmis startima. Tegemist ei ole vigastusega vaid, nii nagu st-georg.de blogist praegu aru saab - mingi vana teemaga, mis lööb välja koormuse tõustes. Ajakirjanik märgib, et peatreener ei olnud MR kürist eriti huvitatud ning oletab selle põhjal, et ehk see oligi strateegia - hobune suudab teha ainult ühe stardi ja selleks on võistkondlik kullasõit, 80% ringis tulemusega GP-s.

Vertikaali taga treenitavatel hobustel ei liigu reeglina tagumised jalad nii nagu koondatud hobusel see peaks toimuma. Näiteid otsige alustuseks oma õue pealt. Rahvusvahelises pildis ollakse aga juba harjunud, et see hindeid ei mõjuta. Suuri punktierinevusi vaadates - ehk ujus üks osa kohtunikest ka sellel võistlusel vastuvoolu ja nägi asju, mida kohtunikud eriti enam ei näe?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 9:16 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

kiu, ei tasu asja päris nii ka näha :D

Ma usun, et kui MAR oleks tundnud, et hobune liigub hoopis teisiti kui kodus, siis võib-olla oleks ta ehk ise võistluse katkestanud. Praegu sõitis skeemi aga lõpuni, mistõttu võimalik et ta ei tundnud käiguvahet või siis ei pidanud seda oluliseks. Aga ma nüüd lihtsalt spekuleerisin :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 11:43 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mina olin hoopis teisest asjast üllatanud: MAR tuleb Totilasega, kellel ei olnud starte üle pika aja ja mahub kohe meie meeskonda ning lükati välja Hubertus Schmidt'i kes minu meeles nii korrektne vana-kooli esindaja, kelle küüre vaatamas pisarad voolavad.

Miks eelistati Totilast/Schockemöhlet/Rath'i? See on minu meeles huvitav küsimus. Ja selle mötlemine äkki viib sinna, kus kohtunikud annavad hindeid nagu andsid. Selline nähtus oli ka London2012, kus mul oli vöimalik kohapeal viibida - vahest imestad, kes missugused hinded saab...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 13:41 
Eemal
kasutaja

Sfinks kirjutas:
kiu, ei tasu asja päris nii ka näha :D

Ma usun, et kui MAR oleks tundnud, et hobune liigub hoopis teisiti kui kodus, siis võib-olla oleks ta ehk ise võistluse katkestanud. Praegu sõitis skeemi aga lõpuni, mistõttu võimalik et ta ei tundnud käiguvahet või siis ei pidanud seda oluliseks. Aga ma nüüd lihtsalt spekuleerisin :)

Nõus. Oma intervjuudes saksa telekanalitele enne võistlust ütles MR vetchecki kohta, et ta ise seda ei näinud. Pärast võistlust kinnitas aga, et olid rütmivead (taktivead). Siinkohal võiks hakata arutama, mis vahe on käiguvahel ning rütmiveal :D. Arvestada tuleks aga, et otsuseid ei teinud ainult MR. Koondis läks ju kulda kaitsma, s.t. otsuseid tegid eelkõige peatreener ja koondise vet.

Kusjuures samal teemal ei ole järgmist näidet vaja kaugelt otsida. Tuleb ette võtta sama võistluse Ed.Gali sõit ja korraldada küsitlus - kas galopis oli tagajalgade liikumine ühtlane või ei olnud. Kuna kõik lõppes hästi, siis kõik on vait ka. Kui oleks aga mingi viide olnud probleemidele vetcheckis või et Gal GPS-s ei stardiks - usun, et internet läheks samamoodi "keema" nagu praegu.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 20:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

kiu kirjutas:
Kusjuures samal teemal ei ole järgmist näidet vaja kaugelt otsida. Tuleb ette võtta sama võistluse Ed.Gali sõit ja korraldada küsitlus - kas galopis oli tagajalgade liikumine ühtlane või ei olnud. Kuna kõik lõppes hästi, siis kõik on vait ka. Kui oleks aga mingi viide olnud probleemidele vetcheckis või et Gal GPS-s ei stardiks - usun, et internet läheks samamoodi "keema" nagu praegu.

About that. Gal on päris omajagu demonstreerinud kahetaktilist galoppi. Tõsi küll, mitte seekord, aga mõni aasta tagasi võis seda veel näha.

Edit: Ja Gal on väljas. Hobuse suust oli näha verd ja see tingis paari elimineerimise. http://www.horseandhound.co.uk/news/aachen-europeans-dressage-charlotte-dujardin-claims-gold-while-a-top-contender-is-eliminated-video-506087

Edit2: Hollandi meedia kirjutab, et Totilast vaevab abstsess http://nos.nl/artikel/2052137-totilas-maanden-uitgeschakeld-gun-hem-z-n-oude-dag.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 20:37 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Nojah, tundub, et varsti polegi medali võitmiseks muud vaja, kui lihtsalt ratsutada hobusega, kes ei lonka, verd ei jookse ja on muus mõttes ka terve. :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.08.2015 20:43 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Või ei hakka vastu. :wink: Kui sa pole just Isabell Werth olümpial, siis on vastuhakk OK :)

Patrik Kittelil polnud ka just hea päev...
https://www.youtube.com/watch?v=rE3u8f_p_vk

Ja kui ma siin juba jagan igasuguseid linke, siis galerii Gali treeningust.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1077025115641867.1073741839.461648053846246&type=3

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.08.2015 9:28 
Eemal
kasutaja

Hm, vaata PK skeemi sammupikendust diagonaalil enne hobuse esimest vastuhakku üleminekul. Täiesti selge käiguvahe/longe ees. Isegi mina ei nimeta seda rütmiveaks :D, näen hoopis, et ratsanik püüab hobust painutada nii, et üks esijalg oleks vähem koormatud. Peakohtunik katkestamiseks püsti ei tõuse. Ilmselt oli aga probleem siiski nii terav, et hobusel hakkas valus. PK katkestas ja sai sellega olulise PR-võidu, kuivõrd internet vaikib.

Ma käisin esimest korda EM-i vaatamas 1999 Hicksteadis ning sealtpeale jälginud kõiki EM-e ja MM-e, s.h. esimest ehk GP skeemi. Mulle lööb silme ette ainult 2 lonke pärast katkestamist - ühel korral tegi seda peakohtunik skeemi ajal ja teisel korral hüppas ratsanik ise koheselt hobuse seljast maha (see oli ka WCup finaal). Kindlasti on neid rohkem. Kuid ikkagi - niisuguses mahus sellist temaatikat absuluutses tipus ratsanike puhul, nagu praegu, ei mäleta. Hakkan arvama, et massiline vertikaali taga treenitud hobuste liikumise vaatamine (nii koduplatsidel kui rahvusvaheliselt) on segamini löönud mitte ainult kohtunike vaid ka pealtvaatajate nägemise.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.08.2015 12:26 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

http://www.hippson.se/blogs/em15-kollen/patrik-om-gps-katastrofen-hon-fick.htm- siin on parem video Deja ja PK skeemist.

Ametlikult on välja öeldud, et hobune pani keele üle suuliste ning seetõttu hakkas ka vastu (She [Deja] probably got the tongue over the bit and reacted strongly to it.). Muide, selle aasta märtsis elimineeriti PK ja Deja seetõttu, et hobune oli keelde hammustanud ja veritses suust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.08.2015 12:36 
Eemal
kasutaja

Just nii ongi - longe ei ole tänapäeva koolisõidus enam mõiste. Kestvusratsutamise vetkomisjon oleks antud juhul üheselt ja ilma pikemata "lame" kirjutanud. Kui ratsanik oleks aga tulnud jutustama, et see ei ole mitte longe vaid rütmiviga, hobusel sattus lihtsalt keel valesse kohta, siis sama üheselt ratsaniku arstlikku kontrolli saatnud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 51 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid