Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 16:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuivatustekk?
PostitusPostitatud: 22.11.2015 23:41 
Eemal
kasutaja

Tere foorumlased!
Milline tekk sobiks kõige paremini pügamata hobusele kuivatustekiks talvisel perioodil? Hobustel on nii tihe karv, et fliistekke pole mõtet kasutada, need ligunevad nii kiiresti läbi ja hobune on ikka märg. Tall pole nii soe ka, et hobune ilma tekita ära kuivaks. Õues tekke ei kasuta.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kuivatustekk?
PostitusPostitatud: 22.11.2015 23:49 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ikkagi korralik fliis. Vill imab vee endasse aga korralik fliis juhib selle kanga pinnale ja tekk on peale raputamist peaaegu kuiv. Kahjuks ei oska firmat soovitada. Ma ostsin sellise tõeliselt tõhusa teki umbes kümme aastat tagasi. Ja hind ei olnud väga krõbe. Võib olla ka abi sellest kui kasutad mitut fliis tekki. Üldiselt peaks kehasoojuse mõjul nendega vesi pinnale tõusma igal juhul. Aga liiga õhukese/hõredakoelise fliisi puhul see imendub.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.11.2015 3:29 
Eemal
admin

Pisut teemast mööda, aga "kui mina noor veel olin" ja igast moodsaid vidinaid polnud, siis märga hobust hõõruti kõigepealt kahe põhu/heinatuustiga. Siis pandi tekk selga, teki alla põhku (tekitab õhuvahet ja kuivab kiiremini) ja jalutati kümmekond minutit. Ja alles siis (tekiga) boksi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.11.2015 12:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Jaa, seda põhuga hõõruist olen mina ka teinnud. Pidavat selle pärast ka hea olema, et paneb vere ringi käima. Sellega seoses tuli meelde, et kui hobune tõesti ligemärg on siis on tänapäeval olemas ju higikaabitsad. Sellega saab suurema vee maha tõmmata.

Igal pool pole maneezi ka ja eesti kliimas võib õues kuivaks jalutamine peaaegu võimatuks osutuda (loomulikult peaks trenni lõpetuseks jalutama ja paha ei teeks kui siis juba teki peale viskaks).

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.11.2015 12:47 
Eemal
kasutaja

Minu praktikas toimib hästi villa ja fliis teki kasutamine korraga. Ehk viilane tekk esimeseks ja fliis peale, vill tõmbab kiiresti niiskuse ära ja fliis ei lase sel tagasi vajuda villa sisse. Kuivatasin pestud hobuseid nii väga edukalt kes võistlustele läksid, olin nad klipitud ja klippimata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.11.2015 15:08 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

marie kirjutas:
Pisut teemast mööda, aga "kui mina noor veel olin" ja igast moodsaid vidinaid polnud, siis märga hobust hõõruti kõigepealt kahe põhu/heinatuustiga. Siis pandi tekk selga, teki alla põhku (tekitab õhuvahet ja kuivab kiiremini) ja jalutati kümmekond minutit. Ja alles siis (tekiga) boksi.

Sel ajal olin mina ka noor. Aga siis olid vaid villased tekid, mis töesti imbusid sisse, jäid jube raskeks ning kuivasid hästi kaua.

Soovitan minu omatehtud vana+uus ristand variandi: teki alla kiht heina vöi pöhku, fliistekk peale. Kui esimene fliistekk märg, järgmine.

Mul on head kogemused sellega, et kasutan 2 fliistekid - ja oleme ausad: ega nad nii hirmkallid ei ole, jouab küll 2 tk. osta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25.11.2015 22:32 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minul toimib väga hästi fliistekk (korralik paksem, Horze firma oma). Ilusti läheb niiskus teki pealispinnale ja hobune on all kuiv. Teine võimalus on vahveltekk (nimetatakse vist rahavakeeli nii), selline ruudukestega, toimib ka hästi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.11.2015 3:25 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Vahvlitekk (nimetus tuleb sellest, et kude tekitab vahvli laadse efekti) on puuvillane ja imab niiskuse endasse. Väga märja hobuse puhul vettib nagu vill.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.11.2015 10:15 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Puuvill on niiskena väga, väga halb materjal ja otseselt külmavärinatega mötlen selle aja peale tagasi, kui mul oli ka puuvillane aluspesu olemas. Higistad, siis imbub ennast täis, aga ei juhi niiskust välja poole. Ning ühel hetkel jahtub ära - ja jääb väga, väga, väga külmaks.

Sellest ajast, et mul enam puuvillane aluspesu kasutusel ei ole, ei ole mina ka enam talvel eriti tihti haige. Ning ma oletan, et hobustel ei ole puuvill teistsuguse möjuga - vahvlitekk on tore suvel transpordil ehk, aga higitekina ei soovita.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.11.2015 22:47 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kasutan aga ühte tekki, mis on läbi tepitud ruudukestega (umbes nagu valtrapid), materjal on akrüül ja polüester, sisuks polüester ja on Horze firma oma. Igatahes niiskus tuleb pinnale või jääb sisse, aga altpoolt on ilusti kuiv. Vot selline http://www.horze.com/turnout-blankets/h ... ?color=DBR :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid