Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 16:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Probleem treeneriga
PostitusPostitatud: 04.12.2016 18:29 
Eemal
kasutaja

Tere!
Olen 3 aastat kannatanud depressioon ja paanikahäirete all. Psühholoogist ega ravimitest ei leidnud abi, kuid kuna ma olen kõrvuni loomaarmastaja, siis hakkasin u 4 kuud tagasi käima ratsutamas, 3 korda nädalas. Ning tõesti, imekombel see aitab paremini kui kõik muu proovitu kokku. Kuid ma ei tundnud nagu sulanduksin sealse talli seltskonda. Tegu on grupitrenniga. Teistega, kes samuti ratsatrennis on, saan läbi kenasti ja aitame üksteist. Paar teist treenerit, kes meie trenne pealt on näinud, on hiljem küsinud, et kaua olen ratsutanud ning nad imestasid, et vaid 4 kuud, sest mul tundub hobustega olevat tugev side ja tuleb välja. Ma tunnen, et see tõesti sobib mulle ja et klapin hobustega. Kuid mulle tundub, et minu ja treeneri vahel on selge pinge.
Kui keegi teine teeb mingi vea, siis ta ütleb, et pole hullu ja et küll õpib. Kui mina teen samasuguse vea, siis sellele järgneb see, kuidas ta teiste ees mu peale karjub. Algul andis ta mulle alati selle hobuse, kellega ei saa keegi hakkama. Maadlesin temaga päris korralikult, ise ma polnud ju varem ratsutanud, nii raske oli. Kuid treener aina kurjustas minuga. Sain aru, et see hobu antaksegi algajatele. Ning mõne aja pärast hakkas ta mulle ka muid hobuseid andma. Paar kuud hiljem, peale esimese galopi proovimist, rääkisime omavahel, siis ei tundunud tal sellist vastumeelsust mu vastu. Nädal varem kutsus ta mu ka ûhele võistlusele (galoppi ega hüppeid vaja pole, lihtsalt skeemi järgi, lihtne koduvõistlus).
Kuid viimane kord ratsutamas käies tuli minu jaoks piir ette. Mul on täielik vastumeelsus sinna tagasi minna. Nädal varem palus treener mul hakata käima tavapärasest tund hiljem trennis. Tulin tund hiljem kohale. Ning mulle anti jälle see sama hobune, kellega hakkama ei saada ja kes algajatele antakse. Ma saan temast nüüd nii palju jagu, et ta kuulab mind piisavalt, aga temaga ei saa siiski korralikku trenni teha, isegi professionaalid, kes aeg-ajalt peavad käima hobustega ratsutamas, maadlevad temaga korralikult. See hobune oli 2 tundi varem trennis olnud, teised imestasid, et miks jäeti tund vahele, sest tavaliselt on nad trennis 2 tundi järjest ning viimane trenn oli algajate oma, kus antakse ta alati neile, kes on trennis esimest nädalat, kuid tema jaoks jäeti see vahele ja ta anti mulle. Sellest ma veel nina norgu ei lasknud, mõtlesin, et pole hullu, hobune on hobune ja temale on lihtsalt veidi raskem selgeks teha, et mida temast ootad, aga uskusin, et saan hakkama. Panin ta uuesti valmis (teised hakkasid teda juba õue viima sest ei nad teadnud et mulle antakse). Treener ütles, et viiksin ta maneeži. Hakkasin viima, aga keegi tuli just sealt välja hobusega ning pidin minema koridori koos oma hobuga. Treener ütles, et pööraksin ta seal ümber. Hakkasin pöörama, kuid tallis olev koer haugatas ja hobune ehmus, läks jalaga plekist tünnile vastu ning see tegi palju müra. Treener hakkas mu peale karjuma jälle kõigi ees, et miks ma hakkama ei saa. Kuid hobuse ehmumine pole ju ometi minu süü ning ka see et sellises kohas olin temaga kuhu treener mul palus minna, ma ei saanud ette näha koera haugatust ju ometi kuidagi.
Ratsutamas kãimine oli varem mu jaoks vãga teraapilise mõjuga, aga viimane kord oleks mul äärepealt paanikahoog tulnud kõigest sellest, ma nägin nii palju vaeva, et iseennast maha rahustada, aga sellises olukorras, kui ma ei saa kuhugi üksi minna, on see ääretult raske. Talli vahetada ma ei saa, kõik on liialt kaugel. Kas peaksin lõpetama treeneri pärast seal kãimise? Ma pole ennasttäis käitumisega ega pole talle ise midagi halba öelnud, ma olen iseloomult väga vaikne ja rahulik, aga ta igal võimalusel aina karjub mu peale, samas, kui teistega käitub normaalselt ja innustab neid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Probleem treeneriga
PostitusPostitatud: 05.12.2016 15:17 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Köigepealt: treener on ka ainult tavainimene, seega on tal oma head ja halvad küljed. Samas ei ole meil siin treenerid eriti pedagoogilise koolituse läbinud, paljudele antakse suht kergekäeliselt treeneri tunnuse kätte, ei tea mina ka, mis süsteemi järgi keegi treeneriks saab.

Kas oled proovinud teises tallis käia? Kuskil eratallis? Äkki seal parem?

Ma ei taha nüüd treeneri materdamisega hakkata, vahest on ka "trennilaps" sellest süüdi, et treener ennast välja läheb, noh, möni inimene ise arvab, et ongi juba andekas aga löpuks teeb hobusele liiga. Kuid mina olen seda meelt, et siis paar sammu tagasi ja uuesti täpselt selle punktini öpetada, et teadmised edasi viia - tihtipeal ei ole see ratsakoolides tehniliselt vöimalik.

Palun ole hea, saada mulle privaatsönumina mis talliga tegu. Äkki mul hea idee.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.12.2016 20:40 
Eemal
kasutaja

Treenerikoolitus pole nyyd kyll selline, et igayks saab paberi kätte. Natukene uurimist ja siis on selge, et seal on tegelikult väga täpsed nõudmised. Kes ytles, et antud treener on yldse atesteeritud? Mina kardan, et selline treener ei ole yldse koolitust läbinud. Muidugi yllatusi tuleb ikka ette.

Äkki annab ikka talli vahetada? Vahel saab nt teiste trennilastega kokkuleppele transpordi jagamisel, kellel vanemad viivad. Äkki on keegi samast kandist ja käib mujal? Ei saaiju trenni teha kohas, kus sulle ei meeldi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.12.2016 21:48 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Maasikas kirjutas:
Treenerikoolitus pole nyyd kyll selline, et igayks saab paberi kätte. Natukene uurimist ja siis on selge, et seal on tegelikult väga täpsed nõudmised.

Kes on 10 - 15 a. tagasi treeneri pabereid sai, sai küll enamvähem niisama. Ja palju neist tänapäevani annavad trenni.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.12.2016 12:48 
Eemal
kasutaja

Ute Wohlrab kirjutas:
Maasikas kirjutas:
Treenerikoolitus pole nyyd kyll selline, et igayks saab paberi kätte. Natukene uurimist ja siis on selge, et seal on tegelikult väga täpsed nõudmised.

Kes on 10 - 15 a. tagasi treeneri pabereid sai, sai küll enamvähem niisama. Ja palju neist tänapäevani annavad trenni.

Sel juhul peavad nad làbima taasatsteerimise iga teatava perioodi jàrel ja ikkagi vastava tingimustele. See ei ole kehtetu paber. Siinjuures tuletan meelde - Eestis ei ole seadust et ratsutamistreeneril peab olema atesteering. Sealt tulevadki arvamused, et see paber ei tàhenda midagi, kuigi tihti inimesel seda polegi. See on lapsevanema asi kontrollida, kas treener on làbinud nôuetekohase koolituse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.12.2016 21:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Paraku see paber ei anna treenerile kaasa vajalikku suhtumist, kui seda ikka ei ole.

Olen väga paljude erinevate treenerite tunde võtnud ja tõttöelda, nii mõnigi neist ei saa lastega eriti läbi. Maru kurb on tegelikult vaadata, kui tead, et treeneril on väga suured kogemused ja teadmised, aga sõnadega neid edasi anda ei oska, või ei oma lihtsalt kannatust ega oskust lastega (aga sageli ka teiste täiskasvanutega) suhelda.

See on sageli nagu kooliõpetajatega, et matemaatika õpetaja räägib aastast aastasse erinevatele viiendatele klassidele sama teoreemi ja tekitab viha ja tüdimust, et "kuidas ei saa aru, no see on ju nii lihtne asi".

Mida soovitada... kui tõesti peamine probleem on lõugamine, siis ürita mõni täiskasvanu trenni vaatama ühes võtta, vanemate inimeste juuresolekul ollakse tavaliselt viisakamad.
Ise olen ka väiksena öelnud treenerile "viisakalt võib ju ka suhelda" eriti teiste kuuldes avaldas tookord mõju küll. (Mind mõnitas üks treener kõigi trenniliste ees kauni inetute sõnadega, kui väiksena ilma jalust pikemaks panemata hobuse selga ei saanud, aga mida saab üks mudilane ikka teha kui jalus silmade kõrgusel ripub ja pikemaks ei lubata panna). Mõni treener on justkui koguaeg halvas tujus, kuna isiklikus elus vms on mured, aga selliste juurest lasevad üldiselt kliendid jalga.

Kui ikka tekitab halva tunde, peaks oma raha mujale talli viima, kui ikka üldse ei saa asukoha pärast mujale minna, siis ehk aitab talli omanikuga rääkimine (eriti hea kui su vanem ühendust võtaks), see võib asja hoopis hulluks teha, aga äkki ka paremaks. Või on seal teisi treenereid veel, kelle tunde võtta? Kui aga sinu treener on ühtlasi ka omanik, siis pole suurt midagi teha, kas lahkuda või kannatada.

Ise käin kodust ikka päris kaugel trennis, aga treener on seda väärt.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid