HOBU
http://www.hobufoorum.eu/foorum/

tallide "blacklist"
http://www.hobufoorum.eu/foorum/viewtopic.php?f=50&t=14842
1. leht 1-st

Autor:  getsike [ 26.02.2016 21:06 ]
Teema pealkiri:  tallide "blacklist"

Hei!
Kuna viimasel ajal olen järjest rohkem uurinud erinevaid talle, kuhu edasi minna, siis mõtlesin siia teha ühe nö blacklisti. Siia saaks kõik kirjutada kohti, mida nad ei soovita teistele.
Kindlasti paluks välja tuua ka põhjenduse.
Kui keegi arvab mõnest tallist teisiti kui sina, siis ära karga talle kallale! Kõigil on õigus oma arvamuseks. Ja see jutt, et keegi kuskil rääkis, et seal pidavat halb olema ei ole kindlasti piisav argument talli maha tegemiseks.
Minu soov on siia tekitada sõbralik arutelu, et ka teised saaksid infot kohtadest, mis ei ole just parimad.

Panen igaks juhuks kiivri ka pähe. Kardan, et siia võib tekkida vaidlus :kiiver:

Autor:  sham [ 27.02.2016 16:05 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Mis piirkonna tallidest jutt käib?

Autor:  Ute Wohlrab [ 27.02.2016 19:33 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Minul olid kaks hobust Marge Toferti "Kivi-Lillemäe" tallis "algratsastamiseks" ning sain tagasi kaks paanitsejad, kelle ravimine ja usalduse tagasisaamine vöttis ca. 1,5 aastat. Mitte ainult algratsastus oli vägivaldne, ka pidamistingimused ei vastanud miinimum nouetele ning hobuste heaolu kohta informeeriti mind tahtlikult valesti. Üks nendest algratsastatud hobustest oli mind informeerimata algajate tunnikana kasutusel. Lisaks puudusid valtrapid kui ma varustust tagasi sain.

Autor:  getsike [ 27.02.2016 21:13 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Peamiselt Tartumaa tallidest, aga kirjutada võib kõigest . Infoks teitele ja kes teab, ehk läheb endalgi kunagi tarvis :D

Autor:  sham [ 28.02.2016 10:00 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Ecu tallides ei sobinud kummegile mu hobusele, üks kasvatas kohutava prei ja teine hakkas köhima. Lisaks peab seal arvestama ratsakooliga ning sellega, et igal pool on kaamerad ja omanikud vahepeal vaatavad neid (klatsima peab maru vaikselt :mrgreen: ) lisaks siis kui ma seal olin, oli allapanuks turvas.. Ihaste tallis on vähe mõistlikum, hobuste pidamistingimused head, preihobune paranes ka kohe ära, allapanuks saepuru. Hein kohati tolmas, aga tallinaine oli väga tore ja kastis ja mässas. Seal on väliboksid ka. Siis on veel Tooma tallis olnud hobune, selle koha plussiks on see, et hobused on palju õues, midagi halba pole öelda. Luunja tallis on ainukeseks miinuseks, et seal palju rahvast ja kohati draamat, kui ilusti küsid, käivad hobused õues jne.

Mujal tallides pole hobust hoidnud, negatiivsed kohemused ainult Ecu tallidega. Samas see oli väga ammu, nüüd olen kuulnud, et sööt on kvaliteetsem jne. Ratsakooli tõttu vähemalt talveperioodil ei soovita. Siis kui seal olin, oli veel selline reegel, et oma treeneri trenni võtta ei tohtinud, mis oli veidi ajuvaba, sest mulle sealne treener ei sobinud.

Autor:  buratino [ 28.02.2016 11:12 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Selline avalik laimamine on krim. kuritegu.
Mis sobib ühele, ei pruugi meeldida teisele.

Viisakas oleks häid talle välja tuua. Kui talle mustata soovite, siis peab see käima oma nime alt nagu Ute seda teeb

Prei tekib ka heas tallis ning köhimise probleem võib olla ka ratsaniku põhjustatud.

Ühest küljest otsite kõik odavaid tallle ja teiselt poolt nurisete siis talli üle.

Autor:  Ute Wohlrab [ 28.02.2016 11:40 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

buratino kirjutas:

Prei tekib ka heas tallis


Prei on 99 % söötmisest (vöi ainepuudusest) kinni, see vöib vabalt sellest tulla, et omanik ei anna hobusele piisavalt mineraale jne. See ei pruugi üldse pidamistingimustega seotud olla.

Autor:  olenkyt [ 28.02.2016 13:50 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Uhh, ärme nüüd ürita leida ühte ja ainuõiget põhjust, miks tekib prei... Ma arvan, et talli süüks ei saa seda panna, aga Ute, anna mulle andeks, ka selle Sinu söötmise väitega ma ei saa kuidagi nõustuda. Kindlasti on tegureid, mis prei tekkimist soodustavad (nagu liigne niiskus ja nõrgenenud immuunsüsteem, ka stress jpt), aga prei on siiski üks bakteriaalne nuhtlus, millega nakatumise mehhanism pole veterinaarias tänini päriselt selge. Kõik mu hobused on täpselt samades tingimustes, ühesuguselt ja väga hoolega hooldatud, enam-vähem samade söötadega - ja ometi on neist üks, kes mul igal aastal teatud ajal tekitab endale prei, kord ühte, kord teise jalga. Ravin terveks ja siis mõne aja pärast tuleb teise kohta...Minul on oma (pseudo)teooria, et see bakter lihtsalt on olemas hobuste organismis, umbes nagu herpese viirus inimese veres. Ja siis see vahel avaldub nagu inimesel ohatis. Mu veterinaarist tütar ütleb, et sellele teooriale pole mingit tõestust, aga olles aastaid sellega maadelnud, mulle pigem lihtsalt meeldib niimoodi mõelda -:) Ja kindlasti on niiske ilm ja märjad koplid soodustav tegur, nagu ka halvasti puhastatud boksid, aga see nuhtlus tuleb ka siis, kui pingutad kõigest väest ja tingimused on head -:)

Autor:  Sfinks [ 28.02.2016 13:50 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

buratino kirjutas:
Selline avalik laimamine on krim. kuritegu.
Mis sobib ühele, ei pruugi meeldida teisele.

Viisakas oleks häid talle välja tuua. Kui talle mustata soovite, siis peab see käima oma nime alt nagu Ute seda teeb

Prei tekib ka heas tallis ning köhimise probleem võib olla ka ratsaniku põhjustatud.

Ühest küljest otsite kõik odavaid tallle ja teiselt poolt nurisete siis talli üle.

OT, aga laimamine/ebaõigete faktiväidete avaldamine ei ole enam ammu krim.kuritegu. Küll aga peavad siia kirjutajad tõepoolest arvestama, et mingi hetk võivad nad oma sõnade eest maksta.

Minu meelest vääriks nn blacklisti (kui seda üldse pidada) sattumist tallid, kus hobuste pidamistingimused on tõepoolest sandid ja tall vääriks kinnipanemist. Ehk siis kui on vajakajäämised elementaarsetes pidamistingimustes ja hobuste heaolus, siis seda ma pean puuduseks, millest võiks teisi ka teavitada. Samas- hea hobuseomanik vaatab eeldatavasti talli üle enne kui oma hobuse sinna viib.

Autor:  Ute Wohlrab [ 28.02.2016 14:33 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Sfinks kirjutas:
Samas- hea hobuseomanik vaatab eeldatavasti talli üle enne kui oma hobuse sinna viib.


Sellest vahest ei piisa. Mina vaatasin talli üle ja ikka...

Aga jah, sellised rantchosid, kus hobused luukered ja omanikud "animal hoarding"-viirusest nakatud vöiks töesti kirja panna.

Üks koolisöidu hobune oli ju VTA sönul väga heas vormis kui ta elas ühes Järvamaa tallis - peale ära viimist ei elanud ka eriti kaua enam, eks see oleks juba hea näide...

Autor:  getsike [ 28.02.2016 16:40 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Eks ma mõtlesingi pigem talle, kus näiteks sööt on halva kvaliteediga, inimesed kes tallis on ei hooli loomadest jne. Ja loomulikult vaatan talli enne üle, aga oleks ju tore teada kuhu pole mõtet isegi vaatama mimma

Autor:  katu [ 28.02.2016 20:30 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

See kehv sööda kvaliteet on ka suhteline, mõne jaoks on kehv juba siis, kui tolmab (kuigi kastmisega saab asja leevendada), mõni on rahul sellegagi, et midagi hobusel ees on. Ka toiteväärtust on võimalik mingil määral muude söötadega kompenseerida. Samamoodi võiks arutleda pidamistingimuste üle - nt boksi suurus. Mul on endal suurt kasvu loom ja ma ei kujutaks teda ette 3x3m boksis (pigem oleks siis õues), samas mõne jaoks on see väga hea, kui boks üldse on. Allapanu - valida on väga paljude erinevate võimaluste vahel, aga ma jäin mõtlema, et turvas ei ole ju hobusele halb? Jällegi, mis on kehv allapanu? Tolmav saepuru, mida nt kastetakse või sobib ainult graanul?

Autor:  sham [ 29.02.2016 12:45 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Võibolla tundus mu postitus väga kurjana, tegelikult ladusin ette aisad vead selles tallis. Pererahvas on hobuste suhtes väga hooliv ning püüdlik ning pidamistingimused on hobuste poole pealt head. Vinguda võiks ainult ratsakooli osas, aga nagu me ka rääkisime, ei ole tegu üüritalli vaid ratsakooliga ning kui ei sobi, siis mujale.
Kusjuures Ecus sai suurema hobuse suuremasse boksi paigutada, Ihastes ka.

Autor:  angeth [ 04.03.2016 11:35 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

No ma ei tea mis mõte sel teemal on kui igas tallis omad plussid ja miinused :D Oleneb väga palju hobusest, et mis talle sobib, ja hobuseomanikust, et mida ta ootab. Olen erinevate hobustega paljudes eri tallides olnud ja kindlasti igale poole tagasi ei läheks aga ma ei saa öelda, et need tallid halvad selle pärast oleks. Iga juhtum on individuaalne, kui see hõlmab konkreetselt ühel hobusel avaldunud tervisehäda. Halvad heinapartiid teevad murelikuks, kuid samas see ei tähenda, et vahepeal tarnijat ei vahetata jne. Küll aga pööraksin rohkem tähelepanu hobuste õues veedetavale ajale ja talvekoplite suurusele. Vihjeks nii palju, et mõnes linnast väljas asuvas tallis hoitakse hobuseid vähem õues kui nt Ihastes :wink: Samuti oleneb teistest hobuseomanikest, kui tallis selle järgi otsuseid vastu võetakse.

Ma võiks pika nimekirja teha ebameeldivatest kogemustest aga ma ei tee :D Kuldne reegel on, et kui ei meeldi, koli mujale!

Autor:  warju [ 04.03.2016 12:31 ]
Teema pealkiri:  Re: tallide "blacklist"

Aga kas te oleks nõus halbade kogemuste kirjeldamisega ilma konkreetset talli nimetamata?
Siis saaksid teised õppida, mida uue koha valimisel küsida või talli üle vaadates silmas pidada. Või milliseid ohumärke peaks vaatama, kui juba oled kuskil paigas. Ei taha ju ka iga poole aasta tagant kolida, hobusele lisastress...

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/