Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 16:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kas, kui palju ja kuidas ratsastamist kontrollida?
PostitusPostitatud: 01.03.2013 10:14 
Eemal
kasutaja

Solgin nüüd seda omavahelist kraaklemist natuke. Kas selle 4 kuu jooksul polnud tõesti võimalik käia oma hobuseid rohkem vaatamas, kui sadulapassimise ajal? :kiiver:

Oma hobuseid ratsastusse viies olen olnud ise võimalikult palju juures. Praegu on lihtne olnud, kuna elavad nad mul juba üheksandat aasat kodus, ratsastamiseks viin neid kahekaupa mõneks päevaks mitte liiga kaugel asuvasse talli, mitte ei jäta sinna kuudeks. Või siis käin korra hoopis lähedal tallis trennis. Selle peale läheb küll palju aega ja vb ka rohkem raha, aga asjad on minu kontrolli all. KUID, kui enne kodutalli valmimist hobused olid vahepeal ühes kaugemas tallis, käisin neid ka suht tihti vaatamas. Mis eeldab muidugi treileri omamist/kasutamise võimalust.

Pealegi on alati võimalik lasta ratsastusprotsessi filmida ja paar korda nädalas lasta endale video saata. Kui sellega nõus ei olda, siis tuleks sellest omad järeldused teha...

Loodan, et inspireerin kedagi sellega. Oma jutuga ei tee ma kedagi maha ega pea õigeks hobuste hooletusse jätmist.

Noorel hobusel pole niikuinii vaja iga päev trenni teha, ikka tasa ja targu.

---
Poolitatud, äkki saame siin tehas ilma kraaklemiseta. Algus: viewtopic.php?f=53&t=13627
---

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Ratsastamine (vastutus, teenuse kvaliteet) 2013
PostitusPostitatud: 01.03.2013 13:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ISE kirjutas:
Solgin nüüd seda omavahelist kraaklemist natuke. Kas selle 4 kuu jooksul polnud tõesti võimalik käia oma hobuseid rohkem vaatamas, kui sadulapassimise ajal? :kiiver:

Minu mõte jooksis samasse suunda. Samuti on ju võimaluseks lasta mõnel hobuste ratsastuskohale lähemal elaval tuttaval kohapeal hobuste heaolu kontrollimas käia.
Olgu teenuse pakkuja nii tuttav kui tahes, selliste asjade puhul peaks ikkagi lähtuma põhimõttest "Usalda, aga kontrolli."

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.03.2013 15:23 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ISE kirjutas:
Kas selle 4 kuu jooksul polnud tõesti võimalik käia oma hobuseid rohkem vaatamas, kui sadulapassimise ajal? :kiiver:

Tore on, kui on võimalus kuhugi lähedale viia ja ise pidevalt juures viibida.
Oma näitel võin öelda, et ei ole alati VÕIMALUST ja pole ka alati aega. Minu kaks hobust olid, Juurimaa tallis, üle aasta aja ratsastuses ja ma jõudsin neid selle aja jooksul vaatama alla 10 korra ma ütleks. Töö kõrvalt lihtsalt ei leidnud aega rohkemaks. Õnneks seal tallis koheldakse hobuseid väga hästi. Neid põhjuseid, miks ei saa ise kogu aeg jälgida ja juures passida võib olla väga palju, seega alati ei saa ka päris nii vihjata, et kui ise kohal pold, siis oledki süüdi, et midagi nihu läks.Tegelikult oleks pidanud inimene, kellele need hobused usaldati, seisma nende heaolu eest.. Oleks ju tore, kui kõik inimesed kokkulepitust kinni peaks, aga kahjuks see ei ole nii!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.03.2013 15:39 
Eemal
kasutaja

Jah, ma olen väga rõõmus ja tänulik, et mul on sellised võimalused olnud. Samuti ei vihjanud ma, et keegi oleks milleski süüdi. Lihtsalt siinne teema on ratsastamise kvaliteet ja vastutus. Tõin omapoolse näite, kuidas seda lahendasin ja siinne kraaklemine ei lähe tolle teema alla teps mitte. Samuti pole ma oma hobuseomanikest sõprade hulgas ainuke, kes samamoodi on tegutsenud või vähemalt püüdnud seda teha. Minu meelest on hobune piisavalt suur ja kauaaegne vastutus, et sellese kergekäeliselt suhtuda. Rääkimata kulukusest.

Samas tekib küsimus, et kui oma hobus(t)e ratsastamist pole aega jälgida, siis milleks seda hobust vaja on? :kiiver:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.03.2013 16:28 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ISE kirjutas:
Samas tekib küsimus, et kui oma hobus(t)e ratsastamist pole aega jälgida, siis milleks seda hobust vaja on? :kiiver:

Ehk asub teises riigis? Eesti teises otsas? See loomulikult ei tähenda, et nt eelnimetatud video/pildi kaudu ei saaks anda omanikule tagasisidet. Aga kui ma peaks end nüüd ratsastaja kohale asetama, siis mulle ei meeldiks, kui omanik korraldaks ootamatuid kontrollreide ja võtaks kogu varustuse ja treeningkava juppideks lahti, sest tal on vaja ilmtingimata kontrollida või saadab isikuid regulaarselt salaja trenne pildistama. See on tore, kui omanik tunneb ratsastamise vastu huvi, aga kuskilt jookseb ka piir :) Ja kui ratsastajat ei usaldata nii palju, et teda peab nö "põõsastest jälgima", siis miks viia selle inimese kätte hobune ratsastusele? Eestis on neid inimesi, kes ratsastamist kui teenust pakuvad küll- kahjuks või õnneks, sest iga inimene näib lähtuvat vaid enda südametunnistusest ja maailmavaatest. Lugedes viimase aja ERL-i inimeste sõnavõtte, siis kumab sealt läbi soov reguleerida hobustega seotud teenuste pakkumist (viimati käidi ühes intervjuus välja idee eksamineerida hobuste kasvatajaid ja turismitalude omanikke). Samm siit edasi oleks ehk ratsastajatele kutsetunnistuste jagamine?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.03.2013 20:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ja ma tõin vähe teisest vinklist näite, et alati ei ole võimalust nii tihedalt käia, kui tahaks. See viimane küsimus on küll veidi küsimärki tekitav.. Milleks on hobust vaja, kui ei ole aega jälgida, kuidas teda ratsastatakse..
Ma ei leia, et hobusepidamise eesmärk peaks olema see, et näha, kuidas teda saduldatakse ja ratsastatakse..Peale seda etappi on, loodetavasti, 15 ja pluss aastat aega selle hobusega koos areneda, õppida, tegeleda..Lisaks, miks enamus inimesi hobuseid peab? Minu puhul on suureks teguriks see, et mulle lihtsalt MEELETULT meeldivad hobused. Ilmselt oleks mul ka siis hobune, kui ma temaga ei saaks ratsutada.Lihtsalt silmailuks.

Samas ma ei ütle, et ei peaks üldse mingit kontakti hoidma ratsastajaga, aga ALATI ei ole võimalust tihedalt vaatamas käia (olgu selleks siis mis iganes tegur- kaugus, ajapuudus, ajutine terviserike, mis iganes).Siin tulevad appi aga internet ja telefon.
Minu puhul oli kaks tegurit- ajapuudus ja kaugus. Nüüd, kus hobune on kodust 20 minuti autosõidu kaugusel, tööga pole enam nii pingeline, siis veedan ma enamus päevadest tallis. Õpin ratsutama ja tegelen oma hobuga, kes on, üle ootuste isegi, hästi koolitatud.

Aga ilmselt oleneb ka väga palju kohast ja inimestest, kuhu ja kellele sa oma hobused usaldad. Mina usaldasin Juurimaa talli rahvast kuna teistel tuttavatel/sõpradel olid nendega väga head kogemused.
Mind hoiti ilusti kursis hobuste edasi arenemisega nii telefoni, kui neti teel ja koha peal käies sain ka veenduda, et täpselt sellised edusammud olid toimunud nagu räägitud oli. Hobused olid alati väga heas välimuses ja konditsioonis ja ei tundund kuidagi muserdatud olevat. :)

Ma ei taha absoluutselt väita, et see, et käiakse tihedamalt vaatamas, on midagi halba, lihtsalt kõikidel ei ole võimalust ja ma loodan, et sellepärast ei ole nad kehvemad hobuseomanikud. :kiiver:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kas, kui palju ja kuidas ratsastamist kontrollida?
PostitusPostitatud: 03.03.2013 21:25 
Eemal
kasutaja

Mina ka ei käi oma hobust kontrollimas ja vaatamas. Võistlustel näen, et areng on toimunud ja see ongi kõige olulisem. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kas, kui palju ja kuidas ratsastamist kontrollida?
PostitusPostitatud: 04.03.2013 10:13 
Eemal
kasutaja

Rääkisin rohkem selliste harrastusratsutajate seisukohalt, kes ostavad endale ühe/mitu hobust ja plaanivad nendega ise või perega toimetada. Täiesti loomulikult (minu jaoks) ei tohiks toimuda mingit "põõsast piilumist", vaid tegutsetakse ratsastajaga kokkuleppel. Igatahes on minul olnud ülevaade, mis toimub, samuti on ratsataja(te)l olnud lihtsam, kui omanik hobuse valmis seab ja pärast maha jalutab. Meile on nii sobinud.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid