Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: hobuse/poni ostu-müügi lepingu seadused?
PostitusPostitatud: 01.11.2009 9:35 
Eemal
kasutaja

nipsik kirjutas:
oskab äkki keegi öelda, et kui ostetud sälg ca 2-3kuud hiljem sureb ja lahangul selgus, et oli tegemist kasvajaga siis kas sel puhul on ka see 2a seadus, et müüja vastutab. Seda kasvajat ei saanud müüja tõesti ette teada.

Eks see võib veidi advokaadist sõltuda. :D
Tõsiselt rääkides - no mis kahest aastast saab hobuse puhul üldse juttu olla? Pole ju tarbeese, millel peavad olema teatud omadused etc.

Mina kuulsin mõned päevad tagasi sellist juttu, et pool aastat olnud ostja hobusega väga rahul, siis teatanud rautama tulnud soome sepp, et seda hobust pole võimalik rautada ja soovitanud tagasi saata. Omanik siis võttiski tuld ja leidis selle varjatud vea olevat. :roll: Kuidas asi lõpeb, eks ole näha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.11.2009 16:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ISE kirjutas:
Mina kuulsin mõned päevad tagasi sellist juttu, et pool aastat olnud ostja hobusega väga rahul, siis teatanud rautama tulnud soome sepp, et seda hobust pole võimalik rautada ja soovitanud tagasi saata. Omanik siis võttiski tuld ja leidis selle varjatud vea olevat. :roll: Kuidas asi lõpeb, eks ole näha.

Sellise jutu peale soovitan mina tavaliselt seppa vahetada ;)

See kasvaja jutt - jah, kui veterinaar suudab tõestada, et see oli müügi hetkel olemas, siis vastutab müüja. Eks kohus otsustab, sest müüja vaevalt et nõus on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.11.2009 17:18 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Asukoht: Pikaajalise orjapidamistraditsiooniga rassistlikud lõunaosariigid
ISE, võta kiiver peast, kriitikat ma oma kasutatud lepingu siia postitamisel puhul lootsingi :) Kuidas õigem oleks, kui see kattuv osa ära kustutada, kas siis on põhimõtteliselt OK?

Täiesti absurdne on ju loota, et kasvaja eest vastutaks müüja :shock: Sel juhul kui mul kunagi edaspidi peaks hobuse müügiga tegemist olema, siis saab vist küll lepingusse lisatud punkt, et terviserikked, mida vet kontroll müügi hetkel ei tuvastanud ei kuulu minu vastutusele, kui need hiljem avalduvad. Vastasel juhul ma ei müügi hobust, sest siis ripuks 2 aastat kirves pea kohal, et kas äkki mõni sepp või vet tunnistavad minu kasvatatud hobuse praagiks :evil:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.11.2009 20:52 
Eemal
kasutaja

Westerna kirjutas:
ISE, võta kiiver peast, kriitikat ma oma kasutatud lepingu siia postitamisel puhul lootsingi :) Kuidas õigem oleks, kui see kattuv osa ära kustutada, kas siis on põhimõtteliselt OK?

Kui ma oleks ostja, siis võib-olla tahaks palju asju ette ära määrata, aga tegemist on elusa hingega, siin kehtivad veidi teised reeglid. Vähemalt minu meelest. Samas nii ostja kui müüjana olen kasutanud täielikke lihtlepinguid a la "ostja maksab/müüja annab üle". Omandiõigus läheb üle hobuse eest raha laekumise hetkel ja enne seda peab ostjapool olema suutnud otsustada, et just see loom talle sellisena sobib ja müüja olema kindel, et tahab ikka just sellele inimesele müüa. Igasugune loomade solgutamine mingite juriidiliste nüansside pärast on minu meelest täielik sigadus.
Kas ja kui suures osas teha arstlikku kontrolli on küll igaühe enda teha ja kui hobuseid ostetakse/müüakse mõned korrad elus, siis peab see eriti läbimõeldud olema. Tavaliselt on see siis päris suur nii rahaline kui emotsionaalne otsus. Nagu elusa hingega ikka, pole kunagi garantiisid ja sellega võiks arvestada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.11.2009 22:14 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Elu on siiski näidanud, et kui tekivad ostjaga konfliktid mingil teemal, siis ähvardatakse kohe kohtuga ja aetakse sõrmega seaduses järge. Siis ei loe arvamused teemal, kuidas müüjale asi tundub, kahjuks. Jutt siis hetkel Soome müümisest, nagu ma enne mainisin, siis Eestis pole eriti populaarne pretensioone esitada. Kuigi ega see ka enam kaugel pole, arvestades, millist s*tta siin tervete hobuste pähe kaela üritatakse määrida. Praegugi on aktiivses müügis ühest silmast pime hobune, kelle müüja teda täiesti tervena reklaamib (jah, see selguks vet.kontrollis, aga jama ikkagi teha enne seda need kulutused ja teda vaatama minna ning siis kliinikusse sõidutada.)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.11.2009 9:39 
Eemal
kasutaja

ISE Wrote:
Mina kuulsin mõned päevad tagasi sellist juttu, et pool aastat olnud ostja hobusega väga rahul, siis teatanud rautama tulnud soome sepp, et seda hobust pole võimalik rautada ja soovitanud tagasi saata.

Huvitav , pool aastat pole sepp käinud . Tõsine hobuseomanik siis . Sellistele soovitaks enne tutvuda soetava loom vajadustega ja pidamis tingimustega . Hobune ei ole kass .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.11.2009 11:28 
Eemal
kasutaja

janika82 kirjutas:
Huvitav , pool aastat pole sepp käinud . Tõsine hobuseomanik siis . Sellistele soovitaks enne tutvuda soetava loom vajadustega ja pidamis tingimustega . Hobune ei ole kass .

Küsimus oligi just rautamises, värgitud looma oli. Seepärast see müüjapoolne imestuski. :roll: Rautamine pole ju kohustuslik, eks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2010 10:40 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Aga kas kellegil on kogemusi mingit sorti broneerimislepinguga? Kui hobune ost on kindel. Kuidas leppetrahv lepingust taganemisel toimib jne jne. Hea oleks mingi näidis saada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2010 12:09 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

mariliis kirjutas:
Aga kas kellegil on kogemusi mingit sorti broneerimislepinguga? Kui hobune ost on kindel. Kuidas leppetrahv lepingust taganemisel toimib jne jne. Hea oleks mingi näidis saada.

Mina broneerin hobuseid vaid peale käsiraha laekumist (nii Eestisse kui Soome müües). Kui ülejäänud makse ei laeku õigeaegselt ongi see nn valurahaks müügitöö segamise eest. Lihtne. Lepingus võib selline punn sees olla muidugi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2010 12:20 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hetkel olen mina ostja seisukohas ja tahan teha lepingu, et müüja ei müüks. Ja lihtsalt ilma mingi lepinguta ma ei hakkaks ka käsiraha väja käima.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2010 14:40 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mina olen ostjana väga lihtsat käsirahalepingu teinud, mille järgi oleks müüja pidanud 2 x käsiraha summat maksta juhul, kui ta oleks mujale müünud. Kui ostsin, oli see nagu ettemaks minu poolt. Mul sellega pole kunagi halvad kogemused olnud.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2010 19:21 
Eemal
kasutaja

Kui Sa just sulleri otsa ei satu, siis lepingusse selline punkt kirja nagu Ute siin kasutanud on, kus on näidatud ettemaks/käsiraha mille maksad X ajaks ja mille kättesaamise järel X ajal hobust ei müüda. Aeg peab loomulikult reaalne olema ja kokku lepitud, mis saab käsirahast kui siiski hobune selle aja jooksul müüakse või kui Sa teda kokkulepitud aja jooksul välja ei osta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid