Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: müüa 7.a.ehs ruun
PostitusPostitatud: 02.03.2011 16:48 
Eemal
kasutaja

Sfinks kirjutas:
Ma ei arvagi arxel, et sa valetad. Aga kui maki tahab tõestada vastupidist, siis postitagu pilt. Üks korralik pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna sõimu!

raxel ei ole seda hobust minu juures vaatamas käinud,meie sepal läks esimest korda teda värkides 3,5 tundi-see haige kabi oli niivõrd käest lastud.tegime röntkeni ja vägagi kompententne ülikooli prohfessor soovitas jalale operatsiooni et jalga päris korda teha aga raske ja räige kompkabi tal ei ole.vabandan väga et oli sooviks leida inimene kellel oleks piisavaid tutvusi ja ka rahalisi võimalusi sest kurat võtaks,tulge ja sõitke temaga-ta on hea hobune.aga olge rahul-ma ei ürita enam ja kui ma teda kauem pidada ei saa sest meie hiljuti ruunatud täkk ja märad koos ryndavad teda hullusti ja mitte kuidagi ei lepi temaga-siis teie soovituse järgi ei yrita talle teist kodu leida vaid saadan..........

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 17:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

maki40 kirjutas:
Sfinks kirjutas:
Ma ei arvagi arxel, et sa valetad. Aga kui maki tahab tõestada vastupidist, siis postitagu pilt. Üks korralik pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna sõimu!

raxel ei ole seda hobust minu juures vaatamas käinud,meie sepal läks esimest korda teda värkides 3,5 tundi-see haige kabi oli niivõrd käest lastud.tegime röntkeni ja vägagi kompententne ülikooli prohfessor soovitas jalale operatsiooni et jalga päris korda teha aga raske ja räige kompkabi tal ei ole.vabandan väga et oli sooviks leida inimene kellel oleks piisavaid tutvusi ja ka rahalisi võimalusi sest kurat võtaks,tulge ja sõitke temaga-ta on hea hobune.aga olge rahul-ma ei ürita enam ja kui ma teda kauem pidada ei saa sest meie hiljuti ruunatud täkk ja märad koos ryndavad teda hullusti ja mitte kuidagi ei lepi temaga-siis teie soovituse järgi ei yrita talle teist kodu leida vaid saadan..........

Ei maksa nüüd üle ka dramatiseerida. Asjaolu, et ülikoolist soovitati jalale oppi näitab siiski, et tegu ei ole kergekujulise kompkabjaga. Kergekujulise puhul piisab tõesti ainult värkimisest. Seda enam on mulle mõistetamatu, kes suvatses sellisele hobusele vabahüppeid teha!?

Vabandused varasemate kirjavigade pärast.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 17:23 
Eemal
kasutaja

Sfinks kirjutas:
maki40 kirjutas:
raxel ei ole seda hobust minu juures vaatamas käinud,meie sepal läks esimest korda teda värkides 3,5 tundi-see haige kabi oli niivõrd käest lastud.tegime röntkeni ja vägagi kompententne ülikooli prohfessor soovitas jalale operatsiooni et jalga päris korda teha aga raske ja räige kompkabi tal ei ole.

Ei maksa nüüd üle ka dramatiseerida. Asjaolu, et ülikoolist soovitati jalale oppi näitab siiski, et tegu ei ole kergekujulise kompkabjaga. Kergekujulise puhul piisab tõesti ainult värkimisest. Seda enam on mulle mõistetamatu, kes suvatses sellisele hobusele vabahüppeid teha!?

issand jumal-nüüd leidsite veel hobusepiinaja ka.kergekujulisele kompkabjale on võimalik tehakerge lõige et seda parandada.kahju-et otsite ainult tonte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 17:30 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

maki40 kirjutas:
Sfinks kirjutas:

Kus ma seda väitsin, et ma teda sinu juures olen vaatamas käinud? Hobune on olnud ju ka kasvataja juures ja Säreveres. Kes see sepp käis sul?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 17:37 
Eemal
kasutaja

ma ei hakka enam midagi teile selgitama,sest näete ikkagi ainult seda mida näha soovite.pange teema lukku-yks tark inimene ytles -pole hobust pole probleemi,selleasemel et looma aidata.............edu teile ja teie hobudele

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 17:42 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Aa, et nüüd on kõik need süüdi, kes ei taha seda looma AIDATA. Sina oled tema ju ostnud, aita teda, mitte ära parselda oma muret teiste kaela.
Mis saladus see nüüd on, mis sepaga tegu?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 17:42 
Eemal
kasutaja

maki40 kirjutas:
kommentaator kirjutas:
see Huumor oli natuke mööda...ma pole väitnud, et hobune pitidel suremas oli, ma väidan, et varsti võib kyll kusagil retsituna lesida, kui mõni ennast välja elav tõusev staar temaga ringi kablutama hakkab, kuna lubatud oli 120raja hobust.

fotoalbumis ei olnud kirjas,et hüppab rada või parkuuri,mitte minu poolt.kui inimene oleks ühendust võtnud ja hobuse kohta küsinud oleksin talle seletanud mis hobusega tegu ja miks ta on nii odav,samuti olid pildid tehtud nii et jalg ilusti näha ja et temaga sõidetakse.vihale ajab see et hakatakse süüdimatult sõimama,ilma asjas veendumata.

fotoalbumis OLI kirjas, et hyppab 120
väga õieti ütlesid, pole hobust, pole probleemi. seepärast ongi nii kuradima kahju loomadest, kes sellise mentaliteeti pärast vigastena ühest kohast teise rändavad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 18:10 
Eemal
admin

Võtaks nüüd natuke rahulikumalt. Algset kuulutust ega fotoalbumi pilte enam pole, nii et hobuse müügi koha pealt võiks teema ilmselt unustada. Samas koorusid siit välja mitu probleemi või võimalikku teemaalgatust, millel oleks ehk sobilik konstruktiivselt ja abivalmilt arutleda. maki40, ära sellepärast solvu - kui mitte Sulle või Su hobusele, siis võib-olla on vähemalt kellelegi teisele sellest kasu.

1) See igivana müügikuulutuse vormistamise teema. Antud juhul ma usun, et maki40 ei olnud ehk lihtsalt hästi läbi mõelnud, kas ja kuidas seda hobust müüa. Eesti on paraku väike ning siinne hobusemaailm veel väiksem, anonüümseks jääda on pikas perspektiivis üsna võimatu.

2) Kompkabi ja selle ravi. Üks teema meil selle kohta oli, kuid kindlasti oleks ka Sinu, maki40, kogemuste jagamisest abi. Kasvõi piltidest enne ja pärast ning sepa kontaktist. Kompkabi on ju üsna levinud mure.

3) Probleemid hobuste omavahelise läbisaamisega.
maki40 kirjutas:
[...]ma ei ürita enam ja kui ma teda kauem pidada ei saa sest meie hiljuti ruunatud täkk ja märad koos ryndavad teda hullusti ja mitte kuidagi ei lepi temaga [...]
Ma usun, et vähemalt kaasamõtlemist ning tegutsemise ideid, võib-olla ka kontakti mõne abistajaga, saaks siin foorumis küll, kui küsida. Alles oli teema nn probleemsete hobuste kohta (pealkiri on väheke eksitav, müügist läks jutt seal kaugemale).

Ehk siis, ma nüüd sinisilmselt loodan, et me siin ühelt poolt rohkem ei materda, teisalt oleks tore, kui maki40 tuleks kaitsekraavist välja ning arutleks nagu täiskasvanud inimene. Hobuse müük lükab need mured ainult järgmise omaniku kraesse, probleemide ignoreerimine võib neid aga ajapikku hoopis suuremaks muuta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 18:35 
Eemal
kasutaja

marie kirjutas:
Võtaks nüüd natuke rahulikumalt. Algset kuulutust ega fotoalbumi pilte enam pole, nii et hobuse müügi koha pealt võiks teema ilmselt unustada. Samas koorusid siit välja mitu probleemi või võimalikku teemaalgatust, millel oleks ehk sobilik konstruktiivselt ja abivalmilt arutleda. maki40, ära sellepärast solvu - kui mitte Sulle või Su hobusele, siis võib-olla on vähemalt kellelegi teisele sellest kasu.

1) See igivana müügikuulutuse vormistamise teema. Antud juhul ma usun, et maki40 ei olnud ehk lihtsalt hästi läbi mõelnud, kas ja kuidas seda hobust müüa. Eesti on paraku väike ning siinne hobusemaailm veel väiksem, anonüümseks jääda on pikas perspektiivis üsna võimatu.

2) Kompkabi ja selle ravi. Üks teema meil selle kohta oli, kuid kindlasti oleks ka Sinu, maki40, kogemuste jagamisest abi. Kasvõi piltidest enne ja pärast ning sepa kontaktist. Kompkabi on ju üsna levinud mure.

3) Probleemid hobuste omavahelise läbisaamisega.
maki40 kirjutas:
[...]ma ei ürita enam ja kui ma teda kauem pidada ei saa sest meie hiljuti ruunatud täkk ja märad koos ryndavad teda hullusti ja mitte kuidagi ei lepi temaga [...]
Ma usun, et vähemalt kaasamõtlemist ning tegutsemise ideid, võib-olla ka kontakti mõne abistajaga, saaks siin foorumis küll, kui küsida. Alles oli teema nn probleemsete hobuste kohta (pealkiri on väheke eksitav, müügist läks jutt seal kaugemale).

Ehk siis, ma nüüd sinisilmselt loodan, et me siin ühelt poolt rohkem ei materda, teisalt oleks tore, kui maki40 tuleks kaitsekraavist välja ning arutleks nagu täiskasvanud inimene. Hobuse müük lükab need mured ainult järgmise omaniku kraesse, probleemide ignoreerimine võib neid aga ajapikku hoopis suuremaks muuta.

ometi üks arukas inimene jah tõesti ehk vormistasin kuulutuse valesti,olen nõus viga tunnistama,aga ks tõesti selle asemel et asja selgitada peab ainult rämedalt sõimama ja süüdistama,seda enam et ma ei püüdnud mitte kellegile varjata et ta kompkabi on,ma ju ise kirjutasin juurde albumile et ta on kompkabi

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 19:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Lihtsalt edaspidi soovituseks, et müügipildid võiksid olla informatiivsemad- kui sa kirjutad, et hobusel on kompkabi, siis võiks olla kapjadest pilt (või pildid). Nii saaks iga ostja ise otsustada kompkabja raskusastme üle ja see vaidlus leiaks ka lõpu. Mis puutub (väidetavasse) käiguvahesse, siis korralik video, mis näitaks hobuse liikumist peaks ka selle teema kummutama. Isegi kui sind, maki, see teema enam ei huvita (mis oleks ka mõistetav), siis hobuse müügil on head pildid, ja võimalusel ka video, alati abiks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 19:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

maki40 kirjutas:
ometi üks arukas inimene jah tõesti ehk vormistasin kuulutuse valesti,olen nõus viga tunnistama,aga ks tõesti selle asemel et asja selgitada peab ainult rämedalt sõimama ja süüdistama,seda enam et ma ei püüdnud mitte kellegile varjata et ta kompkabi on,ma ju ise kirjutasin juurde albumile et ta on kompkabi

Kusjuures mulle jääb endiselt arusaamatuks, kus siin rämedalt sõimatud on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.03.2011 19:43 
Eemal
kasutaja

Sfinks kirjutas:
Lihtsalt edaspidi soovituseks, et müügipildid võiksid olla informatiivsemad- kui sa kirjutad, et hobusel on kompkabi, siis võiks olla kapjadest pilt (või pildid). Nii saaks iga ostja ise otsustada kompkabja raskusastme üle ja see vaidlus leiaks ka lõpu. Mis puutub (väidetavasse) käiguvahesse, siis korralik video, mis näitaks hobuse liikumist peaks ka selle teema kummutama. Isegi kui sind, maki, see teema enam ei huvita (mis oleks ka mõistetav), siis hobuse müügil on head pildid, ja võimalusel ka video, alati abiks.

tänan heade soovituste eest

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.03.2011 11:27 
Eemal
kasutaja

http://fotoalbum.ee/photos/Nataliie/75723143
sama probleemiga hobune spordis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.03.2011 22:42 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

raxel kirjutas:
Ps. Ma ei näinud ühtegi pilti, mis oleks tehtud sellisest nurgast, kust kabjaseis oleks olnud hästi näha. Hästi oli see näha kohapeal ja minu silmis oli tookord ka hobusel käiguvahe. Respekt sepale, kes paari värkimisega asja jonksu ajas.

Ma olen näinud kuidas paari värkimisega selline kabi korda aeti nii, et ole võimatut midagi kui vaid tahta !!

Nõme nõiajaht käib pidevalt nende püstkapjade kallal. Kompkabi on siiski siis juba kui kabi on täitsa tagurpidi ja hobune ei toetu enam kabja tagumisele servale vaid esimesele või lausa liigesele. Näiteid hobustest kes on EDUKALT spordis ja kellel on püst kabi kas korrigeeritud või silmaga eristataval kujul võiks tuua nii palju, et ei jõuaks kirja pannagi.

Kui tegu oleks nii katastroofilise veaga, et sellised hobused kohe salaamiks tuleks teha, nagu raxsel tundub arvavat, siis oleks ammu kõikvõimalikest aretustest välja praagitud täkud kes seda viga pärandavad. Ometi on paarituslitsentsiga täkke, kes pärandavad kompkapja, sporthobuste aretuses mitmeid olnud läbi aegade.

Lisaks ei ole 300 euri üldse räige hind nii noore hobuse eest kellel on veel küllaga potentsiaali saada kasvõi täisväärtuslikuks kodu- või harrastus hobuseks kui mitte sporti. Pettusega oleks tegu kui seda hobust müüdaks pimedale ja väidetaks et kõik on korras. Eeldaks, et mingilmääral silmanägemist ikka on inimestel kes kuulutuse suudavad välja lugeda. Seega peaks nad olema ise võimelised nägema milline see kabi parasjagu on. Ja kui ei taha tühja reisi teise Eesti serva teha siis saab normaalselt ka küsida täiendavaid pilte hobuse müüjalt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.03.2011 23:31 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:
... Lisaks ei ole 300 euri üldse räige hind nii noore hobuse eest kellel on veel küllaga potentsiaali saada kasvõi täisväärtuslikuks kodu- või harrastus hobuseks kui mitte sporti. Pettusega oleks tegu kui seda hobust müüdaks pimedale ja väidetaks et kõik on korras. Eeldaks, et mingilmääral silmanägemist ikka on inimestel kes kuulutuse suudavad välja lugeda. Seega peaks nad olema ise võimelised nägema milline see kabi parasjagu on. Ja kui ei taha tühja reisi teise Eesti serva teha siis saab normaalselt ka küsida täiendavaid pilte hobuse müüjalt.

Nõustun Rokiga. 300 eurot on ju päris väike summa üldse hobuse eest. Kui inimesel ikka tõsine huvi siis fotoalbumi või foorumi kuulutuse peale kohale kohe ei sõideta. Helistatakse ju ikka enne.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: