Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kati Saara sünnipäevapidu (ehk tule taevas appi)
PostitusPostitatud: 22.03.2012 7:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kas inimesel nagu üldse aru peas või silmanägemist enam pole. Enesekriitikast rääkimata. Või oli ta fotosessiooni aegu jälle mingite kõhasiirupite mõju all?

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/fo ... =64105511#

Et mis mind häiris või?
Kõigepealt pilt 13 ja uudne moodus jaluserihmade ja jaluste omavaheliseks ühendamiseks.
Pilt 15: Kapsli alla jäetakse päitsed. Kui tegu oleks mingi lõhikese sõitmise või jalutamisega polekski nagu hullu aga fotoseeria tõendab ikka pikemat hobuse trööpamist.
Pilt 16: kinnitab, et tõesti jaluserihmad on eriti kummaliselt läbi jaluste topitud + jaluseid üles panna ka ei taibata/osata?
Pilt 17: Kui sadulavõõ kinni ei ulatu siis... :myyr:
Pilt 18: jälle jaluserihmad. Aga tegelikult veelgi enam hakkas silma, et ilmselt otsustati võtta teine sadul. kas siis inimene ise ei teagi milline sadul millisel ta hobustest käib?
Pilt 19: Valtrap!
Pilt 20: Valtrap tundus vist kohal olnud inimestele täitsa ok. Ja eriti äge on ju ikka lastetapmist propageerida. Eestis on nii vähe inimesi ja hobuseid, et VEEL pole midagi eriti hullu vist juhtunud. Ehk õnnestub esimeseks saada?
Pilt 23: Ok, kui sinnani oli Kati ise sadulas ja ei pruukinud tähele panna, et valtrap kehvasti siis nüüd oleks paras aeg juba.
Pilt 24: IKKA VEEL POLE MÄRGANUD???
Pildid 28 ja 29: wannabe-western ratsutamine? Treener?(keegi siin millalgi rääkis, et ta pidavat olema kvalifitseeritud vms)

Võimalik, et pildid on vales või lausa suvalises järjekorras. Aga minumeelest need rääkisid piisavalt tema suhtumisest hobustesse :myyr: :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kati Saara sünnipäevapidu (ehk tule taevas appi)
PostitusPostitatud: 22.03.2012 9:11 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Valus vaadata küll, aga ausalt öeldes ega tema kirjutisedki silmale sõbralikumad pole kunagi olnud. Ütlen viisakalt nii, et see inimene pole absoluutselt minuga samal lainel. Tore, et jätkuvalt mingil põhjusel meie meedia tunneb huvi tema tegemiste vastu kodutalus, ju siis millestki muust pole kirjutada.

Arvan, et ta ei osanud arvata, et keegi, kes hobuseid rohkem tunneb kui tema, võib neid pilte näha. Kui nüüd küsitaks nende asjade kohta, siis ju ta vabandusega välja tuleks. "Kas te tõesti ei näinud, et valtrap sadula alt minema lendab?" ... "Ei tea, aga kui juhtus, ju siis sai sadula all ruum otsa..."

Üldiselt päris mõttetu diskussioon :-)

Produktiivset päeva!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 10:45 
Eemal
kasutaja

Rokile :porgand:.
Eile lugedes seda artiklit ja vaadates neid pilte,...... jah ei oskagi kohe midagi öelda.
Tema (K S V) blogist, sain teada veelgi, et kakakäbide lõikamine tähendab hoolimist.
Lõik blogist:
"Lapsega lõikasime tunde ja tunde eesli kõhu alt käbisid ära. Beel on ka. Oi aeg. Veel tunde nukerdamist – sõrmed kõhunaha ja sita vahel. Käärid kiunuvad. See ei ole hoolimatusest, vaid hoolimisest."
Kõike seda on kurb lugeda, eriti veel seetõttu, et inimene on end tituleerinud hobulausujaks. ( Ema Teresaks tahtis ka, ei tulnud välja) :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 12:30 
Eemal
kasutaja

Olen ma ainuke, kellele selle teema algatuse mõte arusaamatuks jääb?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 13:20 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Istusin hommikul kohvitassiga arvuti taha, mõtlesin, et vaatan mida uudist ka toimunud on ja esimese asjana hakkas see pildiseeria silma. Imestan, lihtsalt imestan. Aga võibolla keegi oskab seletuse anda. Võibolla meediastaar ise (oma blogis kasvõi). Sest kindlasti pole mina ainus kes neid pilte nähes esimese hooga hämmeldunult jõllitama jäi.

Kui sinu, Bertha, meelest on nendel piltidel kõik korras siis ma ei oskagi midagi sulle kosta selles osas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 13:56 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mis kevadine kärbes sind on hammustanud, Roki?

IMO, pole suurem asi kritiseerida, kas saduldamise ajal on jalused üleval või all. Samuti on läbinämmutatud päitsete valjaste alla jätmine- ei ole põhjus, miks üks inimene "risti lüüa". Kas lapsel peaks kaska peas olema? Jah, võiks. Kas teha piltide põhjal kaugeleulatuvaid järeldusi K suhtumisest hobustesse? Mul on kurb, et sa, Roki, nii õelalt neid pilte kommenteerid. Tsiteerides sind ennast, siis- kuna ma olukorraga rohkem kursis pole kui piltidelt näha siis saan ainult oletusi teha. Ehk võiksid sa ka siinkohal teha oletusi, mitte inimest süüdistada ja lahmida solvanguid paremale-vasakule? Ehk võiksid jagada konstruktiivset kriitikat ja selgitada, kuidas ja miks oleks õige tegutseda?

Paras prügikasti teema.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 14:45 
Eemal
kasutaja

Roki98 kirjutas:
Istusin hommikul kohvitassiga arvuti taha, mõtlesin, et vaatan mida uudist ka toimunud on ja esimese asjana hakkas see pildiseeria silma. Imestan, lihtsalt imestan. Aga võibolla keegi oskab seletuse anda. Võibolla meediastaar ise (oma blogis kasvõi). Sest kindlasti pole mina ainus kes neid pilte nähes esimese hooga hämmeldunult jõllitama jäi.

Kui sinu, Bertha, meelest on nendel piltidel kõik korras siis ma ei oskagi midagi sulle kosta selles osas.

Heal juhul ajavad need fotod muigama.

Pigem jäin hämmeldunult jõllitama, et ühte inimest on need fotod nii häirinud, et sellest on foorumisse täiesti ajulage teema tehtud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 19:46 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Bertha kirjutas:
Roki98 kirjutas:

Heal juhul ajavad need fotod muigama.

Pigem jäin hämmeldunult jõllitama, et ühte inimest on need fotod nii häirinud, et sellest on foorumisse täiesti ajulage teema tehtud.

Kui need fotod naljakad tunduvad, siis ilmselt on tegemist mittehobuse-inimesega, nii nagu mitmed meedias sõnavõtnud (saaremaa teemas) isikudki. Hobuse omamine/kasvatamine ei tee veel kellestki "loomainimest". See kas on inimesele kaasa antud või siis mitte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 19:55 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Sfinks kirjutas:
Mis kevadine kärbes sind on hammustanud, Roki?

IMO, pole suurem asi kritiseerida, kas saduldamise ajal on jalused üleval või all. Samuti on läbinämmutatud päitsete valjaste alla jätmine- ei ole põhjus, miks üks inimene "risti lüüa". Kas lapsel peaks kaska peas olema? Jah, võiks. Kas teha piltide põhjal kaugeleulatuvaid järeldusi K suhtumisest hobustesse? Mul on kurb, et sa, Roki, nii õelalt neid pilte kommenteerid. Tsiteerides sind ennast, siis- kuna ma olukorraga rohkem kursis pole kui piltidelt näha siis saan ainult oletusi teha. Ehk võiksid sa ka siinkohal teha oletusi, mitte inimest süüdistada ja lahmida solvanguid paremale-vasakule? Ehk võiksid jagada konstruktiivset kriitikat ja selgitada, kuidas ja miks oleks õige tegutseda?

Paras prügikasti teema.

Jalused, päitsed võib-olla pole nii karm, aga valtrapi ja sadulaga peaks üks treeneripaberitega (KSV oma sõnad) inimene siiski hobusesõbralikult hakkama saama. Ja ma ka ei leia, et seda pole vaja kommenteerida - kui inimene postitab selle avalikku meediakanalisse, siis teab ta, et seda vaadatakse ja kommenteeritakse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 20:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014

My kirjutas:
Rokile :porgand:.
Eile lugedes seda artiklit ja vaadates neid pilte,...... jah ei oskagi kohe midagi öelda.
Tema (K S V) blogist, sain teada veelgi, et kakakäbide lõikamine tähendab hoolimist.
Lõik blogist:
"Lapsega lõikasime tunde ja tunde eesli kõhu alt käbisid ära. Beel on ka. Oi aeg. Veel tunde nukerdamist – sõrmed kõhunaha ja sita vahel. Käärid kiunuvad. See ei ole hoolimatusest, vaid hoolimisest."
Kõike seda on kurb lugeda, eriti veel seetõttu, et inimene on end tituleerinud hobulausujaks. ( Ema Teresaks tahtis ka, ei tulnud välja) :(

Eks teisedki "käbidega"hobuste pidajad saavad nüüd juba õigustatult oma hoolimatust hoolivuse pähe serveerida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 20:58 
Eemal
kasutaja

Roki sulle teema eest :porgand:

Bertha,see teema on tegelikult väga valus,kuid keegi peab oma pea liiva alt välja võtma.
Vaatasin neid pilt ja nutt tuleb peale,see on nüüd treener,algajate treener. :?:
Jumal sa näed ja sa ei mürista.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 22:45 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tutvuge treenerite nimekirjaga: http://www.spordiregister.ee/treenerite ... ordiala=23

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 23:38 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sanna poolt õige tähelepanek. Google leidis ta nime küll treenerikoolituse eksamile pääsenute nimekirjast, kuid...

Mis mind häirib on asjaolu, et teema püstitus ei ole konstruktiivne, vaid lahmiv ja õel.

Jah, päitsed ei peaks olema valjaste all.
Jah, valtrapp on halvasti sadula all.
Jah, piltide pealt ei tundu tegu just teab-mis-asjatundjaga, aga so what? Kas me lööme risti nüüd kõik need, kelle tegemised meie silma mingil põhjusel kriibivad? Oh, wait..me oleme seda siin foorumis juba aastaid teinud...Kurb.

Need on kolm peamist asja, mis minu silma kriipisid. Sellegipoolest ma leian, et hoolimata neist möödalaskmistest oleks saanud tähelepanu juhtida märksa viisakamalt. Ilma kedagi wannabe-western ratsutajaks tituleerimata. Ironiseerimata selle üle, kas kõnealune isik on tarbinud mingit köhasiiripit (Roki sõnastuses kõhasiirup) või kas tal on ikka aru peas ja silmanägemine alles.

Roki, Saaremaa teemas olid sa seisukohal, et vaid piltide põhjal ei saa sa teha enamat kui oletada. Vahet ei ole, et pildid olid märksa kõnekamad kui KSV omad. Hea oleks, kui sa oleksid seda põhimõtet järginud ka seda teemat tehes. Veel parem oleks, kui sa ei oleks silmakirjalik. Siin teemas linkisin ma 2 pilti sinu albumist, kus olid lapsed ilma kaskata hobuse seljas. Erinevalt KSV piltidest, kus ta on koos lapsega hobuse seljas ja lapsel oli kaska peas, oli sinu piltidel laps üksi (kaskata!) hobuse seljas. Aga oh, well... täiskasvanu seisis seal väga kõrval, seega probleemi pole. Wtf? Milles seisneb lapsetapmine pildil 20? Ok, ma nõustun, et see ei ole just ohutuim viis ratsutamiseks ja pigem võiks sellist ratsutamist vältida, aga palun räägi nüüd lapsetapmisest.

rebus- KSV kindlasti mitte ei postitanud seda ise Delfisse. Ajakirjanike teema siiski :wink: Kas ja millist kriitikat me sealt saame- on see alati inimestele teada? Ma arvan, et KSV on piisavalt kaua meedias figureerinud teadmaks, kuidas pildid, artiklid ja intervjuud meedias omasoodu võivad hakata arenema.

Ei, ma ei pea neid pilte naljakateks. Ma arvan, et meil kõigil on õppimis-ja arenguruumi. Ka minul. Ma arvan, et teisi kritiseerides ei tohiks me unustada viisakust. Kui mitte pildil olnute suhtes, siis vähemalt võiks olla viisakad kaasfoorumlaste ja kõigi teiste lugejate ees.

Ma leian, et sul, Roki, oleks viimane aeg minna suhtlemiskoolitusele.

Ära vaidle vastu, mul on alati õigus...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 23:41 
Eemal
kasutaja

Ma ka ei mõisa, mis treenerist siin räägitakse?
Pole väitnud, et antud inimene oleks tõsiselt võetav hobusekasvatajana, -pidajana ega kellegi ratsutamisõpetajana. Seda enam, milleks pöörata nii suurt tähelepanu seeriale nõmedatele fotodele?
Veel enam, nõuda inimeselt kirjalikku selgitust selle eest, et ta ratsutades hobusele valjaste alla päitsed jättis ning ignoreeris seda, et valtrap sadula alt jalga laskis??? Minule ei tundu see teema algatus eriti objektiivsena.
Mis muud kui nutke terviseks, ahastuse äärele šokeeritud hobusepidajad :D
Ja tõesti, tõstke häält seal, kus on vaja seda tõsta (nt. viimane teema Saaremaa hobustest)!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2012 23:48 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sfinks kirjutas:
Sanna poolt õige tähelepanek. Google leidis ta nime küll treenerikoolituse eksamile pääsenute nimekirjast, kuid...

Mis mind häirib on asjaolu, et teema püstitus ei ole konstruktiivne, vaid lahmiv ja õel.

Jah, päitsed ei peaks olema valjaste all.
Jah, valtrapp on halvasti sadula all.
Jah, piltide pealt ei tundu tegu just teab-mis-asjatundjaga, aga so what? Kas me lööme risti nüüd kõik need, kelle tegemised meie silma mingil põhjusel kriibivad? Oh, wait..me oleme seda siin foorumis juba aastaid teinud...Kurb.

Need on kolm peamist asja, mis minu silma kriipisid. Sellegipoolest ma leian, et hoolimata neist möödalaskmistest oleks saanud tähelepanu juhtida märksa viisakamalt. Ilma kedagi wannabe-western ratsutajaks tituleerimata. Ironiseerimata selle üle, kas kõnealune isik on tarbinud mingit köhasiiripit (Roki sõnastuses kõhasiirup) või kas tal on ikka aru peas ja silmanägemine alles.

Roki, Saaremaa teemas olid sa seisukohal, et vaid piltide põhjal ei saa sa teha enamat kui oletada. Vahet ei ole, et pildid olid märksa kõnekamad kui KSV omad. Hea oleks, kui sa oleksid seda põhimõtet järginud ka seda teemat tehes. Veel parem oleks, kui sa ei oleks silmakirjalik. Siin teemas linkisin ma 2 pilti sinu albumist, kus olid lapsed ilma kaskata hobuse seljas. Erinevalt KSV piltidest, kus ta on koos lapsega hobuse seljas ja lapsel oli kaska peas, oli sinu piltidel laps üksi (kaskata!) hobuse seljas. Aga oh, well... täiskasvanu seisis seal väga kõrval, seega probleemi pole. Wtf? Milles seisneb lapsetapmine pildil 20? Ok, ma nõustun, et see ei ole just ohutuim viis ratsutamiseks ja pigem võiks sellist ratsutamist vältida, aga palun räägi nüüd lapsetapmisest.

rebus- KSV kindlasti mitte ei postitanud seda ise Delfisse. Ajakirjanike teema siiski :wink: Kas ja millist kriitikat me sealt saame- on see alati inimestele teada? Ma arvan, et KSV on piisavalt kaua meedias figureerinud teadmaks, kuidas pildid, artiklid ja intervjuud meedias omasoodu võivad hakata arenema.

Ei, ma ei pea neid pilte naljakateks. Ma arvan, et meil kõigil on õppimis-ja arenguruumi. Ka minul. Ma arvan, et teisi kritiseerides ei tohiks me unustada viisakust. Kui mitte pildil olnute suhtes, siis vähemalt võiks olla viisakad kaasfoorumlaste ja kõigi teiste lugejate ees.

Ma leian, et sul, Roki, oleks viimane aeg minna suhtlemiskoolitusele.

Ära vaidle vastu, mul on alati õigus...

:plaks:

Mäletan, et veel hiljuti oli foorumis "kohtumõistmine" nende üle, kes lihtsalt FA-st pilte foorumisse toppisid ja inimesi risti lõid; ka Roki oli ju vast üks nende hulgast, kes seda "postitan pildilingi ja löön risti"-teguviisi harrastas(kui mu mälu mind alt ei vea; kui veab, siis palun vabandust). Pärast seda avalikku hurjutamist kadusid sellised teemad mõneks ajaks ära, nüüd siis hakkavad jälle tagasi ilmuma. :roll:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid