Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 16:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: The Path of the Horse
PostitusPostitatud: 25.10.2012 13:52 
Eemal
kasutaja

Üldiselt müügil DVD-na, mõnda aega vabalt you tube-is vaatamiseks.

http://www.youtube.com/watch?v=TQUMAJCh1fA&feature=plcp

Inimkeskse ratsaspordi mõjudest hobusele algab siit:

http://youtu.be/TQUMAJCh1fA?t=20m57s

Head vaatamist!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: The Path of the Horse
PostitusPostitatud: 25.10.2012 16:05 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Vaatasin filmi ja väita nagu oleks seal olnud juttu ratsaspordi mõjudest hobusele on liialdus. Ratsutamine mõjutab kahtlemata hobust, aga on siin kedagi, kes seda varem ei teanud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.12.2012 18:34 
Eemal
kasutaja

Ahah. Aga kas Nevzorov siiski mitte ei räägi seal sellest...? Nevzorovi enda klipp "Ratsaspordist" (küll paraku vene keeles) sobib ehk vaatamiseks neile, kes huvituvad rohkem hobusest kui spordist.

https://www.youtube.com/watch?v=gwe5D-9Sdls

Selles videos on muidugi talumatult palju vägagi jõhkrat hobuste rebimist, aga filmi ideed arvesse võttes, arusaadav. Pole suurt kursis Venemaa võistluste tasemega ja suhtumisega hobustesse tänapäeval, aga arvata võib, et seal on asjad aeglased muutuma.

Päris lõpus ütleb Nevzorov ratsaspordi kohta:
"Ratsasporti ei saa üldse spordiks lugeda. Ratsasport diskrediteerib spordi üllast ideed. Sport on küll rekordid ja võitmine, aga need on rekordid ja võidud, mis on saavutatud omaenda higi ja vere, kannatuste ja eneseületamiste hinnaga. Ratsasport aga rajaneb teise elusolendi füüsiliste võimete parasitaarsel ärakasutamisel; elusolendi, kes tegelikult pole üldsegi nõus spordiga tegelema ja keda sunnitakse selleks valu ja piitsutamisega. Mis sport see on?"

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.12.2012 19:41 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma oleksin Nevzorovi ideedega ettevaatlik, kuna ta on võrdlemisi radikaalne nii oma ideedes, sõnavõttudes kui ka süüdistustes teiste isikute suunas. Samuti ei pea ma teda väga tõsiseltvõetavaks "teaduslike uuringute" vahendajaks, kuna erinevates filmides läbikäinud lõikudest olen ma aru saanud, et informatsiooni tõlgendatakse endale sobivas suunas. Mis on "karuteene" uuringutele ja nende tulemustele.

Mulle radikaalsus ei sobi ega meeldi. Siiski, hobused on toredad ja ma ei eita, et hobustesse ja ratsutamisesse saab läheneda erinevalt :) Igaühele oma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.12.2012 21:41 
Eemal
kasutaja

Ausalt öeldes ma ei teagi päris täpselt ei tema ega tegelikult ka kellegi teise alternatiivse hobuinimese ideid või kontseptsioone, lihtsalt selliste inimeste ja nende hobuste omavaheline suhtlemine on kordades kenam, vabam ja meeldivalt kahepoolne toiming.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.12.2012 22:47 
Eemal
kasutaja

hingehobu kirjutas:
Ausalt öeldes ma ei teagi päris täpselt ei tema ega tegelikult ka kellegi teise alternatiivse hobuinimese ideid või kontseptsioone...

Äkki võiksite siis alustuseks end nendega kurssi viia?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.12.2012 8:39 
Eemal
kasutaja

Väga kummaline on siis öelda, et see asi, mida nad teevad, meeldib, kui isegi meetodeid ei tea.... Mõrvar võib ka väga kena inimesena tunduda, aga järgmisel hetkel veab metsa.... Esmamulje on petlik.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.12.2012 12:47 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ärge minge nüüd äärmusesse :D Ma sain aru, et hingehobu pidas silmas seda, et hobusega saab suhelda teisti kui vaid ratsutades ja teda "kõrgemale-kaugemale-kiiremini" tööle sundides. Et hobusega aja veetmine on enamat kui temaga ratsutamine. Ma usun, et te olete sellega nõus.

Film oli kena (kel aega üle, võiks sellele pilgu peale visata), aga mitte midagi minu jaoks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.12.2012 20:52 
Eemal
kasutaja

Hobused olid kunagi terve minu elu :) (ratsutamine, kuid mitte sport) ja kõik see, mis minu ja hobuste vahel toimus, jääb aastakümnete taha. Ning vaadates nüüd neid alternatiivseid videosid, tunnen ma neis ära selle, mis mulle alati sümpaatne on olnud ja mida ma ilmselt alateadlikult ilma eeskujudeta mingil määral tegingi. Kõikidel neil alternatiividel on suhteliselt sarnane põhieesmärk, kuigi meetodid võivad ja ilmselt ongi kindlasti erinevad. Et jah, ega vahet pole...Lihtsalt seda, et hobust võiks näha kogu tema ulatuses nö. Kui talle seda võimalust ei pakuta, ei saa see aga iialgi ilmsiks. Nii on.
Kõike head ja hoolige (oma) hobustest!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis