Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 16:05

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Depressiivsed Eesti väikelinnad...
PostitusPostitatud: 07.03.2010 22:18 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Liisen kirjutas:
Hea iroonia oleks muidugi see, kui Roki aasta pärast lapsega ringi jalutaks :mrgreen:

Siis peab küll Paha Vaim kallal käima :twisted:
Ja ma siiralt loodan, et mul ei teki kunagi tahtmist lapsi saada, sest ma oleksin päris kindlalt vastik karjuv närvihaige ema.

See eespool lingitud video on sama häiriv kui oleks video mingis koerast kes klähviks hüsteeriliselt luust ja lihast läbi lõikaval häälel iga kord kui talle mingi mänguasi nina ette topitakse ja seda lakkamatult. Või kass kes koguaeg põhjuseta kräunub.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.03.2010 22:23 
Eemal
kasutaja

Oeh, on mõni hea ema,kes oma lapse peale ei ole karjatanud?Mina küll olen ja mis siis... :) Eesmärk pühitseb abinõu.

Roki, äkki hoopis prints valgel hobusel..... :D ?

ISE, EI nöögi :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.03.2010 22:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mul on selline tunne, et siin teemas oleks nagu kedagi isiklikult solvanud ? Ma ju ütlesin, et enamus emad on kindlasti head. Aga välja paistavad sellised lapsed kellel kasvatus väga puudulik jne jne. Nüüd on kõik jalgel, et ema on ikka hea olla ja et lapsed on toredad.
Igatahes on tervitatav iga inimene kes enne ikka mõtleb ja plaanib ja pigem ei tee kui, et teeb ja siis kasvatab riik lapse ülesse. Kuigi tänapäeval peaks ju olema võimatu saada uups last, siis saadakse ikka :D:D:D
(Kusjuures kunagi kas koolis äkki sain ma teada, et naine peaks oma esimese lapse saama enne 25 eluaastat, sellisel juhul on järglased kõige tervemad ja elujõulisemad... meelde on jäänud vaid see, aga kas see ka tõsi vms ei tea)

(Minu tädid, tädilapsed, ema on kõik oma esimese lapse saanud enne või 21 eluaastal, aga see on neile ka tähendanud kohest kodust elu ja laste kasvatamist ja midagi muud ei ole nad jõudnudki teha, mina ise tundun oma suguvõsas juba vanatüdruk ja lastetu (23olen), sest täditütarde lapsed lähevad juba kooli varsti)

Kui ei oleks selliseid inimesi kes loobuvad perekonnaelust oma isikliku karjääri või harimise vms nimel ei oleks ka ni suuri saavutusi teaduses ja majanduses jne jne. Ma arvan.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.03.2010 23:18 
Eemal
kasutaja

mariliis kirjutas:
Mul on selline tunne, et siin teemas oleks nagu kedagi isiklikult solvanud ?
Rahustuseks Sulle mariliis, mind küll ei ole. :)
Roki98 kirjutas:
Ja ma siiralt loodan, et mul ei teki kunagi tahtmist lapsi saada, sest ma oleksin päris kindlalt vastik karjuv närvihaige ema.
Räägiks sellest 10 aasta pärast, ah?
mariliis kirjutas:
(Kusjuures kunagi kas koolis äkki sain ma teada, et naine peaks oma esimese lapse saama enne 25 eluaastat, sellisel juhul on järglased kõige tervemad ja elujõulisemad...
Ja kõik emased koerad peavad vähemalt ühe pesakonna tooma ja lisaks muud linnalegendid... :shock: See 22-25-selt esimese lapse saamine on põhjendatud naise lõpuks täiskasvanuks väljaarenemisega. Pärast 35-ndat esimese lapse saamist loetakse juba riskigrupiks. Mariliis mina olin Sinu vanuselt ema ja ma tõepoolest ei leia, et midagi tegemata jäi. Vähemalt mitte lapsesaamise pärast. Pealegi said suuremad koduvälised teod veidi hiljem korda saadetud. Võib olla olen naiivne, kuid asetus kas laps(ed) või karjäär on minu arusaamist mööda päris kummaline, hea tahtmise juures saab hakkama mõlemaga. Küll aga leian, et ka selle ülejäänud "pere" tugi ei teeks paha. Mul on päris mitu vägagi tegusat kolme lapsega sõbrannat ja kaks viie lapsega. On ka sellised minust nooremad, kes praegu väikeste lastega kodused ja sinna kõrvale usinalt õpivad. Aga eks see on igaühe oma valik, mis ja kuidas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.03.2010 23:37 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

fiksu kirjutas:
Roki, äkki hoopis prints valgel hobusel..... :D ?

Kui ilus hobune, siis selle ma olen nõus võtma, prints võib jala edasi minna. Ma või ka jalgratta vasu anda.

ISE kirjutas:
Roki98 kirjutas:

Ma olen terve oma elu iseendaga koos elanud. Ja ma tean millised emad on minu tädid ja minu ema ja tean millised emad on minu täditüred. ma ei tea, miks peaks ma tahtma siia ilma sünnitada kedagi kes mind hiljem nii mõnegi sitasti õeldud sõna ees vihkaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 0:22 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Tegelikult inimesed ikka "küpsevad" nii erinevalt. Roki kõlab praegu nagu mina viieteistkümneselt (mitte halvas mõttes). Tol ajal mõtlesin, et IIALGI lapsi ei saa. Nüüd mõtlen, et krt, kümne aasta pärast VÕIB-OLLA. Aga ma praegu 22-aastane... Ja tunnen end juba neljandat aastat 19-aastasena, last küll saada ei taha praegu :D Jumalast pooletoobine veel isegi. Ja tahaks ikka käia ja õppida ja reisida ja... Aga samas esimene klassikaaslane sai lapse keskkoolis, tal juba neid kaks. Ja veel 4 endist klassikaaslast/lapsepõlvesõbrannat emaks saanud viimase ühe-kahe aasta jooksul. Päris imelik mõelda. Ise ei julge kuldkalagi võtta, ei tea, millal tahaks korterit/riiki vahetada :p Aga nii laste ja koertega mängida meeldib (ilmselt vaimne areng veel nende tasemel 8) )

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 0:26 
Eemal
moderaator

Roki, sa ära kirjuta siia niimoodi, võib juhtuda, et kunagi veel loed seda siin ja mõtled, et kas see tõesti olid sina, kes selle siia kirjutas! :wink:

Never say never.

Ma olin kunagi sinuga TÄPSELT samal arvamusel. Praegu on mul aastane laps kodus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 0:39 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tead, mu seisukoht on selline olnud juba aastaid. Ikka enne viieteistkümnendat eluaastat.Praegu olen 21.
Olen vist sedasorti inimene, nagu tavaiselt pigem filmides näeb. Mul on oma plaan.
Muu hulgas on plaanis ka see, et kui 25.ndaks eluaastaks last/lapsi pole siis ei tule ka, sest hiljemalt 35selt hakkan ma oma unistuse nimel tõsisemalt vaeva nägema ja 40selt oleks mingid pubekad lihtsalt jalus. Aga kuna ei kisu üldsemitte sinna poole, et ma lähitulevikus kodu mängima hakkaks, siis ilmselt ei saa minu peale loota, kui eesti iibe tõstjasse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 1:28 
Eemal
moderaator

Ja minu seisukoht ei kujunenud ka pubekaajal, see oli tekkinud juba varem. Jah, mina pidin oma sõnu sööma. Aga ma ei kahetse, absoluutselt mitte. :P

Võõrad lapsed ei sümpatiseeri.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 9:14 
Eemal
kasutaja

Roki, see 10 aasta pärast jutt oli rohkem selleks, et kolmekümneselt ja neljakümneselt erineb areneval inimesel maailm üsna palju kahekümneaastase omast. See, et täna oma plaan valmis on ei tähenda suurt midagi. Mitte halvas mõttes. Elu teeb lihtsalt teinekord väga ootamatuid korrektuure, mida kuidagi ette näha pole võimalik. Hakka oma suuri asju tegema siis juba 25-selt ja ära oota seda 35-t.
Muide, saada üle neljakümneselt lapsi ja siis osutuda kuuekümnele lähenedes probleemse(te) pubeka(te) vanemaks tundub mulle hirmutavamana, kui 40-selt "jalus olevatega" kooselu. :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 9:23 
Eemal
kasutaja

mariliis kirjutas:
Kuigi tänapäeval peaks ju olema võimatu saada uups last, siis saadakse ikka :D:D:D

Günekoloog ütles selle peale, et inimese organism on müstiline ja isegi steriliseeritud inimesele ei anta 100 % mitterasestumise garantiid.Niiet kujutage ette omale kosmoseasjastut :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 10:50 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ISE kirjutas:
mariliis kirjutas:
Mul on selline tunne, et siin teemas oleks nagu kedagi isiklikult solvanud ?
Rahustuseks Sulle mariliis, mind küll ei ole. :)
Roki98 kirjutas:
mariliis kirjutas:
(Kusjuures kunagi kas koolis äkki sain ma teada, et naine peaks oma esimese lapse saama enne 25 eluaastat, sellisel juhul on järglased kõige tervemad ja elujõulisemad...
Ja kõik emased koerad peavad vähemalt ühe pesakonna tooma ja lisaks muud linnalegendid... :shock: See 22-25-selt esimese lapse saamine on põhjendatud naise lõpuks täiskasvanuks väljaarenemisega. Pärast 35-ndat esimese lapse saamist loetakse juba riskigrupiks. Mariliis mina olin Sinu vanuselt ema ja ma tõepoolest ei leia, et midagi tegemata jäi. Vähemalt mitte lapsesaamise pärast. Pealegi said suuremad koduvälised teod veidi hiljem korda saadetud. Võib olla olen naiivne, kuid asetus kas laps(ed) või karjäär on minu arusaamist mööda päris kummaline, hea tahtmise juures saab hakkama mõlemaga. Küll aga leian, et ka selle ülejäänud "pere" tugi ei teeks paha. Mul on päris mitu vägagi tegusat kolme lapsega sõbrannat ja kaks viie lapsega. On ka sellised minust nooremad, kes praegu väikeste lastega kodused ja sinna kõrvale usinalt õpivad. Aga eks see on igaühe oma valik, mis ja kuidas.

Ei ma tean, et lapse kõrvalt on võimalik kõike teha, aga mitte kõik inimesed ei saa sellega hakkama (minu õde lõpetas kõrgkooli kursuse parimana lapse kõrvalt, nüüd läheb ka karjäär vaid ülesmäge, kuid ise ma annaks oma lapsele rohkem tähelepanu kui tema seda teeb), aga ma ennast küll selliste inimeste hulka ei liigita. Ma tean, et kui mul on rohkem asju korraga käsil, siis ma lagunen laiali ja mitte miski ei saa korralikult tehtud... ja et ma ei saa ühelegi asjale 100% end pühendada, on kohutav tunne, sest kui saaks oleks tulemus palju parem

Ahjaa veel põhjus miks vb laps saada ja teda armastavalt kasvatada, nii et ta ka hooliv inimene oleks: et oleks keegi kes ka minu eest hoolitseks kui ma vana ja nõrk olen. See loomulikult ei tähenda, et laps peab olema voodihaige ema põetaja, kuid võiks olla hoolivam kui vaid külastada ema vanadekodus pensipäeval.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 11:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kena naistepäeva tervele naisperele siin! :lill:
Kuid teemasse, mul on plaan sügisel minna tagasi kooli õppima, seda kaugõppes, et oma eriala ära lõpetada. Ma usun , et saan sellega edukalt hakkama. Mul on toetav pere, kes lapsi hoiavad, kui mul õppida vaja.
Eks näis, mis sügisel saab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 11:39 
Eemal
kasutaja

No ma ei tea, kõik ei olegi loodud karjääri tegema.Ega sellepärast veel viletsam ema ei ole...
Head naistepäeva minugi poolt.... :lill:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.03.2010 12:00 
Eemal
kasutaja

issand, mida teema :)

kahjuks v6i 6nneks tulevad lapsed ise, nagu Fiksu juba günekoloogi arvamuse välja t6i. ja minu teada on ikka vanatüdrukute seas soodasid närvihaigeid tädisid rohkem, kui pereinimeste seas.

ja ei tohiks unustada eluplaane tehes, et laps pole vaid ema oma, vaid on ka isa, vanaemad-isad, tädid jne ja üks normaalne laps vajab sotsiaalset tugiv6rgustikku sama palju kui noor magamata ema.

(täna on naistepäev, jah?)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 137 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: