Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:48

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mida arvate ? (kaamera)
PostitusPostitatud: 17.03.2011 23:39 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

Kaamera Canon 40D, toru 50mm fix. Pika toruga ei ole jätkuvalt Saku suurhallis midagi teha kui kvaliteeti tahta.
Pildid siin.
Kõik pildistatud RAW-s ja manuaalrežiimis. Eeldab mõningast kaamera tundmist ja kasutusoskust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.03.2011 16:04 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Saku suurhalli pildid on ülihead, mis sätted te panite selliste piltide jaoks ? mis ISO, ava ja säri ? :) Kuna kui mina üritan (mitte küll Nikon D90'ga, vaid D60'ga) suht hämaras kohas pilte teha siis liikumine jääb dünaamiline ja väga udune :/ .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.03.2011 21:26 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

50 mm fixi max. ava on stabiilselt 1,8. ISOd-särid- sai katsetatud erinevaid. Automaatreziimiga ei saagi sealt pilte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.03.2011 23:08 
Eemal
admin

Abbatisa kirjutas:
Kaamera Canon 40D, toru 50mm fix. [...]
Pildid siin.
Kõik pildistatud RAW-s ja manuaalrežiimis. Eeldab mõningast kaamera tundmist ja kasutusoskust.

Rumal küsimus, aga 50 mm toruga nii suurte piltide saamiseks peab vist ise platsil olema ... või on need tugevalt lõigatud?

Abbatisa kirjutas:
Pika toruga ei ole jätkuvalt Saku suurhallis midagi teha kui kvaliteeti tahta.

Pika valgusjõulise toruga oleks ehk teha küll: http://www.photopoint.ee/et/toode/11774 ... -objektiiv ;) . Zoom'id on kõik lootusetult pimedad.

Ff kirjutas:
Saku suurhalli pildid on ülihead, mis sätted te panite selliste piltide jaoks ? mis ISO, ava ja säri ?

Ega need parameetrid ei ole kahjuks niimoodi ülekantavad, et teise aparaadi-objektiiviga saad samasuguseid pilte.

Ff kirjutas:
Kuna kui mina üritan (mitte küll Nikon D90'ga, vaid D60'ga) suht hämaras kohas pilte teha siis liikumine jääb dünaamiline ja väga udune :/ .

Siis on Sul järelikult liiga pikk säri. Kui säri lühemaks (number läheb suuremaks, stiilis 1/100 -> 1/200) keerad, siis jõuab kaamerasse vähem valgust ning pilt läheb pimedamaks - järelikult pead kas:
1) ava rohkem lahti tegema (number läheb väiksemaks, stiilis F4.5 -> F2.8) - sellega kaasneb see, et sügavusteravus väheneb ehk taust läheb udusemaks ja raskem on objekti teravana hoida. Ning piir tuleb ette muidugi objektiivi poolt - kui Abbatisa kasutatav valgusjõulise 50mm objektiivi max.ava on 1.8, siis paljudel kittidel-suumidel kuskil 4.0 .. 5.6 ... see on ca 3 korda pimedam.
2) valima suurema tundlikkuse (number läheb suuremaks, stiilis ISO200 -> ISO400) - sellega läheb pilt mürasemaks, kui palju, see sõltub juba otseselt kaamerast.
Alusta automaatprogrammi pakutust ning muuda erinevaid seadistusi samm-haaval (ning mine julgelt n.ö. piirideni välja, digiklõps ei maksa ju midagi - aga pärast on selgemini aru saada, mis suunas mingi parameetri muutus pilti muutis). Pärast vaata arvuti tagant pildid üle ning jälgi iso/ava/säri kombinatsioonid, ehk leiad midagi sobivat.

Ahsoo, kui udusus on tingitud pigem käevärinast kui objekti liikumisest, siis võib abi olla ka statiivist ja/või pildistabilisaatorist. Mõningane liikumise udusus võib teinekord olla päris efektne.

Kui tahad hämaras pildistada, siis see on tegelikult kaamera ja objektiivide valikul üsna arvestatav nõue. Ilusa päikesepaistelise ilmaga teevad ka seebikad ilusat pilti. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2011 20:04 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

Mariele. Ma olin platsil osades sõitudes, muidu valdavalt platsi ääres. Parkuuriga tuleb enne samamoodi tutvuda, kui seda teevad sportlasedki 8) . Siis tead, kas parem on platsi äärest või platsilt pildistada. Aegajalt on küll tahtmine teha rajameistritele koolitus, kuidas teha rada ka fotograafi jaoks :lol:
Pilte ei ole lõigatud tugevalt. Mõningaid on korrigeeritud otseks. Üldiselt püüan pildistada nii, et järeltöötlus oleks olematu või võimalikult vähene.
Pika toru all pidasin silmas zoomtorusid, mitte fixe 8) . Sorry- valesti väljendasin ennast.
Üldiselt on jah nii, et mida pimedam pildistamiskoht, seda valgem (suurema avaga toru) peab olema. Aga kuskilt tuleb ette ka piir. Ka torude kvaliteet määrab palju.
Mul on kodukal üleval ka 2008 TIHS-il tehtud pildid. Seda kaamerat olin selleks momendiks omanud umbes 2-3 kuud. Ees oli Sigma 70-300 Macro. Pildistatud (mingis?) automaatreziimis ja jpg-s. 2011 TIHS on tehtud RAW-s. Kvaliteedi (ja arengu vahe) on vist märgata :roll: .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.03.2011 21:01 
Eemal
admin

Abbatisa, ma mõtlesingi vist platsi ääres või keskel, mitte kuskilt tribüünilt. Aga ega ma eriti ette ei kujuta, kui suurelt hobune 50mm objega kaadrisse jääb eri kohtadest pildistades. Nii huvi pärast - mida peab tegema, et niimoodi pildistama pääseda - kas on mingid load või tutvused vms?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.03.2011 14:04 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

marie kirjutas:
Abbatisa, ma mõtlesingi vist platsi ääres või keskel, mitte kuskilt tribüünilt. Aga ega ma eriti ette ei kujuta, kui suurelt hobune 50mm objega kaadrisse jääb eri kohtadest pildistades. Nii huvi pärast - mida peab tegema, et niimoodi pildistama pääseda - kas on mingid load või tutvused vms?

50mm objega näeb nii, nagu inimsilmaga umbes. Aga fixi omadus on jah see, et sina pead jooksma, kui vaja on ümberkadreerida :lol: .
TIHS-ile pildistama pääsemiseks (ma räägin peegelkaameratest, mitte seebikarpidest) peab esitama taotluse võistluste organisaatoritele (vist pressiga tegelevatele inimestele oli), teatama, kelle jaoks ja miks pildistad. Platsile pääsemiseks küsisin luba peakohtunikult. Andsin aru kes olen ja kaua olen pildistanud ja hobustega kokku puutunud. Kasuks tuli ka stewardina tegutsetud aeg. Mind toetasid kohalikud kohtunikud, kes olid sel momendil kohtunike kogus, ja kinnitasid, et ma tõepoolest tean, mispidi liigub hobune ja kuidas käituda, et mitte segada ja et tagurpidi saltosid ma platsil viskama ei hakka. Noh see viimane küll oli huumoriga öeldud 8) . Peakohtunik rõhutas veel, et ma ei tohi kasutada välklampi (mida mul polnud plaaniski).
Platsil olles on kindel ala, kus fotograaf olla tohib ja mis tõkkeid ta sellelt alalt pildistada saab, on ainult tema mure. Alluma peab platsimeeskonna korraldustele.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.03.2011 0:07 
Eemal
kasutaja

Mida arvate:
Canon EOS 550 D + objektiiv 18-55 mm IS
Nikon D3100 KIT fotokaamera + objektiiv 18-55 mm VR
Kumb oleks parem variant?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.05.2011 15:32 
Eemal
kasutaja

Mina tahaks ka teada kas kellegil on kogemusi Nikon D3100'ga ? :) Mida arvate & pilte ka ehk kellegil.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.08.2011 23:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Peaks teadma mis on nende 18-55 mm avad, enne kui midagi öelda saab.
ma oskan ainult canonite kohta rääkida. Üldiselt on nii et mida uuem mudel, seda vähem müra, uute keredega saab juba päris kõrgete isodega täitsa müravabasid pilte (ntx canon eos1d mark IV iso saab keerata utoopilise 102 400-ni :P ) . Mul on 50D ja julgen iso lasta 1000-1200 peale, isegi 3200ga on TIHSil tehtud. Tasuks vaadata kas kaameral on programmisisene müraeemaldus peale või maha keeratud. tasuks kindlasti peale panna. Pildistan ainult raw formaati ja töötlen lightroomis, kus on ka päris asjalik müraeemalus vidin. Lõviosa pildi lõppkvaliteedist on muidugi ka objekiivi teha. Pimedate 4< avadega zuum ja teleobjedega on päris raske midagi korralikku saada. Võib saada üksikuid teravaid aga tervet üritust ilusti peale saada suht võimatu.
Pead ei anna aga arvan et enamus TIHS fotodest tegime canon 50D+vana Sigma 70-200 mm 2,8 objega. Ava sealjuures siis 4 ja iso oli minu mäletamist mööda 1000-2500, säri 400.

Manused:
okey.jpg
okey.jpg [ 112 KB | Vaadatud 2820 korda ]
Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis