Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 17.08.2018 13:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimest korda hobuse selga
PostitusPostitatud: 31.07.2011 9:45 
Eemal
kasutaja

Olen siin küll juba sõna võtnud, aga noh... Küll küllale liiga ei tee! Kõik tuleb siiski enne sügist välja uurida. Esiteks: Olen minemas ratsutama alates sügisest. Mida peaks selga panema esimesel käigul? Samuti on plaanis osta HILJEM riided, mitte kohep ärast esimest trenni. Olen aru saanud, et need riided ei ole nii vajalikud, kui kaska ja korralikud ratsasaapad.
Teiseks: Mida tasuks esimesel korral kaasa võtta? Kindlasti üks tore ja hää ema, õigus?
Kolmandaks: On see üldse hea, et ma nüüd nii vanas/noores eas ratsutama lähen, arvestades seda, et mul on olnud kõhreluumurd ja varbaluumurd?
Ja neljandaks: Mida teha prillidega, kui ma ilma nendeta hästi ei näe? Ehk saan selleks ajaks juba kätte läätsed, aga jumal teab. Andke nõu, kuidas ka prillidega ratsutada saaks!

Ettetänades!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Esimest korda hobuse selga
PostitusPostitatud: 31.07.2011 9:52 
Eemal
kasutaja

Kindlasti annavad foorumlased sulle kohe head nõu. Ehk saaksid aga ka oma vanuse lisada, täiesti ausalt seejuures.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 10:11 
Eemal
kasutaja

11 olen.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 10:14 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Prillid hoia ikka ees, need ei sega ;) Ise võtsin alguses ratsutamiseks prillid eest, aga kui ükskord prillid pähe jätsin, siis oli hoopis toredam ja nägi ka midagi. Kui hobuse käest peaga näkku saada või maha kukkuda ja kaska vastu nina virutab, siis lähevad raamid natuke kõveraks ja nina peal on sinikas, aga ei muud hullu ...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 10:18 
Eemal
foorumi toetaja 2008

No sel juhul oled ju noor ja just parajas vanuses uute alade proovimiseks. Püksid osta kaltsukast, vaata millised on ratsapüksid ja mis materjalist ning leia endale sarnased liibuvad (sellised paksemad liibukad, tihtipeale reljeefsed pikitriipudena). Öeldakse, et need ei ole head oma sisekülje õmbluste poolest, kuid ka mina võistlen ja sõidan aeg-ajalt sellistega. Algusaegadel mul ratsasaapaid polnud, olid tossud (peaasi et liiga laiad poleks, et jalusesse kinni ei jääks) ning nendest olulisemad olid hoopis säärised. Sääriseid saab ka üsna mõistliku hinnaga ratsavarustusepoest näiteks, nendele saab alati poolsaapad alla juurde osta. Ülesse midagi arvestusega, et trenni tehes hakkab soojem kui vaadates :D Kaska on tõesti suht kohustuslik, selle saab ka kohapealt või siis ise ostes. Luumurdude pärast ära ka muretse. Prillide kohta nii palju, et olen ise prillidega ratsutanud ja ei märganud, et need kuidagi eest ära oleks kukkunud. Kiivrikinnitused aitavad samuti prille paigal hoida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 10:21 
Eemal
kasutaja

Kas ratsasaapad ei pea mitte väikse kontsaga olema? Veskimetsas küll peab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 10:46 
Eemal
kasutaja

stacy Facey kirjutas:
11 olen.

Oleks siiski võinud ausalt vastata. Need, kes sulle siin nõu annavad, teevad seda ju siiralt ja heast südamest.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 11:43 
Eemal
kasutaja

Vabanda, aga ma olengi 11.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 11:46 
Eemal
kasutaja

Aga kuule kiu! Äkki sa tahad must pilti ka, sest ma ei ole ju nii vana, nagu ma ennast esitlesin. Kui vana sa arvasid, et ma siis olen? 8-9? 24-25? Ausõna, ma ei valetaks iial hobusefoorumis mingit jama kokku. Anna andeks, aga ma arvasin, et sa natukenegi normaalsem oled.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 12:25 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

kiu kirjutas:
stacy Facey kirjutas:
11 olen.

Oleks siiski võinud ausalt vastata. Need, kes sulle siin nõu annavad, teevad seda ju siiralt ja heast südamest.

Ta oli oma juttu järgi novembris 10 aastane- äkki vahest juhtus asi nagu sünnipäev???

Ute
PS: teema juurde tagasi - mul on nii prillid kui läätsed ja ma olen elu aega eelistanud hobuste juures prillidega minna. Tolm ikka ärritab silmad ja vöib juhtuda, et midagi pugeb nii silmadesse, et läätsed lausa segavad. Seega: prillid. Kui vaja, pühid puhtaks, kogu moos.

Mingi "ilu" pärast ilma prillideta söita on möttetu. Palun ära seda nüüd küll hakka.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 16:52 
Eemal
kasutaja

stacy Facey kirjutas:
Aga kuule kiu! Äkki sa tahad must pilti ka, sest ma ei ole ju nii vana, nagu ma ennast esitlesin. Kui vana sa arvasid, et ma siis olen? 8-9? 24-25? Ausõna, ma ei valetaks iial hobusefoorumis mingit jama kokku. Anna andeks, aga ma arvasin, et sa natukenegi normaalsem oled.

Eks sa ise tead, mida teed. Varem oli meil sellest ka juttu - see tekst, mis siin sinu nime all kirjas, ei ole 11-aastase tekst, see on vanema inimese tekst, nii stiililiselt kui sõnakasutuse poolest (pean silmas ka eelnevaid postitusi, eelkõige siis kui aasta tagasi esimest korda hobuse selga läksid). Seetõttu lihtsalt arvasin, et sinu küsimused ei ole nõuandjate suhtes ausate kavatsustega esitatud. Aga muidugi ei ole see kuigi oluline teema, lihtsalt selgitasin siinkohal oma märkust.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 17:24 
Eemal
kasutaja

Kiu, tänapäeval ei ole kõik 10-14 aastased kirjaoskamatud või rumalad, nii mõnigi oskab sõnu kenasti ritta seada ..:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 18:01 
Eemal
kasutaja

Aga loomulikult. Kuid ega ma ju öelnudki, et tekst ei ole piisavalt rumal vms. Ütlesin ikka päris täpselt, mille alusel järeldasin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 18:11 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

mina sõidan ka alati prillidega ma ilma ei saagi kuna silmanägemine on väga halb ): . Kuuma ilmaga vajuvad natuke alla, kuid ei häiri eriti ajab ära. Läätsadega enam ei sõida väga ebamugav oli alguses oli kõik hea, kuid siis hakkasid tekkima pidevad põletikud ):. Aga mina soovitan sul teha mingi kummist hoidja mis hoiab sul prillid kinni vms ma ei ole hea seletaja aga kummiga kinni siis vast püsib? :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 18:19 
Eemal
kasutaja

Tänan vastuse eest Fub! Kiu, miks ma peaksin ennast valetama nooremaks, kui ma sinu arvates olen?! Ma olen laps ja kas lapsed ei või kirjutada stiililiselt ja näha endas ka natuke nagu täiskasvanut oma kirjastiiliga? Ma loen palju raamatuid ja entsüklopeediad ja usu või mitte, aga sellest ongi mu kirjavigadeta tekst tekkinud. Jah kiu, ka lapsed loevad entsüklopeediaid, see on puhas tõde.
Kui juba teemaks läks, siis ma olen juba 7 aastasest saadik neid lugenud ja tarkust kui palju.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid