Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 17.08.2018 13:18

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Esimest korda hobuse selga
PostitusPostitatud: 31.07.2011 19:39 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Vastuseks esialgsele postitusele (mille pärast teema ju üldse tekitati): ratsutama minnes peaksid sul olema jalas liibuvad püksid, millel ei ole sadula ja hobuse külgedega kokkupuutuvates kohtades selliseid õmblusi, mis võiksid hõõruma hakata, soovitavalt väikese kontsaga jalanõud ja üles lihtsalt midagi ilmale vastavat ja mugavat, mis laseks sul end vabalt liigutada. Kohe ei pea hobuvarustuse poodi tormama. Kaska on küll hädavajalik, kuid vähegi korralikumas tallis saad selle vajadusel kohapealt. Samuti ei pea kohe ratsasaapaid ostma hakkama, väga hästi sobivad näiteks väikese kontsaga ja mitte liiga laiad kummikud, mida on vahel leida supermarketite lettidel (olemas nii pikad kui lühikesed). Kaltsukatest võib hea õnne korral leida võileivahinnaga üsna korralikke ratsakummikuid, üksikutel kordadel olen seal peale sattunud ka muule ratsavarustusele (püksid, vestid).
Ema või hea sõber kaasaelajana ei ole paha mõte.
Kui oled 11, siis on see just paras aeg ratsutamisega alustamiseks. Piisavalt vana, et aru saada võimalikest ohtudest ja treeneri nõuannetest ja samas piisavalt noor, et suhteliselt kiiresti füüsiliselt areneda.
Prillide pärast ära väga muretse, nendega ratsutavad paljud ja algajate trennis ei tohiks korralikus tallis ja korraliku treeneri käe all vast midagi nii hullu juhtuda, et need sind tõsiselt vigastaks, kuigi eks õnnestusi võib alati juhtuda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 21:18 
Eemal
kasutaja

Aitäh vastuse eest! Kas retuusid on sobivad? Ja kummikud on mul õnneks olemas. Soomest saab ju kõike vajalikku ja sealt saingi sellised mõnusad kontsaga kummikud - väikse kontsaga -!
Prillid, prillid, ma ei karda nendega ise viga saada, vaid kardan, et need kukuvad mu ninalt maha, mis oleks lausa ränk viga, sest prillid ikkagi on kallid ja need prillid olid veel kallimad, kui teised.
Tänan vastuste eest, mis olid põhjalikud! Teised võiks ka vastata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.07.2011 21:23 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Seda vist pole veel mainitud, aga ma soovitaksin kindlasti ka mingid kindad kaasa võtta - suvise aja jaoks mitte väga paksud (et ei hakkaks palav ning ikka tunneksid ka, kuidas sa neid ratsmeid seal näppude vahel hoiad), aga mitte libedad. Näiteks esimese variandina sobivad väga hästi need odavad mummulised aiatöökindad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2011 9:53 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

chestnut kirjutas:
Seda vist pole veel mainitud, aga ma soovitaksin kindlasti ka mingid kindad kaasa võtta - suvise aja jaoks mitte väga paksud (et ei hakkaks palav ning ikka tunneksid ka, kuidas sa neid ratsmeid seal näppude vahel hoiad), aga mitte libedad. Näiteks esimese variandina sobivad väga hästi need odavad mummulised aiatöökindad.

Kinnaste kohta üks soovitus - need peaksid kindlasti olema suhteliselt käe ümber. Väga tüütu on ratsutada liiga suurte kinnastega, mis koha peal ei püsi. Sellised kindad võib poole sõidu pealt ära kaotada või hõõruvad nad lihtsalt käed katki. Muidu sobivad tõesti need kõige tavalisemad riidest aiakindad, olen neid isegi kasutanud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2011 11:18 
Eemal
kasutaja

Aga kas kindlalt peavad olema kindad või võib ka ilma olla? Ma pole suur kinnastesõber.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2011 11:23 
Eemal
kasutaja

Mina arvan, et kindaid kasuta siis kui juba kõvemad trennid pihta hakkavad! Alguses ei ole käte töö nagunii selline, mis ta pärast on. Ühesõnaga kindad on küll väga ebavajalikud esialgu. Mina kasutasin kindaid nt siis, kui mul oli tõesti päris raske ratsastustrenn ja mul olid veel täisnahast ratsmed, mis ära kippusid libisema.

Ühesõnaga kindaid pole sul täiesti kindlalt vaja! :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2011 11:24 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

stacy Facey kirjutas:
Aga kas kindlalt peavad olema kindad või võib ka ilma olla? Ma pole suur kinnastesõber.

Meie ei soovita seda siin, et Sind kiusata. Vötta kindaid kaasa, küll Sa siis ise näed, kas neid vaja vöi mitte. Ma väga soovitan seda kaaluda. Kui käed katki on ka valus..
Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.08.2011 11:39 
Eemal
kasutaja

Olgu. Eks ma siis püüan kuidagi. Kas neid aiakindaid kuskilt Grossi poest või säästukast ka saab? Need mulle kõige lähemad poed.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.11.2011 1:55 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Offtopic, aga mina ratsutasin kõik esimesed aastad ilma kinnasteta ja kätel ei olnud mitte ühtegi villi või hõõrdumist, mitte kunagi. Nüüd ratsutan külma ilmaga kinnastega. Muidu ikka ilma. Ainuke koht, kus tõesti kindaid vajan on ohjamine... ohjad libisevad käes rohkem või kui noor hobune ehmatab, tõmbab, on valus. Seljas olles pole sellist efekti kunagi tekkinud...ma ei saa hästi aru sellest "kindlasti on kindaid vaja" suhtumisest... inimesi on ju erinevaid. Ja töökinnastega on ikka väga ebamugav sõita minu arust, sest need venivad üliruttu välja, lotendavad, on suured...või on keegi reaalselt leidnud hästi käes püsivad töökindad, mis välja ei veni? Kui, siis juba ratsakindad - ja ka neid on võimalik soodsalt leida.

Aga jah..see selleks. Teema ka vana juba. (:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.11.2011 4:33 
Eemal
admin

iidala kirjutas:
Ainuke koht, kus tõesti kindaid vajan on ohjamine... ohjad libisevad käes rohkem või kui noor hobune ehmatab, tõmbab, on valus.

Lisaks siia kordetamise ning ka ettearvamatute hobuste nööri otsas jalutamise. Aga mõlemad pole tegevused algaja jaoks.

iidala kirjutas:
Ja töökinnastega on ikka väga ebamugav sõita minu arust, sest need venivad üliruttu välja, lotendavad, on suured...või on keegi reaalselt leidnud hästi käes püsivad töökindad, mis välja ei veni?

On ikka, aga ega need ka just odavad ei ole.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.11.2011 9:53 
Eemal
moderaator

Mina sõidan ka ilma. Ka muud hobustega seotud toimetused ilma kinnasteta. Aiatöödel kasutan ikka töökindaid ja need on täitsa mugavad, aga suhteliselt kallid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.11.2011 11:09 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ise eelistan alati kindaid kanda (kuigi suvel on liiga palav) ja mitte sellepärast, et muidu hõõrdumisi tekiks, vaid et käed nii palju ei määrduks. Sadularihma jms on muidugi ilma kinnasteta parem kinni panna.

Töökinnastest siis sellised on jah suured ja lotendavad ja ebamugavad (minu meelest).
http://www.autoladu.ee/images/product/o ... fR_511.jpg

Kuid sellist tüüpi
http://www.okidoki.ee/item/343366/#largepic
ei lotenda ega veni ja püsivad normaalselt käes.

Mul on töökindaid mitut paari ja erinevaid, mitte küll hobustega tegelemiseks, aga on välja kujunenud nii, et kodus kasutan põhiliselt töökindaid.

Nende tekstiilkinnastega http://www.tamrex.ee/et/tooohutus/tooki ... indad.html
pole vähemalt minul küll midagi peale hakata, sest nad lihtsalt ei taha käes püsida ja lotendavad.

Talvekinnasteks on ühed lumehelbega kindad (endal pole päris need, mis viimasel lingil)mugavad, soojad ja piisavalt ligi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.11.2011 18:37 
Eemal
kasutaja

Eks nende tekstiilkinnastega ole nii nagu kõigi teistega - tuleb leida enda jaoks õige suurus. Näiteks minul on pisikesed käed ja Norrast leidsin xxs suuruses tekstiilkindad ning on äärmiselt mugav, ei lotenda ega kao käest ära, kuid samas ei libise midagi käest ära.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid