Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 8:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mida panna selga ja kuidas käituda?
PostitusPostitatud: 15.09.2011 16:19 
Eemal
kasutaja

Küsiksin,et mida panna selga ja jalga ratsutama minnes,kui ei ole ei ratsapükse ega muud sellist?
Ja kui ma kannan prille,siis äkki nad võivad maha kukkuda vms ratsutades,et kuidas seda ära hoida?
Ning kui ma lähen ratsutama,ja mulle antakse hobune,ning ma hakkan temaga tegelema,siis kuidas käituda hobusega,et ta nagu saaks aru kes ma olen,ja mina saaks aru milline tema on et meil tuleks nagu mingi usaldus side.Siis on ju meil mõlemal kergem.
Vabandan võibolla lollide küsimuste pärast. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Mida panna selga ja kuidas käituda?
PostitusPostitatud: 15.09.2011 18:16 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Võid vabalt panna jalga retuušid või venivamad teksad. Nende peale võid pükste määrdumise vastu tõmmata kaitseks jalga põlvikud ja jalga mingid siledama(mingi muster võiks pidavuse mõttes siiski olla, aga kui su tossude tallad sarnanevad juba jalkabootsadele/naelikutele(s.t. su jalg võib jalusesse kinni jääda mustri tõttu), siis ära neid kindlasti pane) tallaga kitsamad tossud(populaarsed laiemad skater-tüüpi Adiod, DC-d jne võivad oma laiuse tõttu jalusesse kinni jääda, kui kukud). Kindlasti pane selga tumedamad riided( põlvikud/tossud saavad hobuse külgede vastu käies kindlasti mustaks, samuti kui hobusele mingit nänni söögiks jagad, siis võivad sotsiaalsemad loomad su lihtsalt täis ilastada(ilaplekid ei tule tihtipeale heledamate riiete pealt maha)). Kätte soovi korral kindad(kätenahk võib alguses strateegilistest kohtadest hellaks minna+ käed jäävad ka puhtamaks). Kui soovid, siis võid muidugi jalga panna ka kummikud, eriti vihmase/porisema ilma korral(jälgi kindlasti jälle talla mustrit).
Prillidega ei juhtu sul midagi, ise pead natuke ette vaatama, et hobune enda peaga sulle vastu ei läheks. Iga korralik tall annab ratsutajatele sõitmise ajaks kiivri/kaska, selle rihmad aitavad ka prille sõidu ajal peas hoida.
Hobused ei nõua üldiselt sult mingit erilist kohtlemist/käitumist. Jää endaks, ole enesekindel, kindlasti ettevaatlik(hobune on suur, sina väike, vigastused on kerged tulema, kui ettevaatlik pole), kui kardad, siis ära näita seda välja, sama asi on kõhklemise ja kahtlemisega. Jää igas olukorras rahulikuks(hobune peegeldab väga hästi sinu käitumist, seega ohtlikus olukorras ajad sina enda närvitsemisega hobuse veel rohkem närvilisemaks- teed olukorra nii enda kui looma jaoks ohtlikumaks). Oma liigutustega ole kindlasti hobuse vastu õrn, nad on küll suured, aga kindlasti mitte tuimad.

Igaljuhul edu :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.09.2011 19:34 
Eemal
kasutaja

Ma lisaks nii palju, et hirmu või ehmatuse korral ( mis iganes siis ka põhjuseks ei ole) on väga OK seda treenerile öelda. Keegi ei oota, et sa oleksid kõigest toimuvast teadlik. Ja hea treener reageerib sellele koheselt - seletades olukorra tagamaid ja andes juhiseid, mis teha.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.09.2011 20:38 
Eemal
kasutaja

Suured tänud,sain vastused.
Kuid kuidas selle hobusele taha minemisega on? On ju räägitud,et võib jalaga saada,või kuidas see nüüd ongi? :|

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.09.2011 21:28 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

See oleneb täiesti hobusest. Osadele ei meeldi ka see, kui nende kõhtu katsuda, eriti just tagumiste jalgade juurest altpoolt. Ise tegelen hobusega, kelle puhul olen täheldanud, et kui oled ise enesekindel, siis ta küll lidutab kõrvu, aga midagi tegema ei hakka, samas nendele, kes näitavad välja, et kardavad või kõhklevad ja ei ole enesekindlad, ähvardab ja hakkab jalgadega vehkima hoiatuse mõttes. Kindlasti küsi enne trennerilt, et kas sellel hobusel, kelle sa sõitmiseks saad, on sellist kommet ja kui kardad, et kas ta siis saaks ise need strateegilised kohad puhastada. Ära karda küsida, ükski küsimus ei ole loll või tobe, hea treener on nõus su igale küsimusele hea meelega vastama. :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.09.2011 3:04 
Eemal
admin

Lisaks veel nii palju, et ütle kindlasti treenerile, et Sa pole enne hobustega tegelenud, ning lase endale ette näidata, kuidas nendega käituda. Veel enne sadulasse istumist on mitu-mitu asja, mida õppida, ning mis võivad tunduda keerulisemadki kui hobuse seljas püsimine - hobuse puhastamine, valjaste ja sadula panek, võib-olla ka karjamaalt kinnipüüdmine jms. Kui Sa ei tunne ennast kindlalt, siis palu, et keegi kogenum Sind aitaks - kõik oleme kunagi olnud algajad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.09.2011 18:45 
Eemal
kasutaja

Aitäh vastajatele.Võtan kindlasti teie soovitusi kuulda :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.09.2011 19:40 
Eemal
kasutaja

Hiljuti oli foorumis sarnane teema, ehk keegi vihjab.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid