Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 26.05.2018 9:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 10:14 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mainin korraks, et selle perutamisega vöib kaasneda ratastooli-tellimus vöi hullemat!!! Ega see nüüd eriti ohutu ei ole.

"Korralik ja viisakas" talliomanik vöiks selle peale ka möelda, et tal mingisugune vastutus ka on.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 10:43 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Äkki on perutamisprobleemil teine, lihtsasti kõrvaldatav põhjus - ebasobiv või õlgadele paigutatud sadul teeb hobusele haiget?
Sellesama talli piltidelt ja videoklippidelt on korduvalt saanud vaadata ponisid, kellel sadul ei tea kuidas seljas (või pigem juba otsapidi kaelas, nii et ime, et ratsanik seal üldse istuda saab).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 15:06 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

El!!s kirjutas:
(OT)EleNumpsik-kas sa ei arva, et parem oleks kohe kusagil korralikumas tallis korralikult sõitma õppida, kui mingis halva mainega ja treeneriteta tallis sõitma õppida. Usu mind, küll sa kunagi sellest ise aru saad, kui kusagil normaalses tallis asju uuesti ümber õpid(mis iseenesest on väga-väga raske). Ise läbin praegu põhimõttelisest sama asja- õpin ümber. Hetkel kahetsen ikka kohutavalt, et kohe korraliku treeneri juurde sõitma ei läinud. Praegu mõtled küll, et mis see siis ära ei ole pärast ümber õppida. Mina mõtlesin ka. Kuid kerget ei ole seal midagi. Neid korralikke "treenereid" on seal varemgi käinud.

Nüüd natuke teemasse ka. Kui ta sul jälle perutama(tegemist on ikka väga laia mõistega, loodan, et sain sust õigesti aru) hakkab, siis oleks mõtekas võtta parem sadulast kinni (kui on sadulale külge pandud see rihm, millest algajad kinni hoiavad, siis võta parem sealt kinni). Vaata ise, et sa hobusega hästi kaasa läheksid. Kui tõuseb kahele esimesele jalale püsti, siis vaata, et sa ratsmetest ei rebi ja siis võid küll kaelast kinni hoida.

SEAL ON TREEENER!! :evil: Ära õienda, kui sa midagi ei tea :S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 15:09 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

El!!s kirjutas:
Nüüd natuke teemasse ka. Kui ta sul jälle perutama(tegemist on ikka väga laia mõistega, loodan, et sain sust õigesti aru) hakkab, siis oleks mõtekas võtta parem sadulast kinni (kui on sadulale külge pandud see rihm, millest algajad kinni hoiavad, siis võta parem sealt kinni). Vaata ise, et sa hobusega hästi kaasa läheksid. Kui tõuseb kahele esimesele jalale püsti, siis vaata, et sa ratsmetest ei rebi ja siis võid küll kaelast kinni hoida.

Sadula küljes pole minu meelest mitte ühtegi nööri....Ja täna oli veeel hullem. Ma ei julge enam sõita :(......Nii kui mõni hobune hakkas traavi tegema, siis läks tema järgi ja kui ma ei lasnud, siis kohe güppama. Ja nii kui keegi galoppi tegi, siis pani ta kitsehüpetes ringi....(ma karjusin ka :D).....Aga ta meeldib mulle nii väga ja ma tahan temaga sõita, Aga ma EI JULGE :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 16:12 
Eemal
kasutaja

Vaene laps,vaata et ennast ära ei tapa.
Kui mul tallis hobune ei allu ratsanikule, siis tegelen selle hobusega ise ja annan lastele alles siis sõita kui hobune allub ratsanikule.Ja see on kõik selleks, et ei juhtuks oskamatu ratsanikuga mingit õnnetust.Huvitav, et sinu treener üldse lubab sul selle hobusega sõita.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 17:15 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

falsep kirjutas:
Kui mul tallis hobune ei allu ratsanikule, siis tegelen selle hobusega ise ja annan lastele alles siis sõita kui hobune allub ratsanikule.Ja see on kõik selleks, et ei juhtuks oskamatu ratsanikuga mingit õnnetust.Huvitav, et sinu treener üldse lubab sul selle hobusega sõita.

Üks tüdruk, kes ta kunagi ära õpetas, tuleb mai kuus ja õpetab ta ümber :)....Siis saan temaga jälle sõita...senikaua sõidan kellegi teisega :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 18:42 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

falsep kirjutas:
Huvitav, et sinu treener üldse lubab sul selle hobusega sõita.

Eks kes teab, missugune see "treener" selles tallis üldse on. Ei tahagi vist eriti teada ka...

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 18:48 
Eemal
kasutaja

to EleNumpsik vms. : Ma olin ka kunagi sinusugune 'sinisilmne' :wink: , aga mina soovitan sul minna näiteks Saksa Talli, seal on igastahes normaalsem ma arvan ja pole mõtet hakata kisama siin, et seal on treener ja et see tüdruk tuleb ja õpetab su poni uuesti. Sinu ellu tuleb veel palju hobuseid ja ilmselt ka lemmikuid. Vaheta talli oleks soe soovitus, sest enamus siit teavad, et sealt midagi head ei saa ja VÄGA raske on pärast ümber õppida. :roll: Usu mind, ma tean seda omast käest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 18:51 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Peale seda video"nautimist", mis paar nädalad tagasi sai, ma ei tahagi teada, kuidas see ümberöpetamine välja näeb. Töesti mitte.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 18:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

EleNumpsik- kui seal tallis on treener, siis miks sa tema poole oma küsimustega ei pöördu? Ja veel, minu meelest El!!s kirjutas väga asjaliku postituse, miks oli vaja sellele reageerida suuure ja punase kirjaga? Milleks küsida nõu, kui seda tegelikult ei taheta...
Ja kuidas see perutamine välja näeb? Kas ta jookseb lihtsalt oma suva järgi mööda platsi, viskab tagant üles või teeb midagi muud?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 18:58 
Eemal
kasutaja

EleNumpsik kirjutas:
falsep kirjutas:

Üks tüdruk, kes ta kunagi ära õpetas, tuleb mai kuus ja õpetab ta ümber :)....Siis saan temaga jälle sõita...senikaua sõidan kellegi teisega :D

ega see ümber õpetamine pole nii kerge, et keegi teine sõidab temaga paar trenni ja kohe ongi hea hobune valmis :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 20:55 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sfinks kirjutas:
EleNumpsik- kui seal tallis on treener, siis miks sa tema poole oma küsimustega ei pöördu? Ja veel, minu meelest El!!s kirjutas väga asjaliku postituse, miks oli vaja sellele reageerida suuure ja punase kirjaga? Milleks küsida nõu, kui seda tegelikult ei taheta...
Ja kuidas see perutamine välja näeb? Kas ta jookseb lihtsalt oma suva järgi mööda platsi, viskab tagant üles või teeb midagi muud?

Ta tõmbab pea alla, tagant üles ja siis hüppab õhku :D....Aga küll ma korda saan :)

Talli ma ei taha vahetada! Seal meeldib mulle ja seal on mu lemmiud hobused. Lihtsalt ma veel ei oska nii hästi, aga kuiõpin, siis saan hakkama :)...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 21:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hobused tulevad ja lähevad, aga algõppest oleneb väga palju. Kui sa praegu korraliku põhja alla ei saa, siis on hiljem oluliselt raskem. Veel üks küsimus, kas see poni perutab teistel sõitjatel ka?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 21:05 
Eemal
kasutaja

Ei tahaks su lootusi purustada, aga ma ei usu, et sina ta korda saad. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2008 21:09 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

sandraa kirjutas:
Ei tahaks su lootusi purustada, aga ma ei usu, et sina ta korda saad. :roll:

Just. Ja mind huvitaks nüüd, et mis on selle uue treeneri nimi ja kas tema ei annagi siis nõu perutamise suhtes, et pead foorumist küsima ?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: