Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 17.08.2018 13:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ?
PostitusPostitatud: 04.05.2008 15:30 
Eemal
kasutaja

Ratsmetega tegelikult aidatakse natukene . Jalgadega tuleb pöörata . Ja kui see ei aita , siis paned stekki , stekk on nagu karistuseks , et ta ei kuulanud. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2008 15:42 
Eemal
kasutaja

vahest on ju nii ka, et kui sudid nende jalgadega valesti ja hobune aru ei saa mida teha tuleb, siis annad ka stekki ? :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2008 15:44 
Eemal
kasutaja

ei :D .
Peaksid nagu hobuse siis seisma jätma ja normaalselt tegema :D .

Viimati muutis Ester13, 04.05.2008 19:41, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2008 16:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ester13 kirjutas:
Kui sa endaarust normaalselt ja üigesti teed ja hobune ei kuula ikkagi , siis annad :D .

jeeeesusmariiiia :shock:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2008 16:04 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

anneli kirjutas:
Ester13 kirjutas:
Kui sa endaarust normaalselt ja üigesti teed ja hobune ei kuula ikkagi , siis annad :D .

siuke profikari, et oksele ajab lausa :-)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2008 18:08 
Eemal
kasutaja

Sanna kirjutas:
anneli kirjutas:
Ester13 kirjutas:

siuke profikari, et oksele ajab lausa :-)

Njah, mina mõtlen sellistel momentidel JÄLLE treeneri tähtsusele... Vaevalt, et lapsed ise selliseid asju välja mõtlevad - neid õpitakse kuskil kelleltki :? Seetõttu ei saa nagu otseselt pahandada ka ju nendega... Jääb ainult loota, et inimene ise üritab õppida kuskilt ja/või õnnestub saada tal korralik treener, kes teda õigesti suunab. Muidugi lugedes on põhitõdesid selgeks saada niikuinii raske, praktika peab ka ikka toeks olema...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: ?
PostitusPostitatud: 04.05.2008 19:39 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ester13 kirjutas:
Ratsmetega tegelikult aidatakse natukene . Jalgadega tuleb pöörata . Ja kui see ei aita , siis paned stekki , stekk on nagu karistuseks , et ta ei kuulanud. :wink:

Edaspidiseks teadmiseks, stekk on sääre pikendus, mitte karistusvahend. Kui hobune ei saa aru, et ta peab pöörama, siis on viga ratsanikus, kes ei osanud õigesti "küsida". Ning selle eest karistada saab ratsanikku, mitte hobust.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2008 19:41 
Eemal
kasutaja

Nojah . Tegelikult õpitakse jah treeneritelt :D .

Viga ongi meis , vaevalt et hobustes .
Aga ma olen kuulnud et see on ka karistus vahend ... Noh ja sellepärast ma kirjutasingi . Tänud info eest ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.05.2008 19:06 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

AINULT ratsmed ei aita ;) ega kui hobune vaatab paremale, ega ta siis kohe paremale ei pööra ;) Aita kaasa jalgadega säärtega jms. Nii vähemalt räägib meie treener.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.10.2008 17:48 
Eemal
kasutaja

Treener peaks seda sulle seletama . minul oli selline probleem , päris pikka aega . ja siis ükskord treener võttis kätte ja ütles milles oli probleem . Probleem oli selles , et ma tõmbasin liiiga palju ratsmeid ja sasisin jalgadega jne ..

Vahel aitab ka see , et lased ratsme lahti ja kõnnid sammu ja proovid ainult jalgadega pöörata . kui niimoodi ilusti välja tuleb on süü sinu kätes .;) mina sain niimoodi pööramisega hakkama .

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.10.2008 17:50 
Eemal
kasutaja

Ja minu eelmiste kommentaaride suuur vabandus . ma kirjutasin neeed päris tükk aega tagasi ..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Mida teha kui hobust on raske pöörata?
PostitusPostitatud: 18.04.2009 23:02 
Eemal
kasutaja

Kui pöörad ratsmega ja siis ei tule, siis aita säärega kaasa. Kui säärega ei pööra, siis aita ratsmega. Kui sa nii ei saa ja ta läheb ikka mujale, siis tõmbad kasvõi nina sääreni välja ja jonnid vastu, siis kindlasti tuleb.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: 19.04.2009 13:47 
Eemal
kasutaja

EleNumpsik kirjutas:
sandraa kirjutas:
Ma küsiksin taolist asja, et mida teha kui hobust on raske pöörata ?

Mul on ka raske keerata! Loom ei tee üldse välja xD....Aga ma arvan, et kasuta Stekki :)...siis keerab kiiremini jne..:D

Kindlasti pole vaja loomal kasutada stekki, viga ratsanikus. Sellepärast, et hobune kiiremini keeraks, et ole vaja kindlasti stekki, vaid head märguannet. Stekk on sääre pikendus, stekk ei ole karistamiseks mõeldud, vaid pigem mänguvahend ja tähelepanu vahend.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.04.2009 13:58 
Eemal
moderaator

Stekk ei ole karistus-, ega ka mänguvahend. Stekk on sääre pikendus, nagu ka keegi siin eespool ütles. Kui sa hobust sinu poolt soovitud suunda ei suuda juhtida, siis ei ole stekiga sul veel midagi teha. Hobust pööratakse keharaskusega, säärtega. Ratsmed ja kätetöö on kõige viimasel kohal.

Seda, kuidas hobust ka tegelikult pöörata, peaks näitama treener. See siin on ainult puhas teooria, aga sellest pole kasu, kui praktikas seda rakendada ei oska. Teoorias oskan ma ka piaffeed, aga praktika? Ümmargune null :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.05.2009 17:31 
Eemal
kasutaja

Nagu eespool öeldi, siis tõesti, soovitan treeneri käest küsida.

Aga teoorias käib pööramine säärtega. Ratsmed ongi ainult hobusele suuna näitamiseks.
Kui tahad pöörata näiteks paremale, siis pead parempoolse sääre kergelt ettepoole nihutama. Fakt, kui palju pead sa nihutama jalga ettepoole ja suruma, sõltub puhtalt hobuse tundlikusest. Minul endal on väga tundlik hobune, mis tähendab, et pean sääre normaalasendist vähe ettepoole nihutama. See toimub tänu sellele, et hobusel hakkab ebamugav selle surve pärast, ja ta liigub eest ära. Vasaku (e. välimise jala) paned taha poole. Kui see ei aita, siis paned steki vastu hobuse sisemist eeskülge (NB! Ära tee seda järsult, sest loom võib ehmatada ja kindlasti ära löö!). Sisemist (e.antud näites paremat) ratset võid õrnalt tõmmata, et suunda määrata.

:kiiver:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 37 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: