Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 16.08.2018 9:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 17:33 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minu arust pildid pole midagi viga, arvatavasti hobune vehkis peaga või midagi ja siist pildidlt ei väljendu küll, et ta nii koguaeg sõidaks. Esmapilgul vaadates on kohe näha et pilt on tehtud hetkel kui hobune peaga vehib vms. Aga, et see tüdruk ni sõidab ei väljendu kuskil. Sina kui kogenud ratsanik Ute peaks sellest ju ometi aru saama. Alati ei saa juhuslikke piltide põhjal kohe halba mõelda, sest tegelikult me ei tea kuidas asi tegelikult on. Selleks, et aru saada, mis pildidl toimub ja kuidas tüdruk sõidab tuleks vaadata videot mitte mingi hetke pildi pealt välja lugeda, mis tegelikult on :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 17:36 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Või tegelikult üks selline pilt teiste seas ja mitte ühtegi teist pilt, mis oleks samast trennist tehtud. Äkki tüdruk tõesti sõidab nii ja arvas, et opa on nii ilus ja pani selle ainukese sinna, kuigi tegelikult see pole nirmaalne nagu tema arvas?? Ei oska midagi arvata :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 17:51 
Eemal
kasutaja

sunny, antud hetkel pole ju tegemist enda stiili ainuõigeks pidamisega vms, sest pole ju tõesti olemas sellist asja nagu '' pea ratsmes''
Nagu Ute juba ütles on hobune tervik.
Pead kuskile sundasendisse ajada selleks, et kõrvaltvaatajatel ilus oleks ja ise profim välja paistaks, milleks? Mis on seal ilusat, kui hobuse tagajalad ei tööta, selg on pinges ja pea kaelast ära murtud? Endasuguste seas paistab inimene võibolla tõesti proff, kuid kogenenumad näevad ju kaugele ära mis tegelikult toimub, ja siis tehakse ennast ainult naerualuseks.

Kui inimene ei tea, mida tähendab TEGELIKULT mõiste ratsmes, siis parem üldse mitte hakatagi seda pead sinna alla kangutama, paistab targem välja.

Antud pildil jah hobune ilmselt tõesti ajas putukaid ära vms. Aga ei saa eitada fakti, et külgratsmed on peal ja minuarust liiga pingul.

Ma ei ole mingi proff, aga minuarust ei ole selline külgratsmete kasutus õige.

Ning minu mõistes ratsmes tähendab seda( vabandage nüüd minu vigast eneseväljendus oskust) kui hobuse tagajalad töötavad ilusti enda alla, tänu millele on selg lõdvestunud ja hobune töötab läbi selja, ning sealt edasi ette ja alla. Mille tulemuseks on lõdvestunud hobune, nagu kummipael.

Mu eneseväljendusoskus pole tõesti hetkel parimate killast, ja ka pole keelatud kellegil minu teadmisi täiendada, või minu väiteid ümber lükata :) Nii olen mina lihtsalt asjast aru saanud, ja mõni targem võib mind parandada :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 18:16 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mis mõttes külgratsmed on liiga pingul? Pildil on nad lõdvad ja teise pildi peal (samast trennist arvatavasti) on hobuse pea normaalsel kohal. Ärge nähke igas asjas tonti:)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 20:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina arvan samuti, et igas asjas ei saa ainult halba näha :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 21:42 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

o0sunny0o kirjutas:
2kki seal oli mingi putukas , siis hobune hakkas teda ampsama ja samal ajal tehti pilt ? :D

Kui Sa vaatad ratsaniku käed ja nägu, siis on selge, et hobusel polnud teist varianti kui pea niimoodi kringlisse panna. Ja see pole "loomulik asend" enam.

Mul mitukümmend sellised pildid, hobune "ratsmes" - see oli nüüd selline silmtorkav, et lihtsalt "röhutada" selle peale, kuidas "ratsmes" ei tohi välja nägema.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 22:48 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma tahaks jääda siiski arvamusele, et tegu on hetkega aga ilma pildi tegija kommentaarideta ei taha seisukohta võtta ega hakka vaidlema. Kui nüüd rääkida kringlite trennist, siis see album peaks seda ilusti illustreerima?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 22:58 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Tänud! See illustreerib küll paremini kui "minu" pilt.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 23:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Iroonia? Ma tõesti ei tee enam vahet :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2008 23:03 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ma kirjutasin paremini, mitte ilusam... et see kord ei ole irooniline.

Kuid oleks ma küll "viha täis", kui näen sellist pilti...

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.06.2008 8:13 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina küll kahjuks mingi fotoalbumi jama tõttu hetkel Mmoona albumit vaadata ei saanud , aga pakun välja ,et õpetamaks/seletamaks kellegile midagi, võiks vahelduseks otsida pildialbumist näiteid ,kuidas peaks olema! Kuidas on ilus ja õige , selle asemel , et pidevalt vehkida linkidega , mis näitavad kuidas mitte olla ei tohiks . See jätaks olemata palju paksu verd ja ehk ka rohkem kaalutletud ja läbimõeldud rahulik arutelu , ilma , et keegi tunneks ennast puudutatuna :) Aga see lihtsalt selline idee...

Mis puutub ratsemes sõitmisesse , siis igasuguste vidinate ja kolinate rohkust ei poolda , see ei tee ühestki hobusest tervikut (antud pildil siis külgratsmed ) . Mida väiksemad on ratsaniku oskused hobuse õpetamise vallas , seda vähem peaks olema asju , millega on võimalik hobusele liiga teha . Võimalusel võiks sõita kasvõi ilma valjastuse ja sadulata (juhul kui hobune ikka ratsanikule turvaline on ja sõiduala piisavalt piiratud) , sest ilma sadula ja valjaste ja muu jurata sõitmiseks pole vaja pooltki nii palju osata kui valjastatud hobuse seljas :) Aga see kõik vaid minu mõttekäik :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.06.2008 22:07 
Eemal
foorumi toetaja 2008

LeediArwen kirjutas:
Mis puutub ratsemes sõitmisesse , siis igasuguste vidinate ja kolinate rohkust ei poolda , see ei tee ühestki hobusest tervikut (antud pildil siis külgratsmed ) . /--/ Võimalusel võiks sõita kasvõi ilma valjastuse ja sadulata
Arvan sama, et vidineerimisega ei tasu vaeva näha. Nagu Müseleriski, et kui ratsanik sõidab kõigi oma hobustega abivahenditega, siis tuleks tema oskustes tõsiselt kahelda. Paraku on eest murdmine üsna moes...
Ilma valjastuse ja sadulata sõitmise koha pealt - sõitsin ükspäev oma hobusega sadula ja päitsetega. Tegin traav-peatus üleminekuid ja üks tüdruk küsib, et kuidas ilma valjasteta nii hästi seisma saad? Vastasin, et ei tiri suulistest... Ja nii avastasingi, kui märkamatult mul hobune ristluu peale sõidetud on ja nentisin, et elementaarsete asjade(üleminekud, pöörded, voldid jms) tegemiseks ei ole vaja suulist, mida niikuinii üle kasutama kiputakse. Piisab istakust, pööretel abiks ka neck-reining. Hea oli seda tunda :) Muidugi ei saa päitsetega täiel määral edasi areneda. Puudub siiski kontakt ja hobune pole piisavalt sääre-ratsme vahel.

Ühesõnaga, mõttetu on näha vaeva pea asendi jms-ga, hobuse mootor asub taga ja sõita tuleb ennem sääre ja ristluuga ning alles siis eest vastu võtta. (prillari smaili)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.11.2008 18:19 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

kui ei oska õigesti ratsmesse võtta, ära siis parem võtta!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.11.2008 21:34 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

*kustutada* (:

Viimati muutis poisongirl, 18.11.2008 21:12, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.11.2008 22:24 
Eemal
kasutaja

annnuu kirjutas:
kui ei oska õigesti ratsmesse võtta, ära siis parem võtta!

:myyr:

Ratsmesse sõidetakse, ratsmesse ei ole võimalik "võtta".

Kui sellistel väljenditel ei tehta vahet, siis vaevalt tehakse vahet ka sisul... Olen kindel, et iga inimene, kes teeb seda vahet, ei kasutaks ka väjendeid "ratsmesse võtma", "pead võtma" jne.

Muuseas, ma ise arvan, et just nimelt need, kes arvavad, et õige tulemus on saavutatav käte tööga, kasutavad verbina "võtma".

P.S. Hobune on see, kes peaks ratset VÕTMA :idea:

Aga tegelikult hakkab mind juba huvitama, kuidas "õigesti" ja kuidas "valesti" hobust ratsmesse võetakse. Või siiski, järgi mõeldes - ma vist ei tahaks seda näha...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 43 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: