Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 19.02.2018 16:12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vanus
PostitusPostitatud: 30.08.2010 12:45 
Eemal
kasutaja

Arvan ka, et kui võimalus, siis ikka nii kuidas lapsel huvi. Noorem tütar alustas nii 3 aastasena. Nüüd 9 ja võistlustel omas klassis üpris tubli, seekord oli 3. Kõik vabad hetked tallis ja sõidab eesti hobusega - saab hakkama.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.08.2010 13:31 
Eemal
kasutaja

A.Kallaste laps sõitis juba 3-selt. Mina alustasin 5 aastasena.

ma oma raudbetoonsete hoiakutega hobuse ekspluateerimise osas ei näe laste ratsaspordi koolide osas midagi positiivset.Ratsaport ei ole veel kedagi teinud lahkemaks, hoolivamaks, ilusamaks, targemaks, haritumaks jne. Pigem agressiivsemaks (hi hii vaadake foorumi kommentaatorite postitusi)

sama hea kui anda 2-3 aastasele lapsele rott või hamster, mis ta temaga teeb? Sama hobusegagi. kassi ei tohi lüüa, koera ei tohi aga hobust võib.Iga trenn. Treenerid õpetavad. Hobusele stekiga virutamist nimettakse delikaatselt "karistuseks". Väikesed ratsanikud nüpeldavad ponisid ja lõhuvad neid suust, karjuvad ja sõimavad (kõik me oleme kusagilt alustanud, selge see), ega näe selles midagi halba sest neile on juba ajudesse kinnistunud "hobune on laisk ja loll loom, temaga teisiti ei saa". Ja siis me imestame, kust tulevad väikesed sadistid.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.08.2010 13:51 
Eemal
kasutaja

mis veel noorte ratsanike puhul häirib-ei osata enda järel puhtust hoida. Vastutustundetus (tahan võtan võõraid nööre, harju,stekke, tahan, ei võta), hobuboksi WC-na kasutamine (mõni peab normaalseks); hobustega metsas-põldudel galoppi uhamine; päevapikkused matkad, igapäevased 120cm hüppetrennid;viimasena tallist lahkudes unustatakse hobuseid joota-sööta sest see pole maksja-sõitja kohustus (seisab 12h hommikuni näljasena, Teile meeldiks 12h söömata ja joomata olla?); joomised tallis jne jne. ma ei ütle, et kõik seda teevad aga ikka juhtub.

teema on aktuaalne, sest see küsimus pidevalt tekib lapsevanematelt. Ja vanematel sõitjatel noorte korralekutsumise tahe.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.08.2010 16:32 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Eks see korra hoidmine jms sõltub palju olukorrast. Mina mäletan, et kodus oli tuba segamini ja asjad laiali, aga tallis läksid automaatselt kõik päitsed-valjad-harjad-luuad alati nende õigele kohale. Ja jubepõnev oli, kui tohtis hobuseid sööta või bokse teha. Aga muidugi mina ei olnud ka hobuseomanik laps rikka issiga, vaid käisin niisama hobust juures ja ratsutamise üle otsustas treener.

"Classical dressage really is a magic roundabout and brings so much worth to your life that you will realise that is far more than just riding correctly. It balances you as a person and represents in its way, the whole circle of life." S. Loch

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.08.2010 15:03 
Eemal
kasutaja

hehh, ma vabal ajal tegelen kunstiga, kodu on igast kunstipahna täis. Hobustega olen pedant. Palju loeb muidugi talliomaniku sõna. Mulle vägameeldisid Hüüru talli sisekorra eeskirjad : ) enamus algas sõnaga "keelatud"

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.09.2010 0:19 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

Roxanne kirjutas:
Väikesed ratsanikud nüpeldavad ponisid ja lõhuvad neid suust, karjuvad ja sõimavad (kõik me oleme kusagilt alustanud, selge see), ega näe selles midagi halba sest neile on juba ajudesse kinnistunud "hobune on laisk ja loll loom, temaga teisiti ei saa". Ja siis me imestame, kust tulevad väikesed sadistid.

See on sama hea üldistamine, kui a´la kes peksab see armastab...
Kõik ei peksa, ei karju, ei rebi suust. Ja kui mõni leiabki, et "see hobune on loll ja paha", siis järgmisena saab ta kuulda, et hobune on täpselt "nii loll ja paha" kui on ratsanik seljas. Rohkem ei ole selliseid kommentaare vähemalt avalikult oma õpilastelt kuulnud.
Kui kuskil ratsakoolis nii tehakse, siis ei maksa seda üldistada kõikidele ratsakoolidele.
Kõik venelased ei ole joodikud ja kõik eestlased ei ole vargad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.09.2010 15:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sellepärast, et pisikesed ratsutajad hobuseid ei peksaks ega suust tiriks, tuleb neile rääkida, mis on õige ja mis mitte, et talle nö ajudesse salvestuks hoopis, et "hobused ja toblid ja toredad loomad". Kindlasti kui laps trenni viia siis vähemalt esimesed trennid tuleb ise juures olla ja vaadata, kuidas ja mida lapsele õpetataks. Rohkem mina öelda ei oska. Kõik sellised vanuse ja õpetamise küsimused jäävad lapsevanema otsustada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.09.2010 18:34 
Eemal
kasutaja

Roxanne kirjeldas praegu kohati ka täiskasvanud ratsutajate kombeid, pea 99% sellest tekstist oli mulle mingiaeg ikka väga tuttav teema: kõik asjad, mis parajasti kuskile maandusid, jäidki sinna; prügikast sai täis, visati prügi selle kasti kõrvale; täiesti vabavoliliselt võtsid isegi treenerid õpilaste varustust, sealjuures küsimata või mainimata ja kui aus olla, siis kohati on lapsed isegi viisakamad alguses

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.09.2010 21:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Just, Krithel, alguses. Aga mingist momendist saavad neist mingid isehakanud maailmavalitsejad. Tavaliselt toimub see u.14-15 aasta juures. Mingi osa tuleb uuesti maapeale tagaasi, teised hakkavad ratsastajateks (ma ei ütle, et kõik ratsastajad pahad on ;) ) ja/vüi kapriisseteks hobuseomanikeks :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.09.2010 22:02 
Eemal
kasutaja

Noh jah, siis neist saavad täiskasvanud ja nad leiavad, et nii on õige ja võib ka teistele edasi õpetada, kuigi peaksid olema juba mõistusega paigas ja teadma, et on eeskujuks noorematele

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.09.2010 16:05 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Seda muidugi, paljud ei tahagi õigesti teha ja hobuse heaolule mõelda, kui jäädes lapse vanuse sisse siis tegelikult esimestest trenniaastatsest see alguse saabki ja tõesti, nagu Kristhel ütles, paljude ratsutajate juures kahjuks on halvad kombed neile külge jäänudgi. Aga samas, kust leida tõesti veatu tall, kus kõik, tõesti absoluutselt kõik oleks korras? Pisivigu teevad kõik aga pisivigadel ja tahtlikutel vigadel on suur vahe. On ka selliseid, kes tahtlikult ei tee aga nad lihtsalt ei tea, et nad valesti teevad, hobusele haiget. Samas ei taha nad ka tõde kuulda, vaid hakkavad sõimama. Seega tasuks alati ka kuulata, mida õpetatakse. Kahjuks paljud ei oska õpetusi kuulata ja ennast parandada.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid