Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 14.08.2018 8:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: hilisemas vanuses ratsutama õppimine [trennid]
PostitusPostitatud: 24.08.2009 15:46 
Eemal
kasutaja

hei, tervist! :)
Ei osanudki õiget pealkirja panna, aga küllap on arusaadav, mida tahan.
Selgitan ka pisut:
Olen 23-aastane, hobustega ratsustamis- ja muu kogemus on minimaalne.
Noores eas (6-7 aastane) olen seljas istunud mõned korrad küll - poolteist kuud trenniski käinud :D -, aga midagi muidugi külge ei jäänud ehk siis 0 kogemus ikkagi:)

Soov on ratsutamine mingil tasemel selgeks saada.
Plaan on näiteks 3 kuud, (loodetavasti 2x) nädalas trennis käia. Edasi juba vaatab, kuidas ja mis.
Nagu ma aru olen saanud, siis enamasti toimuvad trennid lastele; vaatasin hinnakirju ka, enam-vähem sobilik [need laste omad siis?], aga täiskasvanutelt tahetakse rohkem raha vist kasseerida..
Oskate ehk soovitada täiskasvanute rühmi või [laste/noorte]rühmi, kus täiskasvanud ka viibivad või kus pole midagi selle vastu, kui üks 23 noormees juures viibib ?
Nende täiskasvanute rühmadega vist Lõuna-Eestis või üldse Eestis eriti hiilata pole.
Olen tartlane, transpordi võimalus on põhimõtteliselt olemas.
Vastan meelsasti lisaküsimustele ja ootan tagasisidet.
P.S. võib ka privas kirjutada, kui keegi avalikult arvamust ei taha avaldada.

S.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: hilisemas vanuses ratsutama õppimine [trennid]
PostitusPostitatud: 24.08.2009 16:22 
Eemal
kasutaja

Mine julgelt trenni : ) Kõige eakamad algajad keda mina olen õpetanud olid 60 aastased .

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.08.2009 18:14 
Eemal
kasutaja

Alusta aga rõõmuga! Kui Sulle 23 eluaastat tundub "hilisemas eas", siis nohh, möhh jne. mina alustasin pealt kolmekümment. Edu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.08.2009 21:15 
Eemal
kasutaja

Ei ole ikka vist nii, et vanematelt inimestelt rohkem kasseeritakse, meil vähemalt(Võrumaa, Tamula Tallid) käivad nii noored(a'la 13a.) kui ka vanemad(nii 30-ringis) ühes rühmas koos ja maksame ka võrdselt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.08.2009 21:18 
Eemal
kasutaja

SissyJ kirjutas:
Ei ole ikka vist nii, et vanematelt inimestelt rohkem kasseeritakse, meil vähemalt(Võrumaa, Tamula Tallid) käivad nii noored(a'la 13a.) kui ka vanemad(nii 30-ringis) ühes rühmas koos ja maksame ka võrdselt.

tänan info eest! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.08.2009 23:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

No üldiselt ikka kasseeritakse täiskasvanutelt rohkem jah, erandid on need, kui seda ei tehta. Kuigi tervitatav oleks, kui vastupidi oleks. : )
Igatahes head pealehakkamist ja külma närvi kui lastega koos trennis hakkad käima. Juhtub seal tavaliselt nii üht kui teist, mis võib täiskasvanud inimese panna nõutult pead sügama või imestusest keeletuks jääma.
Ära siis heitu, vaid keskendu ikka sellele, miks sa asja üldse alustasid ja kui mõni õpetus tundub eriti vastukarva olevat, siis tasub ikka hiljem raamatust/netist või mõnelt kogenumalt sõbralt uurida, et kas ja mis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2009 14:54 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Vanus pole ilmselt nii määrav kui tahe.
Endalgi pikk paus trennitegemises sisse jäänud - nüüd selgub, et kunagi omandatud ratsutamise põhialused on puha valed. Ümber õppimine on suht keeruline, sest valed asjad on füüsilises mälus tugevasti juurdunud.
Nii et otsi HEA treener ja hakka julgelt peale. Võibolla küll asjalikuma treeneri tunnihinne on soolasem, aga tasub end kuhjaga ilmselt tulevikus ära.
Kui kogemus on null, siis alguses soovitav personaalset treeningut paluda - grupitrennis ei jõua treener sind nii või teisiti piisavalt juhendada ja jälgida.
Jõudu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.11.2009 14:52 
Eemal
kasutaja

Ilmselt on teema algatajal juba ratsutamise koht olemas, aga siiski...
Ka mina pidasin väga kaua aega plaani ratsutamist õppima hakata, küll uurisin ühte kohta ja teist ja vahepeal pidasin ennast üldse hulluks, et midagi sellist oma vanuses üldse teha plaanin. Aeg läks ja unistus ei andnud enam asu. Uurisin hindasid ja kuna olin kindlalt otsustanud, et suure grupiga ja iseseisvalt teiste pealt (2-s kohas oli selline arvamus)seda selgeks ei saa.Nüüd käin ratsutamist õppimas ühes väikses maatalus Jõgevamaal. Hind normaalne ja juhendaja viimase peal. Linnainimesena (samuti Tartu) poleks ma küll iial lootnud, et ma tõesti ratsutamises käe valgeks saan. Aga sain ja tundub, et pisik ei allu enam kontrollile ja kipub krooniliseks minema. Ei jõua lihtsalt järgmist trenni ära oodata. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2012 16:25 
Eemal
kasutaja

Tere!

Vaatasin, et see konkreetne teema on tõstatatud juba aastaid tagasi, seega kasutaks juhust ja küsiks põhimõtteliselt sama asja praeguste asjaolude suhtes üle. Nimelt olen peaaegu 22-aastane tudeng ja soovin kinkida samavanuselisele sõbrale ja endale võimaluse natuke ratsutama õppida. Oleme mõlemad väga algajad hobusesõbrad ja ei soovi niivõrd trenni kui lihtsalt ratsutamise põhitõed selgeks saada ja mõnusalt toredate loomadega aega veeta ning neid tundma õppida. Elame Tartus. Pisut raskendav asjaolu on see, et minu kaaslane kaalub natuke üle 90 kg ja on ka üle 190 cm pikk - kas vastab tõele, et ta saaks sõita ainult eesti raskeveohobusega? Iseenesest oleks see väga hea, tegemist on meie lemmiktõuga, aga kas kusagil Tartumaa kandis või ka kõrvalmaakonnas pakutakse sellise hobusega algajate ratsutamistunde? Milliseid kohti üldse siinkandis soovitaksite, kus oleks hea ja mõistev ning võib-olla pisut aeglasemale õppijale sobiv ratsutamisjuhendaja?

Ette tänades,

Kristiina

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2012 16:46 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

190 cm pikkuse juures ma kardan, et ER hobune võib jääda pisut väikseks- nad on küll tugeva kehaehitusega, aga turjakõrgus kipub jääma 160 cm kanti.

Tartu tallide kohta on siin foorumiski eraldi alafoorum- viewforum.php?f=29 Lisaks sellele soovitaks vaadata http://tuleratsutama.com/tallid/tartuma ... ad-tallid/

Tallidest on mulle kõige sümpaatsema mulje jätnud Saksa tallid- hobuseid igale tasemele, asjalikud treenerid, head treeningvõimalused. Ainsaks miinuseks saaks vist pidada kehva ühistranspordi ühendust. Saksa tallides antakse trenne nii algajatele kui ka edasijõudnutele, aga alustamiseks on see väga hea koht :) Tartu kandis ka üks väheseid ERL-i poolt atesteeritud ratsakoole, mida võiks samuti väärtuseks pidada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2012 19:49 
Eemal
kasutaja

Tartu kandis tasub minna ainult kas Saksa talli, nagu juba soovitatud, või Ecu tallidesse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.10.2012 13:11 
Eemal
kasutaja

Aitäh soovituste eest; olin neid Saksa talle enne vaadanud küll, aga nad tundusid nö liiga professionaalsed ja ma arvasin, et äkki päris algajatele pole õige koht. Nüüd aga tean, et asi on just vastupidi :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid