Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 17.08.2018 13:18

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: esimest korda ratsutama!!!!
PostitusPostitatud: 04.04.2010 16:36 
Eemal
kasutaja

selline lugu siis et ma lähen esimest korda elus ratsutama ja kardan meeletult järsku saaks esimese korra jaoks nõuandeid!!!! kuidas teie oma esimesest hirmust üle saite :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: esimest korda ratsutama!!!!
PostitusPostitatud: 04.04.2010 16:48 
Eemal
moderaator

Ehk ei oleks mõttekas esimesel korral kohe selga ronida, kui hobust kardad? Mine tee hobusega lihtsalt tutvust kõigepealt :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.04.2010 16:56 
Eemal
kasutaja

Kas sa kardad hobuseid või pigem uude kohta minemist ning uusi inimesi? Kui hobuseid, siis ära karda seda treenerile öelda. Samuti pane tähele, mida sulle räägitakse selle kohta, mida võid teha ja mida mitte. Mis uutesse trennikaaslastesse puutub- ole ise sõbralik ja sinuga ollakse sõbralik :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.04.2010 19:05 
Eemal
kasutaja

ei ma hobust ennast ei karda kuna olen nendega kokku puutunud aga just ratsutamist kuna kardan kukkuda aga ttänud soovituste eest :wink: :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.04.2010 20:37 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ma soovitan töesti siis veelgi rohkem hobustega tutvuda. Kui Sul usaldust pole, siis oled Sa pidevalt pinges - ja see vöib töesti kukkumisega löppeda. Ma usun, kui Sa selles tallis, mida Sa endale valisid, natuke lihtsalt niisama külas käid ja hobustega kontakte lood, kaob hirm ka ära. Mis tallis Sa tahad alustada? Vöibolla on keegi foorumlane seal ja saaks Sinuga kaasa tulla, siis on juba "jagatud hirm"...

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.04.2010 21:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kui mina esimest korda kukkusin, öeldi mulle: "Kes pole hobuse seljast kukkunud, on lehma seljas sõitnud." Ja vastuvaidlemist mittesallivalt pandi hobuse selga tagasi. Mulle jäi kukkumisest nii hea (ja uhke) tunne sisse, et harrastasin seda edaspidigi vahel. Ükskord isegi intensiivravi osakonda välja. Ja pärast seda mind sealt seljast enam eriti miski alla ei too. Kukkumine on ratsaspordi juures osa õppeprotsessist. See on paratamatu. Oleks vale öelda: ära karda, sa ei kuku. Vabalt võid kukkuda. Ja kui hing on õige, siis ronid selga tagasi. Kukkumist ennast inimene tegelikult ei karda, see on abstraktne asi. Inimene kardab valu ja surma. Ja surma kardab inimene väga tihti seetõttu, et ta kardab, et see on valus. Ehk teisisõnu, mida sa kardad, on valu. Aga valuga oled sa juba tuttav, valus on varemgi olnud. Ja ma võin öelda, et hobuse seljast kukkumine tavaliselt väga valus ei ole. Sabakont saab veidi haiget, aga see läheb ruttu üle. Raskeid kukkumisi tuleb ette väga harva ja tavaliselt mitte algajatega ning neile mõeldud rahulike hobustega. Mis aga hobuse seljas juhtub kui seal esimesi kordi olla? Tõuseb adrenaliin, keha loomulik reaktsioon. Selle eest ütle oma kehale aitäh ja hinga sisse-välja rahulikult ja mitu korda ja lõdvesta mõttes oma keha. Aitab igal juhul. Muide, asi mida ära kunagi tee: karjumine, kilkamine. Mina õppisin automaatse reaktsioonina oma suu karjumise asemel tugevalt kinni pigistama hirmu korral hobuse seljas ja see on mind päästnud paljudest võimalikest õnnetustest. Kui sina teed kõva häält, siis mõtleb hobune, et järelikult on põhjust karta. Kui ta hirmu su kehakeelest, keha lõhnast ja mõtetest võib kogemusele toetudes veel ignoreerida, siis kiljatamist ignoreerivad vähesed hobused. Nii lihtne see ongi! :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 05.04.2010 7:37 
Eemal
kasutaja

suured tänud sulle soovituste eest eks kui ära käin anna teada kuidas kujunes :lol: :lol:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid