Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 26.05.2018 10:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kuidas algaja saaks harjutada hobuse selga minekuks
PostitusPostitatud: 24.08.2010 13:18 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mulgi on olnud probleeme hobuse selga ronimisega. Lapsepõlves sai ka kõrgema turjaga hobuse selga suurema jamata, aga ju siis vanus mängib rolli, lihased pole enam nii elastsed. Igal juhul ei tõusnud talvel minulgi jalg piisavalt kõrgele, tee või tina. Sadulasse saamiseks pidin kas eelnevalt jalalihased pisut soojaks tegema või siis jalused paar auku pikemaks laskma. Ja ega seal muud viisi olukorra parandamiseks ei olegi kui trenni teha. Mõni aeg tagasi sattusin netis kolades järgmise artikli peale: http://www.horsechannel.com/horse-exclu ... lates.aspx. Soovitan vaadata. Tegemist on küll pigem istaku ja säärte töö parandamiseks mõeldud harjutustega, kuid arvan, et neist oleks kindlasti abi ka sulle.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.08.2010 13:23 
Eemal
kasutaja

Lupus seal on pukk olemas aga teise talli juures, mis ei tööta enam. Aitähh selle lehekülje eest

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.08.2010 13:31 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Igal juhul tuleb see võimlemine ja kodus lihaste treenimine kasuks. Aga see ei ole nüüd küll garantii, et sa järgmisel aastal ikkagi hobusele selga saad. Ja siis on pettumus suur. Nii et, tegelikult pead selle probleemi ikkagi koos treeneriga lahendama. Ta võiks järgmisel korral juba ette teada, et sinul selline mure on ja varuda endale abilise. Kusjuures kui ei ole pukki käepärast, on ka võimalik improviseerida mingi vahend, kasvõi näiteks heinarull. Oluline, et keegi kindlalt poni paigal hoiab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25.08.2010 11:04 
Eemal
kasutaja

Kui ma alustasin ratsutamist olin väike pontsakas, kellel samuti oli raskusi suurtele torikatele selga saamisel. Sadulasse asumist sai harjutatud nt kõrge tabureti pealt aia või mingi kõrge asja otsa ronides. Sadulata selga hüppamist harjutasin kodus suurte põhurullide peal. Sain selgeks küll. Igasugu jalatõste ja -venitusharjutused aitavad hästi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25.08.2010 13:51 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma väga väga vabandan, kui mulle valesti tundub, mida ma siiralt loodan, kuid kogu see jutt on mulle kuidagi kummaline. Keegi nagu teeks siin nalja või on tõesti tegemist noore inimesega, kes lootust veidi kaotamas.
Treener on olemas, aga ikka hobuse selga ei saa, no mis jutt. Jah tõepoolest, me oleme erinevate füüsiliste tasemetega, kuid kuidagi saab ikka ju igaüks hobuse selga ronitud, võtku kaua võtab. Selleks treenerid ja trennid on ja kedagi ei saadeta koju harjutama ja pealegi harjutama kus? Minu hobusepidamise ajaloo jooksul pole keegi jäänud sadulasse ronimata. Kui Sa nii kaugel poleks, ma kutsuks Sind lausa enda juurde ja usu, Sa saad sinna sadulasse!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 8:49 
Eemal
kasutaja

Ma seletan asja ära aga ikka te aru ei saa. Treener hoidis minu hobust kinni, et see ära ei läheks eest? Teised treenerid olid oma tööka ametis üle maantee õpetasid noori hobuseid välja.

Mida treener oleks siis saanud teha, teie arvates?

Kas oleks siis pidanud ta mitte hobust kinni hoidma ja mis moodi siis ma oleksin saanud selga, kuna hobune läheb muidu eest ära, kui teda keegi kinni ei hoia?

Või siis teie arvates, peaks treener minema üle maantee ja teistele ütlema, et palun lõpetage töö ära, et tulge parem aitake inimest hobuse selga?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 9:03 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Üldiselt enamust meist siin arvab, et nii algaja, kes üksinda hobuse selga ei saa, ei peaks minema hobuse selga, kes ei suuda selgamineku hetkel paigal seista. Lisaks on ilmselt enamik meist aidanud kedagi hobuse selga, kes ise ei oska, ning teinud seda samuti üksinda hobust paigal hoides ning samal ajal last tõstes.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 11:30 
Eemal
kasutaja

jänedal ei ole 3 treenerit, küllap mõni trennikaaslane abistas sind ja jäi hätta. raha ikka maksid selle eest või :D ?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 11:35 
Eemal
kasutaja

Arvan, et siin on tegu kas väga ülekaalulise või kordinatsiooni häiretega inimesega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 13:15 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

madeira kirjutas:
Arvan, et siin on tegu kas väga ülekaalulise või kordinatsiooni häiretega inimesega.

Muidugi, nendega on lubatud raha trenni eest vötta ja neid ilma jääda, onju?! :kiiver:

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 14:13 
Eemal
kasutaja

Meenub paar naljakat olukorda seoses sellega. Käisin ennemalt islandlastega sõitmas. Siis talvel külmemate ilmadega sõitsime sadulata. Ükskord tegime lõpupoole "laibaharjutust", kuid ma libisesin maha. Kuna see oli üks esimesi kordi sadulata, siis ma ei saanud enam selga, muudkui üritasin ja üritasin, ja õnnetuseks polnud too platsi peal sellist kõrgemat kohta ka. Õnneks, seisab see hobune väga hästi paigal. Lõpplahendus oli see, et mind pidi ikkagi selga aitama. :)
Teine lugu oli selline, et käisin 3 korda Tori HK-s trennis. Ja anti mulle kasvanduse kõige kõrgem, aga see eest hea iseloomuga torikas. Sadulat mina temale selga ei oleks saanud. :lol: Esimesel korral aitas üks mees mind selga ja see oli kõige parem lahendus. Teisel korral teda aga ei olnud, siis lasime jaluse hästi pikaks, aga mis te arvate mis siis juhtus- ma ei saanud sadulasse. :D No väike tõukamine aitas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 16:04 
Eemal
kasutaja

Miks te kõik treenerid süütistade? Ta alles õpib treeneriks ja teeb järg järgult asju, mida vaja on. Minu arust ta on tegelt väga hea treener. Pole tema süü, et vanemad treenerid lõpetasid tallipidamise ja müüsid nooremale selle. Seda õiget talli enam ei saagi olla, mis oli vanasti. Seal on nüüd uus kord ja uued asjad. Ja minu jaoks pole ratsutamine tegelikult tähtis vaid hobused. Ja tema ei ajanud mind kodus harjutama, vaid mina ise tahtsin. Et järgmine aasta ma tahan ikkaki ise hobuse selga saata. Ema aitas ka aga mina kartan oma ema pärast ja ei tahtnud et ta aitaks mind. 3 korda proovisin ei õnnestunud ja ma ise siis loobusin ratsutamisest. Kuigi ennem seda olin ma täiesti endas kindel, et saan iseseivalt hobusele selga. Aga kättes ja jalgades jäid jõudu väheseks.

NB: Ma pole enam laps, olen täiskasvanud inimene. Minust väiksemad lapsed lähevad lupsti selga, kuna neil pole jalad haiged nagu minul on.

Vanemad treenerid jah saavad ilusti mind selga aitata. Aga sell hetkel ei olnud neid seal. Nad tulid täpselt siis, kui ma olin juba loobunud trennist.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 16:39 
Eemal
kasutaja

PlikaGoza kirjutas:
NB: Ma pole enam laps, olen täiskasvanud inimene. Minust väiksemad lapsed lähevad lupsti selga, kuna neil pole jalad haiged nagu minul on.

Võin vanduda, et pidasin samuti teemaalgajat lapseks. Juba kõnepruugi poolest, kas olen ainuke?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 17:39 
Eemal
kasutaja

Need arvavad seda, kes ei tunne mind. Aga kes tunnevad need teavad, et ma olen täiskasvanu aga lapsemeelne. Kuna hoian tuttavate lapsi, kes on 4 aastased. Aga kõike parem sõber on mulle 36aastane noormees. Me armastame üksteist. Väiksed lapsed veel ei tea, mis on armastus. Ise saan 24aastaseks.

Enda meelest kirjutan väga normaalselt. Ainult vahel terved täiskasvanud ei saa minu kirjast aru või saavad valesti aru.

Ja raha ei võetud selle eest, sest ma ei saanud selga

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 17:43 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

PlikaGoza kirjutas:
Miks te kõik treenerid süütistade?

Hea küll, treener tegi kõik õigesti. Järgmiseks korraks korralik jõutrenn ja painutusharjutused, siis saad võibolla hobuse selga ka.

Ja tõesti pidasin lapseks. Kirjavigade (muidugi ei arvestanud variandiga, et kõik pole eestlased, kes siin kirjutavad) ja teemapüstituse tõttu. Täiskasvanud inimesed üldiselt kõigepealt pöörduvad sarnaste probleemidega oma treeneri poole, sest nemad on tekkinud olukordade juures, ning oskavad ehk konstruktiivsemat lahendust pakkuda, kui suvalised inimesed internetist.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: