Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 26.05.2018 9:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kuidas algaja saaks harjutada hobuse selga minekuks
PostitusPostitatud: 26.08.2010 17:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina arvasin ka...
:shock:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 18:00 
Eemal
kasutaja

Nojah mina pidasin jälle teid lasteks. Ja muideks ma küsisin harjutusi, mis aitaksid kaasa hobuse selga saamiseks. Aga teie hakkasite treeneri juttust pihta.

Muideks ma juba leitsin internetist ise harjutusi ja nüüd teengi. Ja nüüd tunne jõudu rohkem.

Nüüd olen täiesti kindel, et järgmine aasta saan ilusti ponile selga :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.08.2010 20:23 
Eemal
kasutaja

PlikaGoza kirjutas:
Muideks ma juba leitsin internetist ise harjutusi ja nüüd teengi. Ja nüüd tunne jõudu rohkem.

Jõudu harjutamisel!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.08.2010 19:38 
Eemal
admin

PlikaGoza kirjutas:
NB: Ma pole enam laps, olen täiskasvanud inimene. Minust väiksemad lapsed lähevad lupsti selga, kuna neil pole jalad haiged nagu minul on.

Kui tohib küsida, siis mis probleem Sul jalgadega on? Ei tahaks liigselt uudishimutseda, kuid oma soovitustega lähtusime siin (enamuses) siiski terve inimese seisukohast. Kui Sul on mõni terviseprobleem, mis takistab sadulasse saamist ning võib-olla ka ratsutamist, siis peaks ehk natuke teistmoodi lähenema?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.08.2010 18:51 
Eemal
kasutaja

Tervise probleem on see küll. Jalad pole sellises asendis, mis tervetel inimstel on. Arstit kõik soovitvad mulle hobustega ratsutamist, jalgade pärast. Aga kus sa ratsutad kui pole kohta minu kandis. Nõmmemõisa on küll üks koht aga seal pole treenerid, andakse hobune kätte ja ratsanik teeb mis tahab.

Varba luu paikast ära, kuna mittu aastat tagasi lõin suure varba ära vastu hantlid, taheti, et ma ei saaks kunagi varvast liikuma. Aga õnneks see aasta leitsime kondiväänaja ja see väänas varba luu paika.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.09.2010 15:33 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Oh jah, oleks võinud kohe siis juba alguses seda mainida, et tegemist on sellise probleemiga. Ja mina vangutasin pead, kuidas see jutt kõik paika saada. Aga noh, parem hilja, kui mitte kunagi. Loodan, et kõik läheb hästi Sul!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.09.2010 20:04 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

nalja kui palju- mitu aastat on varvas paigast ära ja nüüd keegi väänas paika :shock: + muidugi see, et see sinane varvas ei lase sadulasse saada :lol: Eks ta ole, ma ise murdsin aasta tagasi juuksekarva ja nüüd ei saa ka sadulasse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 10:46 
Eemal
kasutaja

Nipsik ma ei saa aru, mis siin naljakad on? Oled sa ise kunagi löönud varba vastu hantlid ära? See on samasugune tunne, nagu oleks varbaluu puru.

Kui ma varba ära lõin, siis käis varbal selline valus raksakas ära. Siis me ei teadnud et see luu paikast ära on. Siis naersin ja nutsin ja ütlesin oma tädipojadele, et ärsku on luu puru. Siis järgmisel päeval läks siniseks kuni põlvini, siis läks nädal aega, ja ikka on varvas sinine, siis käisime röntgenis need ütlesid, et kõik on korras, et see on närvitest, siis läksime närviarsti juurte, see ütles jällegi kõik on korra, et see on lihtsalt minu peas kinni see mõtte, et see varvas on haige. Läks siis mittu kuud ja aastat mööda, vaatasime ikka sinine, siis läksime veel ühe arsti juurde, see ütles et on korras ju, siis ema ütles, et ta ei saa ju varvast liigutata valus on. Siis see arst ütles, et meie saa muud teha, kui teise varba jäikaks panna. Üks teine arst ütles, et ärke seda jumala eest laske teha.See arstite otsimine varba pärast, oli meeletu, teadsime, seda et me ei saagi elu seeski varvast tööle. Siis see aasta juhuslikult leitis meie tuttav, ühe venelase, kes kunagi oli sõjaväelane, läksime nukralt sinna, kuna teatsime et nigunii ei saa asja, siis uuris ja katsus ja ütles, et see on ju täiesti luu paikast ära. Siis see väänas paika tagasi.

Katsu siis seda vasaku jalga jalusesse panna, kui ei saa varvaste peale tõusta, kuna veel ta pole veel kinni läinud.

Teiseks mul on väga suur valu lävi. Nipsik kui kunagi lööd ise ära varba nii, et raksakas käiks ära, siis mis tunne sul on kui keegi naerab sinu üle?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 15:12 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

PlikaGoza kirjutas:
Katsu siis seda vasaku jalga jalusesse panna, kui ei saa varvaste peale tõusta, kuna veel ta pole veel kinni läinud.

Isegi, kui see jutt on tõsi, milles ma väga kahtlen, kuna selle aja peale oleks pidanud tekkima luustumine, siis milleks on vaja ronida veel sadulasse, või teha selliseid asju, mis võiks selle varba uuesti paigast ära ajada?? Isegi, kui saad korra aastas sadulasse....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 18:11 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tõepoolest pisut kahtlane lugu. Lõin ka aastaid tagasi varba vastu kapi nurka ära, ikka hooga liikudes. Arsti juurde ei läinud, kuigi valu oli nii tugev, et nädala jagu hüppasin ühe jala peal ringi. Algul oli varvas paistes ja siiamaani on pisut teise kujuga kui teisel jalal, aga ära ta paranes. Ise arvan, et oli kas mõra või väga tugev põrutus, päris luumurd vast mitte. Igal juhul ei tohiks olla võimalik, et luu nii pikka aega paigast ära on ja siis keegi väänab paika. Esiteks peaks see nii või naa mingil hetkel kokku kasvama ja kui kasvabki valesti, siis võib muidugi ka hiljem tunda anda, aga nii hull ei tohiks enam olla, et sellele toetada ei saaks. Võib-olla muidugi eksin... :|
Igal juhul ei tasu enne sadulasse ronida, kui luu ilusti paranenud on.

Viimati muutis kripp, 03.09.2010 18:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 18:14 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Kui asi nüüd nii valus on, mida Sa tahtsid hobuse seljas??? Seal on ju äärmiselt tähtis, et saad oma jalad kasutada...

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 18:52 
Eemal
kasutaja

Miks te ometi ei usu. Mina ei tee kunagi tõsiste asjadega nalja, kui te seda minu juttu ei usu, siis tulge Kosele, siis näete mind ja siis usute. Ma ei ole nii rumal, et hakkan siin valetama. Alles nüüd luustub see luu.

Küsite et miks ma tahan hobuse selga minna.

Sellepärast, et mul on vaja jalad paika saata. Ja ma ei juhi ise hobust, mind treener veab kordel.

Sest mis moodi ma saan õieti kõndima hakkata? Kõik ju ütlevad seda, et hobused aitavad inimesi terveks teha. Ja kui ma eelmine aasta olin hobuse seljas, pärast kõndisin ilusti nii nagu tervetel inimesed. Nüüd jälle tükk aega vahet selles ratsutamises.

Tahaksin ausalt rohkem hobustega olla aga kus? Pole sellist kohta. Ainult Jäneda

Kahjuks Jänedale saan ma ainult suviti, kuna rohkem pole võimalik, sest puutub transport.

Millal mu unistus teoks saab, et siia lähedale korralik hobuse tall :(

Mida rohkem mul kahjuks vahele jääb hakkan uuesti hobuseid kartma

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 19:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Vöibolla pane siin kuulutust, et otsid kohta, kus hobusega koos olla. Mitte kohe päris ratsutada. Mina ise Louna Eestis ja ma ratsutamisteenust ei paku. Aga kindlasti on siin keegi foorumist, kes saaks Sulle aidata.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 20:09 
Eemal
moderaator

Ma arvan, et ei ole siin foorumi kaudu vaja hakata diagnoosima ja teiste lugusid kahtluse alla seadma. See ei anna mitte midagi. Inimene ise teab kõige paremini, mis tal viga on. Muidugi, kui oodatakse asjalikke soovitusi, näpunäiteid, siis on hea, kui kirjeldatakse oma probleemi võimalikult täpselt. See, mis teemaalgataja varbaga juhtus ja kas ja kuidas see paranes, ei oma minu arvates üldse tähtsust. Ta kirjutab, et tema jalgadega ei ole kõik korras - see eeldab kogenud treeneri ja hobusega koostööd. Kui hipoteraapia teemaalgatajat aitab, siis on mõistlikki sellist teenust pakkuv tall otsida- seda ta juba tegigi.

Vaid üks soovitus PlikaGozale: ära trenni sellepärast küll ära jäta, kui sa hobuse selga ei saa. Selle jaoks peabki olema treener, kes sind aitab. Sul on kindlasti olemas ka arst, kes su muret täpselt analüüsida oskab, tema käest tasuks küsida nõu selliste harjutuste osas, mis sind aitavad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 20:26 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

PlikaGoza kirjutas:
Miks te ometi ei usu. Mina ei tee kunagi tõsiste asjadega nalja, kui te seda minu juttu ei usu, siis tulge Kosele, siis näete mind ja siis usute. Ma ei ole nii rumal, et hakkan siin valetama.

Ei ole asi selles, et ei usu. Pigem ei saa päris täpselt probleemist aru. Ei ole eesmärgiks siin kedagi valetajaks tembeldada. Vabandan teema algataja ees, kui postitusest selline mulje jäi.
Kas tõesti arst soovitab alles korralikult kokku kasvamata luuga ratsutamist?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: