Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 25.09.2018 13:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kuidas algaja saaks harjutada hobuse selga minekuks
PostitusPostitatud: 03.09.2010 20:47 
Eemal
kasutaja

Vabandus vastu võetud. Jah soovitavad küll. Aga mina ütlesin emale, et minu jaoks polegi ratsutamine oluline, et hobustega koos olemine on tähtsam.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.09.2010 21:38 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nagu mina aru sain, siis mõtlesid arst(id?) ratsutamist taastusravina, mitte et inimene meeleheitlikult tahaks hobustega ainult ja ainult ratsutada. Küll aga tundub aastas korra küll suhteliselt kasutu olevat sel juhul. Ja ega hobustega lihtsalt koos olemine vähemalt jalgu küll ei ravi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 10:31 
Eemal
kasutaja

Taastus ravi all seda nad küll ei mõelnud.

Eelmiste aastatel ma sain igasuguste hobuste selga 2007,2008,2009

2007aastal olin suure aga rahuliku hobuse seljas, pinges ja krampis järgmistel päevadel oli paremad, kuna julgesin ühe käe lahti lasta ja oli teised treenerid.
Pilt

2008. Sain esimese hobusega väga suurepäraselt hakkama, teise päeval seal olles sain teise hobuse Giant Hearti
Giant Heartiga ei istund algul aga kahjuks müüdi liiga kähku maha.

2009 oli taas hea esimese hobusega, siis järgmisel päeval sain eesti hobuse Tuku
Pilt
aga siis sain sellise hobuse selga ilusti aga ei tulnud trennist ikka midagi välja, kuna hobune oli närvis, sest tal oli varss

2010 andi sama eesti hobune Tuku, aga ma ei suutnud selga ronida.

Ma ei saa aru siia maani, mis minuga toimub. Eelmiste aastatel oli jalg poole hullem ja sain selga.

Nb. Ma ei mäleta kas eelmiste aastatel panin ka jala jalusesse ja siis tõsteti hobuse selga või tõsteti ilma selleta selga.

Mul on tegelt just rohkem ratsutamist vaja, kuna mul verevarustus on halb ja ma ei liigu palju, istun põhiliselt toas ja arvuti taga. Ja arstid on küsinud et millega mul meeldib tegeleta, siis ma ütlesin, et meeldib hobustega ratsutamine ja siis nad ütlesid mulle, et ratsuta edasi hobustega, et see on väga kasulik mulle. Arvutis nad ei soovita mul tegelt ültse olla, kuna selg jääb kõveraks. Pean tunnistama, et ma ei saa sinna midagi parata, kuna mul muud teha pole, kui ainult arvutis istuta :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 14:40 
Eemal
admin

Ma ikkagi soovitaks otsida mõni tall ja treener, kellel ratsutamisteraapiaga kogemust ning kes tegeleks konkreetselt Sinuga. Kord aastas võib ju ka natuke kaugemale sõita. Kas oled vaadanud http://www.ratsutamisteraapia.ee/ veebilehte, seal on muuhulgas ka tegelejate kontaktid.

Nagu Sa isegi ütled, siis ilmselt oleks Sulle kasulik ka igapäevaselt rohkem liikuda. Kui Sa põhiliselt toas istud, siis korra aastas ratsutamine on ilmselt paras pingutus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 15:26 
Eemal
kasutaja

Nad on liiga kaugelt. Siis mis meile sobiks, tall peaks olema ligemal, kui Jäneda ja ma ei taha, et oleks tallinnas see tall.
Sellist talli kahjuks pole. Sobib meile ainult Jäneda

Kuultusest pole ka tolku, kuna pole siin kandis selliseid inimesi.

Tartu kandis üks ootab meid aga me sinna ei saa mitte elusees :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 15:43 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kas Kose lähedal pole siis tõesti isegi mitte ühtki erapidajat?
Kui vähese liikumisega on probleeme ning tahaksid hobustega koos olla, siis võiks seda vabalt teha ka mõne tavalise hobusepidaja juures, kes laseks sind ka ehk rahuliku hobuse selga.
Paraku on selliste asjadega nii, et kui ise aktiivne pole ega otsi, siis ega keegi tavaliselt pakkuma ka ei tule.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 15:49 
Eemal
kasutaja

Ainult 2 kohta on. Aga need samuti ei sobi, kuna ühes kohas pole treenerid kes järele vaataks ja seal on kahjuks sporthobused, kes on väga närvilised, teises kohas pole jälle sadulat ega kiivrid. Me oleme otsinud lihtsalt pole siin kandis.

Kui oleks, ega ma siis siin ei kirjutaks ega otsiks internetist

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 15:51 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hmm...
1. Sadul ei pruugi tingimata vajalikki olla, kui lihtsalt hobusega sammus liikuda (keegi talutab käe kõrval)
2. Kiivreid müüakse

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 15:56 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Millegipärast mu vastus kadus minema.

Ennem tahtsid lihtsalt hobustega tegelda. Nüüd juba pretentsioonid tou kohta ja sadulat ning treeneri olemasolu äärmiselt tähtis. Kas Sa ise tead ka, mida tahad? Vöi on Sul lihtsalt igav?

Ma jälgin siin teema all, et väga palju inimesed tahaks Sulle aidata. Ega siin keegi ei osta Sulle hobust ja ei hakkaks Sind trenni peale tassida. Ikka pead ise oma soovi ka korrigeerida kui täita lihtsalt ei saa.

Ja selline kapriisne käitumine ei julgesta ka keegi Harjumaa-hobuomaniku Sinuga ühendust vötta, kohe kindlasti mitte.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 16:08 
Eemal
kasutaja

Kui ma ainult hobustega tegelekisn hakkaks mul igav ja see ei rahustaks mind maha. Ja ei paneks mind rohkem liikuma. Ja kellel on hobused, nedel pole aega minuga tegeleta, kuna neild on töö, teedevalistuse all töötavad. Ta ainult lubadusi andja aga ei täida neid. Ta on pidevalt lubanud igal aastal mind viia nende juurte aga siiamaani viib. Ja mina ei usu enam temase, kes nimodi lubab aga ei täita lubadust

Ja neil pole raha, et sadulaid ja kiivreid osta

Otsin samasugust head talli ja treenerid nagu oli Jänedal

Mind ajab lihtsalt vihale, kui ma ei leia korraliku hobuste talli või erapidaja.

Ja Jäneda tall on lihtsalt ainukene hea koht, kus mulle sobib,

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 16:26 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

PlikaGoza kirjutas:
Kui ma ainult hobustega tegelekisn hakkaks mul igav ja see ei rahustaks mind maha. Ja ei paneks mind rohkem liikuma.

?? Ainult hobustega tegelemine on igav? Aga nende seljas olemine mitte? Ning kas lihtsalt hobuste juures viibimine juba ei rahusta?
Pean tunnistama, et mulle muutub jutust aru saamine üha raskemaks.

Kas sa ikka käia saad? Sest käimine kuulub ka liikumise alla.
Lisaks on olemas jalgrattad ning velotrenazöörid, mis on ka jalgadele head.

Lugesin, et sul on ka koer(ad). Koerad ei pane liikuma, hobused ei pane liikuma..Liikuma paned sa ennast ikka ise. :roll:

Vabandan kohe ette ära, kui probleem on selles, et üldse pole võimalik iseseisvalt omal jalal liikuda, kuid siiani sellist muljet pole jäänud?

Ja kiivri ostmist soovitasin ma ikka sulle, sest sina oled asjast huvitatud, mitte ei pea teised sulle ostma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 16:36 
Eemal
kasutaja

Seda nüüd küll, aga minu meelest ka peaks needi erapidaja, kes omavad hobuseid, ja kes võttavad puuetega inimesi ratsutama, nendest ka hoolima. Kas pole nii.

Ainult kes hoolib puuetega inimestest on Jäneda tall.

Ma suudan küll liiguta, aga raskelt

Kuna mul on liigeste reuma artiid, olete sellest haigusest kuulnud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 16:57 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

PlikaGoza kirjutas:
Seda nüüd küll, aga minu meelest ka peaks needi erapidaja, kes omavad hobuseid, ja kes võttavad puuetega inimesi ratsutama, nendest ka hoolima. Kas pole nii.

Ainult kes hoolib puuetega inimestest on Jäneda tall.

Seal ei ole aga keegi ratsutamisteraapia öpinud vöi sain ma valesti aru? Et seal tegeleb Sinuga lihtsalt keegi ja mis koolitus tal on, ei loe. Mujal aga tahad kohe treeneri ja seda ja teist.

Kiivri soovitan küll endale hankida, nad pole nii kallid. Käest-kätte antud kiivrid ei pruugi üldse kindlad olla, olen paar aastaid tagasi kiivri-ohutuse kohta ühte artikli (saksa keeles) lugenud ja olin lausa shokeeritud, mis vöib kiivriga juhtuda, mis on kukkunud vöi vanem kui 2 aastat. Seega: mina küll ei usaldaks, et mingi ratsakooli-kiiver kindel oleks. See on vist pigem dekoratiivne.

Kaon aga nüüd sellest teemast. Ma saan aru, et Sul on igav. Aga mina ei saa Sulle aidata. Asi on ikka Sinust kinni, mitte hobustest, tallidest ega treeneritest.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 17:11 
Eemal
kasutaja

Jäneda tallis on noor treener, umbes sama vana kui mina, kes alles kohaneb selle hobuste treeneri olemisse. Eks ta varsti jõuab sinna pukki ehitamisele ka, siis on mul tsipa lihtsam aga samas pean ka mina natukene harjutama, rohkem pingutata selle nimel, et hobuse selga saaks. Ma rohkem hakkan papistama siis, kui ma hakkan hobuse selga minema. Aga kui ma olen juba hobuse seljas, siis on kõik ok. Sell aastal ma lõin kahtlema endas, kuigi ennem seda ma olin endas täiesti kindel, et saan ilusti iseseisvalt hobuse selga. Järgmine aasta ma alla ei anna, üritan julgust kuskilt endase tõmmata.

Aga sellegi poolest aitähh aitajadele. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.09.2010 20:05 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Arvan, et peaksid ikkagi otsima treeneri, kes on ratsutamisteraapia põhitõdedega kursis ja kes on läbinud vastava koolituse. Usun, et neid leidub ka lähemal kui Tartumaal. Kunagi nägin puuetega inimesi Tondi maneežis. Nüüd pole enam aastaid sinna sattunud, huvi mõttes küsin teadjamatelt foorumlastelt - kas seal tegeletakse ratsutamisteraapiaga ka praegu?
Millise Tallinna talli ja millise treeneriga Sul halvad kogemused on? Kõik kohad ja treenerid ju ei ole ühtemoodi.
Kiivri kohta niipalju, et soovitatakse tõepoolest kiiver pärast tõsisemat kukkumist uue vastu välja vahetada, kuna tugevama hoobi saanud kiiver ei pruugi järgmise kukkumise ajal enam piisavat kaitset pakkuda. Seega igasuguste kasutatud kiivrite peale ei saa 100% kindel olla.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 74 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: