Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.05.2018 21:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Algaja - esimest korda trenni, sadulasse saamine
PostitusPostitatud: 15.11.2010 15:37 
Eemal
kasutaja

Tere!
Ma pole oma elus mitte iialgi ratsutanud, aga oleks soovi minna ratsutama. Ise elan Tallinnas ja olen...10 aastane. Armastan hobuseid väga, aga kardan, et ei saa hakkama selga minemisega. Olen küll lugenud palju raamatuid hobustest ja kõikides on sees kirjeldus sellest, kuidas hobuse selga saada. Praegu loen "Hobuste entsüklopeediat" kus kindlasti praegusel hetkel on kirjeldatud kõige rohkem seda selgasaamist.
Ka mu klassiõde käib ratsutamas. Tema küll ütleb, et see ei ole raske. Aga ikkagi, sääke pisike kartus ikka sees.
Ja kui millalgi ära olen käinud ratsutamas (kunagi), siis ütlen mis juhtus.

Tänan teid, kui oskate kuidagi abistada!

P.S Siia võiks kõik algajad postitada!

Muutsin pealkirja. Katu

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Algaja(d)
PostitusPostitatud: 15.11.2010 16:32 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma arvan, et siia võiks postitada just need, kes ei ole enam algajad, sest laps lapsele õpetajaks...väga ei sobi.

Kui sind hobused huvitavad, siis ma soovitan minna talli. Näiteks võiksid sa oma klassiõe trenni minna vaatama- näed oma silmaga kuidas hobust valmis pannakse, mis trennis tehakse, kuidas inimesed on, millised tingimused tallis on jne. Lisaks saaksid rääkida treeneriga, leppida kokku trenniajad või küsida midagi, mis selgusetuks on jäänud, ja edasi tuleb juba ise trennides käima hakata. Hobusele selgaminemist, puhastamist ja ratsutamist on keeruline selgeks saada vaid raamatuid lugedes- praktika on kõige parem õpetaja, aga muidugi ei tee lugeminegi paha :wink:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.11.2010 17:18 
Eemal
kasutaja

Seda selgaminemist pole vaja karta. Kui ma esimest korda trenni läksin- siis ma tegelt ei mäletagi kuidas ma selga läksin, lihtsalt hops ja seljas. Hiljem tundub Sulle see kindlasti natuke naljakas ka. On palju raskemaid asju... :) Ma soovitan Sul kindlasti raamatuid edasi lugeda, need annavad tegelikult palju juurde. Eriti tunned nende kasulikkust hiljem, kui asjaga sügavamale lähed. Sellegipoolest jah- praktika on lahutamatu osa. Et kindlasti hakka trennis käima.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.11.2010 18:41 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hehee, mulle tundub selline probleem natuke naljakas, sest see pole mitte esimene kord, kui kuulen, kuidas inimene, kes mitte kunagi hobuse seljas istunud pole, kardab kõige rohkem seda, et ei saa selgagi.
Võin kinnitada, et hobuse selga saamine on kõige muu ratsutamisega võrreldes kõige lihtsam ja kergem asi üldse, nii et selle pärast küll muretseda pole vaja :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Algaja - esimest korda trenni, sadulasse saamine
PostitusPostitatud: 16.11.2010 9:01 
Eemal
kasutaja

Tänan, et aitasite. Ma tean ise ka, et see selgaminemise asi on natsa naljakas, aga jah.
Noh, ega ma muidu hobuseid ei kardagi, sest nad ei ole ju teab mis kurjategijad.
Ja klassiõe trenni ei saa vist vaatama minna, sest Veskimetsas tehti just uus eeskiri, kus on kirjas, et ilma treeneri loata ei või kutsuda sõpru Veskimetsa vaid vaatama...
Kas pole imelik?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 9:33 
Eemal
kasutaja

Aga sul muid sõpru-tuttavaid ei ole, kellega kaasa minna näiteks kuskile mujale trenni? Võibolla on kuskil pisemas tallis palju rahulikum õhkkond ning nii saad asja palju paremini jälgida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 9:47 
Eemal
kasutaja

Sa stacy Facey oled küll üks hästi tubli laps. Ise alles 10-aastane aga kirjutad siia kaks postitust ilma ühegi kirjaveata, oskad kasutada murdesõna "sääke" ja loed Hobuste enstüklopeediat. Küllap sa oskad oma klassiõe treenerilt Veskimetsas ikka vaatamise luba ka küsida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 9:58 
Eemal
kasutaja

Kahjuks ei ole mu klassis enam ühtegi last, kes käiks ratsutamas. Olen unistanud ratsutamisest juba 4-aastasest peale.
Tänan Kiu.
Ma võin ju sellelt tüdrukult, kes ratsutamas käib, lasta treenerilt küsida. Võib-olla treener lubab, kuna tegemist on ju lapsega, kes tahab nende ratsakooli õppima minna:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 11:38 
Eemal
kasutaja

kiu kirjutas:
Sa stacy Facey oled küll üks hästi tubli laps. Ise alles 10-aastane aga kirjutad siia kaks postitust ilma ühegi kirjaveata, oskad kasutada murdesõna "sääke" ja loed Hobuste enstüklopeediat. Küllap sa oskad oma klassiõe treenerilt Veskimetsas ikka vaatamise luba ka küsida.

Panin ka mina seda tähele, nii et stacy Facey :lill: :lill: tubli oled

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 11:44 
Eemal
kasutaja

Tänan väga, Pargitalu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 13:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Sama ka siin, ei saa lihtsalt mainimata jätta- suurepärane kirjaoskuse valdamine.
Kui siin alles oli mul kahtlus, et üks naisterahvas võib ehk osutuda oma kirjaoskamise pärast vaevu 10 aastaseks, siis Sinu puhul tekkis taas väike "kahtlus", kas Sa tõesti oled 10 aastane, et nii hästi ilma vigadeta kirjutad ja pealegi nii mõistlikult? Igatahes kiitus Sulle!!! Hea lugeda. :kiiver:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 20:48 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

stacy Facey kirjutas:
Ma võin ju sellelt tüdrukult, kes ratsutamas käib, lasta treenerilt küsida. Võib-olla treener lubab, kuna tegemist on ju lapsega, kes tahab nende ratsakooli õppima minna:)

Kindlasti saad trenni vaatama minna, kui tahad ise seal trennis käima hakata. See on ju igati normaalne, et inimene tahab enne minekut näha millega tegemist on - mis trennis tehakse, milline on õhkkond, millised on tulevased trennikaaslased ja treener jne. Arvan, et selles ei ole midagi halba ega imelikku ja treener kindlasti mõistab su soovi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2010 21:11 
Eemal
kasutaja

Kiidan ka hea kirjaoskuse eest :lill:

Mis puutub selgaminekusse, olen ma kindel, et sind aitab treener. Esimestel kordadel saad kellegi abiga selga, hiljem õpid juba ise. Algajatel on hea jaluserihmad alguses pikemaks tõmmati, ning sadulas olles saab need jälle parajaks sättida.
Ning kui sul on mingisuguseid küsimusi, siis on treener sinu parim sõber kellega rääkida :D

Aga ma nüüd ei tea...Kas Veskimetsa oleks parim koht alghariduse saamiseks...Asukoht on küll väga hea, aga mina soovitaksin Ruila talli. Sõbralik õhkkkond heade treenerite, korraliku varustuse ja toredate hobustega.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.11.2010 11:42 
Eemal
kasutaja

Einoh, vaadake, see klassiõde läks ka Veskimetsa ja oli algaja. Ja nüüd, peale aastat, on ta voltižeerimisgrupis ja ratsutab-vähemalt piltide järgi otsustades-hästi.
Kahjuks pole mul linnast välja võimalik minna, sest ema ei taha, et ma sõidaks bussiga nii pimedal ajal, tegemist juba talvise ajaga ja koolgi lõppeb kell 14.00, emal töö. Laupäevad, pühapäevad ei saa ka eriti niimoodi ringi tölbendada ja ema ka vahepeal nendel päevadel tööl, Veskimetsa saan ma koos oma klassiõega minna, parimal juhul, kui ei, siis tean kuidas sinna minna, sama tee, mis loomaaeda minekulgi. Aga tänan, et soovitasite talle, Ruila tallist olen nii lugenud, kui ka kuulnud ja tean, et see on üks Harjumaa parimad ratsatalle.
Tänan siiski abi eest!
Ja tänan veel nende kiituste eest!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.11.2010 15:31 
Eemal
kasutaja

Kui mujale ei saa minna, siis käib Veskimetsa kah. :D

Väga tore on näha, et sa oled end eelnevalt põhjalikult kurssi viinud ratsutamise ja tallidega. Tuleb ainult kasuks :porgand:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid