Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.02.2018 18:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.10.2007 10:16 
Eemal
moderaator

Ma ei ole kuri, kui ma kuri oleksin, siis paneksin selle teise kuradipoisikese, kel suunurgad allapoole on (ma miskipärast olen kogu aeg arvanud, et see :twisted: nägu on natuke irooniline) Kirjavigadest - olen paras tähenärija, get used to it :D 6 lehekülge vaielda arvamuste üle, see on minu jaoks natke liig... Aga mina ei keela Sul oma postitusi parandamast, see on ju tore, et teisedki stiilivigu märkavad :wink:

Teemasse ka. Küsimuse algataja võttis seda ikka piisavalt tõsiselt, kuna ta tegi selle jaoks teemagi siia. Tegelikult on see teema mingil määral kasulikki olnud, nt hea on teada, kuidas asjad vene ajal käisid.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.10.2007 14:46 
Eemal
kasutaja

Siis öelgu kohe, et Vene ajal, küsimus näeks palju tõesem välja. Ilma tundub ta päris loll, anna andeks, kesiganes küsis.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.10.2007 14:53 
Eemal
moderaator

Ei-ei, ta küsis, et kas ratsutada võivad need, kes on hobustega üles kasvanud. Teema arenes edasi. See, kes küsis, on lihtsalt noor. (Ja... see "noored on lollid" - olen seda nii palju endast vanemate inimeste suust kuulnud, et... jah. Suhteline :wink: )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.10.2007 14:53 
Eemal
kasutaja

Ma nii linnainimene kui linnainimene, aga näed, ratsutan ja endal ka kaks hobust. Kõiki lollusu mida räägitakse, ei tasu ka uskuda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10.10.2007 8:06 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Tavaliselt sureb selgroomurruga inimene ''abistavate'' kodanike kätte, kes teda proovivad püsti tõsta või niisama maas väntsutavad.

Peaaegu offtopic, kuid hakkasin siin mõtlema, et ei kujuta ette kui paljud ratsateenuse pakkujad üldse teavad midagi esmaabi põhitõdedest - ilmselt ei ole vastav koolitus ka kohustuslik, vähemalt varem ei olnud, äkki nüüd on midagi muutunud. Tavaliselt, kui midagi tõsist juhtub, siis on "aitajad" umbes sama palju šokis ja segaduses kui kannatanu ja üks kahest, kas ei suuda üldse ligi minna (siis kui juba veri ja soolikad on mängus ning kannatanu sonib koledasti) või siis tõstavad petlikult reipa vigasaanu hoplaa püsti, et näe polegi viga midagi ja näiliselt justkui ei ole ka. Esialgu. Ja arvestades, et paljudes tallides on ainsateks "treeneriteks" ja järelevaatajateks suvalised alaealised plikad ...
Kunagi ammu nägin pealt, kuidas üsna vastikult kukkunud ratsanik tariti hooletute liigutustega rajalt minema, et võistlus saaks jätkuda - õnneks tal ilmselt ei olnud selgroomurdu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11.10.2007 14:43 
Eemal
foorumi toetaja 2008

No võistluste puhul on adekvaatse esmaabi tagamise kohustus küll korraldaja õlgadel.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 10:51 
Eemal
kasutaja

Firmadel on küll nõue, et peab olema esamabi koolitusega inimene.Kas seda turismiteenuse pakkujatelt nõutakse,ma tõesti ei tea.
Eelmisel aastal sai Punase Risti emaabi koolitus läbitud,isegi eurokaart õnnestus saada.Aga,pole sugugi kindel,kas minust ka tegelikult sellise verise stenaariumi korral tegutsejat ikka oleks.Kunstliku hingamise rütmi taoti küll hoolega pähe aga mitte ei seisa meeles :oops: .Selgroo traumadest räägiti liiklusõnnetusega seoses pigem nii, et veendu kas inimene hingab ja helista 112-te.Ei mingit liigutamist ega lahaste pealepenekut enne.
Tegelikult tasuks kasvõi iseseisvalt sinna kursustele minna(on 1 ja 3 päevased),hind oli vist 500 eek.,sest üllatavalt palju sai vanu asju meelde tuletatud ja uut õpitud.Näiteks seda ,et žgutti ja nuuskpiiritust ei kasutata enam.Vajalikud teadmised igatahes, ka igapäevaeluks.Kasvõi liikluseski.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 14:27 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tuta kirjutas:
No võistluste puhul on adekvaatse esmaabi tagamise kohustus küll korraldaja õlgadel.

Jah - helistage 112 :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 18:00 
Eemal
moderaator

raxel kirjutas:
Tuta kirjutas:

Jah - helistage 112 :roll:

Pigem on vast nii, et enne kui midagi ei juhtu, siis kiirabiautot ka platsi ääres pole. Võistlustel kukkusin, sain peapõrutuse, kohalik velsker andis valet rohtu ja kutsuti kiirabi. Ootaja aeg on pikk... Peale minu juhtumit on seal olnud auto ka raja ääres (niipalju kui käinud-näinud olen)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: kes tohivad ratsutada?
PostitusPostitatud: 09.07.2009 12:15 
Eemal
kasutaja

Ma olen kah loomadega üles kasvanud ja am võin kah ratsutada ma armastan loomi <33 ja hoolin neist ja tahan et neil läheks hästi <33

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: kes tohivad ratsutada?
PostitusPostitatud: 09.07.2009 12:41 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina kasvasin kaa hobustega üles 8) sellest ajast, kui ma ratsutamisega tegelema hakkasin

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 41 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid