Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hobune ei püsi üheski aias...
PostitusPostitatud: 14.02.2013 20:35 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Hoidsin teemal silma peal, et mõnda head nippi endalegi kõrvataha panna. Kuna noor täkupoiss on avastanud, et aiast välja jooksime on põnev, siis katsetasin seda karjusenööri varjanti ümber nina. Tuleb aga tunnistada, et sellega ta aiapihta ei lähe kui ma ise teda just juhtima ei hakka leivatükiga. Ta kas tõstab viisakalt nupsud postidelt maha, jookseb või hüppab aiast läbi/üle või nuhib ninaga aeda ja 1x 10'st saab vaid surakat. Tõsi aia elekter pole tugevamate killast aga samas pole ka mõeldud spetsiaalselt täkupoistele.
Peale aedadest välja ronimist (mida juhtus täna 3x) võtsin pähe teha talle mitme traadiga eraldi aed kuni.. õhtul teistega tallisolles otsustas ta hüpata üle, talle rinnuni olevast, seinast ja lõhkuda kohe järgi ka boksi uks. Peale seda enam mõistus ei võta mille sisse ma ta peaks kinni panema või kleepima.
Ilmselgelt aias ta ei püsi, seda on ta viimase nädala jooksul korduvalt tõestanud ja tundub, et ka osaliselt tallis pidamisest saaks vaid suurenenud remondikulud.
Mõni hea idee?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.02.2013 21:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Krizzu kirjutas:
....Tõsi aia elekter pole tugevamate killast aga samas pole ka mõeldud spetsiaalselt täkupoistele...

Rebisin kontekstist välja, aga tekkis küsimus, et kas täkupoiste jaoks peab olema spetsiaalne elekter? :kiiver:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.02.2013 21:50 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma ise peatusin ka sellel lausel küsimärgiga :D
Mõtlesin seda, et pole erilist aeda meil täkupoistele. Samas eks täkul võiks vähe tugevam surakas olla küll võrreldes selle surinaga siin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.02.2013 22:01 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

OT. aga hobuse sugu ei määra küll seda, kui tundlik ta elektri suhtes on. Näiteid võiksin tooma jäädagi.

Tallis aitaks see, kui boksi sein oleks maast laeni. Kas siis täis laud või trellidega. Koplis võib suurem särts ja topelt aiad probleemi lahendada. Sulailm peaks aitama kaasa sellele, et aiast rohkem särtsu saaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.02.2013 23:46 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

raxel kirjutas:
Krizzu kirjutas:
....Tõsi aia elekter pole tugevamate killast aga samas pole ka mõeldud spetsiaalselt täkupoistele...

Rebisin kontekstist välja, aga tekkis küsimus, et kas täkupoiste jaoks peab olema spetsiaalne elekter? :kiiver:

Muidugi. Mina toon enda oma Saksamaalt. Vahe on töesti tunda!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.03.2013 13:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kas on olemas üldse mingit toimivat lahendust taoliste probleemide puhul?
Nagu..tõeliselt toimivat. Või mis siis saab? Jääbki käima? Maksate trahve? Riskite et jääb auto alla või sööb naabri kapsad ära või päästab kogu karja lahti?

Või nagu....mul on mõistus otsas. Näiteks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.03.2013 13:59 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

iidala kirjutas:
Kas on olemas üldse mingit toimivat lahendust taoliste probleemide puhul?

Minu lollpea lihtsalt ei püsi. Annab karta ja kontrollida, muud midagi. Kui eile oli üks täkk (!) teisele täkule (!) külla läinud (!!!), siis ei olnud mul esmajärjekorras täkudega tegelda vaid panin kohe seda lolli ruuna nööri otsa. Ja kusjuures - imearmsad täkud Hesperos ja Hannes: olid üllatavalt rahumeelsed, seisid üks-teise körval nagu vanad söbrad ja probleem oli imekiiresti lahendatud.

Oleks see loll ruun jooksuga tulnud ja tema sabas kihutab kaasa järgmise aediku noortäkk... ma ei kujuta ette, kuidas oleks asi löppenud.

Niiet: tuleb leida "retsepti", muud ei aita. Rääkisin hiljuti ka Saksamaa kliinikuga - ja seal öeldi, et ca. 5 % hobustest lihtsalt EI püsi. Kui selle numbriga arvestan, on mul töesti veel vedanud... sest täkkude külaskäik öösel oli muud moodi pöhjendatud - kui pöder jalutab ette, siis ei pea üksköik mis elektrikarjus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.03.2013 14:06 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nojah. Mina võin ju sellega leppida, et minu hobune kuulub selle 5% hulka...naabrid, vald ja hobuseomanikud, kelle loomad minu looma lõhutud aia tõttu välja pääsevad (ka maanteele), ilmselt ei lepi. Ise ka ei lepiks. Ja nii jooksen ma peaga vastu seina..sest rahapuud ka õues ei kasva, et trahve maksta ja/või 4 hektarilist puitaed+elekter aeda ehitada (mis, ma loodan, teda peaks siiski...äkki?).

On lohutav teada, et "on ka teisi", aga see et midagi ei annagi ette võtta, on küll väga trööstitu...et..nagu..mis siis saab?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.03.2013 14:14 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

iidala kirjutas:

On lohutav teada, et "on ka teisi", aga see et midagi ei annagi ette võtta, on küll väga trööstitu...et..nagu..mis siis saab?

Hetkel pole suurt midagi ette vötta - kui maa sulatud, siis saab uued körgemaid poste panna ja variante leiutada. Aga momendil... katsun lihtsalt vältida olukordi, et ruunal igav ja kui midagi on, panen nööri otsa kinni.

Kui Sul varjualust / tall / boks, siis hoia seal - kevad tulemas ju.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.03.2013 19:40 
Eemal
foorumi toetaja 2008
Kasutaja avatar

Asukoht: Pikaajalise orjapidamistraditsiooniga rassistlikud lõunaosariigid
Iidala, kas sa seda maandustraat/elektritraat eraldi oled proovinud? Mul on ka üks 5% affisoo esindaja siin, kruvisin elektrikarjuse traadist ca 6-7 cm allapoole(või üles, vahet pole) lisarea isolaatoreid, vedasin sinna uue nööri, aga uut nööri EI ühenda sinna, kust tuleb vool karjusesse vaid maandusvaia külge. Hästi hoolega jälgi, et maanduse küljes olev ja voolu all olev traat kokku ei puutu, muidu efekt(loe: elekter) kaob. Minul oli probleemne koht ülemine traat, kui sul aia alt poeb, siis vea lisatraat sinna või mõlemale. Kui nüüd hobune korraga 2 traadi vastu läheb, käib hele laks, mis füüsikaseadused hobusele taas meelde tuletab. Ma ise küll alles mõni päev tagasi vedasin selle uue rea sinna, tundub, et toimib, väga hoolega jälgitakse, et vastu traati ei satuks.

Edit: Ma ei kujuta hästi ette, kas all lisatraat aitab, kui ta pea alt läbi paneb ja kaelaga traadid kokku juhib ja suraka saab, siis see särts ilmselt võib veel hoogu juurdegi anda?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.04.2013 16:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Noh..minu loom läheb nii alt, poeb vahelt, kui sõidab ka õkva läbi. Üle ei hüppa..siiamaani. Tegelikult..puitaiast ükskord hüpppas üle ka...
On läinud läbi ka neljakordsest elektritraadist kahe keskmise traadi vahelt, mille vahe oli cirka 25 cm. Olgu märgitud et nöörid jäid terveks. Tal puudub vahe kas on traat pingul või annab järgi, kas on nöör või on traat või on mõlemad....
Kui muidu ei saa, siis jõuga traat katki ja elektrit saab ka, aga see teda eriti ei morjenda. Justkui vene rulett..natuke põnev isegi..et kas saab või ei saa..vm.

Maanduse asja pole proovinud....Hmm.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.04.2013 16:26 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ja minu probleem lahenes!!!

Ruunal panin Horselyx ürti-lakukivi nina all. Peale nädal aega vahtimist hakkas nüüd ilusti lakkuma ja jälle ja jälle kontrollib, kas lakukivi ikka alles (ma pole teda lakkumas näinud, aga näha on, et keegi kövasti juba käis kallal). Niiet: tal päris pönev tegevus ja nähtavalt rahumeelsem kui ennem... oleks ma ennem selle peale tulnud. Kuuse- ega teistest okstest ta üldse välja ei teinud...

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.10.2014 16:17 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Keda huvitab, mis loost saanud siis hobune enam minu oma pole kuid ta on õppinud olema hobune ning eelistab lõpuks omasuguste seltsi ja selliseid üksinda kondama minekuid enam minuteada ei ole esinenud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.10.2014 17:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Siis mina sain oma ruunaga ka ühele poole: niipea kui ma oma abilisi vallandasin, jäi ruun oma aedikus. Ei mingid katsed enam, ei mingi probleem. Ja mötlesin ise ka järgi: poisid lülitasid alati elektrikarjust sealpool välja kui hakkasid tegutsema. Ja unustasid ikka pidevalt sisse lülitada (kuid muidugi kinnitasid mulle, et tehtud) - eks niimoodi öpetati ruuna, et vool pole sees, sellest nöörikesest saab igal ajal läbi joosta.

Nüüdseks on ta möni kord ikka katsetanud, mis see vool teeb ja püsib suurepäraselt aedikus. Mis oli eelmine aasta veel välistatud, sai sel aastal teoks: suurendasin tema territooriumi - ja püsib ilusti.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid