Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 12:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hobune liiga kõhn
PostitusPostitatud: 26.09.2013 16:28 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nii või teisiti tasuks lasta vetil, aastas korra, hobusele suhu vaadata. Hambad mõjutavad ka paljut muud, kui ainult söömist ;). Hiljuti käis meil jälle arst kikse korrastamas ja koos kohaletuleku ning tööga läks see maksma 40 euri. See hind vist võib ka veits varieeruda.Olenevalt siis sellest, kuhu arst kohale sõitma peab, palju hobuseid on jne...Seega tasuks üle küsida hinnakiri.
Arvestades, aga reaktsiooni, siis pole ilmselt selle hobuse suhu kyll keegi vaadanud. Seega tasuks esmajoones ette võtta see :).

Kaera koha pealt peaks ikka jälgima, mis koguseid hobusele söödetakse. Tavaliselt antakse kusagil 2-4 L päevas (jagatakse tavaliselt päeva peale, et ntx hommikul 1 l ja õhtul 1l), olenevalt koormusest.On muidugi ka erandeid, kes saavad vähem/rohkem, kes ei saa üldse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 16:38 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

ma ikka ootan hobuseomaniku vastused...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 16:47 
Eemal
kasutaja

Hobust söödab ikkagi peremehe silm ja liitrite kaupa saab sööta vaid siis, kui on teada kaera mahukaal. Parim on hobusele 600g/l.
Rusikareegel mujal ilmas on 100kg/1kg jõusööta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 16:52 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

My kirjutas:
Hobust söödab ikkagi peremehe silm ja liitrite kaupa saab sööta vaid siis, kui on teada kaera mahukaal. Parim on hobusele 600g/l.
Rusikareegel mujal ilmas on 100kg/1kg jõusööta.

Sinu rusikareegli järgi oleks minu hobused juba ammu Väike-Maarjas. Vana-Tori hobusele 8 kg kaera päevas anda... selle peale annab ikka tulla.

Rusikareegel on tänapäeval 100 kg / 2 kg heina pluss jousööt. Just hiljuti jälle Cavallo ajakirjas näinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 17:06 
Eemal
kasutaja

Ponid ja külmaverelised (torid, friisid, tinkerid jne.) hobused on eraldi teema.
Siin oli juttu hobusest, kel võiks rohkem liha luudel olla. Eelnevalt kirjutasin, et esmalt tuleks hambad üle vaadata ja siis mõelda milline söötmine võiks seda hobust aidata
Ma ju ütlesin, et söödab peremehe silm. Kui on korralik karjamaa ei vaja hobused sellises koguses jõusööta.
Hobustel on erinevad vajadused, sinu hobused saavad sellisest kogusest laminiidi aga täisverelised näiteks mitte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 17:13 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nii palju, kui mina olen erinevates tallides käinud ja töötanud, on asi käinud liitrites.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 17:15 
Eemal
kasutaja

Ja heina ei peaks ka kilodes mõõtma, hein võiks olla vabalt saadaval.
Meie kogemus näitab, et kui hein on korralik, siis ei tarbi hobused seda piiramatus koguses.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 18:03 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

My kirjutas:
Meie kogemus näitab, et kui hein on korralik, siis ei tarbi hobused seda piiramatus koguses.

Sama siin. Aga mul on vabapidamine. Ja ma ei kujuta ette, kuidas boksis sööta heina, et on vabalt saadaval - möned boksid juba nii väikesed, et vaevaga mahub hobune ise sisse...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 19:50 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Ute Wohlrab kirjutas:
My kirjutas:

Sama siin. Aga mul on vabapidamine. Ja ma ei kujuta ette, kuidas boksis sööta heina, et on vabalt saadaval - möned boksid juba nii väikesed, et vaevaga mahub hobune ise sisse...

Ute, tule ma näitan, kuidas saab hobustele vabalt boksis heina sööta :D :) ja õues rull nagunii...teisi see ei huvitagi!!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 20:13 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

rebus kirjutas:
Ute, tule ma näitan, kuidas saab hobustele vabalt boksis heina sööta :D :) ja õues rull nagunii...teisi see ei huvitagi!!!

Ene, Sinu boksid on niikuinii liiga suured, nende abil ei saagi näidata ;-)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 20:46 
Eemal
kasutaja

Tegemist on eesti sporthobusega.Kuna ta oli tippvõistluste jaoks natuke liiga aeglane siis saingi omale.Kaks kuud tagasi.Enne seda läbis arstliku ekspertiisi.Kõik oli korras.Arsti allkiri ja tempel all.
Vaatasin ise täna suhu talle.Tunduvad korras olevat.Oleks omal sellised.Nüüd ei ole aastaid hobustega tegelenud aga on meeles millised peavad normaalsed hobuse hambad välja nägema.
Tegemist on kusagil 8 liitrise ämbriga.Nii et arvate et siis kolm korda päevas 2 kilo on palju.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 20:53 
Eemal
admin

Tänud vastuste ja pildi eest. Selle pildi järgi ei ütleks, et hobune nüüd hirmus kõhn oleks. Targemad parandavad, aga kui hobune on "küljepealt enam-vähem aga otsevaates nagu paberileht", siis see võib olla vist tingitud ka a) üldisest kehaehitusest - luustikust (võimalik, et mingid vead või puudused esimestel eluaastatel) või b) vähesest lihastikust - hobune suurt trenni ei saa ja karjamaal ka üksi = liigub vähe?

Hammaste koha pealt ei anna vaatamine suurt midagi. Kui julged, siis pista käsi sügavale suhu ja katsu purihambaid ;)

6 kg kaera päevas väheses treeningus hobusele tundub mulle palju.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 21:12 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

rebus kirjutas:
chillout-janca kirjutas:
Kaer annab väga palju energiat-kas suudad peale sellist kogust hobust veel talitseda?Kaera antakse vastavalt koormusele.Isegi võistlevad traavlid ei saa nii palju kaera :) Võta kaera kogust maha või asenda üldse mõne täissöödaga.

Kaer on hobusele kõige loomulikum ja kergemini omastatav sööt , sisaldab muide ka rahustavat ainet trüptofaani...lugege palun netist, kui omal teadmisi pole!

Ma pidasin silmas just seda,et kaer eraldab palju energiat ja kui mul traavel oli harjunud saama ulme kogustes kaera siis oli väga võimatu temaga suhelda ja sõita.Seda rahustavat ainet ma küll kuskil ei näinud :/ Kui kaera kogust vähendasin nägin alles seda õiget toredat looma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 21:15 
Eemal
kasutaja

OK sellega on siis korras.Üks sõber ka kes hobustega tegelenud arvas et viga ongi selles et enne olen kokku puutunud ainult maatõugu hobustega ja üks ratsahobune peabki nii välja nägema.
Aga üks küsimus oleks veel küll.Kuna ta võistlustest loobus ja oli suve läbi koplis siis praegu tal raudu all ei ole.Kuna ma sõidan temaga ainult maastikul(rohi ja liiv) siis kas on mõtet talle üldse raudu alla panna.Talvel jää peale ka ei kavatse minna.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2013 21:26 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

jaan222 kirjutas:
Aga üks küsimus oleks veel küll.Kuna ta võistlustest loobus ja oli suve läbi koplis siis praegu tal raudu all ei ole.Kuna ma sõidan temaga ainult maastikul(rohi ja liiv) siis kas on mõtet talle üldse raudu alla panna.Talvel jää peale ka ei kavatse minna.

Köigepealt soovitan kaeraportsu ca. 3 kg ringi panna, sellest piisab. Vaata, et Sul on pidevalt nii kvaliteetne hein kui korralik karjamaa (muidugi suvel!) olemas, samas soovitan mineraali-lisandit anda, et vältida ainepuudust. Mineraalid pole üldse kallid.

Kindlasti las vetarst kontrollib hambaid, kui köik on korras, on ka enesetunne (omanikul) parem. Vähemalt minu kogemus.

Niikuinii peab hobust värkida iga 2 kuu taga, siis räägi kabjasepaga oma muret: tema oskab kabjamaterjali hinnata ja Sulle selle kohta nou anda. Seda nüüd interneti teel on jube raske.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 48 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: