Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 25.09.2018 13:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Talli ehitamine
PostitusPostitatud: 01.10.2013 22:20 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

See miljöö on kullaväärne. Palun rohkem pilte.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 01.10.2013 22:23 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:
PanisCayenne kirjutas:
Asukoht on vist Hiiumaa? Või ei..Tundub nagu tuttav koht :D.

Ehee, tundub nii :) Ja arvestades kasutaja jaan222 seniseid saavutusi, siis suksule kuudi ehitamine peaks vist küll väga kärmelt käima :)
Veiste seltskond on kindlasti parem kui mittemidagi või 23/7 tallis elamine.

Ega jah..Hoov on nagu on, aga puutöö ja ehitised on seal küll ikka omaette tase! Oleks kohe sealt mõned asjad koju vedanud! :)

Aga peremehel soovituseks, et hobuse koppel võiks küll igasuguse sodi ja risu vaba olla.Hobuse ohutuse huvides ;)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2013 7:46 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma ei hakanud kohe esimese pildi ilmumisel uurima, arvasin et maha asetatud lauad tähistavad esialgu lihtsalt talli piirjooni. Aga kui nüüd on juba vundamendi raketis pandud otse murule … siis siin minu silm hakkas küll kipitama.
Esimese pildi kaevikul on näha geoloogiline läbilõige – peal ca 30 cm mulda, millele järgneb savi (liivsavi, moreen). Paistab, et alal levivate halbade filtratsiooni omadustega pinnaste tõttu on põhjaveetaseme esimene kiht (pinnasevesi) ka suhteliselt kõrge.
Kas oled kursis, kuidas kõik need tingimused ehitisele mõjuma hakkavad?

Edu!
ehitusgeoloog

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.10.2013 8:29 
Eemal
kasutaja

Kus see Disneyland asub? Su amet on vist kokk-kondiiter, mitte ehitaja. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 03.10.2013 23:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

madeira kirjutas:
Kus see Disneyland asub? Su amet on vist kokk-kondiiter, mitte ehitaja. :)

Tegelt ka, siin on juba rohkem kui mitu vihjet olnud. See Disneyland on korduvalt meediase jõudnud :) (ja mina Hiidlasena pean häbiga tunnistama, et päris oma silmaga kohapeale kaema pole õnnestunud jõuda :oops: )
kokk-kondiiter ikka mitu aastat kestvat puidust eiffeli torni kokku ei pane... hiiumaaeiffel.ee

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09.10.2013 22:12 
Eemal
kasutaja

Päris pinnas ei ole.Seal on aastakümneid olnud parkimisplats ja pole mõtet kivikõvasse alusesse kraavi kaevata.Sarrus hoiab asjad koos.Teine asi oleks muidugi kivimaja.

Manused:
segu kuivanud.jpg
segu kuivanud.jpg [ 213.71 KB | Vaadatud 3421 korda ]
Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09.10.2013 22:16 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Vähemalt saab hobune telekat vaadata.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.10.2013 7:32 
Eemal
kasutaja

Kas väiksemat pilti ei annaks panna? :roll:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.10.2013 16:47 
Eemal
moderaator

Läks vist paremaks. :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.10.2013 20:49 
Eemal
kasutaja

Juba 3D.Kui keegi avastab et olen midagi olulist unustanud siis andke julgelt teada.Sellise kiiruga võib midagi ununeda.Aga vaja on enne külmade tulekut valmis teha.Hobuste koht on olemas.Abiruumid ka.Osa heinu saab ka talveks katuse alla.

Manus:
tallöööö.jpg
tallöööö.jpg [ 179.36 KB | Vaadatud 3329 korda ]

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.10.2013 21:21 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Vöibolla oleks vöinud ennast juu eelnevalt kursi viia, mis hobustel vaja (valgust, öhku) - enne ehitamist. Oma Hobus olid selle kohta juba väga asjalikud artiklid.

Tsiteeri:
Sellise kiiruga võib midagi ununeda.

Mis kiirusest Sa kusjuures siin postitad? Meie kahekesi ehitasime sel suvel varjualust koos pörandaga 3 päevaga valmis....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.10.2013 22:23 
Eemal
kasutaja

jaan222 kirjutas:
.Aga vaja on enne külmade tulekut valmis teha.

Kellel selle külmaga kiire on? Hobusel või omanikul? Minu hobused elavad 24/7 õues. On ainult varjumineku võimalus. Ei topi neid keegi väiksesse kuuti vähegi jahedama ilmaga. (Minu omad tavalised maasud, uhked sporthobused vajavad jah väheke teisi tingimusi)
Ning võiksid boksi ehitada sedasi, et loomal oleks värsket õhku ja ruumi. Ning sõber kõrvalboksis.

Hobune on karjaloom, kes vajab enda kõrvale teist HOBUST mitte kuskil nurgas magavat koera. Ning alati pole iga hobune sobiv kaaslane.

Loe natuke foorumit, vaata internetis ringi, mis moodi on enamikel eestis peetavatel hobustel kodud. Kõige parem oleks, kui läheksid kellegi juurde õppima ja nõu saama, mis moodi peaks hobusega ringi käima, et ta terve ja õnnelik oleks.

Kerstin

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.10.2013 22:28 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

pargitalu kirjutas:
jaan222 kirjutas:
.Aga vaja on enne külmade tulekut valmis teha.

Kellel selle külmaga kiire on? Hobusel või omanikul? Minu hobused elavad 24/7 õues. On ainult varjumineku võimalus. Ei topi neid keegi väiksesse kuuti vähegi jahedama ilmaga. (Minu omad tavalised maasud, uhked sporthobused vajavad jah väheke teisi tingimusi)
Ning võiksid boksi ehitada sedasi, et loomal oleks värsket õhku ja ruumi. Ning sõber kõrvalboksis.

Hobune on karjaloom, kes vajab enda kõrvale teist HOBUST mitte kuskil nurgas magavat koera. Ning alati pole iga hobune sobiv kaaslane.

Loe natuke foorumit, vaata internetis ringi, mis moodi on enamikel eestis peetavatel hobustel kodud. Kõige parem oleks, kui läheksid kellegi juurde õppima ja nõu saama, mis moodi peaks hobusega ringi käima, et ta terve ja õnnelik oleks.

Kerstin

Näed Kersin, juhtus just selline asi, et olen Sinuga 100 % nous :lill: :plaks: :lill: :plaks: :lill:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.10.2013 21:32 
Eemal
kasutaja

See vabapidamine talvel ilma korraliku laudata on muidugi odav ja hea inimesele aga kas keegi looma käest ka küsis.Olen siin veistega seda korduvalt näinud.Kui valida on siis lähevad sooja lauta 100%.
Ja kuna olen ise lapsest saati loomade ja ka hobustega tegelenud siis vaevalt ma kellegi juurde õppima lähen.Hobuse panin üksinda ette mäletamist mõõda enne 12 saamist.Rääkimatta ratsutamisest.Vist viiesena üksinda.
Ja suurem osa loomi ja ka hobused võtavad inimese sõbraks kui temaga piisavalt tegelda.
Üks näide;Kuna ta sööb läheduses rohtu siis vahel kui istuma pikemaks jään siis tuleb vaikselt ligi ja paneb kaela minule õlale.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.10.2013 21:55 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minu hobustel oli ka valida, kas varjualune või õuesolek ja 98 protsendil olid hobused väljas. Nii vihma, lume kui lörtsiga. Sees tahtsid olla suvel kui parmud ja sääsed päeval kiusama hakkasid. Pluss, kui ventilatsioon ei ole korralikult läbi mõeldud, siis võib kinnine ja umbne hoone hobusel hoopis näiteks kopsud nahka keerata.
Kõige parem variant olekski mu meelest see, kui hobusel on koplis varjualune, kuhu vajadusel minna, aga muul ajal saab ise vaadata, kas on väljas või sees.
Oma liigikaaslast ei asenda hobusele mitte ükski muu loom. Minu oma leppis mingi vahe kitsega, aga kui sai endale päris hobusest sõbra, oli muutus ikka väga märgatav.
Enamik hobuseid muuseas tuleb uudistama, kui keegi neil koplis istub :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: