Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:29

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hobune ahmib sööta
PostitusPostitatud: 30.03.2014 10:12 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ka mina soovitan jousööta maha vötta. Ma mötlesin Sinu juhtumi peale, mäletasin oma täku Honsul. See hobune joudis luukerena minu juurde. Ja kui andsin ikka jousööta, et ta kosuks - ta jooksis ööpäevaringselt edasi-tagasi. Ta polnud kunagi "vaba", vaid ikka pimedas boksis vana omaniku juures, vaba liikumine oli tal täiesti vööras. Ja seda köhnemaks ta ennast jooksis, seda rohkem jousööta lisasin. Ühel hetkel aga rääkisin Müncheni arstidega - ja nende nouanne oli minu jaoks küll karm: jousööt maha. Kuid tulemus oli küll hea, algul veel jooksis, siis hakkas tugeva sammuga jalutada. Ja arenes ilusam lihastik, oli üldse meeldivam temaga tegelda.

Soovitan ikka, et vötta jousööta maha, kui saad. Mineraalilisandit (soovitasin Horslyx, sest sellel on kohe efekt, et aitab igavuse vastu) kindlasti anna edasi, aga vötta kuuks ajaks jousööta maha.

Ja millega pead tegelda: hakka koormust väheneda. Praegune olukord on väga halb ka hobusele. Tal on igav, tema on harjunud sellega, et temast noutakse midagi - ja nüüd ei tea kuhu oma möttedega, oma energiaga. Jaluta temaga platsi peal slaalomid, tiirud, peata, tagurda, paremale, vasakule. Hakka mängima temaga.

Sa ju ometi teadsid, et see pole kaisakaru vaid arukas hobune, kellel oma vajadused, kui Sa teda vötsid. Nüüd ära löö käega vaid hakka pihta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.03.2014 11:11 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Just Utel õigus nagu ma ka ise juba eelmistest postitustest mainisin.Jõusööt maha. Mida teha maas? Alusta käekõrval jalutamise ja peatustega, et ta hakkaks sind kuulama ja sinule keskenduma, tee üleminekuid tihedalt, voldid, latid, traav käekõrval, samuti üleminekud, see paneb hobuse tööle ka vaimselt. Igasugused lati harjutused. Õpeta teda rahulikkusele, õpeta teda keskenduma, seistes temaga lihtsalt kohapeal, kasutades häälkäsklusi, edasi liigute alles siis kui hobune on rahulik, igakord pikendad seismis aega. See kui rahulikuks jääb sinu hobune sõltub sinust endast, kui rahulik oled sina. Kui võtad ise ka aja maha ja lihtsalt oled ja naudid hobuse seltskonda siis annad seda ka edasi oma hobusele. Kui sa aga teed seda tegemise pärast siis ei suuda ja ei taha ka hobune keskenduda. Meie Hobune on meie enda peegel ja hobused on meie ideaalsed jäljendajad. Halb tuju, kärsitus, pahameel, ülemäärased ootused, eelarvamused , neid ära võta kaasa kui lähed hobusega tegelema:) Lihtsalt mine ja naudi oma hobuse seltskonda ja kuula ja vaata mida on temal sulle öelda, kui hobune tahaks vabalt maneezis või platsil joosta ja sul on selleks võimalus, siis anna talle see võimalus jne jne......

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.03.2014 11:28 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ma nüüd veel mainin midagi: sellistele närvilistele hobustele on köige keerukam just see "seismine". Katsu vähemalt algul seda vöimalikult vältida - lihtsalt peata, siis uuesti edasi. Kui hobusel hakkab usaldus Sinu vastu kasvama, siis saad nt. öpetada "üks - kaks - kolm" (maius) TUBLI!!! - ja seda siis varem vöi hiljem venitada (suuremad pausid) "üks ---- kaks ---- kolm" ja jälle edasi. Mitte edasi lugeda suuremate numbride peale, sest kindlasti hobune ootab "kolm" ära. Kui olete ilusti kaugele joudnud (ja vötta AEGA!!!!!!!), siis saad temaga edasi harjutada ja sönad vahele toppida "üks ---- Tartu ---- kaks ---- Viljandi ---- kolm" - ja Su hobune areneb! Ta ei hakka Sul kohe "kolm" peal jooksu minna, kui Sa ikka annad talle köigepealt maiust, kiidad ja siis jalutad edasi. Aga algul närvilise hobusega on see päris raske ja ei rahusta teda mitte üldsegi, kui tahad et ta seisab. Hetkel on pigem tähtis, et Sa "mängid". Ja et Sa nimelt EI pinguta.

Minul on pisikesed pelletid, suurem kui jousööt, sisaldavad vaid ouna ja porgandipürree, seega ei ole jousöödasisaldusega. Saksamaal kasutatakse neid väga palju klikkertreeningus. Neid soovitaks Sulle: nad on pisikesed, tuleb aga ilusti närida ja ka närimine rahustab hobust. Samas on nad hästi suure vitamiinisisaldusega, toode nimi on "HobuPluss Fit". Mul endal varsadega pidevalt taskus, kui midagi tegutsema hakkame, nende andmine on just trennis hästi praktiline.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.03.2014 19:31 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Õpeta lihtsamaid "trikke". Googelda target training. Saad kindlasti ideid mida, kuidas ja kuhu poole edasi töötada. Endal ja hobusel põnevam.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.10.2014 15:32 
Eemal
kasutaja

Keda huvitab, kuidas asi lahenduse sai, siis toimetasime järgnevalt:

Saime talliomanikuga kokkuleppele, et ta paneb minu hobusele sööda maha ja niiöelda pika ribana, eelnevalt pühib selle koha puhtaks. Kui toit on pika ribana maas, ei saa ta seda ahnida ja nii on see olnud juba, huh, väga kaua aega. Nüüd on tal tükk aega nokitsemist selle toiduga ja tundub, et selline korraldus on kõigile kõige lihtsam. Kui ma talle õues müsli viin, siis raputan seda ka heinase koha peale maha ja siis on tal tegevust kohe pikemaks ajaks. Vot nii :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.10.2014 20:17 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Olen seda teemat jälginud ning Caletto, peaks mainima, et väga nutikas :) Tore, et probleem sai lahenduse ja edu teile edaspidiseks!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 21 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid