Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Suhkrupeet
PostitusPostitatud: 16.10.2014 7:57 
Eemal
kasutaja

Olen lugenud ka vanemaid teemasid suhkrupeedi kohta, kuid kahjuks ei saanud sealt oma küsimustele vastust. Nimelt, kas kodus kasvatatud (pool!)suhkrupeeti ja söödapeeti võib ka hobusele anda või peab kindlasti kusagilt tellitud olema? Sellega olen kursis, et toorest suhkrupeeti anda ei tohi, sellest ka küsimus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Suhkrupeet
PostitusPostitatud: 16.10.2014 11:50 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Suhkrupeet PEAB olema töödeldatud ja ka punapeediga on parem kui teda toorena ei anta - mölematega vöib hobusele väga kövad ja eluohtlikud tiirud esilekutsuda.

Soovitan suhkrupeedi kasvöi kana / lehma / kitseomanikule pakkuda, nt. mina ostaks heameelega, meie kandis vist keegi neid enam ei kasvata. Ja punapeet endale.

Hobused on lihtsalt väga örnad loomad - kunagi siin kirjutati "hobune pole prügikast", mida ma selles kontekstis heameelega tsiteerin. Looduses hobune ei saaks meie tänapäevast suhkrupeedi ega punapeedi kätte, seega ei ole vist väga neile sobiv.

Kui hobusel on vaja natuke "ribide peale" saada, soovitaksin suhkrupeedilöigud / pelletid, mis ongi juba töödeldatud ja mille peal on garantii, et nad hobustele kölbavad. Nad pole niiväga kallid, niiet kindlasti targem variant kui pärast vetarsti kutsuda ja hobuse elu pärast väriseda.

Loodan, et sain natuke aidata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Suhkrupeet
PostitusPostitatud: 16.10.2014 13:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Töötlemise käigus eemaldatakse suhkrupeedist suurem osa suhkrust ja järgi jääb kõrge energia- (võrreldes heinaga) ja kiudainesisaldusega, kuid madala suhkrusisaldusega mass, mis on just eelnimetatud omaduste tõttu mitmetele hobustele sobivaks toidulisaks. Töötlemata suhkru- või söödapeet omab hoopis teistsugust toiteväärtust ning nende lisamisel hobuse söödaratsiooni pole seetõttu ka erilist eesmärki, rääkimata kaasnevatest ohtudest, mida eelmises postituses juba põgusalt mainiti.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid